Полезные материалы

заняття бодібілдінгом

  1. Чим привабливі заняття бодібілдінгом?
  2. Переваги занять бодібілдингом
  3. Як проходить тренування бодібілдера?
  4. Кому не можна займатися бодібілдінгом?

Бодібілдинг - це процес роботи над своїм тілом посредствам тренувань і застосування певного раціону харчування для набору більшої м'язової маси. Дізнайтеся про нього більше!

Бодібілдинг - це процес роботи над своїм тілом посредствам тренувань і застосування певного раціону харчування для набору більшої м'язової маси. Головне в цьому виді спорту не сила, якою володіє виступає спортсмен, а краса його м'язів, пропорційність і рельєфність тіла.

Чим привабливі заняття бодібілдінгом?

Найчастіше хлопці і дівчата починають займатися   бодібілдингом   , Оскільки хочуть змінити своє тіло Найчастіше хлопці і дівчата починають займатися бодібілдингом , Оскільки хочуть змінити своє тіло. Однак в процесі тренувань з'ясовується, що хороша форма - це не єдиний плюс занять. По-перше, фізичне навантаження, особливо силова, відволікає від повсякденних турбот. Не дарма кажуть, що найкращі ліки від стресу - це штанга. Коли людина справляється з негативними думками, життя стає яскравішим і привабливішим. Бодібілдинг - це не тільки фізична, а й духовна тренування.

Оскільки тіло починає змінюватися, і ви вже починаєте ловити перші захоплені погляди, зростає впевненість в собі. Навколишні відчувають ці внутрішні і зовнішні зміни в вас і починають ставитися до вас по-іншому.

Якщо заняття бодібілдінгом не просто засіб для досягнення ваших цілей, а образ вашого життя, то тренування приносять вам справжнє задоволення і душевну рівновагу.

І, звичайно, зміна вашого тіла. З кожним тренуванням проявляються нові м'язи, покращується рельєф, збільшується сила. Тіло стає привабливим. Ви починаєте відчувати себе абсолютно по-іншому.

Крім цього фізичне навантаження є прекрасною профілактикою різних захворювань, особливо актуально це стає в сезон застуд. Заняття в тренажерному залі «будять» здоровий апетит, завдяки чому поліпшується травлення і нормалізується метаболізм. Кожному бодибилдеру гарантований здоровий сон і гарний настрій щодня, і звичайно, прекрасна фізична форма.

Переваги занять бодібілдингом

1 1. Уповільнення процесів старіння

Відомо, що людина починає старіти приблизно з 20 років. Дослідження, проведені в університеті Тафта, показали, що регулярні силові тренування дають яскраво виражений ефект омолодження. Бодібілдинг допомагає загальмовувати зменшення швидкості процесів обміну, особливо якщо навантаження поєднується з дієтою, яка обмежує споживання жирної їжі. В експерименті брали участь люди у віці 60-96 років, які ніколи не займалися бодібілдінгом. Їх м'язова маса збільшилася на 15%, а фізична сила - на 180-200%!

2. Тренування серцево-судинної системи

Через регулярних тренувань збільшується сила і обсяг серця, збільшується еластичність судин, оживають дрібні капіляри, згасаючі з віком.

3. Нормалізація тиску

Заняття бодібілдінгом можна рекомендувати тим, у кого час від часу без видимих ​​причин підвищується тиск. Незважаючи на величезні навантаження, перепади тиску бодібілдерам не загрожують, оскільки в процесі тренування вимиваються надлишки холестерину з судин. До похилого віку бодібілдер може похвалитися стабільним артеріальним тиском і низьким пульсом.

4. Здорова психіка

Як згадувалося вище, силові тренування, а також біг на довгі дистанції, дозволяють швидше впоратися з депресією. Дослідники відзначили, що під час фізичного навантаження виділяються речовини-антидепресанти. Крім того, заняття самі по собі несуть людині позитивні емоції, оскільки вони допомагають досягти мети. Накочене тіло дозволяє позбутися людині від комплексів, невпевненості в собі, дарує спокій і самоповагу.

5. Нормалізація м'язово-жирового коефіцієнта.

Заняття бодібілдінгом допомагають в боротьбі із зайвою вагою. Тренування з обтяженням дають позитивні результати, навіть якщо у людини відзначається генетична схильність до повноти. Регулярні заняття допоможуть не тільки схуднути, але і знайти привабливі сексуальні контури тіла.

6. Зміцнення кісток

Як відомо, з віком міцність кісток значно знижується, однак бодібілдери середнього та похилого віку завдяки регулярним тренуванням зберігають однакову товщину, міцність і здоров'я кісток. Ті, хто займається бодібілдінгом, в старості не дізнаються, що таке артрит - болісна хвороба, яка виникає в результаті відкладення солей в суглобах.

Як проходить тренування бодібілдера?

Тренування кожного бодібілдера індивідуальна Тренування кожного бодібілдера індивідуальна. У процесі підготовки кожен вибирає для себе частоту тренувань, їх інтенсивність і тривалість, а також вправи і різновид спліта.

Програма новачка зазвичай включає 2-4 тренування на тиждень, причому силові навантаження чергуються з кардіо. Початківець бодібілдер може вибрати двох- або чотириденний сплит, або перші 1-2 місяці проводити спільні тренування на все тіло.

Тривалість тренування складає 1-1,5 години, інтенсивність залежить від підготовленості спортсмена, його здоров'я і фізичної форми. Якщо вам потрібно не просто набрати м'язову масу, але ще і позбудеться від зайвого жиру, то інтенсивність повинна варіюватися від середньої до високої, обов'язково повинні мати місце кардіотреніровки.

Вибір вправ залежить від спліта, який застосовує бодібілдер. Важливо приділяти увагу своїм слабких місцях і не робити собі поблажок, якщо вам складно виконувати вправу через слабкість м'язів. Однак при цьому не слід забувати про те, що головний принцип бодібілдингу - це побудова пропорційного тіла, тому навантаження на всі м'язи повинна бути приблизно однакова.

Кому не можна займатися бодібілдінгом?

Перед тим, як почати займатися бодібілдингом, слід пройти повне медичне обстеження. Важливо розуміти, що бодібілдери піддають себе величезним навантаженням, при деяких захворювання це неприпустимо.

Якщо у вас було виявлено захворювання, при яких протипоказані важкі фізичні навантаження, ви можете проконсультуватися з лікарем і своїм тренером про можливість складання індивідуального плану занять, що не погіршить ваш стан.

Умови, при яких протипоказані заняття бодібілдингом

  • переломи різної тяжкості в минулому
    (Програма тренувань складається індивідуально).
  • хвороба Бехтерева
  • часті запаморочення неясного походження
  • психічні розлади
  • онкологічне захворювання
  • сколіоз і різко виражене плоскостопість
  • туберкульоз кісток і суглобів

Крім цього, з особливою обережністю слід підходити до складання програми тренувань людям з надмірною вагою і тим, хто страждає серцевою недостатністю.

Чим привабливі заняття бодібілдінгом?
Кому не можна займатися бодібілдінгом?
Чим привабливі заняття бодібілдінгом?
Як проходить тренування бодібілдера?
Кому не можна займатися бодібілдінгом?