Полезные материалы

Єдиноборства для дітей: рекомендації професіоналів

  1. / Про дітей / Спорт для дітей Зробити вибір на користь того чи іншого спорту завжди складно....
  2. карате
  3. Філософія і відмінні риси
  4. Вік юних спортсменів
  5. Кому підходить карате
  6. Філософія і відмінні риси
  7. Вік юних спортсменів
  8. Кому підходить дзю-до
  9. кікбоксинг
  10. Філософія і відмінні риси
  11. Вік юних спортсменів
  12. Кому підходить кікбоксинг

/ Про дітей / Спорт для дітей

Зробити вибір на користь того чи іншого спорту завжди складно Зробити вибір на користь того чи іншого спорту завжди складно. Ще складніше зважитися на те, щоб віддати дитину в бойові мистецтва: багатьох лякає можливість отримання травм і агресивна спрямованість цих видів. Але чи так це насправді? Ми поговорили з трьома експертами, тренерами фітнес-клубу Panatta Sport: Ганною Лобач (кіокушинкай карате), Олегом Косачовим (дзю-до) і Валерієм Коліговим (кікбоксинг), і з'ясували, чим різні види бойових мистецтв відрізняються один від одного, у скільки років можна приступати до занять і так чи небезпечні єдиноборства.

Вибір єдиноборства: на що звернути увагу

Кожен вид спорту гарний по-своєму, тому що розвиває силу волі, піднімає рівень фізичної підготовки, привчає до здорового способу життя. Крім усього цього бойові мистецтва дають ще й розуміння певних життєвих принципів, допомагають виховати спортсмена і, мабуть, саме цим вони гарні для школярів. Звичайно, в цих питаннях дуже багато залежить від тренера, його вміння і досвіду. Як показує практика, спочатку жоден з них не ставить перед собою за мету виховання хлопців, які прийшли в секцію. Це відбувається само собою: освоюючи основи того чи іншого єдиноборства, вихованці осягають і його філософію, вчаться мудрості і звикають до самодисципліни.

Ми поспілкувалися з тренерами трьох напрямків і отримали експертну думку на 3 головних питання, що хвилюють батьків майбутнього чемпіона:

  • У чому відмінна риса даного єдиноборства, в чому його основні філософські принципи?
  • У скільки років можна прийти в даний вид спорту?
  • Кому найбільше підходить цей вид спорту?

карате

Наш експерт - Анна Лобач, майстер спорту, дворазова чемпіонка світу і дворазова чемпіонка Європи з кіокушинкай карате, тренерський стаж - 9 років Наш експерт - Анна Лобач, майстер спорту, дворазова чемпіонка світу і дворазова чемпіонка Європи з кіокушинкай карате, тренерський стаж - 9 років.

Філософія і відмінні риси

«Безумовно, ми вчимо дітей тільки самообороні, прищеплюємо думку про те, що все вміння і навички повинні використовуватися тільки без злого умислу і без користі, про те, що спортсмен ні в якому разі не повинен проявляти агресію і нападати першим».

"Спортсмени-каратисти дають клятву Додзьо-кун, основними цінностями в якій є повага до старших, уникнення насильства і допомога молодшим.

До слова, клятву тут же застосовують і в реальному житті: на зборах в спортивному таборі, куди регулярно виїжджають вихованці Анни, старші хлопці відповідають за молодших, беруть над ними своєрідне шефство. Хлопці вчаться налагоджувати контакт і нести відповідальність за себе та інших.

Вік юних спортсменів

Початкова підготовка можлива вже з 5 років. Звичайно, заняття в молодших групах проходять в ігровій формі, це курс загальної фізичної підготовки з елементами карате. Основна програма починається з 8-9 років: до цього часу у хлопців вже міцніють кістки і з'являється усвідомленість в діях.

До виходу на змагання, в будь-якому випадку, має пройти достатню кількість часу. Юного спортсмена потрібно правильно підготувати, до того ж не стільки фізично, скільки психологічно.

Юного спортсмена потрібно правильно підготувати, до того ж не стільки фізично, скільки психологічно

Величезну роль, за словами експерта, грає підтримка батьків: «потрібно обов'язково бути присутнім на його перших виступах, оскільки в такій стресовій ситуації поруч просто необхідний близька, рідна людина, здатна заспокоїти і підбадьорити».

Кому підходить карате

«Цей вид спорту підходить всім, головне - бажання дитини і зацікавленість батьків». Карате підходить як хлопчикам, так і дівчаткам. Для останніх це, в першу чергу, самооборона, вміння постояти за себе.

Карате виглядає досить небезпечним спортом, в ньому присутні удари і руками, і ногами, але насправді отримати серйозну травму в ньому досить складно. Як правило, це відбувається через непідготовленість спортсмена, «по дурості», найчастіше на тренуваннях. На бій спортсмен виходить зібраним і готовим до удару - а тому здатний його правильно прийняти.

Дзю-до

Наш експерт - Олег Косачев, майстер спорту з дзюдо, тренер-викладач з 35-річним стажем, постійний учасник чемпіонатів світу і Європи з дзюдо серед майстрів-ветеранів, а також член експертних комісій по оцінці роботи педагогів спортивних шкіл Наш експерт - Олег Косачев, майстер спорту з дзюдо, тренер-викладач з 35-річним стажем, постійний учасник чемпіонатів світу і Європи з дзюдо серед майстрів-ветеранів, а також член експертних комісій по оцінці роботи педагогів спортивних шкіл. Серед вихованців - призери регіональних, федеральних і всеросійських турнірів.

Філософія і відмінні риси

«Дзю-до» з японської перекладається як «гнучкий шлях» (шлях до перемоги). Це мистецтво, засноване на боротьбі, а не на нанесенні ударів. Гармонійний розвиток особистості досягається за рахунок роботи з вагою, психікою, опрацювання різних груп м'язів - все це тренується в сутичках, коли мобілізуються всі сили організму. Хлопці навчаються прораховувати тактику, передбачати кроки суперника - без цього не можна здобути перемогу.

"- Намагаємося також виховувати в дітях благородство, силу особистості, - каже експерт, а його багаторічний досвід показує безліч прикладів, коли хлопці дійсно змінювали свої погляди на життєві цінності.

Вік юних спортсменів

З 7 років починається загальна підготовка, а з 9 років - основна навчальна програма. Участь в змаганнях, за оцінкою тренера, можливо не раніше, ніж через 2 роки наполегливих тренувань. «Тут дуже важливий характер. Важливо не зламати спортсмена, не вбити в ньому бажання далі займатися, і тому необхідно ретельно підготувати його морально ». Тим більше, що успіх, як правило, приходить не відразу.

«Найперші змагання для хлопців ми проводимо по сумо на базі фітнес-клубу Panatta Sport. Тут варто просте завдання - виштовхнути супротивника за межі зони ». Проходячи через перші перемоги і поразки, хлопці поступово психологічно готуються до змагань більш високого рівня, вчаться оволодівати собою. Батьки переживають навіть більше дітей, емоції в залі розпалюються до краю.

Батьки переживають навіть більше дітей, емоції в залі розпалюються до краю

Кому підходить дзю-до

Хоч в світі і представлено жіноче дзю-до, це скоріше чоловічий вид бойового мистецтва.

Існує думка про те, що хлопці, які захоплюються боротьбою, швидше за трієчники, ніж відмінники. Але досвід нашого експерта показує зворотне. «Більшість хлопців, які досягли успіху в дзю-до, дуже добре вчаться в школі і домагаються надалі великих успіхів», - каже Олег Миколайович. В даному виді спорту потрібно тренувати не тільки тіло, а й розум, вчитися продумувати стратегію, а тому відбувається взаємний вплив спортивної та шкільного життя юного чемпіона.

«У дзю-до можуть прийти будь-які хлопці. Одне з головних складових успіху - це зарядженість на перемогу, дух боротьби. Цього може і не бути - але це можна виховати, загартувавши характер майбутнього спортсмена ».

кікбоксинг

Наш експерт - тренер-викладач вищої категорії, який виховав понад 30 чемпіонів світу і Європи, Заслужений тренер Росії, Заслужений наставник з бойових мистецтв Валерій Колигов, стаж педагогічної роботи - більше 30 років Наш експерт - тренер-викладач вищої категорії, який виховав понад 30 чемпіонів світу і Європи, Заслужений тренер Росії, Заслужений наставник з бойових мистецтв Валерій Колигов, стаж педагогічної роботи - більше 30 років.

Філософія і відмінні риси

На питання про те, чому ж все-таки варто вибрати кіксбоксінг, Валерій Дмитрович з посмішкою відповідає: «А хто ж буде Батьківщину захищати ?!»

