Полезные материалы

Українські спортсмени в світі кіно

Першим фільмом, в якому знялися українські спортсмени був художній фільм «Воротар» Першим фільмом, в якому знялися українські спортсмени був художній фільм «Воротар». На екрани Радянського Союзу картина вийшла в грудні 1936 року. Режисер Семен Олексійович Тимошенко розкрив одну в країні спортивну картину за відомою повістю Льва Кассіля «Воротар республіки». Цей фільм про звичайного хлопця, якого запросили в футбольну команду «Гідраера». Його помітили під час розвантаження кавунів, де він проявив незвичайну спритність. Пройшовши через непрості випробування славою і любов'ю, він здобуває разом зі своїми товаришами по команді велику перемогу на футбольному полі. Кажуть, що Льва Кассіля надихнув на створення сценарію матч між збірними СРСР і Туреччини, який відбувся влітку 1934 року в Москві і завершився нашою перемогою - 2: 1. Григорія Плужника, який зіграв головну роль у фільмі, режисер знайшов абсолютно випадково. Він, як і герой картини, розвантажував кавуни, тільки не на Волзі, а на Дніпрі. Григорій Плужник, який ніколи до цього не грав в футбол, був відданий на місячне стажування в київське «Динамо».

Головним наставником Григорія став легендарний страж воріт «Динамо» Антон Леонардович Ідзковський. Найцікавіше, що в тому матчі з турками, на якому був присутній Кассіль, ворота збірної СРСР захищав саме Ідзковський. Відносини між акторами і футболістами «Динамо» стали дружніми, і багато динамівців взяли участь в зйомках картини. Одні виконували роль консультантів, інші брали участь в дубляжі, а Ідзковський, Кузьменко, Шиловський та Щегоцький грали в картині футболістів «Чорних буйволів». Антон Ідзковський зіграв у фільмі метався в «рамці» голкіпера «Чорних буйволів», а капітан «Динамо» і його головна «зірка» довоєнних років Костянтин Щегоцький - капітана «заморської» команди.

З'явився на екранах фільм миттєво завоював глядацькі симпатії. Багатьма критиками визнається, що це найкраща художня кінострічка на спортивну тематику, яка була знята в нашій країні. Серед улюблених героїв фільму, звичайно ж, немає знаменитих футболістів «Динамо», їх ролі залишилися на другому плані. Але треба визнати, що заслуга динамівців Києва в успіху фільму «Воротар» дуже велика. А кадри, коли воротар «Чорних буйволів», роль якого грав Антон Леонардович Ідзковський, метався в воротах від страху перед насувається загрозою, увійшли до «Золотого фонду» радянського кіно.

Чи знаєте ви, що:

  • Через зйомок динамівці не з'явилися на матч першого розіграшу Кубка СРСР 24 липня 1936 року в Єгорьєвськ (Московська область) з місцевою командою «Червоний прапор». За неявку на матч Спорткомітет зарахував київській команді поразку.

За неявку на матч Спорткомітет зарахував київській команді поразку

У 1951 році на екрани вийшов художній фільм «Спортивна честь». У фільмі знялися відомі футболісти 1950-х років. Одним з них був Олександр Малявкин - український футболіст, народився в Дніпродзержинську. Грав за місцеву Сталь, а також за московське, мінське і київське Динамо.

Синопсис: «Робочий уральського заводу Ветлугін стає членом московської футбольної команди« Турбіна ». Відомий всій країні капітан і центровий нападник Віталій Гринько ревно ставиться до новачка і намагається зганьбити простодушного футболіста. Вся команда стає на бік новачка, критикує поведінку капітана - і в грі з зарубіжної командою здобуває перемогу. »

У фільмі «Дід лівого крайнього» (перша назва - «Кисть старого майстра», 1973р.) В ролі Віталія Бесараба знявся Анатолій Бишовець - радянський футболіст, народився в Києві, грав за київське «Динамо» з 1963 до 1973 рр.

Також Бишовець знявся в документальному фільмі «Не впасти за фінішем» про проблеми спортсменів, які закінчили виступи.

У радянському фільмі «Жінки жартують всерйоз» (1981р.) Були використані документальні кадри з грою київського «Динамо». Наприклад, у фільмі ми можемо побачити нападника киян Олега Блохіна, а також Валерія Лобановського, який погойдуючись сидить на тренерській лаві спостерігаючи за грою «Динамо».

Наприклад, у фільмі ми можемо побачити нападника киян Олега Блохіна, а також Валерія Лобановського, який погойдуючись сидить на тренерській лаві спостерігаючи за грою «Динамо»

Чи знаєте ви, що:

  • У радянському художньому фільмі «Така вона, гра» (1976) прототипом головного героя був Валерій Васильович Лобановський.

У фільмі «Трійка» (1985 г У фільмі «Трійка» (1985 г.) зіграв Олександр Годинюк - український хокеїст, виступав за київський «Сокіл», а також за кілька клубів НХЛ, нині - тренер «Сокола».

Сюжет фільму досить простий. Хлопець приходить пізно в хокей. Здавалося б, у нього невеликі шанси вирости в серйозного гравця. Але, проявивши характер, хлопець стрімко підвищує свою майстерність і в підсумку стає капітаном команди і отримує виклик в збірну СРСР. Олександр зіграв роль Діми Штукотовского - капітана хокейної команди «Юність». В кінці фільму трійка героїв фільму в повному складі потрапляє в збірну. Зйомки фільму проходили в багатьох місцях, в тому числі і в павільйоні Довженко, і на відкритих майданчиках (тоді в тому році була холодна зима), і на «Авангарді». Багато епізодів було знято на матчах, це були «живі» зйомки.

А олімпійська чемпіонка Ліллехаммера-1994 Оксана Баюл відзначилася аж в трьох стрічках. У 1994 році з подачі її іміджмейкерів був знятий фільм про життя Оксани в Україні - «Nutcracker on ice» ( «Щипці для горіхів на льоду»), вкрай спотворює реальність. Там були кадри, як Оксана ночувала в роздягальні дніпропетровського спорткомплексу «Метеор», як потім її кинув виїхав до Канади наставник Станіслав Коритек. Однак саме завдяки таким сюжетом Баюл в 1994 році увійшла в десятку найпопулярніших людей США.

У виданому в 1996 році фільмі «Wizard of Oz on Ice» ( «Чарівник Льодовій країни Оз») партнером Оксани став відомий співак Боббі Макферрін (виконав роль чарівника Смарагдового міста).

І ще Оксана знялася у фільмі «Мішель Кван - фігуристи в знаменитих хітах Діснея», де в суспільстві Кван і Елвіс демонструвала на льоду фрагменти знаменитих диснеївських історій.

Плавець-чемпіон Олег Лісогор в 1999 році знявся у фільмі французького режисера Режиса Вернье «Схід-Захід» спільного виробництва Франції, України та Росії з такими акторами, як Сергій Бодров, Олег Меньшиков, Сандрін Боннер і Катрін Деньов.

Плавець-чемпіон Олег Лісогор в 1999 році знявся у фільмі французького режисера Режиса Вернье «Схід-Захід» спільного виробництва Франції, України та Росії з такими акторами, як Сергій Бодров, Олег Меньшиков, Сандрін Боннер і Катрін Деньов

Анатолій - герой, якого зіграв Олег, - кращий плавець країни. Крім сцени із запливом у басейні, де за сценарієм він повинен був програти Бодрову, були і сцени, які потребують певного акторської майстерності.

У зйомках телевізійного серіалу «Парижани» брали участь футболісти московського «Спартака»: Аленічев, Бояринцев, Максим Калиниченко, Зуєв і Ребко. Футболісти відмовилися від дублерів і самі взяли активну участь в цілій серії (5ая серія), а саме в футбольному матчі (по сюжету з гравцями села Париж), який проходив по коліно в багнюці.

Олексій Михайличенко, крім різних документальних фільмів, знявся і в серіалі «Байки Мітяя», де він зіграв тренера заводської футбольної команди. Це телесеріал українського виробництва, а Михайличенко ми можемо побачити в 14й серії 1-го сезону.

Андрій Канчельскіс в червні 2006 року знявся в епізодичній ролі фільму «Компот» - «... жонглював м'ячем і зробив ще пару футбольних трюків». Також Андрій знявся в одному з епізодів популярного телесеріалу «Щасливі разом» в якості камео.

Один з наших кращих баскетболістів, володар двох чемпіонських перснів переможця НБА у складі «Лос-Анджелес Лейкерс» Станіслав Медведенко зіграв епізодичну роль офіціанта в картині «Любов як любов». Її продюсером стала його тодішня дружина Світлана, а в іншій ролі другого плану знялася відома американська актриса Кармен Електра. Зйомки картини зайняли в цілому близько 4 років (були проблеми з фінансуванням), а бюджет склав $ 3,5 млн.

Володимир Кличко - самий «кінематографічний» серед українських спортсменів. Ще 8 років тому Сильвестр Сталлоне пропонував йому знятися в заключному фільмі кіноепопеї «Роккі», але Кличко-молодший ввічливо відмовився - готувався до майбутніх боїв.

У 2001 році Володимир Кличко зіграв невелику роль в блокбастері «Одинадцять друзів Оушена» з Бредом Піттом, Меттом Деймоном і Джорджем Клуні. У фільмі він боксує з Ленноксом Льюїсом, хоча насправді 21 червня 2003 року відбувся бій Льюїса з Віталієм Кличком, а з Володимиром Льюїс ніколи на ринзі не зустрічався.

А в 2007 році Володимир Кличко знявся у фільмі Тіля Швайгера «Красунчик». У ньому Кличко-молодший погодився грати за умови, що зйомки не займуть багато часу, а кіношну наречену зіграє знайома боксера, німецька співачка Івон Каттерфельд. У 2008 році фільм «Красунчик» за участю Володимира Кличка отримав найстарішу німецьку медіанаграду Бамбі. У 2009 році Володимир зіграв самого себе і в фільмі «Красунчик 2».

У 2013 році в кінопрокат вийшов голлівудський бойовик з елементами чорного гумору «Кров'ю і потом» (режисер Майкл Бей), де в епізодичній ролі знявся абсолютний чемпіон світу в суперважкій вазі Володимир Кличко. За сюжетом картини, два бодібілдера з Флориди спокушаються легкими грошима і вирішують викрасти людину за викуп. Але, будучи людьми недалекими, розробити тямущий план злочину їм не вдається - все йде шкереберть. Полонений збігає і наймає приватного детектива, який повинен знайти викрадачів, щоб з ними можна було поквитатися. Картина заснована на реальних подіях, а головні ролі в ній виконали голлівудські зірки Марк Уолберг і Дуейн Джонсон.

Чи знаєте ви, що:

  • Брати Клички озвучували німецьку версію мультиплікаційного фільму американської компанії Walt Disney «Не бий копитом» (Home on the Range). Володимир і Віталій озвучили на німецькій мові ролі двох молодих биків.
  • У 2011 році відбулася прем'єра біографічної стрічки «Кличко», яку зняв німецький режисер Себастьян Денхардт. Знімальна група протягом двох років супроводжувала Володимира і його старшого брата Віталія в Німеччині, Україні, США, Казахстані, Канаді, Австрії та Швейцарії.

У кількох фільмах знявся і кращий футболіст незалежної України - Андрій Шевченко. Одну з головних ролей він виконав в фільмі «Останній ультрас» режисера Стефано Кальваньї. Прем'єра картини відбулася 4 вересня 2009 року. У фільмі про італійських футбольних фанатів Шевченко зіграв в ролі самого себе повноцінну роль - друга головного героя, ватажка футбольних хуліганів одного з клубів (Шевченко вказано в титрах).

Епізодичну роль Андрій Шевченко зіграв в італійській комедії «Футбольний тренер 2» (ориг. L'allenatore nel pallone 2) 2008 року.

також епізодично Шевченко з'явився на телеекрані в фільмі «Виключно правдиво (ориг. Eccezzziunale veramente - Capitolo secondo ... me). Італійська комедія вийшла 20 січня 2006 року. У фільмі також знялися й інші гравці «Мілана» - Дженнаро Гаттузо, Діда, Мальдіні, Массімо Амброзіні.

Чи знаєте ви, що:

  • Андрій Шевченко знявся в російській комедії «Ржевський проти Наполеона» (2012). Він зіграв Тараса Шевченка, який коментує футбольний матч. Але в картину футбольна сцена не потрапила.
  • У телесеріалі «Вороніни» в 183 серії головні герої дивляться матч Локомотив - Челсі (матч Кубка РЖД 2008 року) і в серіалі ми бачимо як Шева підходить до м'яча в серії післяматчевих пенальті.

У телесеріалі «Вороніни» в 183 серії головні герої дивляться матч Локомотив - Челсі (матч Кубка РЖД 2008 року) і в серіалі ми бачимо як Шева підходить до м'яча в серії післяматчевих пенальті

  • Андрій Шевченко озвучив одного з персонажів української версії мультфільму «Тачки 2». Оригінального персонажа Jeff Gorvette, якого озвучував Джефф Гордон, в українському дубляжі назвали Шева, його і озвучував Шевченко. А персонажа Lewis Hamilton озвучив Олексій Мочанов - український автогонщик, провідний різних телепередач.

Олександр Шовковський в ролі самого себе знявся в російському фільмі «Все життя в рукавичках» (2012) В'ячеслава Малафєєва.

Акторської роллю може похвалитися Євген Коноплянка. Невелике епізодична участь він прийняв в серіалі «Віталька». Зіграв він самого себе - гравця «Дніпра».

Зіграв він самого себе - гравця «Дніпра»

Нещодавно закінчилися зйомки фільму «Іван Сила». Картина заснована на реальних подіях і присвячена легендарному силачу Івану Фірцаку. У картині знялися богатирі Василь Вірастюк та Дмитро Халаджі.

У картині знялися богатирі Василь Вірастюк та Дмитро Халаджі