Полезные материалы

Мрії про п'ять кільцях. Як виглядала б збірна Росії з ММА на Олімпіаді в Ріо

  1. Алі Багаутінов
  2. Тимур Валієв
  3. Марат Гафуров
  4. Хабіб Нурмагомедов
  5. Андрій Корінців
  6. Олександр Шлеменко
  7. Віктор Немков
  8. Руслан Магомедов

В останні кілька років змішані єдиноборства досягли небувалої популярності

В останні кілька років змішані єдиноборства досягли небувалої популярності. Турніри практично щотижня, високі рейтинги, заповнені стадіони, особи зірок ММА на перших шпальтах газет і сайтів - самий швидко розвивається вид спорту стрімко зачарував фанатів по всьому світу і не збирається зупинятися. І ось уже все голосніше звучать повсюдні заклики до визнання змішаних єдиноборств і навіть включення їх в олімпійську програму. На жаль, все ще висить на хвості клеймо «боїв без правил» і часті травми спортсменів на даний момент роблять олімпійські перспективи ММА досить туманними. Проте, сувора реальність не заважає нам пофантазувати, які команди могли б зібрати провідні світові спортивні держави для участі в XXXI Олімпіади. Популярний інтернет-портал Sherdog.com вже представив на суд громадськості американську «дрім-тім». Я ж пропоную ознайомитися зі своєю версією олімпійської збірної Росії зі змішаних єдиноборств. *

* Примітка: вагові категорії використані згідно з Єдиними правилами ММА, введеними в 2001 році. Жіночі дивізіони до уваги не бралися.

Найлегша вага (до 57 кг / до 125 фунтів) Найлегша вага (до 57 кг / до 125 фунтів)

Алі Багаутінов

  • Вік: 31
  • Рекорд: 14-4-0
  • Організація: UFC

Кращий вітчизняний «Мухачев» в історії і єдиний росіянин в сучасній епосі UFC, який удостоївся права побитися за титул цієї організації. При цьому до недавньої перемоги над талановитим, але обмеженим Джеаном Еррерой він не вигравав більше двох років, зазнавши двох поразок поспіль (обидва - суддівськими рішеннями) від кращих представників найлегшій дивізіону (Деметріуса Джонсона і Джозефа Бенавідес) і пропустивши рік через проваленого допінг тесту.

Різкий і вибуховий, Багаутінов хороший як в стійці, так і в партері, що забезпечує йому перевагу практично в будь-якому протистоянні. З огляду на наявність непереможного «Могутнього мишеняти», розраховувати на вищий щабель п'єдесталу в цій вазі було б надто оптимістично, однак поборотися за медалі з японцем Кіодзі Хорігучи, бразильцями Жуссьером Форміга або Вілсоном Хеісом і автралійцем Беном Нгуйеном нашому співвітчизнику було б цілком під силу. Звичайно, за умови, що відбутої «панчер» дискваліфікація залишиться в минулому і не викличе підозр у представників ВАДА.

альтернатива альтернатива

Магомед Бібулатов (27 років, чемпіон World Series of Fighting, 12-0-0)

Найлегша вага (до 61 кг / до 135 фунтів) Найлегша вага (до 61 кг / до 135 фунтів)

Найлегша вага (до 61 кг / до 135 фунтів)

Тимур Валієв

  • Вік: 26
  • Рекорд: 10-2-0
  • Організація: World Series of Fighting (WSOF)

Тільки два російських представника цієї ваги виступають у великому закордонному промоції - Тимур Валієв і Бекбулатов Магомедов, у яких діє контракт з WSOF. І якщо Магомедов спіткнувся практично на першому серйозному кар'єрному перешкоді в особі майстерний канадця Джоша Хілла, то Валієв, програвши свій дебютний поєдинок у професіоналах, впевнено вів серію з 10 перемог, 4 з яких були здобуті вже в Америці. І вона цілком могла продовжитися, якщо б не образливе і дуже спірне поразки суддівським рішенням від Кріса Гутьєрреса. Навіть незважаючи на цю невдачу, Тимур, безумовно входить до трійки найсильніших російських представників «бентама».

