Полезные материалы

Внутрішній стиль бойових мистецтв Китаю - багуачжан сім'ї Фу.

Витоки стилю Фу несе нас до тих часів, коли жителі невеликих сіл старого Китаю не маючи захисту з боку влади від грабіжників, повинні були самі піклуватися про безпеку своїх сімей. Стало традицією наймати майстрів ушу для захисту сіл від бандитських зграй.

Так вчинили і жителі села Ма По, що в провінції Хенань, найнявши майстра Чень яньсу, що володіє стилем Чень Тайцзіцюань Так вчинили і жителі села Ма По, що в провінції Хенань, найнявши майстра Чень яньсу, що володіє стилем Чень Тайцзіцюань. Присвятивши кілька років навчання бойовому мистецтву жителів Ма По, майстер Чень повернувся додому. На його місце в село прийшов Чіа Фенмін, знаменитий майстер багуа.

Роки проведені в Ма За цими великими майстрами ушу не пройшли безслідно для одного з жителів села - Фу Чженьсуна. Шістнадцятирічним хлопцем, почавши навчатися майстерності кулачного мистецтва у майстри Чень, а потім, продовживши опановувати майстерністю ушу під керівництвом майстра Чіа, Фу Чженьсун поступово перетворювався в кращого практика бойових мистецтв в селі Ма По.

Будучи у віці 28 років, Фу Чженьсун сам захистив рідне село від бандитів. За легендами зі ста нальотчиків Фу поодинці убив чи то двадцять, чи то сорок бандитів разом з їх ватажком. Тридцятирічним Фу Чженьсун відправився в подорож по північному Китаю, осягаючи таємниці кулачного мистецтва, передаючи свої знання і переймаючи майстерність інших.

Як свідчить безліч документальних джерел, в 40 років Фу Чженьсун, перемігши багатьох фахівців бойових мистецтв, прославився своєю майстерністю і став дуже знаменитим. У цих подорожах доля звела Фу Чженьсуна з відомим майстром уданского меча Лі Цзінлін, воєначальником, що навчав бойовому мистецтву солдатів китайської армії. У наприкінці 1927 року Академія була відкрита в Нанкіні.

З ініціативи генерала Лі і його соратників, генералів Чжан Цзицзяна і Фун Цзуцзиана в наступному році були проведені перші національні повно контактні змагання серед фахівців бойових мистецтв. Метою змагань був відбір кращих бійців для викладання кулачного мистецтва для учнів Академії. Сотні знаменитих майстрів китайських бойових мистецтв прибутку на змагання, щоб брати участь в змаганнях по роботі зі зброєю, саньшоу і поєдинках Лейтан.

Взяв участь в змаганнях і 47-ми річний Фу Чженьсун, який пройшов весь турнір, не впізнавши гіркоту поразки. Найтривалішою і Взяв участь в змаганнях і 47-ми річний Фу Чженьсун, який пройшов весь турнір, не впізнавши гіркоту поразки запеклою була його сутичка з представляв провінцію Сичуань бійцем на ім'я Он Такюан, які мали прізвисько «Разючі Кулаки». За розповідями Он вільно кришив камені і гнув залізо голими руками. Переміг до цього понад 20-ти суперників, Он Такюан не зміг встояти проти Фу Чженьсуна в бою, що тривав 90 раундів.

Турнір залишив двоякі спогади. З одного боку, він був, безумовно, дуже значущим для Китаю історично. Але з іншого боку, змагання не були закінчені через серйозні травм багатьох бійців, двоє з яких навіть загинули. Збережені записи свідчать, що особливою жорстокістю і всілякими хитрощами виділялися бійці Сін'я . На відміну від них, представники багуачжан, що запам'яталися свої майстерністю, проявляли в поєдинках більше людяності. Турнір був зупинений і були визначені 12 «чемпіонів» серед майстрів бойових мистецтв. В їх число крім Фу Чженьсуна увійшли також, Чу Гуйтін, Хань Хуейцін, Гу Жучжан (Ку Юйчеюн) і ряд інших майстрів.

Після змагань Фу був призначений головним інструктором Академії по стилю багуачжан. Йому пощастило працювати разом з геніальними на той час майстрами бойових мистецтв: генералом Лі, Ян Ченьфу, Лі Шувенем, Сунь Лутаном і багатьма іншими.

У 1929 році Фу Чженьсун увійшов до групи інструкторів, яку зібрав генерал Лі для проездкі в провінцію Гуандун, щоб викладати бойові мистецтва. Крім Фу в групу увійшли Гу Жучжан, що вважався майстром шаоліньського Залізної Долоні, Вань Лайшень, який представляв стиль Шести гармоній, Лі Шаньу, майстер Там Туї і майстер чацюань , Ван Шаочжао. П'ятеро майстрів, які отримали внаслідок прізвисько «П'ять тигрів Півночі», вирушили на південь Китаю, щоб відкрити секрети північних стилів. Їх поїздка отримала назву «П'ять Тигрів йдуть на південь».

На півдні Фу Чженьсун зайняв пост директора Liang Kuang Kuo Shu Kuan. Крім того, він став ще й інструктором в Кантонському відділенні знаменитої школи Цзін'у. У викладанні йому допомагав Фу Юнхуей, його син. 16-річний юнак пішов за прикладом свого батька. Жив з ранніх років в оточенні відомих майстрів бойових мистецтв, Фу Юнхуею судилося досягти видатних успіхів ще в юному віці.

І це не дивно. Уданскій меч Фу Юнхуей вчив у Лі Цзінлін. Чи Шувень навчав його стилю бацзіцюань , А Ян Ченфу - тайцзицюань стилю Ян. Юний Фу вивчав сін'іцюань у Сунь Лутай, як і інші бойові мистецтва у інших майстрів. Але головним учителем сина став, звичайно ж, Фу Чженьсун.

Фу Юнхуей, як і Фу Чженьсун, повністю присвятив своє життя систематизації знань і дослідженню бойових мистецтв. У 1953 році, після смерті батька, Фу Юнхуей об'єднавши знання своєї сім'ї, створив нові комплекси на основі власного розуміння бойових мистецтв. Фу Юнхуей удосконалив стиль бойових мистецтв Фу, основу якого склали виконуються форми і руху сили, що зароджувалася в попереку, вивівши тим самим цей стиль на новий практичний рівень.

Новий стиль Фу ґрунтується на положеннях чотирьох відомих стилів ушу: тайцзицюань і сін'іцюань, багуачжан і лян-й цюань. Але свою назву - багуачжан сім'ї Фу, цей стиль отримав саме завдяки стилю багуачжан як складової частини. У стилі багуачжан сім'ї Фу, багуа знаходиться на найвищому рівні з усіх чотирьох стилів. В основі багуачжан, що в перекладі означає «Пальма Восьми триграм», закладена теорія І-Цзина.

Стратегією бою багуачжан є те, що противник атакується після заходу йому за спину. Основною відмінністю стилю Фу від інших стилів багуачжан є його генерується в попереку вибухова сила. Стиль сім'ї Фу приділяє велику увагу попереку, скрученої в його позиціях немов у твіст. Саме рухом попереку визначаються зміна напрямку рухів, захист і напад. Багуачжан сім'ї Фу відрізняється скрутками і особливою гнучкістю верхній частині тіла, набагато більшою, ніж в інших стилях багуа. Саме тому стиль Фу іноді називають «вихровим» багуачжаном.

Саме тому стиль Фу іноді називають «вихровим» багуачжаном

У стилі Фу об'єднані чотири основних долоні: Янський і Иньской Долоні і форми Фу Чженьсуна: Штовхаючі руки Драконячої Долоні Долоня Дракона. Крім того, стиль включає форми зі зброєю: меч дао і меч цзянь, спис і посох. Виконувана в круговому кроці Янський Долоня виділяється своїм атлетизмом, а Иньской Долоня, що здається більш м'якою, виконується з «кроком, збивати бруд».

До вищим методам стилю Фу відноситься Долоня Дракона, що містить найдосконаліші методи багуа, в тому числі, як пересування по колу, так і у всіх напрямках. Коли Долоня Дракона виконується належним чином, у глядачів складається враження, що це не боєць, а атакуючий за всіма напрямами дракон.

Долоню Дракона передбачає використання багатьох видів ударів, причому в деяких розділах цієї форми боєць, виконавши чотири повних обороту в одну сторону, стрімко потім атакує в чотирьох повних обертах в іншу сторону. Форма Штовхаючі руки Долоні Дракона складається з 22 рухів - по 11 з кожного боку, і виконується двома учасниками. Один з них проводить атаку, інший захищається. Потім вони міняються ролями.
Є відома приказка в китайських бойових мистецтвах: «Ssu liang bor chan jing», що в перекладі означає - щоб подолати силу в 1000 фунтів, потрібно в потрібному місці докласти всього чотири унції зусилля. Боєць багуа стилю Фу, часто виглядає невимушено і розслаблено, однією рукою він направляє противника в потрібне положення, інша, що виконує страхує захисну роль, в той же час, завжди напоготові, як би в положенні «зарядженої і готової до пострілу гармати».
Майстер багуа здатний, використовуючи рух противника, різко перенаправити його, повернувши за поперек. Коли Віктор Фу демонструє цей рух, він при цьому весь час говорить «йди геть», показуючи, як «провалюється» атакуюча рука супротивника і той нічого вже не може зробити. Противник, провалившись у своїй атаці, відкривається для таких ударів як хлопаюча, що штовхає або проколюють долоню. У багуачжан стилю Фу широко застосовуються удари ногами, захоплення, кидки і інші дії.


На правах реклами

Більшість хлопчаків з дитинства встають перед питанням - як навчитися підтягуватися ? Здавалося б що в цьому складного - ось турнік, ось бажання і цього досить. Але не все так просто. Крім цього треба і знати як правильно підтягуватися.