Полезные материалы

Найефективніші прийоми самооборони: прийоми рукопашного бою, захоплення, кидки, больові точки

  1. Завдання прийомів самооборони
  2. Ударні техніки в самообороні
  3. Захвати та больові прийоми самооборони
  4. Кидки, поштовхи, підсічки
  5. резюме

На жаль, вуличний кримінал - цілком типове явище для вітчизняної дійсності На жаль, вуличний кримінал - цілком типове явище для вітчизняної дійсності. З цим можна скільки завгодно не погоджуватися, але набагато краще не погоджуватися, залишаючись готовим до будь-якого варіанту розвитку подій. Аж до відкритої агресії з метою грабежу, зґвалтування, з міркувань расової, релігійної, особистої ненависті. Варіантів багато, але кожен з них вимагає адекватної реакції на загрозу. Раніше ми вже розглядали правила безпеки на вулиці і акцентували увагу на тому, що кращий варіант розвитку конфлікту - без рукоприкладства, навіть якщо при цьому доведеться пожертвувати своєю гордістю і банально тікати.

Втім, є ситуації, коли шляху для відступу просто немає, і єдиний вихід - це вимушена самооборона. І добре, якщо в таких обставинах жертва підготовлена ​​технічно і зможе застосувати засоби самооборони без ліцензії або, наприклад, травматичну зброю . Але це реально далеко не завжди і не скрізь. Набагато частіше єдиними аргументами залишається сила, спритність, реакція, знання того, як і що робити для знешкодження нападника. І саме з останнім пропонує допомогти сайт «Виживання» - ваш довідник з поведінки в екстремальних ситуаціях.

Завдання прийомів самооборони

У попередніх статтях ми вже зверталися до цього питання, але зробимо упор на ньому ще раз. Будь-якій людині важливо розуміти, в чому полягає самооборона на вулиці і яка її основне завдання. Отже, мета жертви - не покарали нападника і вже, тим більше, не завдати йому важкі травми. Положення кримінального кодексу про перевищення необхідної самооборони ще ніхто не відміняв. Дії повинні бути спрямовані на те, щоб тимчасово нейтралізувати злочинця і дати собі час на те, щоб віддалитися на безпечну відстань. Тільки і всього. Способів це зробити найбільш ефективно існує декілька:

- болючий вплив;

- осліплення;

- оглушення з втратою орієнтації в просторі;

- знерухомлення.

Особливу увагу слід проявляти фізично і технічно підготовленим людям. Актуальні межі самооборони - те, про що варто пам'ятати завжди. Так, наприклад, багато дієві на вулиці бойові мистецтва дозволяє дати противнику неадекватний відсіч. Звичайна справа в таких випадках - це перелом щелепи, руки, ребер, розрив печінки, селезінки, легенів, струс мозку та інші важкі наслідки бійки, аж до фатального результату. Але чи варто звичайна самооборона на вулиці того, щоб так калічити агресора, якщо можна просто його тимчасово нейтралізувати гуманнішими способами? Або ще простіше: дати зрозуміти, що з вами краще не зв'язуватися.

Ударні техніки в самообороні

Будь-які ударні техніки - руками, ногами, колінами, ліктями, - самий звичний спосіб як нападу, так і захисту без зброї. Але якщо ми говоримо про такому специфічному понятті, як особиста самооборона, то у звичайного мордобою досить багато мінусів. По-перше, будь-які удари вимагають певної сили і хоча б приблизного відповідності фізичним параметрам нападника. Так, наприклад, важко уявити, як дівчина може відправити в нокаут великого молодої людини. По-друге, в рукопашному бою є великий ризик заробити травму і самому. Головне правило нанесення ударів - це впевненість в їх ефективності. У разі, якщо є сумніви в тому, що вдасться нейтралізувати супротивника з одного-двох влучень, краще і не лізти в бійку. Собі ж дорожче.

Як уже згадувалося раніше, прийоми рукопашного бою в самообороні - це не шлях травмування суперника, а тільки способи надати болюче і приголомшуюче вплив на нього. Звідси можна вивести кілька простих прийомів, дієвих в застосуванні навіть недосвідченими бійцями:

- людині з невеликою вагою і скромною підготовкою удари руками добре наносити в область перенісся, біля основи щелепи, в вухо. Тимчасово знерухомити суперника може акцентований удар коліном в пах, сильний хлопок долонями по вухах.

- як уже згадувалося, об'єкт нападу з більш-менш серйозною підготовкою повинен бути обережний з загрозою фізичної розправи. Для нього найкраще підійдуть удари відкритою долонею особі, які не завдають травм, але мають хорошу приголомшуючу силу. Завжди хороші удари руками або ногами в сонячне сплетіння, що гарантовано виводять противника з ладу на кілька десятків секунд. Швидко і безпечно охолоджує запал сильний лоу-кік (бічний удар ногою по стегнової м'язі).

Захвати та больові прийоми самооборони

Як вважають фахівці, захоплення і больові прийоми самооборони - чи не найбільш ефективний спосіб захисту Як вважають фахівці, захоплення і больові прийоми самооборони - чи не найбільш ефективний спосіб захисту. З їх допомогою можна відносно легко нейтралізувати навіть помітно більшого і сильного суперника без великого ризику важко його травмувати. З іншого боку, використання больових прийомів вимагає певної технічної підготовки. Тільки швидкими відпрацьованими рухами можна застати нападника зненацька, зробити вдалий захоплення і вивести злочинця з ладу. Кращі школи бойових мистецтв, які дозволяє виконувати ці дії ефективно і невимушено, - це айкідо, джиу-джицу, самбо і деякі інші напрямки.

Найчастіше на практиці використовуються наступні типи больових прийомів:

- больові прийоми на кисті, пальцях;

- захоплення і больові прийоми на ліктьовому суглобі, ключиці;

- вплив на больові точки під нижньою щелепою, на шиї, переніссі.

Говорячи про захоплення, не можна не згадати також задушливі прийоми. Безумовно, їх ефективність досить висока, але використовувати такі захоплення варто дуже обережно. Надмірне зусилля може привести до фатальних наслідків.

Кидки, поштовхи, підсічки

У сучасному вигляді кидки, поштовхи, підсічки важко розглядати окремо. Найчастіше такі техніки застосовуються в тісній зв'язці з захопленнями, больовими прийомами і навіть ударними техніками. Але, в будь-якому випадку, ефективність їх для самооборони дуже висока. Всупереч поширеній помилці, правильно виконані технічно кидки дієві навіть проти вищих і важких суперників. Добре проведений прийом дозволяє досягти відразу кількох цілей. По-перше, удар об тверду поверхню добре відбиває бажання продовжувати протистояння. По-друге, при бажанні, саме цей момент дуже хороший для втечі або відступу. По-третє, що лежить і приголомшений супротивник - ідеальна мета для ударів і больових прийомів. Те ж саме стосується поштовхів, здатних вивести нападника з рівноваги.

Природно, такі прийоми самооборони, як і багато інших, вимагають спеціальної підготовки, реакції і спритності. З іншого боку, ніхто не говорив, що буде легко. І якби існували прості і, одночасно, ефективні правила поведінки при самообороні, то це питання не стояло б так гостро.

резюме

Основна думка, яка випливає з наведених рекомендацій - це те, що ефективні прийоми самооборони вельми різноманітні і, в будь-якому випадку, вимагають серйозної підготовки. Чим ми і радимо зайнятися кожному. Крім практичної користі, будь бойове мистецтво - це хороший спорт для загального фізичного розвитку та оздоровлення.

Крім того, важливо пам'ятати про баланс у всьому, в тому числі - і захисту. З одного боку, геройство може привести до поганих наслідків і, можливо, в деяких ситуаціях краще підкоритися злочинцеві. З іншого боку, рукопашна самооборона не повинна нести небезпеку для життя і здоров'я кого-небудь. Її єдине завдання - ліквідувати загрозу, але не зробити справедливий суд Лінча на місці.

У наступних матеріалах ми ще будемо не раз повертатися до теми «самооборона на вулиці» з використанням відео, схем, думок експертів та іншої інформації, яка може допомогти в критичній ситуації.



Додати коментар