Хто інші двоє? Не будемо забувати, що найлегшій вагову категорію також представляють обидва учасники головного кандидата на бій року в Росії - Магомед Магомедов і Петро Ян. Багато (в тому числі глава ACB Маірбек Хасіев) впевнені, що епічно протистояння на ACB 32 виграв саме Ян, проте чемпіоном за рішенням суддів став уродженець Дагестану. Долю олімпійської путівки міг би вирішити їх реванш, однак він був відкладений до осені, тим самим позбавивши нас складного вибору. На Олімпіаду їде Валієв. Тимур володіє відмінними навичками в партері, серйозним досвідом і має за плечима цілий ряд гучних і впевнених перемог. Його мінусами можуть стати не надто значні габарити і схильність доводити поєдинки до рішення суддів. Але суперечливий результат останнього поєдинку напевно став для Валієва хорошим уроком. І здорово, якщо він його засвоїв, адже було б важкувато виривати суддівський вердикт у протиборстві з такими титанами «бентама», як Домінік Круз, бразилець Рафаель Ассунсао (Томас Алмейда, Джон Лінекер, Марлон Мораеш), японець Такео Міцзугакі, британець Бред Піккетт і інші. Спочатку шансів проти них небагато, проте для росіянина це був би чудовий шанс по-справжньому заявити про себе на міжнародній арені.

альтернатива альтернатива

Магомед Магомедов (24 роки, чемпіон ACB, 13-1-0)

Петро Ян (23 роки, ACB, 5-1-0)

Напівлегка вага (до 66 кг / до 145 фунтів) Напівлегка вага (до 66 кг / до 145 фунтів)

Марат Гафуров

  • Вік: 31
  • Рекорд: 14-0-0
  • Організація: ONE Championship (Чемпіон)

«Кобра» - чемпіон азіатського промоушена ONE і колишній володар поясу M-1 Challenge. Він не знає поразок у професійній кар'єрі, і останнім часом його ім'я все частіше звучить стосовно провідним американським організаціям, оскільки не звертати уваги на цього майстра партеру стає просто неможливо. У ONE він здобув п'ять дострокових перемог, раз по раз змушуючи своїх опонентів стукати в знак «здачі» після удушення ззаду. З огляду на, що Расул Мірзаєв, виступаючи в Росії, до сих пір не відчував серйозної конкуренції, а Зубайра Тухугов не дуже впевнено виглядав в своєму крайньому поєдинку, кандидатура Гафурова представляється найбільш логічною.

Йому 31 рік, і Марат знаходиться на піку своєї кар'єри. Сплав майстерності, досвіду та притаманного йому холоднокровності напевно дозволив би йому гідно представити нашу країну в протиборстві з найсильнішими представниками інших держав: Конором Макгрегором, Жозе Алдо, Френкі Едгаром, Даніелем Вайхелем, Татсуя Каваджірі, Яіром Родрігесом ...

альтернатива альтернатива

Расул Мірзаєв (30 років, Eurasia Fight Nights, 16-0-0 (за деякими даними 25-0-0))

Зубайра Тухугов (25 років, UFC, 18-4-0)

Легка вага (до 70 кг / до 155 фунтів) Легка вага (до 70 кг / до 155 фунтів)

Хабіб Нурмагомедов

  • Вік: 27
  • Рекорд: 23-0-0
  • Організація: UFC

Мабуть, найменш спірна кандидатура. Небитий представник Дагестану з серією з 23 перемог, найпопулярніший російський боєць UFC і, мабуть, головний претендент на титул Рафаеля Дос Аньос. «Орел» - єдиний, хто зумів перемогти найсильнішого легковеса сучасності за останні 5 років. Чи можуть бути тут взагалі якісь суперечки, особливо після того, як Хабіб остаточно повернувся в лад? Цілком можливо, що протистояння Нурмагомедова, Дос Аньос, Альвареса / Фергюсона / Брукса, Аокі, Хельда, Пірсона та інших лідерів легкої ваги стало б справжньою окрасою Ігор.

альтернатива альтернатива

Майрбек Тайсумов * (27 років, UFC, 25-5-0)

Рустам Хабілов (29 років, UFC, 19-3-0)

Рашид Магомедов (32 роки, UFC, 19-1)

* Примітка: Майрбек Тайсумов вже давно є громадянином Австрії, тому його включення в остаточний склад безпосередньо залежить від бажання самого спортсмена і дипломатичних тонкощів.

