Полезные материалы

Атлети від Бога: 7 найсильніших чоловіків Русі

  1. 1. Сергій Єлісєєв (1876 - 1938). маленький важкоатлет
  2. 2. Іван Заїкін (1880 - 1949). Шаляпін Російських м'язів
  3. 3. Георг Гаккеншмидт (1878 - 1968). Лев, не людина
  4. 4. Григорій Кащеєв (настоящ. - Косинський, 1863 - 1914). Велетень-дауншифтери
  5. 5. Петро Крилов (1871 - 1933). король гир
  6. 6. Олександр Засс (1888 - 1962). Людина-самсон
  7. 7. Фредерік Мюллер (1867 1925). Євген Сандов

На Русі в середині XIX століття в царському кабінеті існувала посада «Главнонаблюдающего за фізичним розвитком народонаселення». Розвинені під таким наглядом представники російського населення до цих пір дивують цим самим своїм розвитком. Наприклад, у важкій атлетиці тим, хто «тягнув» менше 100 кілограмів, в Клубі сильних було робити нічого.

Сьогодні ми розповімо про сімці найсильніших чоловіків Русі і Союзу. Сподіваємося, для тебе вони стануть відвертим зразком для наслідування, або хоча б мотивують сьогодні піти в тренажерку замість бару.

1. Сергій Єлісєєв (1876 - 1938). маленький важкоатлет

Читай також: Найсильніші: ТОП-10 кращих бодібілдерів історії

Рекордсмен світу, з діда-прадіда богатир невеликого зростання, він прославився випадково на міському святі в Уфі - виграв в турнірі поясний боротьби у багаторазового чемпіона. На наступний день до дому Єлісєєва привезли трьох баранів, як великодушний акт визнання від поваленого екс-чемпіона.

Трюк. Брав в праву руку гирю вагою 62 кг, піднімав її вгору, потім повільно опускав на прямий руці в сторону і декілька секунд утримував руку з гирею в горизонтальному положенні. Три рази поспіль він виривав однією рукою дві незв'язані двухпудовие гирі. У жимі двома руками він піднімав 145 кг і штовхав 160,2 кг.

Джерело: wikipedia.org

2. Іван Заїкін (1880 - 1949). Шаляпін Російських м'язів

Чемпіон світу з боротьби, чемпіон з підняття важких предметів, цирковий артист. Зарубіжні газети назвали його «Шаляпіним російських м'язів». Його атлетичні номери викликали сенсацію. У 1908 році Заїкін гастролював в Парижі. Після виступу атлета перед цирком були виставлені розірвані Заїкіна ланцюга, погнутий на його плечах залізна балка, «браслети» і «краватки», зав'язані їм з смугового заліза. Деякі з цих експонатів були придбані Паризької кунсткамерою і демонструвалися поряд з іншими диковинками.

Трюк. Заїкін носив на плечах 25-пудовий якір, піднімав на плечі довгу штангу, на яку сідали десять чоловік, і починав її обертати ( «жива карусель»).

Заїкін носив на плечах 25-пудовий якір, піднімав на плечі довгу штангу, на яку сідали десять чоловік, і починав її обертати ( «жива карусель»)

Джерело: wikipedia.org

3. Георг Гаккеншмидт (1878 - 1968). Лев, не людина

Читай також: Силіконові качки: 16 фото сінтолових бодібілдерів

Чемпіон світу з боротьби і рекордсмен світу з важкої атлетики. Тренувався з дитинства: стрибав у довжину на 4 м 90 см, в висоту з місця - на 1 м 40 см, 180 м пробігав за 26 с. Для зміцнення ніг практикував підйоми по гвинтових сходах до шпиля церкви Олівеста з двопудовими гирями. У спорт потрапив випадково: доктор Краєвський - «батько російської атлетики» - переконав його в тому, що «він легко може стати найсильнішою людиною в світі».

У 1897 році Георг зірвався в Петербург, де розніс в пух і прах столичних важкоатлетів. Тренуючись у Краєвського, силач швидко бере все перші місця в Росії (до речі, він їв усе, що хотів, але пив тільки молоко), і їде до Відня. Далі - Париж, Лондон, Австралія, Канада, Америка - і звання Російського лева і Самого сильної людини кінця XIX - початку XX століття.

Трюк. Однією рукою вичавлював штангу вагою 122 кг. Брав в кожну руку гантелі по 41 кг і розводив прямі руки горизонтально в сторони. Вичавлював на борцівському мосту штангу вагою 145 кг. Схрещеними на спині руками піднімав з глибокого присідання 86 кг. З 50-кілограмовою штангою присідав 50 разів.

З 50-кілограмовою штангою присідав 50 разів

Джерело: do4a.com

4. Григорій Кащеєв (настоящ. - Косинський, 1863 - 1914). Велетень-дауншифтери

Богатир з села з перевагою в зрості - 2,18 м. На сільській ярмарку переміг заїжджого циркача Бесова, який відразу ж його переконав поїхати з ним - «являти силу».
«Приїжджаємо з Грицем в глухий-преглухой містечко. Там таких людей як ми, і не бачили ... Кащеєв (псевдонім Косинського) - кудлатий, як звірюка, а моє прізвище Бісів ... Обличчя людського у нас немає. Вирішили, що ми - перевертні ... Не кажучи поганого слова, заарканили нас, вивезли за град і кажуть: «Якщо ні підете з нашого міста добром, так нарікайте на себе».

У 1906 році Григорій Кащеєв вперше зустрівся з борцями світового класу і подружився з Заїкіна, який допоміг йому вийти на велику арену. Незабаром Кащеєв клав на лопатки всіх іменитих силачів, а в 1908 році разом з Піддубним та Заїкіна їде в Париж на Всесвітній чемпіонат, звідки силачі привезли перемогу.

Трюк. Здавалося б, що тепер і почалася справжня борцівське кар'єра Кащеєва, але, відмовившись від найвигідніших ангажемент, він кинув все і поїхав до себе в село, орати землю.

Джерело: sport-ru.com

5. Петро Крилов (1871 - 1933). король гир

Читай також: ТОП-4 закону, яких дотримуються всі бодібілдери

Москвич, який змінив професію штурмана торгового флоту на професію атлета. Пройшов весь шлях від ярмарків і «балаганів живих чудес» - до великих цирків і чемпіонатів з французької боротьби. Він же - увага! - був беззмінним призером конкурсів на кращу атлетичну фігуру, взявши ще в дитинстві приклад з атлета Еміля Фосса, який виходив на арену в шовковому трико і леопардовий шкурі. Перші тренування почав вдома з прасками, які він прив'язував до швабри для підлоги.

Трюк. Крилов встановив кілька світових рекордів. У положенні «борцівський міст» він вичавлював двома руками 134 кг, лівої рукой- 114,6 кг. Жим в «солдатській стійці»: лівою рукою 86 разів поспіль піднімав двухпудовую гирю. Родоначальник видовищних трюків, які тоді повторювали інші атлети, а сьогодні десантники: згинання рейки на плечах, проїзд автомобіля по тілу, підняття платформи з конем і вершником. Показуючи атлетичні номери, Крилов їх весело коментував. І його репліки завжди відрізнялися переконливістю. Наприклад, коли він розбивав камені кулаком, то незмінно звертався до публіки з такими словами: «Панове, якщо ви думаєте, що в цьому номері є фальш, то можу розбити цей камінь кулаком на голові будь-якого охочого з публіки». Від практики міг легко перейти на теорію ... і прочитати лекцію про фізичну культуру.

Джерело: wrestlingua.com

6. Олександр Засс (1888 - 1962). Людина-самсон

Батько Олександра Засса був саме тією людиною, який міг вийти в цирку проти приїжджого силача і виграти бій. Не дивно, що Олександр потрапив в цирк і зайнявся відразу всім: повітряною гімнастикою, джигитовкой, боротьбою. У 1914 році грянула світова війна і Олександра призвали в армію в 180 Віндавской кавалерійський полк.

Читай також: Головний біцепс світу: силач з Єгипту

Одного разу він повертався з розвідки і раптом, вже поблизу від російських позицій, його помітив супротивник і відкрив вогонь. Куля прострелила ногу коня. Австрійські солдати, побачивши, що кінь з вершником впала, не стали переслідувати кавалериста і повернули назад. А Олександр, переконавшись, що небезпека минула, не захотів залишати поранену коня на нічийній території. До розташування полку залишалося, правда, ще півкілометра, але це його не збентежило. Взявши на плечі коня, Олександр так і приніс її в свій табір.

Надалі Олександр буде включати в свій репертуар носіння на плечах коня. Потрапивши в австрійський полон, силач збігає з третьої спроби, благо розгинати решітки і рвати ланцюги - його професія. Опинившись в Європі він переміг усіх місцевих силачів і став Російським Самсоном.

Трюк. Кілька десятиліть з циркових афіш багатьох країн не сходило його ім'я, а точніше псевдонім - Самсон. Дивний був репертуар його силових номерів:

  • він носив по арені коня або піаніно з піаністкою і танцівницею, що розташовувалася на кришці;
  • ловив руками 90-кілограмове ядро, яке вистрілює з циркової гармати з відстані 8 метрів;
  • відривав від статі і утримував в зубах металеву балку з сидять на її кінцях асистентами;
  • протягнувши гомілку однієї ноги в петлю каната, зафіксованого під самим куполом, тримав в зубах платформу з піаніно і піаністкою;
  • лежачи голою спиною на дошці, утиканої цвяхами, тримав на грудях камінь вагою в 500 кілограмів, за яким бажаючі з публіки били кувалдами;
  • в знаменитому атракціоні Людина-снаряд він ловив руками асистентку, що вилітав з жерла циркової гармати і описує над ареною 12-метрову траєкторію.

У 1938 році в Шеффілді на очах натовпу, що зібрався його переїхав завантажений вугіллям вантажівка. Самсон встав і, посміхаючись, розкланявся перед глядачами.

Джерело: gripboard.ru

7. Фредерік Мюллер (1867 1925). Євген Сандов

Читай також: Чому ти досі не виглядаєш, як бодібілдер?

Мало хто знає, що рекордсмен важкої атлетики та «чарівник пози» Євген Сандов насправді - Фредерік Мюллер. Не тільки найсильніший атлет, але і кмітливий бізнесмен, Мюллер зрозумів, що кар'єра в силовому спорті піде швидше, якщо взяти російське ім'я. Новоспечений Сандом відрізнявся від кволого Мюллера видатної силою, досягнутої завдяки тренуванням і занять фізичною культурою.

Трюк. Маючи вагу не більше 80 кг, він встановив світовий рекорд, вичавивши однією рукою 101,5кг. Робив сальто назад, тримаючи в кожній руці по 1,5 пуда. Протягом чотирьох хвилин міг віджатися на руках 200 раз.

Бізнес-трюк. У 1930р. під своїм російським ім'ям він випустив книгу «Bodybuilding», давши назву цього виду спорту у всіх англомовних країнах і також давши підставу вважати, що бодібілдинг придумали росіяни.

під своїм російським ім'ям він випустив книгу «Bodybuilding», давши назву цього виду спорту у всіх англомовних країнах і також давши підставу вважати, що бодібілдинг придумали росіяни

Джерело: steelbros.ru

У наступному відео тебе вже зачекалися ТОП-5 кращих бодібілдерів в історії людства. Клікай play і дивись: