Полезные материалы

Чи варто віддавати дитину на бойові мистецтва? Поради. Частина 1

  1. Чому варто віддати дитину в бойові види спорту?
  2. А в чому ризик?
  3. дефекти постави
  4. сильні травми
  5. нокаут

Красива і сувора: художня гімнастика

Хлопчик почав займатися карате проти маминого бажання, і правда, яка мама легко дасть згоду на те, щоб її малюка били? У кожному бою, будь то тренування або змагання, борці неминуче отримують удари, в чому ж користь такого небезпечного спорту?

Чому варто віддати дитину в бойові види спорту?

  • Самооборона. Навіщо дитину віддають на бойові мистецтва? Щоб він міг постояти за себе і дати відсіч кривдникам. Навички самооборони корисні не тільки для хлопчиків, але і для дівчаток.
  • Впевненість в собі. Дитина стане не тільки більш розкутим, але і знайде упевненість в собі, підніметься його самооцінка. Бойові види спорту - кращий вибір для замкнутих, невпевнених у собі дітей.
  • Мотивація. Робота на результат в цьому спорті розвинена дуже сильно, за нові досягнення боєць отримує пояса або ранги. Наприклад, в карате перший свій пояс малюк може отримати вже через два-три тижні після початку занять, кожен наступний пояс нового кольору буде вказувати не тільки на рівень каратиста, але і на його досвід, а також техніку ведення бою.

Наприклад, в карате перший свій пояс малюк може отримати вже через два-три тижні після початку занять, кожен наступний пояс нового кольору буде вказувати не тільки на рівень каратиста, але і на його досвід, а також техніку ведення бою

  • Дисципліна. А в якому спорті її немає, скажіть ви? Але в бойових мистецтвах - це як мантра, порушення не підлягає. Дитина стане зібраним і пунктуальним, причому не тільки в спортивному залі, але і в звичайному житті.
  • Особистісний ріст. У командних видах спорту кожен гравець має свої функції, а багато хто спочатку просиджують більшу частину матчу на лаві запасних. У спарингу кожен сам за себе, це дуже відповідально, але й досягнення кожного борця видно, як на долоні.
  • Рівність статей. Це дивно, але саме бойові мистецтва в останні роки мають однакову популярність і у хлопчиків, і у дівчаток. Дзюдо, рукопашний бій або карате - це та невелика частина видів спорту, де можна організувати спільні тренування для різностатевих дітей.
  • Насичені тренування. Ваша дитина буде вичавлений "як лимон", це правда, але в цьому є і плюси. У період перехідного віку у нього не буде часу на зайві гулянки, на знайомство з поганою компанією.
  • Адекватне вираз агресії. Вам здається, що дитина буде використовувати свою силу не за призначенням? Це залежить не від його можливостей, або навіть не від характеру. Досвідчений тренер - ось хто допоможе керувати своєю силою і пригнічувати агресію. Ви здивуєтеся, дізнавшись, що діти-боксери менш агресивні в порівнянні зі своїми однолітками, вони вихлюпнули зло не в бійці з однокласниками, а на рингу.
  • Спільний спорт з батьками. Важко уявити, як двометровий батько грає в футбол в дитячій секції, а ось бойові види мистецтва - інша справа, вони дають можливість займатися разом.
  • Чи не сезонний спорт. Цей спорт не має сезону для ігор, або відповідного пори року для тренувань, а це значить, що юний спортсмен буде завжди «в тонусі».

Цей спорт не має сезону для ігор, або відповідного пори року для тренувань, а це значить, що юний спортсмен буде завжди «в тонусі»

А в чому ризик?

Бойові види спорту мають масу недоліків і небезпек, про які краще дізнатися до того, як ви купите маляті боксерські рукавички або кімоно.

дефекти постави

Зіткнутися з таким неприємним явищем, як порушення постави, може будь-який боєць, але в групі ризику найменші діти. Батьки прагнуть все раніше віддавати дітей в секції, це може привести до зменшення рухливості хребців, а також до дисгармонійного розвитку м'язів спини.

сильні травми

Якщо вам здається, що б'ють тільки слабких спортсменів, то ви помиляєтеся. Надіслати в нокаут можуть навіть абсолютного чемпіона. І кожен вид бойових мистецтв має свої характерні травми. Наприклад, в боксі:

  • мають місце пошкодження суглоба великого пальця руки, це станеться, якщо недосвідчений боєць неправильно стисне кулак.
  • розсічення надбрівної дуги-можливо при ударі противника внутрішньою стороною рукавички.
  • переломи хрящів носа, мочок вух, кісток кистей, пошкодження очей.

нокаут

Це особливий стан, який рано чи пізно переживає майже кожен боксер. Це щось інше, як втрата свідомості, нехай всього на кілька секунд. Це небезпечно для здоров'я! Майже половина спортсменів навіть в дорослому віці після нокауту відчувають тривалі головні болі, нудоту, часткову втрату пам'яті, шуми у вухах.

Боксер або каратист ризикують часто отримувати удари по голові. Як же це позначиться на здоров'ї маленького чемпіона? Погано! Це загрожує хронічними хворобами мозку і відставанням в розумовому розвитку. В майбутньому також можуть проявитися порушення по неврології.

В майбутньому також можуть проявитися порушення по неврології

Звичайно, не можна стверджувати, що на тренуваннях з бойових видів спорту початківця спортсмена ставлять в спаринг в перший же день або дозволяють йому битися з більш сильним і досвідченим гравцем.

Перші півроку-рік тренування будуть орієнтовані на розвиток фізичних даних дитини, він буде займатися акробатикою і легкою атлетикою. Тільки після відпрацювання мінімального набору основних прийомів на груші, маленький спортсмен вперше вийде на ринг. Навантаження дається поступово, рівномірно, і якщо тренер не впевнений в тому, що новачок готовий витримати атаку супротивника, то він не пустить його в справжній бій.

Перші змагання в якості учасника ваш син або дочка відвідає тільки через рік-півтора після початку занять. А в деяких видах бойових мистецтв змагання не проводяться для дітей молодше 12 років.

Якщо цей спорт такий небезпечний, чому їм займається так багато діточок? Є одне дуже важливе правило, дотримання якого допоможе залишитися цілим і неушкодженим маленькому боксеру або каратисту. Про що йде мова? Читайте в другій частині статті про бойові мистецтва.

А ви б не побоялися віддати свого малюка на бойові види спорту?

Чому варто віддати дитину в бойові види спорту?
А в чому ризик?
У кожному бою, будь то тренування або змагання, борці неминуче отримують удари, в чому ж користь такого небезпечного спорту?
Чому варто віддати дитину в бойові види спорту?
Навіщо дитину віддають на бойові мистецтва?
А в якому спорті її немає, скажіть ви?
Вам здається, що дитина буде використовувати свою силу не за призначенням?
А в чому ризик?
Як же це позначиться на здоров'ї маленького чемпіона?
Якщо цей спорт такий небезпечний, чому їм займається так багато діточок?