Полезные материалы

Самбо або дзюдо - що краще вибрати для дитини і чому

  1. В чому різниця
  2. Основні переваги та особливості
  3. Що вибрати

Уміння захистити себе вкрай важливо для будь-якої людини. Стосується це і до дітей. Якщо дитина вміє постояти за свою честь і гідність, життя батьків стає трішки спокійніше. Звичайно, все батьківські тривоги не підуть, але боятися конфліктів між рідною кровиночку і однокласниками або вуличними хуліганами тата і мами будуть менше. Впевнений у власних силах спортивний син або фізично підготовлена ​​дати відсіч дочка - це чудово!

Боротьба або бойові мистецтва традиційно вважаються чоловічими видами спорту. Регулярно тренуються хлопці набувають відмінну фізичну форму ще до служби в армії. Також вони загартовують характер і розвивають лідерські якості важливі для будь-якого поважаючого себе чоловіка.

Але ніхто не каже, що дівчаткам не можна цим займатися теж. Якщо дочку не лякає перспектива щотижневих занять в спортивному залі та посилені фізичні тренування, чому б батькам не віддати її з дитинства на дзюдо або самбо?

В чому різниця

І самбо, і дзюдо однаково хороші і ефективні - не можна з упевненістю заявити, що краще для дитини. Але при цьому варто не забувати про перспективи. Залежно від того, яку мету ставлять перед собою діти і їх батьки, можна дати остаточну і єдино правильну відповідь. Це буде вибір конкретної людини, але ніяк не загальна рекомендація. Те, що підійшло одній сім'ї, не обов'язково сподобається родичам, друзям або однокласникам.

Якщо йде мова про виховання справжнього спортсмена, з перспективою участі в Олімпійських іграх і різних міжнародних змаганнях, краще віддати перевагу дзюдо. Це на 100% олімпійський вид спорту.

Якщо ж основна мета - гарт характеру і навчання мистецтву захисту, відмінно підійде самбо. Це універсальна система самооборони без зброї, яку може подужати кожний фізично здорова дитина. Особливо успішні борці можуть взяти участь в загальноукраїнських змаганнях або навіть в чемпіонатах світу. Вони не так престижні, як поєдинки дзюдоїстів, але проводяться на цілком гідному рівні.

Основні переваги та особливості

Техніка дзюдо більш різноманітна, що дозволяє представникам цієї боротьби брати участь в змаганнях з самбо. Людина, яка має ступінь кандидата в майстри спорту (КМС), дуже швидко освоює нові правила (заборонені прийоми на удушення!) І успішно виступає в, здавалося б, незнайомому виді спорту. Ці єдиноборства дуже схожі за манерами ведення поєдинків і загальної підготовки до них.

Але ці бойові мистецтва відрізняються деякими обмеженнями, які блокують можливості бійця в реальному вуличній сутичці:

  • не можна душити супротивника в самбо;
  • заборонено проводити больові прийоми і захоплення руками ніг супротивника для дзюдо.

Очевидно, що ці методи допустимі і часто використовуються на вулицях. А спортсмен, який діє виключно за правилами, буде дезорієнтований з першої секунди «брудної» сутички. З цієї причини для бажаючих рекомендується освоїти обидві техніки згаданих вище єдиноборств. Це допоможе придбати деяку універсальність в навичках.

Важливо розуміти, що правила не будуть змінюватися під кожного конкретної дитини . Його завдання полягає в «підсумовуванні» важливих знань і умінь, почерпнуті з різних корисних джерел.

Що вибрати

Єдиної відповіді на це питання немає! Все залежить від бажання, цілей і фізичного стану майбутнього спортсмена.

Загальні рекомендації можна звести до наступного:

  • Якщо в місті представлені обидва види єдиноборств, можна сміливо віддати перевагу самбо. У ньому багато больових прийомів, що проводяться на ноги противника, що наближає цей спорт до умов реального поєдинку. Також присутні більше різноманітна тактика. А це великий плюс для новачка. Пізніше відсутні навички можна отримати з інших дисциплін.
  • Якщо в населеному пункті присутні виключно групи з дзюдо, можна також впевнено записувати в них своїх дітей. Цей вид єдиноборств відмінно навчає техніці без використання міцної верхнього одягу. Іноді її відсутність приносить масу сюрпризів майстрам самбо. Адже звичні для татамі коронні кидки просто не працюють - нема за що вхопити суперника!

У перший рік дітей, як і початківців дорослих любителів цього спорту, чекають численні розминки - навантаження на організм буде підвищеною. А от поєдинки в класичному розумінні цього слова будуть займати менше часу. Це дозволить адаптуватися і зробити остаточний вибір - займатися далі або вибрати собі інше спортивний напрямок для саморозвитку.

Насправді, особливого значення не має, що саме вибере початківець спортсмен. Важливо його бажання захищати себе, сміливість, завзятість і вміння завжди вчитися чомусь новому.

Якщо дочку не лякає перспектива щотижневих занять в спортивному залі та посилені фізичні тренування, чому б батькам не віддати її з дитинства на дзюдо або самбо?