Полезные материалы

Бойові мистецтва

  1. Види бойових мистецтв
  2. Бойові мистецтва. Переваги і недоліки
  3. Тренувальні програми для бійця
  4. Бойові мистецтва. Тренування в домашніх умовах
  5. Бої. Відео
  6. характер бійця

В рамках вивчення розділу «Бойові мистецтва» рекомендуємо ознайомитися з наступними матеріалами:

в якій буде розказано про різновиди єдиноборств. Використовуйте наступні статті:

  1. "Вільна боротьба. Тренування приносять колосальну користь » - розповідаємо про всі переваги вільної боротьби. Тонкощі вільної боротьби, про які ви не знали.
  2. «Панкратіон. Відео » - найстаріший стиль беззбройного бою: історія виникнення, розвиток і відео бою.
  3. «Каларі Пайату. Бойова йога » - бойовий стиль, який поєднаний з практиками йоги. Даний стиль ведення бою зацікавить як йогів, так і всіх бійців, які бажають спробувати щось нове.
  4. «Сіламбам» - індійське мистецтво палочного бою. Історія і розвиток.
  5. «Глім» - ісландський бойовий стиль. Опис, історія виникнення та розвиток.
  6. «Карате. Спорт чи мистецтво » - що таке карате в сучасному світі? Про зміни у філософії карате. Вибираємо між існуючими школами карате.
  7. «Російська бойова система невід» - прикладна система бою в реальних умовах, основи якої зобов'язаний знати кожен російська людина.
  8. «Що таке армійський рукопашних бій?» - історія виникнення, правила поведінки в бою, переваги і недоліки армійського рукопашного бою.
  9. «Айкідо - найприємніше бойове мистецтво» - суть одного з найдосконаліших бойових мистецтв у світі. Чим айкідо в корені відрізняється від інших бойових мистецтв?
  10. "Бойове самбо" - історія виникнення бойового самбо, просування спорту в СРСР і Росії.
  11. «Боротьба. Бойова боротьба в Європі » - історія виникнення та розвитку боротьби. Правила боротьби і її місце в сучасному світі.

Це інформаційні статті, які розкажуть про тонкощі єдиноборств. Ви можете вивчити наступні матеріали:

  1. «Як навчитися бити?» - матеріал для новачків, які жадають осягнути ази ударної техніки поза бойових стилів.
  2. «Давнє китайське ушу: техніка п'яниця» - цікава техніка з ушу, яка відродилася завдяки фільмам Джекі Чана.
  3. «Уроки Айкідо. Базова техніка. Техніка Шіхо-Наге » - базова техніка айкідо, яка допоможе перемогти у вуличному бою.
  4. «Уроки Айкідо. Базова техніка. Техніка Кайтен наге » - ще одна базова техніка айкідо, яка доповнює Шіхо-Наге.
  5. «Як збільшити швидкість рук?» - теорія і практика розвитку швидкості рук. Навчальне відео, за допомогою якого можна вивести швидкість удару на новий рівень.
  6. «Як розвинути реакцію?» - кращі методи для розвитку реакції в бою. Розвиток реакції в домашніх умовах.
  7. «Удари ногами» - вчимося основам «ножних» ударів. Ставимо техніку, яка стане основою для подальшого вдосконалення ударів ногами.
  8. «Як поставити удар? Бічний удар » - вчимося наносити технічні і ефективні бічні удари. Корисне навчальне відео.
  9. «Як поставити удар? Прямий удар » - що потрібно зробити до накачування м'язів? Теорія і практика прямого удару.
  10. «Розминка перед тренуванням» - правила розминки перед тренуванням для різних видів спорту.
  11. «Не чесні удари. Удар в очі » - чому удари в очі є настільки ефективними? Вчимося застосовувати удар в очі при виникненні дійсно екстреної ситуації, коли перемога в поєдинку є питанням життя і смерті.
  12. "Удар головою" - вчимося наносити удар головою таким чином, щоб завдати максимального збитку супротивникові і не нашкодити собі.
  13. «Як ламати пальці?» - техніка виведення реального супротивника з ладу без зайвих докорів сумління і проблем з законом.
  14. «Обережніше з кулаками. Як не травмувати кисть при ударі? » - вчимося наносити удари кулаком без травматичного ефекту для себе. Рекомендації, які убезпечать вас, і не убезпечать противника, при нанесенні удару кулаком.

В рамках наступних статей зібрані корисні знання про інвентар, який необхідний для заняття єдиноборствами:

  1. «Водоналивний мішок Century Bob Box» - розповідаємо про водноналівном ведмедику у вигляді манекена, який може стати реальною альтернативою боксерському мішку або груші для багатьох спортсменів.
  2. «Як зав'язати пояс на кімоно?» - відповідаємо на питання «Як зав'язати кімоно?» В тексті і малюнках. Інструкція, яка стала найпопулярнішою в інтернеті!
  3. «Кімоно для айкідо» - підбираємо кімоно для айкідо під ваші індивідуальні потреби та особливості. Чому правильний вибір кімоно настільки важливий?
  4. «Види боксерських груш» - розбираємося в видах груш для побудови по-справжньому ефективних тренувань!
  5. «Макивара - відмінний снаряд» - розповідаємо про один з кращих снарядів для тренування техніки, сили і точності удару. Види і відмінності Макивара.

В якій буде розказано про кращих бійців минулого і сьогодення:

  1. «Нокаутуючий удар ногами від Мірко Кро Копа» - вибуховий удар силою 2703 кг, який ламає кістки професійним бійцям за секунду. Людина, з ногою якого краще не зустрічатися в реальному житті.
  2. «Бойова техніка від Федора Ємельяненка» - годинне відео від Федора Ємельяненка, перегляд якого стане безцінним досвідом не тільки для новачків, але і для досвідчених бійців.

Яка розкриває цікаві відомості про створення та розвитку єдиноборств в наступних статтях:

  1. «Історія армрестлінгу» - історія виникнення та розвитку армрестлінгу. Як армрестлінг набував популярності?
  2. «Історія бойових мистецтв. Дзю-дзюцу частина 1 » - цикл статей про джиу-джитсу (дзю-дзюцу - японська назва), який розповість вам про історію виникнення, розвитку та сучасності одного з найпопулярніших видів бойового мистецтва.
  3. «Істрія бойових мистецтв. Дзю-дзюцу частина 2 »
  4. «Історія бойових мистецтв. Дзю-дзюцу частина 3 »
  5. «Історія бойових мистецтв. Дзю-дзюцу частина 4 »
  6. «Історія бойових мистецтв. Дзю-дзюцу частина 5 »
  7. «Історія бойових мистецтв. Дзю-дзюцу частина 6 »
  8. «Історія боксу: стародавня Греція та древній Рим» - історія зародження боксу. Яким був бокс минулого?
  9. «Деякі цікаві відомості про розвиток боксу» - цікаві історії і факти, завдяки яким розвивався бокс. Про це не знає більшість новачків і безліч професіоналів!
  10. «Історія боксу: англійська бокс» - коли зародився, як розвивався, і який вигляд мав спочатку англійський бокс?
  11. «Повна історія виникнення Тайцзицюань» - розповідаємо про бойовому стилі родом з Китаю, який зацікавить безліч любителів бойових мистецтв.
  12. "Джиу джитсу" - коротка історія джиу-джитсу, який є основним видом бойового мистецтва для безлічі бійців ММА.

Бойові мистецтва - це розділ нашого сайту, який ставить перед собою такі завдання:

  • Розповісти читачам про основні різновиди бойових мистецтв. В рамках даного розділу ви дізнаєтеся про відмінності і особливості бойових дисциплін. Читачі, які бажають розпочати займатися єдиноборствами, або ж навчити бойовому мистецтву своїх дітей, зможуть зробити більш зважений вибір.
  • Розповісти про переваги і недоліки бойових мистецтв в цілому, і різних напрямків єдиноборств зокрема. Ви дізнаєтеся про ризики для здоров'я, які присутні при занятті кожним з видів бойових мистецтв, і порівняйте їх з одержуваної користю. Кожен, хто сумнівається в доцільності тренувань, закриє це питання для себе після ознайомлення з цим розділом.
  • Висвітлити методи тренувань, за допомогою яких спортсмени вдосконалюють свої вміння. Розповісти про те, де можна почати займатися єдиноборствами, і як вибрати грамотного тренера.
  • Висвітлити тренувальні програми з єдиноборств для роботи в домашніх умовах. Ви дізнаєтеся про інвентар, який необхідний для прогресу в бойових мистецтвах, а також про спорядження, без якого можна обійтися в рамках аматорського тренінгу.
  • Продемонструвати бої відомих спортсменів, які можуть стати вашими кумирами в спорті і житті. Множинні перегляди боїв дозволяють «загнати в несвідоме» тактику ведення бою будь-якого спортсмена. Приклад: часті перегляди боїв Федора Емельяненко дозволяють новачкові приблизно копіювати стиль бою легенди російських боїв без правил. Перегляди боїв особливо корисні новачкам, які займаються без тренера.
  • Розповісти про світогляді бійця, про зміни в характері, які відбуваються у кожного, хто почав займатися бойовими мистецтвами.
  • Висвітлити безліч принципових і приватних питань, про які не знають навіть багато старожилів бойових мистецтв.

Більшість зазначених вище питань ми розберемо прямо зараз. Більш докладний розбір бойових мистецтв шукайте на сторінках нашого сайту, які наведені по посиланнях вище.

Види бойових мистецтв

Види бойових мистецтв

Найбільш популярними є такі види єдиноборств:

  • Бокс. Вид бойових мистецтв, в рамках якого дозволені тільки удари руками. Бій триває 12 раундів, результат визначається кількістю набраних очок, які відповідають числу нанесених ударів. Винятком є ​​нокаут - ситуація, при якій спортсмен після завданого удару не може піднятися на рахунок «10», який виробляє суддя поєдинку. Класичний бокс є найпопулярнішим і найбільш «прібилесодержащім» видом єдиноборств серед любителів і професіоналів. Непоганий, але не оптимальний варіант для самозахисту.

Непоганий, але не оптимальний варіант для самозахисту

  • ММА. Найбільш швидко розвивається вид змішаних єдиноборств. ММА (бої без правил) - це один з найефективніших методів самозахисту. Тренування ММА включають в роботи всі кінцівки і м'язові групи, що дозволяє не тільки стати найбільш універсальним бійцем, але і привести в порядок свій зовнішній вигляд. Бої ММА поступово витісняють бокс з телерейтингів.

  • Дзюдо. Олімпійський вид змішаних єдиноборств, основою якого є кидки і боротьба в партері. Ефективний в цілях самозахисту, але поступається боксу і ММА в разі реальної бійки в вуличних умовах. До занять дзюдо можна додати боксерські тренування, щоб підвищити свою результативність в реальному бою.

До занять дзюдо можна додати боксерські тренування, щоб підвищити свою результативність в реальному бою

  • Боротьба. Один з найдавніших і найменш травмонебезпечних (в порівнянні з попередніми стилями) вид єдиноборств. Основою боротьби є захоплення, кидки, підсічки, клінч і замки. Ударна техніка заборонена. Вид не оптимальний для самооборони, але може доповнювати бокс або ММА.

Вид не оптимальний для самооборони, але може доповнювати бокс або ММА

  • Карате. Японський вид бойових мистецтв, який популярний у всьому світі. Карате (як і інші види єдиноборств) є окремою філософією з певним глибинним сенсом, який в карате виражений більше, ніж в інших видах. Карате вчить дисципліні і підштовхує вас до саморозвитку. Чи не ідеальний варіант для бою у вуличних умовах, але для самозахисту карате використовувати можна.

