Полезные материалы

Метальні ножі. Метання ножів: техніка та правила - Ножі Київ купити knife складні ножі мисливські магазин ножів

  1. Виходить, що особливо важливими моментами метальної ножа є:
  2. Мішень.
  3. Дистанції для спортивного метання ножа.

На початку матеріалу потрібно відзначити, що метання ножів як і інші заняття спортивними вправами дуже корисно. Регулярні заняття спортивним метанням ножів благотворно впливають на всі системи опорно-рухового апарату людини і організм в цілому. Особливістю метання ножів на точність є виключне самовладання і серйозна психологічна підготовка, не кажучи вже про відмінне фізичному стані, що досягається тільки постійними тренувальними процесами, ретельністю і, як наслідок, - майстерністю.
В процесі тренувань і навчання важливо в повній мірі оволодіти своїм емоційним станом, набути необхідних навичок і виробити власний ритм метальних рухів.
З огляду на необхідність зосередження зусиль та сталого психологічного мислення, можна стверджувати, що постійні тренування з метання ножів роблять позитивний вплив не тільки на загальну фізичну підготовку людини, а й на центральну нервову систему і, як наслідок, на координаційні здібності людини.
Так що навіть таке захоплююче заняття як метання ножів теж досить корисне. У слідстві довгого поводження з ножами людина набуває додаткову впевненість в собі, психологічну стійкість і особливу уважність, вміння тверезо оцінювати ситуацію і не приймати поспішних необдуманих рішень.
Технічні прийоми метання ножів прості і доступні кожному, хто хоче їх осягнути. Звичайно, злагоджені дії в процесі метання і досягнення поставлених результатів багато в чому залежить від багатогодинних періодичних тренувань, а не від якогось особливого секрету. А в цьому матеріалі виділені лише особливо важливі моменти, на які варто звернути увагу захоплюється метанням ножів людині.

Для початку важливо розуміти, що успішність виконання метальних завдань безпосередньо залежить від того, якими метальними ножами ви користуєтеся. Навіть особливо талановитий студент не буде попадати в ціль, якщо в його руках опиняться криві стріли. Це дуже важливий момент. Для того, щоб підібрати гарні, зручні саме вам метальні ножі, в першу чергу необхідно спробувати якомога більше варіантів і ознайомитися з особливостями тих чи інших примірників. В іншому випадку, всі ваші старання можуть бути марними, якщо ви будете використовувати незручні саме для вас ножі .
Як ви могли здогадатися, головними снарядами в метанні ножів є саме справжні метальні ножі, а не звичайні ножі, які вам просто захотілося покидати, так як вони зовсім не пристосовані для метання.
Отже, в першу чергу серед великої різноманітності метальних ножів вам необхідно буде вибрати відповідні ножі. Нормальні метальні ножі повинні бути невеликими, неугловатимі, збалансованими по вазі (НЕ важкими, але і не легкими) і виконаними з якісної марки стали . Кожен з цих параметрів по-своєму важливий. Вага має значення для дальності кидка і сили вбивання в мішень, розмір і балансування - для точності попадання і прогнозування поведінки ножа в польоті, від якості стали залежить те, як довго ви зможете користуватися своїм ножем.

Вага має значення для дальності кидка і сили вбивання в мішень, розмір і балансування - для точності попадання і прогнозування поведінки ножа в польоті, від якості стали залежить те, як довго ви зможете користуватися своїм ножем

Виходить, що особливо важливими моментами метальної ножа є:

1). форма
2). Розмір
3). збалансованість
4). Марка сталі
У зв'язку з цими обгрунтованими вимогами, стає зрозуміло, що за визначенням метальні ножі не можуть бути дешевими. При виборі таких метальних ножів слід звернути увагу на моделі відомих виробників , Так як метальні ножі китайського і кустарного виробництва, швидше за все, не буду досить якісними, щоб прослужити «вірою і правдою» на протязі довгого часу.

Винятком можуть бути тільки ножі виробника на ім'я Gill Hibben . У більшості випадків вони виробляються в «піднебесної», проте зарекомендували себе як відмінне співвідношення «ціна - якість». Вони мають сучасний дизайн, прийнятні розміри, адекватну вартість і непогану марку сталі. Хоча, якщо ви маєте можливість, звичайно, краще буде звернути увагу на більш дорогі метальні ножі відомих виробників. Благо в даний час вибір досить великий.
Якщо ви серйозно підходите до питання придбання метальних ножів, не варто звертати особливої ​​уваги на грізний зовнішній вигляд деяких особливо «викликають» моделей.

Найкраще грунтуватися на досвіді використання конкретних моделей іншими користувачами, ознайомившись з ними на ножових форумах в інтернеті.

Мішень.

Мішенню для тренувань метання ножів може служити торцева частина дерев'яного стовпа або товста дошка, спрямована площиною до метальника. Найкраще для виготовлення мішеней на основі дерева підходять тополя або липа, може підійти і комльовая частина берези. Для змагань з метання ножів виготовляється спеціальні мішені. Вони збиваються з підігнаних один до одного шматків дерев'яного бруса, розташованих торцевою частиною в бік метальника.

На такий щит і кріпиться стандартна мішень для метання ножа. Параметри мішеней можуть бути самими різними і встановлюються, як правило, в інструкціях самих змагань.
Тренувальний процес.
Принципи тренування з метання ножів не можуть бути особливо складними. Головними з них є такі: уважність, цілеспрямованість і звичайно деякі фізичні дані метальника. Саме тренування складається з планомірного виконання заздалегідь підготовленого плата метання. План ви складаєте самостійно з урахуванням всіх цілей, потреб і навичок, які ви хотіли б придбати і досягти. Незважаючи на те, що деяким здається, що план не потрібен або його досить складно скласти, думаю, це не так. Найпростіший план тренування з метання ножів, наприклад, може виглядати наступним чином.

1. Тренування дихання при кожному кидку. Узгодження дихання з різними фазами кидка.
2. Встановлення певної сили, що вкладається в кожен кидок. Не потрібно перестаратися.
3. Постановка і рух тулуба і ніг.
4. Постановка рухів руки, кисті руки і долоні.
5. Зосередженість на цілі і на відстані до неї.
6. Відпрацювання стандартних положень на різних відстанях до цілі і з урахуванням різних за габаритами і вагою метальних ножів:
а) кидок середнього ножа на дистанції 2 метри до мети з перервою в 10 секунд;
б) кидок великого ножа на дистанції 3 метри до мети з перервою в 15 секунд;
в) кидок невеликого ножа на дистанції 1,5 метра до мети з перервою в 10 секунд;
і т.д….

Цей план носить приблизний характер і кожен повинен скласти його для себе сам, залежно від того, яким навичками метання ви хочете надалі володіти.
Для більшості метальників тренування зводиться до практики багаторазового повторення однотипних дій, розібраних до найдрібніших подробиць і дотримання всіх технічних деталей того чи іншого метання. Але в ідеалі в план повинні бути включені і психологічні аспекти метання (витримка, холоднокровність і психічне стану спортсмена), а також відпрацювання дихання.

Багато в чому, від стійких психологічних якостей людини залежить результат його дій.
На початковому етапі навчання важливо те, як і де ви тренуєтеся: одні або в групі, в приміщенні або на відкритій місцевості.
Основним тренувальною вправою для метальника є сам кидок ножа в ціль. Однак, не можна недооцінювати важливість підготовчих вправ. Багаторазова відпрацювання окремих фаз кидка таких як прийняття стандартного положення, замах, кидок, робота кисті теж дуже важливі.
Особливу увагу слід приділити відпрацюванню психічної стійкості протягом всієї серії кидків і кожного окремо. Думка повинна випереджати дію, тільки тоді у вас вийде ідеальний кидок.
Фізичні кондиції (розподіл і координація рухів) теж грають важливу роль в процесі спортивного метання ножів. Сам ніж являє собою досить легкий спортивний снаряд, а сама далека дистанція для метання на змаганнях обмежена восьмиметровим кордоном. З огляду на це потрібно чітко уявляти які зусилля і увагу потрібно від вас для досягнення максимального результату. У фізичному розвитку дуже важливе значення має розвиток гнучкості (рухливості) і зміцнення суглобово-связачного апарату плечового, ліктьового і променево суглобів, координації та узгодженості дій великих і дрібних м'язових груп на різних фазах кидка.
Перед відпрацюванням влучного попадання в ціль, постарайтеся в ідеалі відпрацювати фіксовані кидки. Це ті кидки, в результаті яких метальні ножі «застрягають» і залишаються в мішені, а не падають, вдарившись об неї з недостатньою силою, або не клинкової частиною.
Досвідчені метальники відзначають, що в метанні ножів на точність важливу роль відіграють дрібниці (погляд, подих, зосередженість і т.д.), які під час змагань і визначають успіх метальника.
При метанні зберігайте стійке положення тіла, а в момент відпускання ножа близько сімдесяти відсотків ваги тіла має приходити на попереду стоїть ногу. Тобто ви повинні як би нахиляться вперед, назустріч цілі.

При кидках від плеча не можна опускати руку нижче рівня мішені. Всі рухи повинні бути чіткими і злагодженими. При випуску ножа слід, як би, цілитися в мішень нігтем великого пальця, а після випуску, кілька потягнутися за ножем до випрямлення ззаду стоїть ноги. При цьому, опорна передня нога повинна бути на одній лінії з кидає рукою вперед у напрямку до мети. Утримуйте ніж щільно, а випускайте його плавним і безперервним спрямованим рухом, без різкого завершення.

Дистанції для спортивного метання ножа.

Правила змагань з метання ножів передбачають кілька дистанцій, на яких проводиться метання.
Як правило, початкова дистанція це 2-2,5 метра, потім - 3 метри, далі - через метр до 8 метрів.
Дистанції до 5 метрів є максимально ефективними за силою і влучності для ураження реального супротивника або цілі.
Професіонали радять починати відпрацювання навичок метання з малих дистанцій 2 - 3 метри, у міру освоєння, поступово переходячи до середніх (5-6 метрів) і далеким (7-8 метрів).
При кидку на середніх дистанціях (це приблизно з відстані до 4-5 метрів) правильніше утримувати ніж за клинок, а ось наскільки близько до центру ножа потрібно охоплювати клинок, - залежить від сили кидка і відстані до мішені.

Таким чином, регулювати прихід ножа в мішень потрібно глибиною хвата. Чим далі дистанція, тим ближче до центру рівноваги ножа потрібно його охоплювати. Цим хватом ви фактично зумовлюєте політ ножа або простіше кажучи, - то які півоберти ніж зробить в польоті перш ніж кинеться клинком в ціль. Важливо розуміти, - чим ближче ви утримуєте його до центру рівноваги, тим повільніше виходить його обертання, а чим ближче до вістря клинка, тим швидше відбувається обертання.

З дистанції більше 5 метрів доцільно вибирати хват за рукоятку. Подальша регулювання хвата відбувається аналогічним чином. Метання ножів з дистанції понад 8 метрів можливо, але, у зв'язку з значною втратою точності попадання і сили польоту, це абсолютно недоцільно. метальні ножі мають дуже маленьку масу для практичного метання на такі відстані, хоча якщо збільшити масу метальної ножа, його можна буде вдало метати з далеких дистанцій, приклавши до кидка реально великі зусилля, але масу ножа можна збільшити в більшості випадків збільшивши його розміри, а це вже буде НЕ метальний ніж, а щось на зразок наконечника спису.

Наостанок зазначу, що важливо дотримуватися техніки безпеки при метанні ножів. Як мінімум ви повинні бути одягнені в зручний одяг з щільної тканини, що захищає ноги і руки повністю. Також обов'язково потрібно бути взутим в спортивне взуття з щільного матеріалу. Внаслідок невдалого кидка ніж може відскочити від мішені і потрапити в метальника, тому не варто прінебрегать цими підказками, так як одяг зуміє захистити вас від серйозних випадкових травм. Сподіваюся підготовлений мною матеріал був вам цікавий. З повагою, Євген Морозов.

Наступні статті:

Попередні статті: