Полезные материалы

En Garde - спортивне фехтування, фехтування на шпагах, фехтування на шаблях. Фехтувальний клуб. Фехтувальний поєдинок.

У російській мові слово фехтування походить від німецького Fechten.

Фехтування - популярний сучасний спорт для чоловіків і жінок різного віку, включаючи змагання для інвалідів. Будь-яка людина від 8 до 80 років може брати участь в змаганнях або займатися фехтуванням в оздоровчих цілях. Спритність, швидкість реакції, тактичне мислення - головні вимоги для фехтувальника. Спорт почав свій розвиток, використовуючи досвід смертельних двобоїв, дуелей до першої крові, бойові навички і традиції кінноти. З того часу мистецтво фехтування розвинулося в три дисципліни: рапіру, шпагу і шаблю.

Шпага бере свій початок від переважно колючого зброї, найбільш популярного серед дуелянтів старого часу. Тому вражається поверхню включає в себе все тіло спортсмена, а основне правило - хто перший доторкнеться вістрям клинка до свого супротивника, той виграє сутичку або поведе в рахунку. Тренування в бойовому фехтуванні була сконцентрована в основному на уколах і ударах в тулуб, нанесення яких мало б смертельний ефект. Необхідність тренувальних поєдинків привела до створення тупого, легкого і безпечного зброї, захисного одягу та обмеження вражається поверхні. Ці правила тепер застосовані до спортивного фехтування. Рапіра легше, ніж шпага, тому була використана для навчання. Потім сформувалися правила фехтування і суддівства боїв на рапірах. Сучасне фехтування на шаблях бере свої витоки від ведення поєдинків верхи на коні. Найбільш ефективними в кавалерії були удари, нанесені противнику вище сідла. Це і вплинуло на визначення вражається поверхні в спортивній шаблі. Правила бою, прийняті для рапіри, були використані і в шаблі, де фехтувальна фраза складається з атаки, захисту і відповіді або контрзащіти з контрвідповідь, а також з багатьма іншими різновидами дій зброєю і пересувань по полю бою.

РАПІРА - зброя, що коле, завдовжки 110 см і вагою 500гр, кисть руки захищена круглою гардою діаметром 12см.

Чоловіки і жінки змагаються на рапірах в окремих турнірах. Пружина в наконечнику рапіри потребує 500 гр. тиску, щоб апарат зареєстрував укол. Зараховуються тільки уколи, нанесені в тулуб. Уколи в руки, ноги і маску є недійсними.

Вражається поверхню на фехтувальник закрита металевою курткою, укол в яку реєструється кольоровою лампою на апараті. Укол в області, не закриті металевою курткою, реєструються білою лампою.

Бій у фехтуванні на рапірах сформувався на основі історичного розвитку холодної зброї. Бойове єдиноборство визначало необхідність вколоти і ранити супротивника. У той же час було важливо уникнути отримання уколу. Тому основне сучасне правило визначає, що атака противника повинно бути відображена перш, ніж розпочато у відповідь дія. Пріоритет дії переходить від одного фехтувальника до іншого, а перевагу визначає арбітр. Він зупиняє дії, коли реєструючий уколи апарат сигналізує про їх нанесенні. Тоді, орієнтуючись на показання апарату, арбітр присуджує укол або його анулює. Потім продовжує поєдинок.

Потім продовжує поєдинок

ШПАГА - зброя, що коле, завдовжки 110 см і вагою до 770гр, гнучкий сталевий клинок тригранного перетину, кисть руки захищена круглою гардою діаметром 13.5см.

У боях на шпагах чоловіки і жінки змагаються в окремих турнірах. Наконечник потребує тиску на нього принаймні в 750 гр., Щоб включився реєструючий апарат. Уколи наносяться у всі частини тіла спртсмена, крім потилиці. Зброя і фехтувальна доріжка ізольовані від апарату і укол в них не реєструється.

У фехтуванні на шпагах не існує преорітети дій. Апарат фіксує тільки той укол, який нанесений раніше іншого на 0,04 сек. Одночасно нанесені уколи взаємно реєструються і присуджуються обом фехтувальникам. Лише останні уколи в поєдинку при рівному рахунку будуть повторені.

Лише останні уколи в поєдинку при рівному рахунку будуть повторені

ШАБЛЯ - рубяще-колюча зброя довжиною до 105см, вагою 500гр, сталевий гнучкий клинок з овальною гардою, що захищає кисть від ударів.

Шабля - зброя що рубає і коле. Удари і уколи наносяться у всі частини тіла фехтувальника вище талії, включаючи руки і маску. Вражається поверхня прикрита металевою курткою, в той час як маска також знаходиться в електричному контакті з курткою. Удар і укол фіксуються кольоровою лампою на апараті.

Бій на шаблях є дуже схожим на фехтування на рапірах. Ті ж основні правила визначення переможця в сутичці, де атакуючий має перевагу перед контратакующим при одночасно завданих ударах або уколах. Фехтувальне фраза розвивається від атаки до парирування і спроби нанесення відповіді, переходом преорітети дії від одного фехтувальника до іншого.

Фехтувальне фраза розвивається від атаки до парирування і спроби нанесення відповіді, переходом преорітети дії від одного фехтувальника до іншого

Фехтування - суто індивідуальний вид спорту. Навіть в командних змаганнях бої проводяться один на один.

Бій між двома фехтувальниками на будь-якому вигляді зброї проводиться на спеціальній доріжці, шириною 1,5 - 2 м і довжиною 14 м, зроблений з електропровідного матеріалу, яка ізольована від реєструючого уколи або удари апарату.

Бій управляється і оцінюється арбітром. Уколи і удари, нанесені фехтувальниками, реєструються лампами на електричному апараті. Фіксуються вони на основі електричної схеми, що проходить через зброю фехтувальника і його одяг, пов'язаних з апаратом провідний системою. Арбітр оцінює удари і уколи, основу на свідченнях реєструючого апарату та облік правил бою в кожному виді фехтування. Бої в видах зброї мають власні специфічні правила, що дозволяють зараховувати уколи і удари або оголошувати їх недійсними.

Фехтувальне сутичка передбачає послідовність дій, виконаних учасниками. Починається атакою і захистом з відповіддю і триває контрзащітой з контрвідповідь або повторним нападом. При їх аналізі арбітром певні дії мають деякі пріоритети, які дозволяють одному з фехтувальників стати переможцем сутички.

Перед початком бою арбітр перевіряє обладнання фехтувальника, наявність маркування контролю справності зброї, захисної екіпіровки. Потім подає команду на початок бою і стежить за діями учасників.

  1. Рапіра призначена для нанесення уколів тільки в тулуб;
  2. Шпагою дозволено нанесення уколів у всі частини тіла супротивника, крім потилиці;
  3. Шаблею можна наносити удари і уколи в тулуб (до лінії пояса), руки і маску;
  4. Спортсмен, першим почав напад на противника, є атакуючим;
  5. Спортсмен, який відбив своїм мечем зброю атакуючого (контратакуючого) противника, є защищающимся;
  6. Бій ведеться на доріжці довжиною 14 метрів і шириною 1,5-2 метра, на певну кількість уколів або ударів (5,10,15), у відведений час;
  7. Атакував спортсмен має перевагу при одночасно з противником завершує нападах (рапіра і шабля);
  8. Захист і завдав відповідь спортсмен має перевагу перед супротивником, одночасно виконали повторне напад (рапіра і шабля);
  9. Одночасно нанесені уколи в фехтуванні на шпагах (зафіксовані Електроапарати) присуджуються обом спортсменам;
  10. Перевага спортсмена, який випередив атаку (відповідь) противника при взаємно завданих уколах визначається візуально арбітром на основі особистого досвіду (рапіра і шабля), а в фехтуванні на шпагах цю функцію виконує електрофіксатор в межах 0,04 (0,05) сек.

Джерело: CD-диск "Що таке фехтування?".

На сторінці "Термінологія" Ви можете ознайомитися з часто використовуваними фехтувальними термінами.

Джерело: CD-диск "Що таке фехтування?