Полезные материалы

Методика бойового цигун по зміцненню духу і тіла для початківців

  1. Цигун для здоров'я і бойових мистецтв
  2. Різновиди жорсткого цигун
  3. Комплекс жорсткого цигун для захисту вразливих місць на тілі
  4. Методика допоміжної тренування
  5. Напрацювання залізного живота
  6. Методика допоміжної тренування
  7. Напрацювання залізної промежини
  8. Бойовий цигун: відео уроки та наукові експерименти
  9. Майстер цигун показує здібності
  10. Бойовий цигун: відео для початківців від Майстра Андрія Левшинова

Традиційні практики Сходу відрізняються своєю ефективністю і мудрістю, це знання, яким нараховуються вже тисячі років.

Бойовий цигун - основоположна методика, яку використовують для тренування тіла, зміцнення духу, а також для того, щоб знайти неймовірну фізичну силу. Але, на відміну від банальних тренувань в тренажерному залі або в гімнастичній секції, тут упор робиться не на розмір м'язів.

Цигун для здоров'я і бойових мистецтв

Основною відмінністю бойового цигун від лікувального є те, що даний вид цигун в максимально короткі терміни наповнює тіло практика енергією Ци. У той час, як цілющий комплекс китайської традиційної медицини робить це повільно і розмірено.

Основне завдання жорсткого цигун - підняти рівень абсолютно всіх захисних функцій фізичного тіла і духу. Дана практика дає велику кількість енергії, збільшує ясність думки, підвищує працездатність.

Досвідчені фахівці, а також справжні Майстри китайської практики запевняють, що жорсткий цигун - це єдина ефективна техніка. Лікувально-оздоровчий цигун дарує організму зцілення і допомагає людині самовідновлюватися. Бойовий цигун зміцнює тіло, роблячи його більш витривалим і сильним. Майстри жорсткого цигун використовують його для регулярних тренувань в бойових мистецтвах.

Найчастіше бойової цигун - вправи, які допомагають покращувати фізичні показники при заняттях ушу. Рідше жорсткий цигун практикують як самостійний вид тренувань.

Для початківця практика такий вид цигун може бути набагато складніше в освоєнні, ніж лікувально-оздоровчий. Однак Майстри усього світу стверджують, що практикувати жорсткий цигун можуть навіть недосвідчені новачки. Багато в чому жорсткий цигун базується на методиці, яка дозволяє наситити людське тіло потужним потоком Ци. Вчителі радять своїм учням спочатку займатися саме цим видом практики. Вважається, що для китайських єдиноборств жорсткий цигун є незамінним.

Саме систематичні заняття бойовим цигуном дозволяють практикам здійснювати воістину приголомшливі речі і дивувати своїми силовими показниками. Бойовий цигун - це не та методика, яка дозволить вам наростити м'язи або набрати м'язову масу.

Однак тут цього й не потрібно. Китайці вірять, що сила людини виходить зсередини і живиться енергією Ци. Чим більше її в тілі - тим сильніше людина, а тому для практики не має значення ні ваша вага, ні ваші початкові силові показники.

Примітно, що навіть тендітні юні дівчата, практикуючі бойової цигун, з легкістю можуть виконувати будь-які завдання нарівні з чоловіками. Так, одну з основних перевірок - дроблення кам'яної або дерев'яної плити голими руками, практикуючі жінки проходять з легкістю.

Головні ефекти, які починають проявлятися вже після кількох занять бойовим цигуном:

  • Збільшення працездатності;
  • Зменшення часу, необхідного організму для відпочинку;
  • Покращене протистояння будь-яким хворобам;
  • Тіло перестає сприймати біль;
  • Загартовується вольовий дух;
  • Підвищення сексуальної активності;
  • Зміцнення м'язового каркаса і сухожиль в організмі;
  • Підвищення стійкості до стресів;
  • Наповнення кожної частини тіла енергією.

Різновиди жорсткого цигун

Бойовий цигун має два різновиди, які відрізняються один від одного тим, куди саме практик направляє енергію Ци. Їх називають зовнішнім і внутрішнім стилями.

У разі використання практиком зовнішнього стилю він концентрує всі свої думки і свідомість, спрямовуючи всю Ци в певні м'язи свого тіла, розташовані на кінцівках, тим самим наповнює їх енергією і неймовірною силою. Використання даного стилю дозволяє домагатися вкрай незвичайних ефектів, наприклад, стійкості до колючі та ріжучі зброї, феноменальною сили і так далі.

Однак справжні Майстри не вітають використання тільки одного зовнішнього стилю. Оскільки фізичне тіло обмежена в можливостях і рано чи пізно трапляється момент, коли та чи інша м'яз кінцівки наповнена енергією Ци максимально, а практик продовжує живити її даної силою. Отже, відбувається розсіювання настільки цінною Ци, а м'язовий каркас практика, що використовує тільки зовнішній стиль, починає швидко старіти.

Внутрішній стиль бойового цигун дозволяє уникнути цього і запобігти розсіювання енергії Ци. При використанні цієї техніки практик направляє всю енергію в свій тулуб і вже звідти Ци розподіляється рівномірно по всьому кінцівкам.

