Полезные материалы

Бойові мистецтва світу

  1. Що таке бойове мистецтво
  2. Джиу джитсу
  3. Кращі бойові мистецтва світу
  4. Айкідо
  5. Філософська ідея айкідо і саморозвиток
  6. Бойові мистецтва сходу
  7. реальне Айкідо

Сьогодні ми поговоримо про найвідоміших залишилися бойових мистецтвах світу, адже в минулих статтях ми вже обговорили найпопулярніші види боротьби і кращі з спортивних єдиноборств, тому зараз залишилися найцікавіші і незвичайні. Ті види які вже не належать до спортивних і які можна назвати бойовими мистецтвами з великої літери, в їх первинному розумінні, і давайте почнемо з східних традиційних видів БІ. Сьогодні ми поговоримо про найвідоміших залишилися бойових мистецтвах світу, адже в минулих статтях ми вже обговорили найпопулярніші види боротьби і кращі з спортивних єдиноборств, тому зараз залишилися найцікавіші і незвичайні

Що таке бойове мистецтво

Як не дивно, але сьогодні майже ніхто не розуміє або не хоче розуміти початкового значення терміна бойові мистецтва, как не странно, але це мистецтво яке повинно допомогти під час бою, причому спочатку в умовах реального військового часу, і вже потім в інших всіляких конфліктах соціальної життя.

Причому також спочатку за замовчуванням на поле бою на людину могли напасти багато бійців одночасно, могли атакувати несподівано і навіть в спину, або ще веселіше із застосуванням будь-якого доступного виду зброї і чітким наміром відправити його Вальхаллу (рай для воїнів в міфології).

Але природно зі зменшенням кількості воєн на планеті в яких всю меншу роль грає роль мистецтва рукопашного і навіть бою з холодною зброєю, всі основні світові бойові мистецтва поступово стали перетворюється в шоу для заробляння грошей, в види спорту для завойовування нагород, в фізичні комплекси створення стрункого і красивого тіла, а також інтелектуального, морального і навіть духовного вдосконалення.

Отже, давайте подивимося якісь ж дійсно популярні, цікаві, ефективні і корисні для саморозвитку тіла і духу БІ світу ми зможемо згадати.

Джиу джитсу

Минулого разу якщо ви пам'ятаєте, ми найчастіше обговорюючи види боротьби світу говорили про традиційний джиу джитсу, більш правильну вимову якого дзю дзюцу.

Давайте подумаємо, чому більша половина, а то й 80% сучасних систем самооборони і спортивних єдиноборств запозичила прийоми, надихнулася або сталася саме від нього.

Перше що привертає справжніх цінителів і шанувальників дзюдзюцу це його філософія, навіть перевівши ми вже зрозуміємо основну її частину «Дзю» означає м'який, піддатливий і гнучкий, а «дзюцу» це техніка, спосіб, мистецтво чи вміння. Що в підсумку нам дає «Мистецтво піддатливості» і одну з найцікавіших філософій в бойових мистецтвах цього світу.

За легендою один з майстрів, і засновник першої школи джиу джитсу Сіробей Акаяма якось побачив після великого снігопаду велику кількість поламаних гілок навіть найсильніших і міцних дерев. І тільки гнучка верба була повністю цілої, через те, що не пручалася снігу за рахунок грубої сили і витривалості, а навпаки пропускала його падати далі стратегічно прогинаючись під його вагою.

Власне, тому школа, створена цією людиною і називалася Єсін-рю що буквально означає школа верби.

Спочатку дзю дзюцу розвивалося як борцівське техніка, звичайно не тому що японці дуже любили боротися, все набагато простіше.

Кращі бойові мистецтва світу

Просто самураям іноді доводилося вступати в реальну бойову сутичку з противником, одягненим в обладунки і озброєним зброєю, логічно що в таких умовах прямі удари руками і навіть ногами були абсолютно неефективними. Тут доводилося вдаватися до різних заломів, кидкам і задушення ворога, ніж та славитися сьогодні цей один з кращих вид БІ світу.

Природно трохи пізніше, коли обладунки вже були не так актуальні сюди додалася ще нова техніка для неозброєних супротивників, і навіть удари з китайського військового ушу.

Але навіть їх пізніше почали скорочувати до мінімуму, так як на практиці виявилося дуже трудомістким бити сильні удари тупо в голову і тіло ворога, так на всіх супротивників могло не вистачити сил, та й можна було швидко втомитися. Замість цього вивчаючи медицину були виявлені больові точки і правильні місця для ударів, які і до цього дня використовуються професіоналами.

Але найцікавіше інше, як годиться справжньому бойовому мистецтву найголовніше було звичайно ж не махання руками, а формування моральних і духовних якостей займається.

Вважалося що головне у людини це здоров'я, взаємини з оточуючими, знання, робота і духовність, і якщо хоч один з них був розвинений недостатньо, то все життя могла розвалитися як картковий будиночок, і ніякі вміння битися від цього не врятують.

Тому головне в джіу-джитсу у було з дитинства за допомогою тренувань і спілкування сформувати мужній характер і найкращі моральні якості.

Крім того, у цього військового бойового мистецтва були й інші назви «тайдзюцу», «когусоку», «торіде», «Хакудо» і «явара» і навіть «дзюдо».

Природно воно лягло в основу величезної кількості сучасних бойових мистецтв в тому числі Дзюдо, Айкідо, Самбо, стилю Кадочникова та десяткам інших, а також систем самооборони строго обов'язковим до вивчення поліцейськими і армією багатьох країн світу. Зараз можна потрапити на тренування як за традиційним дзю дзюцу, так і по більш м'яким підлозі спортивним його варіацій.

Айкідо

Ну ладно раз ми його вже згадали то можна згадати і про Айкідо, яке по праву вважаються одним з найбільш м'яких і мудрих бойових мистецтв світу.

Айкідо можна дослівно перекласти як ай -гармонія, ки-енергія, до-шлях. Що разом можна назвати «шлях гармонії енергії або духу».

Є навіть версія, що спочатку що сам Уесіба говорив, що слово «Ай» означало також і «любов», так як вимовляються ці слова на японському абсолютно однаково, що додає ще більшу колоритність і мудрість цього БІ.

В ідеалі боєць і послідовник філософії айкідо повинен вміти зливатися з енергією агресивно атакуючого противника і потім перенаправляти цю руйнівну силу проти нього самого.

Природно, щоб стати такою людиною айкидоистов в першу чергу доводиться працювати не з бойовими прийомами, а з удосконаленням своєї свідомості, розвитком сили духу, енергетики та вмінню усвідомлено розслаблятися в будь-який бойовий ситуації. І взагалі стати непереможним і супер мудрим бійцем.

Для цього при тренуваннях використовувалося і зброю Боккен - дерев'яний меч, Дзе - палиця трохи більше метра довжиною, Танто - ніж і одночасно найменший вид меча, Вакидзаси -короткий меч, Бо - шест приблизно в зріст людини, Нагината - щось на зразок алебарди або списи з мечем. Все це допомагало навчитися техніці і природно не застосовувалося для бою безпосередньо.

Хоча сам Моріхей Уесіба, творець айкідо, більше 5-ти років сам вивчав досить жорсткий стиль бойових мистецтв світу Дайто-рю Айкі-дзюдзюцу, і тільки після цього в силу певних причин про які довго розповідати вирішив створити систему Айкідо - Будо (шлях припинення вбивства) замість бу-дзюцу (мистецтву вбивати).

Філософська ідея айкідо і саморозвиток

З метою не вбити, а навпаки зупинити злих людей від їх поганих справ, і загартувати дух тих, хто цього потребує, щоб в світі запанувала глобальна доброта і любов.

Це досягалося тим що сам айкидоистов повинен постійно перебувати в рівному урівноваженому стані, і тільки лише противник сам калічить себе за допомогою своєї ж деструктивною енергії. А закінчитися такий бій за логікою повинен тим, що противник втомиться і усвідомлює, що тупо б'є і карає сам себе.

Це було можливим тільки в Айкідо, де кидки повинні були бути повністю безпечні для противника, а удари завдавалися тільки для відволікання уваги і не були по суті ударами зовсім.

В результаті цього філософського поєдинку айкідо нападник відмовлявся від своєї затії битися в ідеалі навіть досягав просвітлення і всі були щасливі.

Бойові мистецтва сходу

Сьогодні популяризацією того айкідо яке викладав О-сенсей (великий майстер) Моріхей Уесіба теоретично займається організація Айкідо Айкікай, яку він сам же і заснував ще за життя. Кажуть, що чисельність її учасників сьогодні в 80 країнах світу перевищує 1,2 млн осіб.

Які правда не знаю, чим займаються, так як особисто я, та й багато майстрів інших єдиноборств вважають це бойове мистецтво напівмертвим, і взагалі мистецтвом одного великого майстра, так як найкращим в цій справі виявився саме перший. Причому прозанимавшись до цього іншими жорсткими єдиноборствами і тільки потів ставши на шлях м'якості.

А іншим доводиться вчитися за дивною системі, яка вже не тренує жорстким прийомам як вчився сам майстер, а практично відразу передбачає рівень мислення підлозі просвітленого майстра готового дарувати любов кожному противнику, причому початкового готового до будь-атаці. На що зараз навряд чи здатне велика кількість майстрів традиційного м'якого айкідо.

Адже навіть найвідоміший айкидоистов планети Стівен Сігал Володар одного з вищих можливих данів (майстерень ступенів) з айкідо, і той не може впоратися зі своєю агресією показуючи в кіно більш жорсткі варіанти айки дзюцу і айки дзюдзюцу жваво ламаючи руки нападаючим, що явно не додає доброти і любові в цьому світі, та й поза кіно говорять, що далеко не ідеальний зразок наслідування високих моральних якостей.

реальне Айкідо

Так що це мистецтво поки чекає свого чергового просвітленого майстра, але тим часом багато ентузіастів і послідовники помітили дане непорозуміння і на основі айкідо було розроблено ще купа бойових мистецтв найвідоміше з яких найвідоміші Айкибудо як більш войовничий варіант застосовується в поліції і навіть армії Франції та ще більш цікавий вигляд «реальне айкідо».

Реальне айкідо вже зовсім інша справа, це досить прикладної та комплексний стиль бойових мистецтв, створений сербом Любомиром Врачаревічем спеціально для реальних вуличних бойових ситуацій і потреб поліції і армії.

Тут також використовується подобу технік традиційного айкідо, тільки в більш жорсткому бойовому і прикладному варіанті. Та й традиційну зброю тут не використовують, для реальних умов куди ближче ніж, пістолет і палиця. Ну і найцікавіше те що і в СНД, а особливо в Росії можна зайнятися цим досить прикладним видом світової бойової дисципліни.

Ну а на цьому доведеться закінчити статтю, так як вона вже стала виходити вже за планований розмір, але якщо ви ще не втомилися, то переходить прямо зараз до наступної частини і продовження розповіді про кращих і найбільш ефективних стилях змішаних бойових мистецтв світу , А ще краще, завантажуйте мою книгу про набагато більшу кількість бойових мистецтв і їх психології.