Полезные материалы

10 видів єдиноборств, де вас навчать захищати себе.

Оригінал взято у Оригінал взято у   cachorro_louco   в   10 видів єдиноборств, де вас навчать захищати себе cachorro_louco в 10 видів єдиноборств, де вас навчать захищати себе.

Отже до вашої уваги авторський ТОП-10 рейтингу єдиноборств для самозахисту. Трохи про себе: сумарний досвід занять єдиноборствами - близько 10 років. Серед них: кікбоксинг, муай-тай, РБ, джиу джитсу. Маю досить щільний досвід тісного спілкування з представниками різних єдиноборств як на повноконтактних змаганнях, так і на уліце.Ісходя з цього ОСОБИСТОГО досвіду, я і склав відповідний рейтинг.
Безумовно можу сказати одне: бійка один на один і один проти натовпу / лава на лаву, досить сильно відрізняються в плані вимог до техніки і фіз. підготовці.
Я маю глибоке переконання, що в бою 1 на 1, першочерговими є борцівські навички + вага, бажано не зайвий)) При масової битві на перше місце виходять поставлені, темпові удари руками в голову, і швидкість пересування.
Природно при цьому я не заперечую прислів'я про те, що виграє не стиль а боєць. Я впевнений що Олімпійський чемпіон з дзюдо у важкій вазі з імовірністю 90% амплітудно покидає через спину об бордюр, і посадить на голову 2-3 боксерів легковесов- розрядників. Але ми будемо говорити усереднено, інакше ніякого рейтингу не вийти взагалі))
Виходячи з вищесказаного за основу була взята можливість єдиноборств протистояти як одному противнику, так і декільком, тобто і бити і боротися. З цього не дивуйтеся що абсолютна більшість тут - це змішані види, які на перший погляд не особливо відрізняються. Вони відрізняються історією, правилами, специфікою тренувального і змагального процесу і ареалом поширення, все це накладає значний відбиток на їх ефективність на вулиці і на місце в рейтингу.
Ну і останнє питання, яке задається досить часто: який сенс порівнювати єдиноборства?
Я думаю не варто забувати, що практично кожен з нас прийшов у зал, для того що б навчитися битися / захистити себе. Заради цього ж туди щодня приходять тисячі хлопчаків, і не зовсім вже хлопчаків. І лише з часом у тих одиниць які залишаються, починається заміна мети - з "захистити себе" до "стати чемпіоном".
Короткі скорочення:
MMA - mixed martial arts, змішані бойові мистецтва
БІ - бойові мистецтва
РБ- рукопашний бій
АРБ - армійський рукопашний бій
Отже поїхали!



1.Боевое самбо
1

Перше місце заслужено займає бойове самбо. На сьогоднішній день це саме поширений вид повноцінних змішаних єдиноборств на пост СНД просторі з дуже широким арсеналом. Тут дозволені удари руками, ногами, ліктями і колінами і навіть головою!) Дозволяється викидними техніка, удари руками і ногами в партері, задушливі і больові на будь-які кінцівки. Бої можуть проводитися як в шоломах так і без, що теж є дуже цінним досвідом, тому що удар пропущений в шоломі і без відчувається зовсім по різному. Бойове самбо посіло перше місце так само тому, що з усіх повноцінних змішаних видів в Росії Україні і Білорусії, цей вид має найбільшу кількість кваліфікованих тренерів ще радянського гарту і перевірену методику підготовки а також найбільшу кількість місць викладання.
2.Рукопашний бій

Спортивний рукопашний бій. Цей вид не є повноцінним змішаним видом як таким через часткового кастрування партеру і ударної частини. У стійці можна бити колінами, ліктями і головою. Не можна бити в партері. Час боротьби в партері так само обмежена, при цьому недобросовісний рефері може часто піднімати в стійку навіть якщо один з суперників - переважно борець, і в партері ведуться активні технічні дії.
Друге ж місце РБ зайняв через те, що це найбільш поширений змішаний вид. У невеликих містечках ви можете не знайти Бойового Самбо або ММА, але точно знайдете РБ! А практика виступу на змаганнях допоможе відокремити зерна від плевел і використовувати тільки ефективну техніку. Плюс відносно невелика кількість технічних дій допоможе опанувати основами ударної частини в стійці і боротьби в партері за менший термін, ніж в "повноцінних змішаних видах".
3.ММА / Валетудо / Міксфайт / фрі-файт

Якби ми жили в іншому місці, цей напрямок по праву займало б перше місце. В Америці ММА вже найпоширеніший вид БІ, і по ньому є величезна кількість відмінних залів з професійними тренерами. У нас же на жаль це поки лише данина традиції. Непогані тренера можуть бути у великих мегаполісах, часто з діючих або колишніх ММА спортсменів. Але хороші тренера тут - велика рідкість. Всі тренувальні програми складаються в основному з плодів самодіяльності тренера і його бурхливої ​​фантазії + обривки знань від іноземних колег побачені на відео або вичитані в інтерв'ю.

4.Панкратіон
4
Цей напрямок я виніс в окремий пункт, тому що він вимагає окремого розгляду. Панкратіон в цілому є ММА видом, але з деякими історично сформованими обставинами, які його відрізняють. Вони полягають в тому, що в панкратионе виступає величезна кількість спортсменів - вільників (вільна боротьба), які на всіх змаганнях забирають переважна кількість призових місць. Це наклало відбиток і на тренування. Досить у багатьох залах тренують "боротьбу з добиванням" і боротьбу + "поставити руки")). Природно це відноситися не до всіх залах, але тенденція спостерігається. Потенційно дуже сильним плюсом панкратіону є його можливість в майбутньому стати олімпійським видом спорту, в цьому випадку темпи його розвитку будуть просто колосальними.
5.Армейскій Рукопашний Бій (АРБ)

З плюсів стилю - дуже широкий технічний арсенал, який навіть ширше ніж в бойовому самбо.Здесь дозволяється добивати лежачого противника і руками і ногами, бити головою і т.д. Також безсумнівним плюс - широке поширення АРБ і велика кількість хороших тренерів. З мінусів - наявність нереально величезної кількості захисту - шолом з сіткою, накладки з футами, жилет. Потенційно особливо небезпечним є шолом з сіткою - люди не звикли отримувати у відкрите обличчя, часто з початку губляться а на вулиці це може вирішити результат поєдинку, тому що 90% ударів летить з правого і в ніс))) Ця проблема властива бійцям АРБ, КУДО і стилів карате де не б'ють руками в голову, забирається практикою приконтактних спарингів або періодом в пів року - рік тренувань з боксу.
6. КУДО / Ашихара карате

Візитною карткою стилю є бійці в шоломах - акваріумах.Разрешени практично будь-які дії, удари ліктями і коліями в стійці. З мінусів маємо кілька кастрований партер - є обмеження за часом і за ударами. Так само мінусом аналогічним АРБ є шолом - акваріум. Безсумнівний плюс єдиноборства - його широке поширення, велика кількість кваліфікованих тренерів, пророблена методологічна складова, велика кількість змагань різного рівня і збереження традиційного духу і естетики карате. Так само система постійно розвивається, з'являються експерименти з професійними напрямками.
7. Комбат Дзю Дзюцу / Комбат Джиу Джитсу

Комбат Джиу Джитсу - це данина моді на змішані єдиноборства. До традиційного джиу джитсу додані техніка нанесення ударів руками, ногами і колінами з рукопашного бою, боксу, кікбоксингу. В цілому є досить цілісною системою з сильним акцентом на партер. Дозволяються добивання в партері руками і будь-які больові і задушливі. Плюси - дуже хороша техніка боротьби і кидків, досить жорсткі ММА правила, традиційна техніка навчання боротьбі, великий упор на фізо. З мінусів - кілька слабка техніка в стійці, не особлива популярність і поширеність стилю, і як наслідок невелика кількість учасників змагань і невелика кількість спортсменів високого рівня.
8. Дзю Дзюцу / Джиу Джитсу

Як не дивно, багато хто не знає що в традиційному джиу джитсу присутні удари руками і ногами. Так само що характерно повно контактні змагання з традиційного джиу джитсу бувають жорсткіше ніж в напрямку комбат, через те, що на деяких змаганнях з джиу джитсу взагалі не використовують рукавички і накладки.
Проте плюсами даного єдиноборства - є відмінний партер і відмінна кидкова техніка. Мінусами ж - низький рівень техніки ударів руками і ногами, навіть на чемпіонатах країни і велика кількість тренерів - шарлатанів викладають джиу джитсу під егідою різноманітних незрозумілих федерацій, які ростуть як гриби після дощу.
9.Самбо

САМБО спочатку було системою розробленої для самозахисту, і широко застосовувалася співробітниками правоохоронних органів. Це єдиний чисто борцівський вид єдиноборств в рейтингу. Але потрапив він сюди не випадково. САМБО довгий час перебувало на озброєнні у силових структур, і за статистикою за допомогою його прийомів величезне число співробітників органів знешкоджувати злочинців, і виходило живими і неушкодженими з багатьох делікатних ситуацій. Ключове тут - це відпрацювання основних прийомів до стану автоматизму, для того що б в екстремальній ситуації вуличного зіткнення застосувати прийом не замислюючись, на підсвідомому рівні.
10. Муай Тай / Тайський бокс

Тайський бокс - також єдиний але вже чисто ударний вид єдиноборств в рейтингу. Справа в тому що в тайському боксі ви маєте найбільшу свободу дій в стійці. Крім того що це муай тай - це бій "восьміруких", тобто дозволені удари руками, ногами, колінами і ліктями, дозволена боротьба в стійці, і зі стійки також дозволені удари. Всьому цьому в тайському боксі вас навчать так, як ніде більше. За цим якщо не допускати проходу в ноги, тайський боксер має величезні шанси на победу.Ведь наскільки ймовірним є те що на вас на вулиці нападе борець зі стажем?
Ну і наостанок нагадаю пару вічних істин:
- перемагає не стиль а боєць
- перед тим як тренуватися, потрібно поцікавитися досягненнями самого тренера, при чому як спортивними, так і тренерськими
- займатися потрібно там, де хочеться займатися, кожен раз змушувати себе йти на тренування через не хочу не вийти
- займатися краще починати з товаришем, а краще з декількома. Це дозволить штовхати один одного, що б не пропускати тренування, ну і разом веселіше + завжди буде з ким стати в пару.
- в більшості залів можна прийти на пробну тренування, а то і на кілька - безкоштовно. Не поспішайте, сходить в кілька залів до різних тренерам, на різні стилі, і залишіться там, де більше до душі.
- не купуйте відразу дороге спорядження. Найпростіше - бинти, рукавички, кимоно можна купити незадорого. Все інше, особливо хороших фірм може почекати і до півроку. По-перше треба переконатися що ви тут залишитеся надовго, по-друге на вас не будуть косо дивитися як на новачка в кімоно Хаябуса за 200 $ з чорним поясом, який йшов в комплекті)))
(C) http://cachorro-louco.livejournal.com/ 2012



Перепост вітається!



Ну і останнє питання, яке задається досить часто: який сенс порівнювати єдиноборства?
Ведь наскільки ймовірним є те що на вас на вулиці нападе борець зі стажем?