Даний стиль трохи складніше, ніж зовнішній, оскільки вимагає від практика більшої концентрації і досвіду.

Для того, щоб правильно розподілити енергію з тулуба по кінцівках, практик повинен мінімізувати використання м'язів. Але використовувати тільки один внутрішній стиль Майстрами також не рекомендується, оскільки через деякий час приходить момент, коли необхідно наситити енергією м'язи кінцівок безпосередньо, без участі тулуба.

Зовнішній і внутрішній стилі нерозривно пов'язані один з одним, ніби Інь і Ян, тому слід надавати їм однакову увагу, важливість цих двох практик рівноцінна.

Використання двох стилів довгі роки і століття несло в собі практичну користь тільки для бою, а вплив на здоров'я залишалося поза увагою, його сприймали лише як позитивний побічний ефект. І тільки останнім часом Майстри і учні звернули увагу на величезну користь для здоров'я, яку несе в собі практика бойового цигун.

Оскільки в бойовому цигуне основне місце займає швидке перетікання Ци, то при заняттях даним видом практики приділяють значну увагу вивченню меридіанів тіла, адже саме вони є каналами, які дозволятимуть переміщатися енергії. Також посилена увага під час практиці жорсткого цигун приділяється і пупочному центру, адже дана область відповідає за волю і силу.

Використовувати бойової цигун можна не тільки для захисту від прямих нападів або під час бою. Така практика зміцнює всі слабкі зони на тілі, підвищуючи його гнучкість, роблячи його невразливим.

У Китаї стародавні ченці неухильно слідували своїм бойовим традиціям. Навіть чоловіки похилого віку і худорлявої статури відрізнялися незвичайною силою і витривалістю. Жорсткий цигун дозволяв даоських монахів уникати поранень і каліцтв в оборонному бою, а для рядових воїнів це було єдиною можливістю повернутися додому цілими і неушкодженими.

Примітно, що і нині Майстри бойового цигун на перший погляд здаються занадто щуплими для того, щоб мати такі приголомшливими можливостями. Але, як позначалося в статті вище - в Китаї фізичну силу ніколи не співвідносили з розміром м'язів. І поки вороги країни сподівалися на виснажливі силові тренування, витончені китайці вважали за краще діяти більш мудро, черпаючи свої сили з життєвого джерела Ци.

Істинний Учитель бойового цигун навряд чи здивує вас своєю потужною фігурою. Однак він зможе продемонструвати вам такі неймовірні здібності, які багатьом людям здадуться неможливими.

Багато, хто спостерігав з боку за тренуваннями Майстрів, відзначали, як величезна внутрішня сила укладена в звичайної фізичної оболонці. У досвідченого практика міцність духу виражена настільки, що навіть колючо-ріжучі предмети не можуть зачепити або травмувати його.

Здається, ніби мечі і кинджали відскакують від поверхні шкіри Майстра. В цьому і полягає дивовижна здатність бойового цигун. Зовні ваше тіло абсолютно ніяк не трансформується, тому навряд чи хто-небудь здогадається про ту прихованої силі, яка знаходиться у вас всередині.

Поєднуючи внутрішній і зовнішній стилі, практик зможе добитися справді приголомшливих результатів. Передання про ченців, що ходять по гарячому вугіллю, по гострим осколках або без праці лежать на дошці з стирчать цвяхами - це не міф і не вигадки, все це можливо і реально при використанні сили Ци.

Комплекс жорсткого цигун для захисту вразливих місць на тілі

Напрацювання залізної грудей

«Масаж грудей»

  1. Положення будь-яке.
  2. Ліва рука притиснута долонею до грудей, права накриває її зверху.
  3. Відбувається масаж грудей за годинниковою стрілкою, натискання посилюється з плином часу. При цьому слід контролювати Ци.
  4. Виконується протягом 30-60 хвилин.

«Удари кулаком по грудях»

  1. Встаньте рівно, тіло розслаблене.
  2. На вдиху підняти правий кулак.
  3. Рука згинається в лікті і завдає удар по грудях. У цей момент відбувається різкий видих і викид Ци.
  4. Повторювати до настання болю.

«Удари бамбуковою палицею по грудях»

  1. Встаньте рівно, тіло розслаблене.
  2. На вдиху підняти праву руку з палицею.
  3. Рука згинається в лікті і завдає удар палицею по грудях. У цей момент відбувається різкий видих і викид Ци.
  4. Повторювати до настання болю.

«Удари мішком по грудях»

  1. Встаньте рівно, тіло розслаблене.
  2. На вдиху підняти праву руку, в якій знаходиться мішок, наполовину наповнений металевими тирсою, а на другу половину - квасолею.
  3. Рука згинається в лікті і завдає удар мішком по грудях. У цей момент відбувається різкий видих і викид Ци.
  4. Повторювати до настання болю.

Методика допоміжної тренування

  1. Встаньте лицем до партнера на відстані одного кроку.
  2. Здійсніть крок правою ногою і поворот корпусу вліво, при цьому хлопніть партнера по грудях правою рукою. Партнер робить те ж саме.
  3. Повторити аналогічно для лівого боку.

Повторити аналогічно для лівого боку

Напрацювання залізного живота

«Масаж живота»

  1. Положення будь-яке.
  2. Ліва рука притиснута долонею до живота, права накриває її зверху.
  3. Відбувається масаж живота за годинниковою стрілкою, натискання посилюється з плином часу. При цьому слід контролювати Ци.
  4. Виконується протягом 30-60 хвилин.

«Удари кулаком по животу»

  1. Встаньте рівно, тіло розслаблене.
  2. На вдиху підняти правий кулак.
  3. Рука згинається в лікті і завдає удар по животу. У цей момент відбувається різкий видих і викид Ци.
  4. Повторювати до настання болю.

«Удари бамбуковою палицею по животу»

  1. Встаньте рівно, тіло розслаблене.
  2. На вдиху підняти праву руку з палицею.
  3. Рука згинається в лікті і завдає удар палицею по животу. У цей момент відбувається різкий видих і викид Ци.
  4. Повторювати до настання болю.

«Удари мішком по животу»

  1. Встаньте рівно, тіло розслаблене.
  2. На вдиху підняти праву руку, в якій знаходиться мішок, наполовину наповнений металевими тирсою, а на другу половину - квасолею.
  3. Рука згинається в лікті і завдає удар мішком по животу. У цей момент відбувається різкий видих і викид Ци.
  4. Повторювати до настання болю.

Методика допоміжної тренування

  1. Встаньте лицем до партнера на відстані одного кроку.
  2. Здійсніть крок правою ногою і поворот корпусу вліво, при цьому хлопніть партнера по животу правою рукою. Партнер робить те ж саме.
  3. Повторити аналогічно для лівого боку.

Напрацювання залізної спини

«Сонце ходить, зірки рухаються»

  1. Сядьте, закрийте очі, кисті повинні бути притиснуті до попереку.
  2. 36 раз розтерти всередину, потім 36 разів назовні.
  3. Висунутими фалангами вказівних і середніх пальців нанесіть удари по попереку.
  4. Знову виконайте цикл розтирань.
  5. Повторити удари і розтирання 3 рази.

Повторити удари і розтирання 3 рази

«Золотий хлопчик б'є в барабан»

  1. Візьміть м'який дерев'яний молоток з руків'ям з лози.
  2. Направте всю Ци в спину.
  3. Нанесіть легкі удари по спині, посилюючи їх з плином часу.
  4. Виконуйте до моменту, коли біль стане нестерпним.

Напрацювання залізної промежини

«Піднімати і опускати анус»

  1. Сядьте, склавши ноги.
  2. Підніміть анус і затримайте дихання на 5 секунд. Також здійснюється підйом яєчок.
  3. На видиху розслабте все тіло. Яєчка опускаються повільно вниз.
  4. Повторіть вправу 18 разів.

«Колодязний воріт піднімає відро»

  1. Встаньте рівно, ноги на ширині плечей, коліна напівзігнуті.
  2. Підв'яжіть невеликий вантаж до основи мошонки.
  3. Розгойдуйте вантаж вперед-назад 20 хвилин.
  4. Поступово збільшуйте вагу вантажу.

«Обхлопиваніе яєчок»

  1. Встаньте рівно, ноги на ширині плечей, коліна напівзігнуті.
  2. За допомогою дерев'яної палиці зробите легкі поплескування по мошонці і статевого члена. Поступово підсильте удари.
  3. Проводите цю процедуру протягом 5 хвилин.
  4. Переведіть область поплескування на живіт і внутрішні частина стегон, поки не настане оніміння.

Бойовий цигун: відео уроки та наукові експерименти

Цікаві факти і наукові дослідження, чудові можливості головних Майстрів бойового цигун ви зможете подивитися в відео нижче.

Майстер цигун показує здібності

Не менш цікавий ролик від каналу National Geographic, де провідні провели справжній експеримент, який шокував науковий світ.

Бойовий цигун: відео для початківців від Майстра Андрія Левшинова

Бойовий цигун - це практика, яка дозволить вам знайти неймовірні фізичні здібності, зміцнить тіло. Потужна захисна система, що утворилася в Китаї ще до початку нашої ери, популярна і актуальна донині.

Твердий (жорсткий) цигун обов'язковий для всіх, хто практикує східні єдиноборства, особливо - для мистецтва ушу.

Але і для звичайної людини подібний вид тренувань - це найкращий захист свого тіла.

Слабкі і вразливі місця в нашому тілі - це немов тендітні ланки ланцюга, без їх належного зміцнення людина ризикує постраждати навіть від самого незначного випадку або непередбаченого обставини. У Китаї про це добре знали древні монахи, тому вони потурбувалися про те, щоб убезпечити себе і позбавитися від таких тендітних ланок. Тепер їх потужна практика доступна будь-якій сучасній людині.

Підписуйтесь на наш Telegram , Щоб бути в курсі найважливіших новин. Для цього достатньо мати Telegram на будь-якому пристрої, пройти по засланні і натиснути кнопку Join.