Полезные материалы

Працівники меча і сокири: Школи історичного фехтування в Києві

  1. Школа історичного фехтування « Айна Бера »
  2. Клуб Військово-історичної реконструкції « Росичі »
  3. Київський Фехтувальний Клуб
  4. Читайте також:

Ще недавно вважався дитячою забавкою на території колишнього СРСР, цей незвичайний вид спорту підкорив серця сотень тисяч людей Європи. Там уже в кінці минулого століття важко було когось здивувати «білим комірцем», який, вийшовши із задушливого офісу, переодягається в начищені до блиску лати і, відклавши в сторону дипломат, береться за важкий меч. На пострадянському просторі шлях історичного фехтування був нелегкий. Все починалося більш ніж скромно: фехтували палицями, алюмінієвими трубками, одяг шили з фіранок, а обладунки примудрялися виготовити навіть з лінолеуму. Зараз реконструкція і історичне фехтування перетворилися в серйозне заняття, що стало привілеєм або самовідданих альтруїстів, які ночами шиють автентичні наряди і віддають останні гроші на бракуючі деталі обладунків, або заможних дядечок, яким набрид барно-ресторанний образ дозвілля, і вони на схилі віку воскресили свою дитячу мрію, вбравшись в лицарські лати. Втім, одягнутися по останньому слову середньовічної моди - мало. Набагато важливіше військові якості - сила, витривалість і вміння поводитися зі зброєю. Саме цим навичкам і навчають в школах історичного фехтування.

Школа історичного фехтування « Айна Бера »

Школа історичного фехтування «   Айна Бера   »

Вартість тренувань: безкоштовно
Особливості: готують середньовічних лицарів.
Тренування: щодня о 19:00. По вівторках і четвергах - фехтування. Середа і п'ятниця - відпрацювання командних дій в бугурт (масові битви з необмеженою кількістю людей): вчаться відчувати плече соратника в битві, тримати лад і відчувати себе в щільній рубці.
Існують три варіанти підготовки - посилений середній і полегшений. Завдяки цьому, в клубі може займатися кожен, незалежно від рівня фізичних можливостей і завантаженості.

Школа історичного фехтування «Айна Бера» займається підготовкою середньовічних лицарів вже десять років. За словами її голови та засновника Олексія Лялюшко, за цей час школа створила авторитет не тільки в Україні, але і в сусідніх країнах - на рахунку вихованців не один десяток перемог на турнірах. Сам Олексій - капітан збірної України з історичного фехтування, переможець численних турнірів регіонального та міжнародного рівня. «Щоб прийти в клуб і займатися, потрібно тільки бажання і терпіння. Ми - не комерційна організація, як і більшість клубів в Україні. Все що вам буде коштувати перебування в клубі - так це ваш час, витрачений на свій розвиток », - каже Олексій.

Перш ніж новачки облачатся в обладунки і візьмуть в руки сталевий клинок, їм належить попрацювати з м'якими макетами мечів, відточуючи основні рухи, блоки і удари. Голови захищені легкими пластмасовими шоломами, а в руках - м'які «спортивні» щити. Зате старші товариші граючи управляються зі справжніми сталевими мечами та сокирами в повному військовому вбранні, завдаючи один одному сильні удари. Клинки, само собою, не заточені, але навіть такий меч або сокира може залишити на тілі важке «спогад» про пропущений ударі.

Тренування - вірний шлях до перемоги. Тому ми вирішили на власному досвіді випробувати - як воно лицарям в 21 столітті? Результат перевершив всі очікування - рухатися і дихати в обладунках неймовірно важко, плюс до всього - до біса жарко! Але це ще півбіди - шолом фактично повністю закриває огляд! Через вузькі прорізи забрала майже нічого не видно, а сталевий клинок, який спочатку здається оманливо легким, через якихось п'ять хвилин стає просто непідйомним в утомлених руках. При цьому хлопці з «Айна Бери» відчувають себе в латах більш ніж зручно - ніби з дитинства привчалися їх носити.

Клуб Військово-історичної реконструкції « Росичі »

Клуб Військово-історичної реконструкції «   Росичі   »

Вартість тренувань: безкоштовно.
Особливості: клуб присвячений тематиці Стародавньої Русі.
Тренування: набагато жорсткіше, ніж в інших клубах і школах - учні з перших занять тренуються в спарингах.

Можливо найстаріший клуб в столиці - «Росичі» - почав свою історію ще на початку 90-х, пройшовши шлях від дерев'яних палиць і костюмів з фіранок до сталевих клинків і важких кольчуг.

Тут ви не побачите пишних, закутих у броню середньовічних лицарів - клуб присвячений тематиці Стародавньої Русі. За словами голови клубу Росланда, одна з особливостей «Росичі» - їх похід до тренувань. Тут немає місця спортивним щитів або м'яким макетів мечів і нудною відпрацювання ударів на груші. У клубі «Росичі» вважають, що найкраща груша - живий противник, а краща вправа - справжній бій. Учневі відразу пропонують приміряти комплект середньовічної російської броні, і, озброївшись мечем, спробувати свої сили в роботі з іншими бійцями. Друга складова тренувань - моральність. Під час перебування в клубі, ніхто не має права курити, пити алкоголь або лаятися матом - такі закони клубної ідеології.

Але, за словами Росланда, головна відмінність «Росичі» від інших клубів і шкіл столиці складається зовсім не в цьому. «Купити зброю - задоволення дороге. У більшості хлопців просто немає можливості витрачати по тисячі доларів на рік на покупку екіпіровки і її відновлення. Тому одяг і обладунки ми виготовляємо самі, і з радістю вчимо цьому всіх бажаючих », - розповідає Росланд.

У майстерні клубу учні осягають мистецтво виготовлення обладунків - клепають кольчужне полотно, плетуть панцера з луски. За допомогою простих інструментів - ножиць для металу, молотків, болгарок та пари пнів, тут виробляють справжні шедеври - наплічники, шоломи, наручи і поножі. Майстер-класи місцевих умільців абсолютно безкоштовні, єдине, за що потрібно заплатити, так це за матеріали - шкіру і метал.

Київський Фехтувальний Клуб

Київський Фехтувальний Клуб

Особливості: немає антуражу, тільки спорт.
Вартість тренувань: 200 грн. в місяць або 30 грн. за одне заняття.
Тренування: школа займається класичним історичним фехтуванням - однорічний меч; меч в поєднанні з великим або кулачним щитом; полуторний меч. Також в систему тренувань входять групові бої, турніри і факультативи з ножового, паличної і рукопашного бою. Тренування три рази в тиждень: вівторок, четвер (фехтувальна підготовка) - з 19:00 до 21:00, неділя (тактика групового бою) - з 10:00 до 15:00.

Київський Фехтувальний Клуб - мабуть, єдина в столиці школа, яка остаточно відмовившись від середньовічного антуражу, повністю присвятила себе спорту. Тут не носять блискучих лат, не п'ють із глиняних кухлів і не красуються один перед одним клубними гербами. Сюди приходять з єдиною метою - відточити свою майстерність. Тренування в «КФК» також принципово відрізняються від інших клубів - це частина систематизованого навчального процесу. Техніку фехтування доводять до досконалості, намагаючись зробити її максимально ефективною за рахунок запозичень з інших методик самооборони.

Тренер КФК В'ячеслав Зарубін - неодноразовий чемпіон різних турнірів і чемпіон України за версією «Сталевий Ліги» 2013 року. Він стверджує, що історичне фехтування часто пов'язано з найжорсткішою психологічним навантаженням, тому фехтувальник повинен бути не тільки фізично розвинений, але і морально стійкий.

Так що якщо ви хочете зайнятися історичним фехтуванням, наш вам порада: запасіться часом і бажанням часто тренуватися, а ще будьте готові до фізичних навантажень і фінансових витрат. По іншому ніяк.

Читайте також:

Шпага, стріли, танк: майстер-класи для чоловіків

Тому ми вирішили на власному досвіді випробувати - як воно лицарям в 21 столітті?