Полезные материалы

Паралельний світ. Сім вигаданих персонажів, які могли б тренувати «Спартак»

«Спартаку» залишилося тільки запросити тренера з космосу »- так прокоментував ситуацію в таборі червоно-білих колишній форвард команди Олександр Мостовий. Тижневик «Футбол» вирішив розвинути цю ідею і пофантазувати над тим, хто з вигаданих героїв підійшов би на роль наставника «Спартака».

Тижневик «Футбол» вирішив розвинути цю ідею і пофантазувати над тим, хто з вигаданих героїв підійшов би на роль наставника «Спартака»

Хто: Альбус Дамблдор

Звідки: серія книг про Гаррі Поттера

Бекграунд. Директор школи чарівництва «Хогвартс». Прожив вкрай довгу і насичене життя. Основна її частина була присвячена турботі про Гаррі Поттера і боротьбі зі злом.

Що може дати «Спартаку». Багато хто вважає, що «Спартак» в найближчі роки не врятувати, хоча оптимісти продовжують вірити. Але оскільки Валери більше немає, вірити залишається тільки в диво. У такій ситуації найкращим кандидатом на пост головного тренера «Спартака» бачиться професор Альбус Дамблдор - наймогутніший і великий з магів. Він би зміг знайти чергового Гаррі Поттера у вигляді умовного Алекса і перетворив би Юру Мовсісян в Веллітона кращих часів. Прагнення Дамблдора робити ставку на молодь - ще одна причина, чому керівництву «Спартака» якомога швидше потрібно виїжджати на платформу 9¾ і чекати найближчий експрес в «Хогвартс». Подібно Георгію Ярцеву в 1996 році, Альбус Персівальевіч напевно пустить в бій багато юних футболістів і в короткі терміни зможе здійснити те, про що мріє Сергій Галицький, - випустить на поле одночасно одинадцять власних вихованців. Серед них цілком вірогідна поява Артема Дзюби, адже Дамблдор кожному дає другий шанс. Також не можна не відзначити вміння професора ходити по кабінетах і домагатися там свого. Словом, з таким тренером «Спартак» буде представлений не тільки в Лізі чемпіонів, а й у виконкомі РФС.

Хто: Тоні Старк ( «Залізна людина»)

Звідки: всесвіт коміксів Marvel

Бекграунд. Ентоні Едвард Старк є спадкоємцем потужної збройової імперії, яку він розвинув до стану безконкурентного лідерства на ринку. Перебуваючи в полоні азіатського диктатора, створив прототип свого бойового костюма.

Що може дати «Спартаку». Виходячи зі своїх здібностей, Тоні Старк безболісно зміг би зайняти відразу дві посади в «Спартаку» - генерального директора та головного тренера. На першій знадобився б його казковий талант підприємця, на другий - інтелект, який є головною зброєю «Залізної людини». Старк вважається геніальним винахідником і здатний створити тактику, в якій «поздовжньо-діагональний вихід» Леоніда Кучука здасться найпростішим елементом. Якщо ж футболісти задумок відразу не зрозуміють, то «геній, мільярдер, плейбой і філантроп» Тоні кожному все докладно пояснить. При цьому він з радістю буде ділитися своїми знаннями з журналістами та вболівальниками - Старк любить виблискувати на публіці так само сильно, як панда любить бамбук. Крім хитрих тактичних задумок від Старка можна чекати і нових винаходів: воротарські рукавички, які будуть ловити м'яч за Андрія Диканя, бутси, в яких навіть Лукас Барріос почне забивати, і спеціальний дальній приціл для Каріоки - з ним бразилець полюбить віддавати довгі паси вперед. Після чого, можливо, ми навіть побачимо його посмішку.

Після чого, можливо, ми навіть побачимо його посмішку

Хто: Робін Гуд

Звідки: англійська фольклор

Бекграунд. Досить відома особа в Шервудському лісі. Для тих, хто їздить там на дорогих каретах, він - злодій і грабіжник, але для інших, хто переміщається переважно пішки і босоніж, - відомий меценат і заступник. Прекрасно поводиться зі стрілецькою зброєю.

Що може дати «Спартаку». Навіть якщо Робін Гуд набрав би зі «Спартаком» менше очок, ніж Дмитро Гунько, його в будь-якому випадку запам'ятали б по-особливому - все-таки в нашій Прем'єр-лізі ще не було англійських тренерів. При цьому герой британського фольклору однозначно навчив би форвардів «Спартака» забивати з п'яти метрів в ворота «Томі», надав би Сердар Таскі самовідданості, а Хурадо змусив би бігати зі швидкістю стріли. Але головний недолік тренера Робіна Гуда лежить в області його життєвого кредо. Адже з принципом «Відбирай очки у багатих і даси її бідним» важко розраховувати на чемпіонство і єврокубки. Втім, в нинішній ситуації підійде наставник навіть з таким менталітетом, оскільки «Спартак» в цьому році віддає окуляри і багатим, і бідним, і всім підряд. Робін Гуд міг би стати відмінним тренером на вирішальні матчі, коли треба обігравати лідерів. Але на ранніх стадіях будь-яких кубкових ігор краще виходити з іншим наставником. Адже очевидно, що фахівець з Ноттінгема не втримається від спокуси подарувати свято чергового «Тосно».

Хто: Людина-павук

Звідки: всесвіт коміксів Marvel

Бекграунд. Звичайний студент, якого вкусив радіоактивний павук і наділив надздібностями. Розумний і скромний. Втратив дядька, який заміняв йому батька. Після цього гостро реагує на несправедливість.

Що може дати «Спартаку». Людина-павук більше підходить на роль наставника воротарів, ніж на місце в кріслі головного тренера. При ньому Сергій Песьяков напевно навчився б літати по створу воріт не гірше, ніж грати ногами. При ньому спартаківські голкіпери стали б виходити на поле в наймоднішою формі. При ньому жоден червоно-білий страж воріт не пропустив би гол між ніг - адже там була б закріплена свіжа непробивна павутина. З Людиною-павуком на лавці запасних «Спартаку» не буде страшний навіть Штефан Кісслінг, що забиває через дірки в сітці. Будь-яку з них спайдер-мен надійно залатає в найкоротші терміни і прямо з бровки. Людина-павук може дивитися матч абсолютно з будь-якої точки стадіону і міняти їх хоч щохвилини - все заради того, щоб зробити більш правильні висновки про гру. До того ж тренер «Спартака» - це людина, що постійно перебуває в центрі уваги. Спайдер-мен часто залишається в тіні Бетмена і Супермена, тому робота в московському клубі здатна взагалі перевернути його життя. Є тільки дві проблеми - що робити з червоно-синіми кольорами костюма і як бути, якщо під час фіналу Ліги чемпіонів Людині-павуку доведеться відправитися битися з Доктором восьминога.

Є тільки дві проблеми - що робити з червоно-синіми кольорами костюма і як бути, якщо під час фіналу Ліги чемпіонів Людині-павуку доведеться відправитися битися з Доктором восьминога

Хто: Шерлок Холмс

Звідки: герой творів Артура Конан Дойля

Бекграунд. Відомий англійський приватний детектив. Є одним з головних прихильників дедуктивного методу міркування. Трудоголік. Для нього головне - сам процес, а не винагороду. Може якийсь час працювати без зарплати. Вважає, що після смерті професора Моріарті в світі не залишилося жодного по-справжньому гідного лиходія.

Що може дати «Спартаку». Мабуть, тільки Шерлок Холмс може розгадати і пояснити, що відбувається з «Спартаком». Отже, він же в змозі знайти вихід і привести команду в порядок. Тому тандем Холмс-Ватсон повинен був очолити «Спартак» відразу після відставки Валерія Карпіна і вирішити до кінця сезону всі проблеми. Момент трохи упущений, але Шерлок цілком міг би стати тренером-консультантом. Хто краще за нього здатний вирішити загадку безвольною гри в першому таймі і переломити хід зустрічі у другому? Дедукція Холмса могла б стати в нагоді і в інших ситуаціях: від нього неможливо було б приховати, що футболісти курили кальян перед матчем, билися на заправці або потай набрали по парі зайвих кілограмів. Але найголовніше - що гравці не зможуть «злити» цього тренера. Адже він має велику мережу інформаторів і все дізнається заздалегідь. До речі, донощики можуть перерости в селекціонерів і шукати талановитих футболістів. І головне - Холмс курить. «Спартак» завойовував свій останній трофей з тренером, якого ми звикли бачити з сигаретою. Після нього жоден наставник червоно-білих на лавці не курив.

Хто: Нік Ф'юрі

Звідки: всесвіт коміксів Marvel

Бекграунд. Воєначальник, директор таємного агентства Щ.И.Т. Довгий час прослужив в армії США. Брав активну участь у Другій світовій війні. Має величезний досвід керівництва управління бойовими одиницями різної кількості. Все життя намагається зберігати дружні відносини з мутантами, але при цьому розвиває програми з контролю розвитку їх сили.

Що може дати «Спартаку». Полковник Ф'юрі став би блискучим тренером-селекціонером. Для нього не існувало б поняття «не приїде», а Фалькао вже на наступний день після призначення тренера стояв би біля входу на базу в Тарасівці. Колумбійцеві просто не залишили б вибору - Ф'юрі за ним приїхав би з ротою бійців і виманив на відкритий простір за допомогою красивої блондинки. Такі методи зазвичай використовує наш герой. Більш того, в «Спартак» приїхав би і Халк - Ф'юрі успішно запрошував його до складу своїх «Месників». Відзначимо, що після цього нового Денисова в команді точно б не з'явилося. Нік - прихильник армійської і військової дисципліни. Це, до речі, гарантує і те, що його ніхто не назве ні «тренерішкой», ні «фьюрішкой». Якщо ж спочатку результати не будуть вражати, полковнику простіше буде закрити очі на стартові невдачі: очей-то у нього залишився всього один.

Якщо ж спочатку результати не будуть вражати, полковнику простіше буде закрити очі на стартові невдачі: очей-то у нього залишився всього один

Хто: Кіт Матроскін

Звідки: герой твору Едуарда Успенського

Бекграунд. Бойовий товариш Дяді Федора і пса Шарика в їх простоквашинського пригоди. Про його минуле нічого невідомо, що лише додає образу шарму. Тримає на собі практично все господарство в будинку. Періодично знімається в рекламі.

Що може дати «Спартаку». Народної команді потрібен дійсно народний тренер. Тому спробуємо забути іноземних героїв і звернути увагу на Матроскіна. Блискучий кіт з Простоквашино став би відмінним тренером-господарником. У нього б все лежало по поличках і на своїх місцях. Він би дуже швидко пояснив Леоніду Федуну, що того належать тільки гравці, а ось перемоги, «які вони виробляють», - вони вже його, Матроскіна, власні. Адже для перемог-то він їх і бере. До всього іншого майстер перевертання бутерброда догори ногами цілком може змінити банальну схему 4 + 2 + 3 + 1 з ніг на голову - на іноваційно-атакуючу 1 + 3 + 2 + 4 з четвіркою нападників. З його призначенням «Спартак» почне дуже мало витрачати на трансфери і вигідно продавати «що-небудь непотрібне». Причому якщо керівництво буде шкодувати гроші на покупки, Матроскін знайде скарб і придбає необхідних гравців самостійно. Крім того, цього смугастому говорить коту можна довірити новий стадіон. Погодьтеся, більш дбайливого господаря і доглядача просто не знайти.

Гліб Чернявський, Філіп Федоренко, Роман Абрамов.

Тижневик "Футбол"

Хто краще за нього здатний вирішити загадку безвольною гри в першому таймі і переломити хід зустрічі у другому?