Чи не ідеальний варіант для бою у вуличних умовах, але для самозахисту карате використовувати можна

  • Бразильське джиу-джитсу. Вид бойового мистецтва, який все ще не «на слуху» в країнах СНД. Проте, бразильське джиу-джитсу вважається найефективнішим єдиноборством для самозахисту в умовах реального бою. Бразильське джиу-джитсу поступається в філософському сенсі карате, але як засіб самозахисту перевершує його на порядок. Бразильське джиу-джитсу - це основа техніки більшості титулованих бійців ММА. Деякі сильні бійці (Як Ройс Грейсі, наприклад) можуть використовувати тільки техніку джиу-джитсу і перемагати «універсалів», які оволоділи безліччю бойових мистецтв. Хочете навчитися захищати себе в умовах вуличного бою - прописуємо вам тренування джиу-джитсу.

Хочете навчитися захищати себе в умовах вуличного бою - прописуємо вам тренування джиу-джитсу

  • Муай Тай або тайський бокс. Різновид боксу родом з Таїланду. В рамках даного бойового мистецтва використовуються всі можливі удари: руками, ногами, ліктями, колінами, гомілками і головою. Менш популярний і прибутковий, але більш ефективний вид спорту. Тайський бокс перевершує класичний, коли мова йде про самозахист. Один з найпопулярніших стилів серед бійців ММА.

Один з найпопулярніших стилів серед бійців ММА

  • Ушу. Китайський вид бойових мистецтв. У наших краях став популярний завдяки фільмам з Брюсом Лі та Джекі Чаном. Вид бойових мистецтв, який вимагає швидкості і певного рівня розвитку духу. Ушу - це вид бойових мистецтв, який розвиває не тільки тіло, а й дух. Це окрема бойова і життєва філософія, яка включає в себе медитації, практики зі зброєю, роботу над різновидами даного стилю, а також нестандартне фізичний розвиток. Ушу відмінно підходить для захисту в вуличному бою. Оптимальний варіант для бою з кількома супротивниками.

Оптимальний варіант для бою з кількома супротивниками

  • Тхеквондо. Корейська вид бойових мистецтв, в якому основною зброєю виступають ноги. Національний спорт Кореї, включений в Олімпійську програму. Тхеквондо є одним з найпопулярніших видів спорту в світі. Це система для розвитку бойових навичок, поліпшення здоров'я, зміцнення сили духу і розвитку розуму. Тхеквондо входить в список найефективніших бойових вправний для самозахисту.

Світ бойових мистецтв не обмежується зазначеними вище видами. Існують сотні бойових напрямків з тисячами різновидами цих напрямків. Ми обговорили тільки найпопулярніші і найбільш ефективні з них.

Бойові мистецтва. Переваги і недоліки

Переваги і недоліки

Заняття бойовими мистецтвами мають ряд переваг для кожного чоловіка:

  • Ви навчитеся захищати себе і своїх близьких. Це ключовий момент в єдиноборствах.
  • Істотно підвищиться впевненість в собі. Бойові мистецтва незамінні для людей з «комплексом жертви». Якщо пройти повз компанії молодих людей в спортивних костюмах у вас без напруги не виходить, то заняття єдиноборствами придумали саме для вас. Ситуації, в яких чоловік змушений відчувати страх, негативно позначаються на його гормональній системі , Зменшують прояви мужності. Заняття бойовими мистецтвами дають постійну впевненість в собі, позбавляють від багатьох страхів. Саме тому мужніх чоловіків частіше можна зустріти в спортзалі або на тренуваннях з єдиноборств, ніж в комп'ютерному клубі.
  • Відбудуться зміни в гормональній системі. Мужність - це наслідок високого рівня чоловічих гормонів і низької кількості - жіночих. Єдиноборства збільшують рівень тестостерону, що виражається в зростанні м'язової маси, огрубіння голосу, підвищенні енергетики, поліпшення настрою і підвищення сексуального бажання.
  • За гормональними змінами слідують зміни у всіх сферах життя. Високий рівень чоловічих гормонів - це високооплачувана робота, можливість домогтися кар'єрного росту без особливих зусиль, популярність серед дівчат.
  • Зміцнення здоров'я. Бойові мистецтва загартовують організм. Підвищується імунітет, збільшується опірність вірусних захворювань. Коректна робота гормональної системи знижує ймовірність придбання чоловічих захворювань.
  • Чи зміниться характер. Бойові мистецтва тренують силу волі, допомагають зрозуміти, що життя - це боротьба. Боротьба зі своїми слабкостями, боротьба зі своїми комплексами, з негативними рисами характеру і лінню, яку знищують регулярні тренування.
  • Багато бойові мистецтва «прокачують» не тільки м'язи, але і розум. За такими бойовими мистецтвами, як Ушу або Тхеквондно варто більше філософії, ніж за працями багатьох відомих філософів.

Бойові мистецтва - це механізм, який запускає процес зміни вашого життя. Через 3-6 місяців занять ваше тілесне і духовної розвиток вийде на новий рівень.

Недоліки бойових мистецтв полягають в наступних аспектах:

  • Будь-яке бойове мистецтво пов'язане з фізичним болем. Удари, кидки і підсічки не викликають почуття радості і розслаблення. З цим доводиться боротися кожному новачку. Але бойові мистецтва - це можливість отримувати удари на тренуванні, замість того щоб отримувати їх в життя.
  • Імовірність отримати травму. Єдиноборства зміцнюють імунітет, але підвищують ризик отримати травму. Необережний удар або некоректне приземлення при кидку - це ймовірність отримати забиті місця, вивихи або переломи. Імовірність низька (набагато нижче, ніж ви думаєте), але вона є.
  • Трата часу і енергії. АЛЕ: єдиноборства генерують більш високий рівень енергетики, за рахунок чого енергетичні витрати залишаються непоміченими.

Підсумок: переваг набагато більше, ніж недоліків. А недоліки з часом перетворюються в переваги.

Тренувальні програми для бійця

Тренувальні програми для бійця

Побудова тренувальної програми залежить від виду бойового мистецтва. Єдино вірною програми не існує. Як приклад використовуємо ММА - саме різнобічне бойове мистецтво в світі на даний момент. Тренування бійців ММА складаються з:

  1. Напрацювання технічної складової. Техніка ударів і кидків опрацьовується на мішках, грушах, за допомогою іншого спеціального інвентарю на кшталт кувалди і покришок.
  2. Спарингів. Спаринги проводяться не в повну силу. «Рубатися в м'ясо» при спарингу - це риса тільки російських бійців. У нашому менталітеті немає серединних значень. Важливо враховувати цю особливість при проведенні спарингу.
  3. Силових тренувань. Спортзал. Базові тренування, які відрізняються від бодибилдерских .
  4. Аеробних тренувань. Робота над витривалістю і функціоналкою.
  5. Спеціальних тренувань, які сильно відрізняються в залежності від уподобань бійця. Бійці ММА використовують спринтерські тренування, футбол, баскетбол, регбі, плавання - будь-які види спорту, які можуть збільшити можливість перемоги в бою.

Тренувальна тиждень бійця може виглядати так:

Понеділок. Профільна тренування + спортзал

Вправа Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами Профільна тренування - 90 хвилин - 15 підтягування до грудей 5 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 5 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 5 12 3 5 Підйом штанги на біцепс стоя 5 12 1,5 3 Разгибание рук со штангой стоя 5 12 1,5 3 Подъем прямых ног в висе 5 12 1,5 —

Вівторок. аеробне тренування

Вправа Підходи Тривалість в хвилинах Відпочинок між підходами в хвилинах Відпочинок між вправами в хвилинах Біг в легкому темпі 1 15 - 1 Стрибки на скакалці 1 3 - 2 Біг в середньому темпі 1 10 - 1 Стрибки на скакалці 3 2 30 секунд 3 Біг в швидкому темпі 1 5 - 2 Стрибки на скакалці 5 1 15 секунд 1 Біг в повільному темпі 1 15 - -

Середовище. Профільна тренування. 120 хвилин роботи без доповнень.

Четвер. Спортзал. Дотримуємося принципу прогресії навантажень

Вправа Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей 6 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 6 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 6 12 3 5 Підйом штанги на біцепс стоячи 6 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 6 12 1,5 3 Підйом прямих ніг у висі 6 12 1,5 -

П'ятниця. Профільна тренування + аеробне тренування

Вправа Підходи Тривалість в хвилинах Відпочинок між підходами хвилинах Відпочинок між вправами в хвилинах Профільна тренування 1 90 - 10 Біг в повільному темпі 1 15 - 5 Біг на 100 метрів 3 - 1,5 3 Біг на 200 метрів 3 - 2 4 Біг на 400 метрів 3 - 2,5 4 Біг на 800 метрів 3 - 3 4 Біг в повільному темпі 1 45 - -

Субота. Спеціальне тренування. Можна використовувати будь-який вид спорту, який доводиться вам до душі, або ж попрацювати з молотом і покришкою над силою і технікою удару.

Неділю. Відпочинок. Відсипаємося, від'їдається, розслабляємося і набираємося сил для нового тижня.

Важливо дотримуватися принципу прогресії навантажень. Кожне тренування повинна перевершувати по ефективності і складності попередню. Розглянемо принцип прогресії навантажень на прикладі роботи в спортзалі:

Тренування №1

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла 5 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 60 5 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 75 5 12 3 5 Підйом штанги на біцепс стоячи 30 5 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 30 5 12 1,5 3 Підйом прямих ніг у висі - 5 12 1,5 -

Тренування №2. Збільшуємо кількість підходів

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла 6 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 60 6 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 75 6 12 3 5 Підйом штанги на біцепс стоячи 30 6 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 30 6 12 1,5 3 Підйом прямих ніг у висі - 6 12 1,5 -

Тренування №3. Знову збільшуємо кількість підходів

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла 7 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 60 7 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 75 7 12 3 5 Підйом штанги на біцепс стоячи 30 7 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 30 7 12 1,5 3 Підйом прямих ніг у висі - 7 12 1,5 -

Тренування №4. Збільшуємо вага (або кількість повторень). Зменшуємо кількість підходів

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла + 5 кг 5 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 65 5 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 80 5 12 3 5 підйом штанги на біцепс стоячи 32,5 5 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 32,5 5 12 1,5 3 підйом прямих ніг у висі - 5 15 1,5 -

Підсумок: за 4 тренування ми збільшили жим лежачи на 5 кілограм. Показники в інших вправах виросли пропорційно жиму лежачи. М'язи адаптовані під нову навантаження - необхідності задіяти силу волі немає, складність виконання вправ аналогічна першому тренуванні.

Тренування №5. Збільшуємо кількість підходів.

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла + 5 кг 6 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 65 6 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 80 6 12 3 5 підйом штанги на біцепс стоячи 32,5 6 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 32,5 6 12 1,5 3 підйом прямих ніг у висі - 6 15 1,5 -

Тренування №6. Знову нарощуємо кількість підходів.

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла + 5 кг 7 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 65 7 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 80 7 12 3 5 підйом штанги на біцепс стоячи 32,5 7 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 32,5 7 12 1,5 3 підйом прямих ніг у висі - 7 15 1,5 -

Тренування №7. Збільшуємо вага. Зменшуємо кількість підходів.

Вправа Вага в кілограмах Підходи Повторення Відпочинок в хвилинах між підходами Відпочинок в хвилинах між вправами підтягування до грудей Вага власного тіла + 10 кг 5 10 2 4 Жим штанги лежачи на горизонтальній лаві 70 5 8 2 4 Присідання зі штангою на плечах 85 5 12 3 5 підйом штанги на біцепс стоячи 35 5 12 1,5 3 розгинання рук зі штангою стоячи 35 5 12 1,5 3 підйом прямих ніг у висі - 5 20 1,5 -

Підсумок: за 7 тренувань ми додали 10 кілограм в підтягування. М'язи спини в бою будуть працювати набагато ефективніше, ніж до початку тренувань в спортзалі.

Ці схеми не зовсім коректні для профільних тренувань. Прогресія навантажень здійснюється за рахунок збільшення якості виконуваної роботи. Кількість (тривалість тренування) також необхідно збільшувати, але це другорядний фактор.

Бойові мистецтва. Тренування в домашніх умовах

Тренування в домашніх умовах

Принципи побудови тренувальних програм для роботи в домашніх (вуличних) умовах не відрізняються від схем, які ми навели вище. У заняття єдиноборствами в домашніх умовах є такі особливості:

  • Необхідність навчатися самостійно. У спортсмена немає тренера, який навчить бойовим рухам і поставить правильну техніку. Навчання будується на використанні досвіду і підказок людей, які займаються або займалися бойовими мистецтвами. Додатковим інструментом є навчальні відео .
  • Обмеженість в інвентарі. Тренувальний зал необхідно спорудити в домашніх умовах. У 99% читачів немає можливості створити повноцінний тренувальний зал будинку. Купуємо тільки самий необхідний інвентар. Альтернатива - тренування на вулиці, на спеціально обладнаних майданчиках.

Для навчання бойовим мистецтвам в домашніх умовах необхідно придбати:

  1. Мішок або грушу - для ударників. Спеціальний манекен і килимок для відпрацювання кидків - для борців. Це тренувальна база, без якої неможливо говорити про повноцінні тренування.
  2. Комплекс турнік-бруси. Бажано - 2 в 1 для економії простору. Вправи на турніку і брусах - основа силового тренінгу в домашніх умовах.
  3. Рукавички для нанесення ударів по мішку. Снарядні рукавички - оптимальний варіант. Необхідний інвентар для захисту куркулів від травм і потертостей шкіри.
  4. Млинці для штанги. Бажано - млинці під олімпійський гриф.
  5. Пояс для кріплення ваги. Прикріплюємо млинці на пояс, виконуємо підтягування та віджимання на брусах з обтяженнями. Поступово збільшуємо вагу пояса.
  6. Розбірні гантелі. Чим більше вага, тим краще. Гантелі потрібні саме розбірні - для можливості регулювати вагу в різних вправах.
  7. Інвентар, який необхідний для тренувань у вашому виді спорту. приклад: водоналивний мішок , Який підійде для боксера, або кистьовий еспандер , Який необхідний борцю.
  8. гумовий еспандер - для опрацювання всіх м'язів під різним кутом. Універсальні еспандери - це можливість проводити повноцінні силові тренування, організовувати відновний тренінг і розігріватися перед роботою зі снарядом.
  9. Лава з можливістю регулювати кут нахилу. Підходить для жиму лежачи та інших вправ на верх тіла.
  10. Гриф для штанги. Діаметр грифа повинен бути таким же, як і млинців, які ви замовляли раніше. На виході отримуємо повноцінну штангу, за допомогою якої можна виконувати безліч вправ, недоступних або неефективних в «гантельная» варіанті.
  11. Стійки для штанги або силова рама. Гриф + млинці + стійки надають можливість виконувати краща вправа для роботи над низом тіла - присідання зі штангою.
  12. Скакалка і інші аксесуари, які ви вважаєте необхідними.

Для проведення ефективної бійцівської тренування не обов'язково купувати весь інвентар, про який йде мова вище. Устаткування розставлено відповідно до пріоритетів: чим менше цифра, тим важливіше цей інвентар.

Проста бійцівський тренування в домашніх умовах може виглядати так:

Вправа Вага Підходи Повторення Відпочинок між підходами Відпочинок між вправами Профільна тренування (удари по мішку, робота з манекеном, відпрацювання ударів і кидків) - - 45 хвилин - 7 підтягування на турніку Вага власного тіла 5 10 3 4 Віджимання на брусах Вага власного тіла 5 10 3 4 Жим гантелей сидячи 2 по 10 3 15 2 3 Присідання з гантелями 2 по 15 5 20 3 4 Згинання рук з гантелями стоячи 2 по 8 5 12 2 3 розгинання рук з гантеллю стоячи 16 5 12 2 3 Підйом прямих ніг у висі - 5 15 2 -

Дана схема передбачає, що в вашому наявності є:

  1. Мішок, груша або інший інвентар, який необхідний для проведення профільної тренування.
  2. Комплекс турнік-бруси.
  3. Рукавички для нанесення ударів по мішку.
  4. Розбірні гантелі.

На початку суттєві витрати не є необхідністю. Досягати успіху в бою можна без серйозних грошових вкладень.

Надалі купите пояс для кріплення ваги і млинці, щоб збільшити складність роботи на турніку і брусах. Потім - універсальний еспандер, який опрацьовує м'язи, недоступні для гантелей. Далі - за списком і необхідності.

Бої. Відео

Відео

Спеціально для наших читачів ми створили добірку боїв, яка не тільки допоможе новачкам, але і потішить око досвідчених бійців. Всі бої можна знайти в цьому розділі . Представляємо вашій увазі ТОП-5 поєдинків корисних відео боїв за версією нашого сайту:

  1. «Дивитися кращі бої Федора Емельяненко»
  2. «Кращі бої Кістки Дзю»
  3. «Бої Федора Емельяненко. Перші кроки"
  4. «Найзнаменитіші бої Роя Джонса онлайн»
  5. «Валуєв бої онлайн»

характер бійця

характер бійця

Людина, яка протягом довгого часу займається бойовими мистецтвами, набуває ряд навичок, які відображаються на його поведінці. Відбуваються такі зміни в характері:

  • змінюється світогляд . Життєві проблеми сприймаються як удар противника: зараз тобі важко і боляче, але через кілька секунд ти нанесеш удару у відповідь. Через кілька хвилин ситуація вже може скластися так, що ти переможеш. Це філософія всіх видів бойового мистецтва. Філософія, яка допомагає справлятися з будь-якими життєвими труднощами.
  • Боєць може контролювати свої почуття набагато краще, ніж обиватель. Бойові мистецтва вчать терпінню і витримці. Єдиноборства розвивають розум, що дозволяє при необхідності відсторонитися і поглянути на свої емоції з боку. Розвивається логічне мислення. Першокласний боєць приймає життєві рішення під впливом логічних міркувань, а не емоцій.
  • Розвивається сила волі. Філософія бійця така: кожен може добитися результату, якщо впорається зі своїми слабкостями і буде працювати досить наполегливо. Бійці - найзатятіші і стійкі люди в будь-яких справах. Той, хто одного разу розвинув силу волі, вже ніколи не стане безпорадною людиною.
  • Боєць розуміє, що дозвільний спосіб життя - це липове насолоду. Це «вкусозаменітель», яким напхане наше суспільство. Боєць природним чином схиляється до здорового способу життя , правильному харчуванню и фітнес-тренувань .
  • Бійцеві набагато простіше мотивувати себе на подолання будь-яких життєвих труднощів. Людина, яка з дня на день знаходить мотівацію для виходу в ринг, людина, яка не боїться отримувати удари від життя, може багато чого. Питання «як схуднути», «як забути змінила дівчину», «як перестати їсти все підряд» бійця не турбують - вони вирішуються на «фоновому» рівні.

«Що таке армійський рукопашних бій?
Чим айкідо в корені відрізняється від інших бойових мистецтв?
«Як збільшити швидкість рук?
«Як розвинути реакцію?
«Як поставити удар?
«Як поставити удар?
«Як ламати пальці?
Як не травмувати кисть при ударі?
«Як зав'язати пояс на кімоно?
Чому правильний вибір кімоно настільки важливий?