Полезные материалы

Самі бойові актори - Культура - Про культуру на сайті Іль ДЕ БОТЕ

  1. Чак Норріс
  2. Жан Клод Ван Дамм
  3. Стівен Сігал
  4. Марк Дакаскос
  5. Джет Лі

У кіно все потрапляють по-різному. Одні вчаться в спеціалізованих школах і інститутах, інші йдуть по п'ятах своїх батьків-акторів, режисерів або продюсерів, треті випадково потрапляють на очі кінодіячів, і ті бачать в них майбутніх зірок.

Але є особливий розряд кіноролей, які передбачають володіння бойовими мистецтвами. І багато знаменитих акторів потрапили до Голлівуду саме завдяки серйозним успіхам на цьому терені.

Чак Норріс

Чака Норріса багато хто пам'ятає за серіалом, який в нашій країні йшов під назвою "Крутий Уокер: Правосуддя по-техаський". Справжнє ім'я Норріса - Карлос Рей, а Чаком його прозвали на військовій службі в Південній Кореї, куди він відправився в 1959 з метою згодом стати поліцейським. Служити Чаку не подобалося, і від нудьги хлопець записався в секції бойових мистецтв: дзюдо і тансудо (корейське бойове мистецтво), карате. Через три роки, до закінчення служби, Норріс вже завоював чорний пояс.

Незабаром після повернення додому Чак відкрив школу карате, яка через п'ять років розрослася до мережі з 32 філіями, а сам Чак завоював і сім років утримував звання чемпіона світу з карате в напівважкій вазі. Карате, а саме, актор Стів Маккуїн, який брав уроки в школі Чака, і привело його в кіноіндустрію. В результаті Норріс знявся в 33 фільмах і цілих 12 років грав Крутого Уокера (1993-2005).

Жан Клод Ван Дамм

Ван Дамм займався карате з 12 років, а в 16 увійшов до збірної Бельгії, і в 1980 став чемпіоном Європи з карате. Також Ван Дамм займався кікбоксингом. За борцовскую кар'єру провів 22 бої, 20 з яких виграв. А у вісімдесяті розвивав своє бойове мистецтво в спарингах з Чаком Норрісом.

Його кар'єра в кіно обширна. З 1986 року він знявся більш ніж в 50 фільмах, а перший успіх прийшов до нього після виходу картини "Кривавий спорт" (1988), сценарій якого до того два роки припадав пилом на полицях. З кінця 1990-х і аж до 2012 року популярність актора серйозно впала. Він шукав свій шлях в режисурі, але його проекти ледь окупалися в прокаті і викликали змішані відгуки. Найкасовішим же фільмом в результаті стали "Нестримні 2" (2012). Ванн Дамм там грав головного лиходія і отримав високу оцінку критиків, а журнал "Прем'єр Франс" навіть назвав його найкращим лиходієм 2012 року.

Стівен Сігал

Стівен почав займатися карате у віці семи років. Тоді він фактично жив на вулиці і брав участь в кожній бійці. Там же, на вулиці, він випадково зустрів вчителя айкідо Кьосі Ісісакі. Зустріч змінила життя майбутнього майстра бойових мистецтв і актора. Сігал незабаром став найкращим учнем Ісісакі, а в 17 років і зовсім вирішив поїхати в Японію вчитися у майстрів. У 1975 році Сігал став першим американцем, що відкрив в Японії власної додзьо - місце для тренувань, медитації і духовних практик. Його стиль в айкідо практичний: "Якщо хтось напав, зумій себе захистити". Ефективність у вуличній бійці, з якої, власне, і починав свій шлях в бойові мистецтва Сігал, - це і є критерій успішності його стилю. Але "нариватися" він нікого не закликає, навпаки, як і в будь-якому східному мистецтві, у Сігала така філософія: "Краща бійка та, яка не відбулася". Зараз Стівен Сігал є володарем 7 дана і звання сихан.

У кіноіндустрію Сігал потрапив в 1982 році. В Японії, де знімався фільм "Виклик", його запросили для консультацій з бойових мистецтв і постановки сцен японського фехтування. Крім того, для масовки покликали і учнів його школи. А в 1984 році додзьо Сігала переїхав до Голлівуду, і майстри стали запрошувати як в ролі консультанта, так і згодом актора.

Марк Дакаскос

У Марка не було іншого вибору, як стати майстром бойових мистецтв: його батько Ал Дакаскос - вчитель бойових мистецтв, який розробив власний стиль, і за тренування сина взявся з усією відповідальністю. Крім того, мати Дакаскос Моріко Маквей була ученицею свого майбутнього чоловіка. Пізніше з'явилася мачуха - Малія Берналь, справжня легенда жіночих бойових мистецтв, перша жінка, що потрапила на обкладинку журналу "Чорний пояс".

З 7 років Марк брав участь в численних змаганнях, яких за всю бойову кар'єру набралося понад двісті, а в 9 років виграв свій перший турнір. Марк вважає справою честі викладати те, чого його навчили батьки, і передавати ті знання і вміння, які він отримав в житті від різних майстрів.

Акторська кар'єра Марка почалася в 1985 році, проте з першого фільму з його участю були вирізані всі його сцени. Тільки в 1992 році до Марку прийшло покликання як до актора після участі у фільмі "Американський самурай", і відразу на нього посипалося безліч пропозицій.

У 2016 році в Росії вийшов режисерський дебют Марка "Розбирання в Манілі", де всі бойові сцени ставили Марк і його батько Ал.

Джет Лі

Джет Лі почав займатися ушу в 9 років в літньому таборі. Діти там, скоріше, розважалися, ніж серйозно займалися бойовими мистецтвами, але Джет, точніше, Лі Лянцзе (його справжнє ім'я), показав себе здатним, і йому настійно рекомендували продовжити навчання. Що він і зробив, і через два роки вже виступив в національному чемпіонаті і навіть виграв звання "Кращий майстер". З тих пір життя Лі тісно пов'язана з ушу. Його навіть звільнили від деяких занять в школі.

У 18 років завдяки значним спортивним досягненням Лі потрапляє на кіноекрани. У 1982 році він знявся в першій картині "Храм Шаоліня", моментально отримала схвалення публіки і глядачів. В результаті зняли цілу трилогію, а Лі отримав прізвисько Джет, тобто, реактивний. На рахунку Джета Лі вже 47 фільмів, і він продовжує зніматися.

А де ж Брюс Лі та Джекі Чан? Як не дивно, в кіно їх призвели не стільки бойові мистецтва, скільки обставини. Джекі Чан навчався в школі пекінської опери, а його захоплення кунг-фу і комедійний талант завершили формування справжнього майстра сценічної майстерності. Джекі прекрасно співає, і в багатьох фільмах з його участю ми можемо почути його вокал. А Брюс Лі народився в родині актора китайської опери і почав зніматися в кіно вже у віці трьох місяців. Кунг-фу ж Брюса зацікавило в 18 років. Він виявився дуже талановитим і швидко вивчи руху тайцзи цюань, після чого не кидав занять ні на день. Згодом він вирішив присвятити себе поширенню бойового мистецтва по всьому світу.

До речі ...

Навіть таким бравим і сильним чоловікам, як майстра, знадобляться сильні, але дбайливі кошти ...

Катя Баранова , iledebeaute.ru

фото: zimbio.com

Релевантні товари в Online-магазині:

Схожі матеріали: