Полезные материалы

БМД-4М Нова Бойова Машина Десанта, Технічні Характеристики ТТХ, вага, Розмір Екіпажу, Опис з Фото і Відео

  1. Історія створення машини
  2. опис
  3. Технічні характеристики

30.04.2019

У військових конфліктах останніх десятиліть все більшу роль відіграють війська швидкого реагування. У Росії до них традиційно відноситься повітряний десант. Хоча, ВДВ не є військами швидкого реагування в повному сенсі цього слова, їх функція дещо ширше. Основною функцією десантників є виконання завдань у ворожому тилу, знищення комунікацій, сковування резервів противника, проведення диверсій і знищення особливо важливих об'єктів.

ВДВ створені для дій у ворожому тилу, без підтримки артилерії, підвезення боєприпасів і поповнення. Тому до зброї і техніки десантників особливі вимоги. Техніка, яка знаходиться на озброєнні в частинах ВДВ, повинна бути придатна для десантування з повітря, до неї пред'являються особливі вимоги по маневреності, надійності і бойової потужності. В умовах, в яких повинні діяти десантники, ремонтувати техніку неможливо. Саме вона повинна забезпечити надійне вогневе прикриття, тому що десант зазвичай воює без підтримки артилерії і авіації.

Саме вона повинна забезпечити надійне вогневе прикриття, тому що десант зазвичай воює без підтримки артилерії і авіації

У Радянському Союзі до ВДВ було особливе ставлення: ці війська вважалися елітою. В кінці 60-х років спеціально для десантників була створена легка броньована машина на гусеничному ходу, яку можна десантировать з літаків. Вона отримала назву БМД - бойова машина десанту.

У 2008 році широкому загалу була показана нова машина - БМП-4М, яка поєднала в собі весь півстолітній досвід створення подібної техніки.

Історія створення машини

У 2004 році на озброєння Повітряно-десантних військ була прийнята нова машина - БМД-4. У наступному році перші БМД були поставлені у війська. Цю машину можна, без перебільшення, назвати унікальною, вона не має аналогів за багатьма характеристиками.

На БМД-4 був встановлений новий блок озброєння «Бахча», який аналогічний встановленому на БМП-3 . У його склад входить 100-мм гармата, яка може служити і пусковою установкою для протитанкових ракет, 30-мм гармата 2А72 і кулемет ПКТ. Вогнева міць нової машини зросла в кілька разів.

БМД-4 можна десантировать з перебувають всередині екіпажем. Також ця машина вміє плавати і може змінювати свій кліренс на сорок сантиметрів.

У 2008 році на Курганському машинобудівному заводі була представлена ​​нова машина - БМД-4М, яка є глибокою модернізацією БМП-4. Однією з причин розробки цієї машини стало банкрутство заводу в Волгограді, де випускалися БМД-4. Розробка курганських машинобудівників отримала новий корпус, більш уніфікований з БМП-3 і вдосконалений блок озброєнь ( «Бахча-У»).

На презентації нової машини були присутні вище командування збройних сил, і планувалося зробити БМП-4М основою бойовою машиною ВДВ. Однак, ситуація дещо змінилася. У 2010 році головнокомандувач ВДВ, Володимир Шаманов, заявив про бажання десантників прийняти на озброєння до 200 таких машин. Але вже в 2012 році заступник міністра оборони Олександр Сухоруков повідомив про те, що міністерство оборони не буде закуповувати БМД-4М, через її низьку захищеності від куль і мін. Трохи пізніше з'явилася інформація, що машину все-таки прийняли на озброєння. У 2014 році машина завершила військові випробування. На початку 2019 році ВДВ отримали 12 одиниць нової техніки. Всього ж цього року планується поставка 62 одиниць БМД-4М.

опис

БМД-4М має противопульное бронювання, її корпус зроблений з алюмінієвої броні, яка забезпечує достатній рівень захисту і в цей же час дозволяє зробити машину легше. Її можна десантировать разом з екіпажем з літака, вона вміє плавати, розвиваючи на воді швидкість 10 км / ч. Кількість десантників збільшилася на одну людину.

Розробники серйозно змінили корпус машини і уніфікували його з корпусом БМП-3, завдяки цьому були серйозно знижені виробничі витрати і спрощується обслуговування нової машини. Нова машина отримала двигун від БМП-3, інші елементи силової установки, в машині також були використані багато вузлів ходової частини БМП-3. В цілому, БМД-4М сильно відрізняється від БМД-4.

Екіпаж машини становить три людини, крім цього, в машині можуть розміщуватися ще шість десантників.

Машина оснащена бойовим модулем «Бахча-У», який був використаний на БМП-4. Так що, після початку використання цієї техніки у військах, екіпажі не потрібно буде переучувати. Озброєння, яке входить в бойовий модуль «Бахча-У» аналогічно тому, що встановлено на БМП-3, і це є безсумнівним плюсом.

БМД-4М озброєний 100-мм гарматою і 30-мм гарматою 2А72, також на машину встановлений кулемет ПКТ. 100-мм гармата може бути пусковою установкою для керованих ракет «Аркан», в боєкомплект входять осколково-фугасні снаряди. Ця гармата може знищувати бронетехніку противника і його живу силу. 30-мм автоматична гармата може ефективно боротися проти легкої броньованої техніки супротивника, також вона ефективна проти піхоти. Вона може вести вогонь і по низколетящим повітряних цілях. Для підвищення купчастості стрільби дульна частина 30-мм гармати з'єднана зі стовбуром 100-мм гармати (як в БМП-3). БМД-4М оснащена установкою «Хмара» з шістьма мортирами для постановки димових завіс.

У вежі встановлений автомат заряджання, який забезпечує досить високу швидкість стрільби. У цьому БМД-4М вигідно відрізняється від САУ « Нона », Яка сьогодні стоїть на озброєнні ВДВ Росії.

До складу бойового модуля входить автоматична система управління вогнем і система стабілізації озброєння в двох площинах. Це дозволяє вести прицільний вогонь на ходу. На машину встановлений тепловізор, приціл нічного бачення , Лазерний далекомір, засоби супроводу мети. Дальність стрільби керованими ракетами «Аркан» перевищує п'ять кілометрів. Бойовий модуль має кут піднесення до 60 градусів.

На БМД-4М встановлений прекрасний дизельний двигун УТД-29 (такий коштує на БМП-3), що дозволило серйозно збільшити питому потужність. Машина розвиває по шосе швидкість більше 70 км / ч. Це дуже висока швидкість для гусеничної машини. Машина відрізняється дуже високою маневреністю. Може долати водні перешкоди. Пересування по воді здійснюється за рахунок водометних двигунів, які розташовані в кормовій частині машини. БМД-4М може плавати зі швидкістю 10 км / ч, навіть при хвилюванні до трьох балів. У цій машині десантники можуть евакуюватися не тільки через кормові, але і через верхні люки, що дуже важливо при виникненні аварійної ситуації.

Ємність паливних баків дозволяє БМД-4М здійснювати 500-кілометрові рейди без дозаправки. Це дуже високий ступінь автономності для легких броньованих машин і особливо важливо для десанту.

Технічні характеристики

Нижче представлені тактико-технічні характеристики бойової машини десанту БМД-4М.

Маса, т 13,5 Довжина, мм 6100 Ширина, мм 3110 Висота, мм 2450 Кліренс, мм 190 - 590 Швидкість, км / год по шосе 70 на плаву 10 Запас ходу по шосе, км 500 Двигун УТД-29 Потужність двигуна, л . с. 500 Питома потужність, л. с. на тонну 37 Долаємо перешкоди кут підйому 35 кут крену 25 ширина рову, м 2 висота стінки, м 0,7 Озброєння пушка 100-мм 2А70, 30-мм автоматична гармата, 2А72 і кулемет ПКТ Боєкомплект, шт. 34 і 4 ракети «Аркан», 500 Екіпаж, чол 3 Десант, чол 6

Свіжі публікації автора: