«Боротьба без правил»: в Кременчуці пройшов чемпіонат області з фрі-файту

Нарівні з хлопцями в грепплінг брала участь кременчужанка Ольга Янко   На татамі борцовского залу ДЮСШ № 2 виходить Ольга Янко

Нарівні з хлопцями в грепплінг брала участь кременчужанка Ольга Янко

На татамі борцовского залу ДЮСШ № 2 виходить Ольга Янко. Тренер їй навздогін каже: «Дивись, він фізично дуже міцний».
Так, Ольга боролася проти хлопця - у неї просто не було суперниць на чемпіонаті Полтавської області з фрі-файту, який пройшов 27-28 вересня в Кременчуці і Комсомольську.
Ольга першу сутичку програла.
- Він по комплекції більше мене, тому фізично мені було важко, але а так ... я вже звикла, - каже «Телеграфу» Ольга, віце-чемпіон України з бразильському джиу-джитсу.
Оля каже, що боротися з хлопчиками їй не звикати - через те, що не так багато дівчат займаються цим видом спорту, під час тренувань вона спаринг з представниками сильної статі і не завжди вони перемагають.
Другу сутичку на кубку області - теж проти хлопця - жвава кременчужанка виграла і в підсумку посіла третє місце.
На боротьбу Ольгу привів брат і вже рік вона регулярно відвідує тренування і бере участь в різних змаганнях. Зараз вона вчиться в педагогічному училищі і в майбутньому стане вихователем в дитячому садку. Ми впевнені, що дітям буде, чому у неї повчитися.
Відкритий чемпіонат Полтавської області з фрі-файту, на який приїхали спортсмени з Дніпропетровська, Світловодська, Полтави, Лубен, Комсомольська та Кременчука, проходив два дні.
У перший день змагань, в яких брала участь Ольга і який проходив в Кременчуці, спортсмени змагалися в грепплінг або сабмішн-файт. Це вид єдиноборства, який поєднує в собі техніку всіх борцівських дисциплін. Така собі «боротьба без правил», де метою сутички є дострокова перемога за допомогою больового або задушливого прийому.
У грепплінг змагалися і діти, і дорослі. Звичайно, найгарячіші сутички були серед дорослих спортсменів, в окремих поєдинках доходило до крові.
Другий день змагань пройшов у Комсомольський. Тут були бої в повний контакт, де дозволені не тільки борцівські прийоми, але і удари, удари колінами і добивання в партері.
Тут кременчужани виграли три «золота», «срібло» і «бронзу».
Олександр Карманов став чемпіоном області у вазі до 74 кг серед дорослих спортсменів, Євген Юдін - дворазовим чемпіоном у вазі до 63 кг серед юніорів. Едуард Елісборян виграв бронзову медаль у вазі до 84 кг серед дорослих, а Ростислав Гарнага став срібним призером у вазі до 70 кг серед юніорів.