Кікбоксинг - вид єдиноборства, де присутні удари руками і ногами по корпусу, ніг і голови. При цьому рівень травмоопасності значно нижче в порівнянні з найближчими «родинними» напрямками - боксом і тайським боксом. У цьому виді спорту обов'язкове захист: шолом, капа, захист паху, щитки на ноги.

Завдяки різноманітності прийомів цей напрям допомагає розвинути всі групи м'язів.

"« Своїх хлопців привчаємо битися тільки на тренуваннях. Вчимо їх взаємодопомоги, підтримки. Крім цього, розвивається фізична сила, витривалість, координація, мужність, а також самоорганізація і дисципліна », - перераховує Валерій Дмитрович.

Своїх хлопців він тренує під девізом «спортсмен дитини не образить», і хоча боєць-кікбоксер добре пристосований до бою (може виходити один проти п'яти суперників!), Тренер все ж вчить не вдаватися до насильства в звичайному житті.

Вік юних спортсменів

«Ми набираємо хлопців з 10 років, звичайно, теоретично він може практично відразу йти на змагання. Однак підготовка до них - окрема частина програми, і цьому приділяється особлива увага. Головне тут - усвідомленість дій плюс підсвідомий настрій на перемогу, на боротьбу. І, звичайно ж, обов'язкова підтримка батьків ».

У кікбоксингу є кілька рівнів ведення бою, в кожному з яких визначено свої кордони нанесення ударів. Тому хлопці можуть спробувати себе на різних рівнях і в кінцевому рахунку вибрати свій, найбільш підходящий, в якому йому простіше домогтися результату.

Кому підходить кікбоксинг

Кікбоксинг підходить як хлопцям, так і дівчатам. За словами експерта, затребуваність дівчат в професійному середовищі дуже висока. Серед чемпіонів, вихованих Валерієм Дмитровичем, дуже багато дівчат - багаторазових чемпіонів світу. Наприклад, Олеся Гладкова, 13-кратна чемпіонка світу та 5-разова чемпіонка Європи, Заслужений майстер спорту.

"За словами тренера, не варто боятися віддавати дівчаток в настільки мужній вид спорту: практика показує, що володіння технікою жорсткого контактного бою аніскільки не заважає дівчині бути жіночною в звичайному житті, а природна інтуїція і навіть часом жіноча хитрість, навпаки, є перевагою в поєдинку .

Тренер оцінює цей вид спорту як дуже перспективний з точки зору виходу на професійний рівень: витрати, понесені за всі роки тренувань, окупаються з часом завдяки участі в змаганнях і призових місць.

Клуб або школа: що вибрати?

В цілому, всі тренери відзначили, що по травмоопасності будь-яке з єдиноборств поступається футболу, який офіційно визнаний найбільш травматичним видом спорту, і що з цього приводу не варто хвилюватися при виборі секції для дитини. До слова про секціях, зараз вони представлені двома основними видами: заняття в спортивних школах і заняття у фітнес-клубі. Перші відрізняються чіткою націленістю на результат, прагненням тренера виховати чемпіона. Участь в змаганнях є обов'язковим, при цьому підготовка до них проходить в дуже жорстких рамках. Вимоги до учнів дуже високі.

У спортивних клубах увагу більше приділяється здоров'ю, загартовування характеру і прищеплення любові до спорту. Є можливість проводити заняття не тільки в групах, а й індивідуально, що буде сприяти більш швидкому результату. Плюс до всього, оснащеність залів в фітнес-клубах, як правило, набагато краще - а сприятливі умови для тренувань дуже позитивно впливають на результат.

Куди б ви не визначили свою дитину, яке б бойове мистецтво не вибрали, будь єдиноборство допоможе виховати дисципліну і силу духу. Адже для того, щоб вийти на поєдинок і здобути перемогу над суперником, потрібно, в першу чергу, подолати себе, навчитися керувати своєю силою та емоціями - а таке вміння завжди стане в нагоді в повсякденному житті.

09.09.2015
Дякуємо фітнес-клуб "Panatta Sport" за фотографії і надану інформацію

Цікаво? Поділися з друзями посиланням на цю статтю в соціальних мережах!


Але чи так це насправді?
У скільки років можна прийти в даний вид спорту?
Кому найбільше підходить цей вид спорту?
Клуб або школа: що вибрати?