Напівсередню вагу (до 77 кг / до 170 фунтів) Напівсередню вагу (до 77 кг / до 170 фунтів)

Напівсередню вагу (до 77 кг / до 170 фунтів)

Андрій Корінців

  • Вік: 25
  • Рекорд: 19-1-0
  • Організація: Bellator (Чемпіон)

Оговтавшись від одностороннього програшу Бену Аскрену, Андрій постав зовсім іншим бійцем. Він упевнений в собі, добре складний, сильний фізично і абсолютно нікого не боїться. Перемоги над Дугласом Лімою і особливо Бенсоном Хендерсоном, якому Корешкова збиралися просто «згодувати», вивели підопічного Олександра Шлеменко в топ-15 всіляких рейтингів напівсередньої ваги. З огляду на, що Андрію всього 25 років, це далеко не межа. Зараз він беззастережно кращий і самий різнобічний російський представник цього дивізіону, тому його місце в олімпійській команді не повинно піддаватися сумнівам.

Напівсередню вагу - один з найбільш непередбачуваних і рівних, тому було б дуже складно виділити не тільки фаворита, але і трьох претендентів на медалі. Роббі Лоулер, Деміан Майа, Рорі Макдональд, Дон Хен Кім, Гуннар Нельсон, Тарек Саффьедін - непогані шанси мав би кожен з них. І Корінців напевно не загубився б в цій яскравій компанії.

альтернатива альтернатива

Альберт тумен (24 роки, UFC, 17-3-0)

Альберт Дураєв (27 років, чемпіон ACB, 9-3-0)

Середня вага (до 84 кг / до 185 фунтів) Середня вага (до 84 кг / до 185 фунтів)

Олександр Шлеменко

  • Вік: 32
  • Рекорд: 53-9-0,1NC
  • Організація: M-1 Global

Напевно, найбільш конкурентний дивізіон з точки зору відбору в олімпійську команду. Вибирати доводиться часто з «золотих» кандидатів: новоявлений переможець Гран-прі M-1 Олександр Шлеменко, «регулярний» чемпіон M-1 Рамазан Емеев, новоспечений володар титулу ACB Анатолій Струмів, коронований середньоваговик ONE Віталій Бігдаш - хто з них більше за інших гідний представляти країну на головній спортивній події чотириріччя?

Після двох поспіль поразок відпала кандидатура В'ячеслава Василевського, проте його програш Олександру Шлеменко в фіналі гран-прі M-1 залишив більше питань про спроможність самого «Шторми». Слава повністю контролював хід поєдинку, і якби не прикра помилка, то рахунок в їхньому протистоянні напевно став би 1-1. Але не варто применшувати заслуг Шлеменко. Він виждав свій шанс, скористався моментом і здобув вольову перемогу.

Справедливості заради варто відзначити, що в фіналі Гран-прі «Шторм» повинен був зустрітися з Емеевим. Рамазан зараз по праву входить в еліту 84 кг, має 11-1 в останніх дванадцяти поєдинках і послідовно «фінішував» все того ж Василевського, а також двох колишніх бійців UFC Луїджі Фіораванті і Майкел Фалькао. Саме це протиборство мало визначити найсильнішого виступає у середній вазі країни, однак травма дагестанського спортсмена не дозволила відбутися такого фіналу. Нехай і не без питань, але здобута в Гран-прі перемога забезпечила Олександру Шлеменко місце в збірній.

Що стосується інших кандидатів, то ні Анатолій Струмів, ні Віталій Бігдаш, незважаючи на очевидний талант і яскраві перспективи, поки не володіють достатнім досвідом проти топової опозиції, тому кандидатура «Шторми» виглядає логічніше. До того ж цій команді необхідний досвідчений «дядько-наставник», і вже з цією роллю Олександр напевно впорався б, як ніхто.

альтернатива альтернатива

Рамазан Емеев (29 років, чемпіон M-1 Global, 14-3-0)

Анатолій Струмів (26 років, чемпіон ACB, 24-1-0)

Напівважкий вага (до 93 кг / до 205 фунтів) Напівважкий вага (до 93 кг / до 205 фунтів)

Віктор Немков

  • Вік: 29
  • Рекорд: 23-6-0
  • Організація: M-1 Global

І тут при виборі кандидата можна триста раз згадати про натуралізацію, адже зовсім під боком уродженець Донецька Микита Крилов, який на даний момент є не тільки безальтернативно кращим «напівважковаговик» на пострадянському просторі, а й входить в топ-15 рейтингу UFC. Якщо ж все ресурси в цьому відношенні були вичерпані на Віктора Ана, Віка Уайлда і Романа Нойштедтера, то спробуємо обійтися своїми силами. Тим більше вибір досить широкий: це і новоспечений чемпіон М-1 Рашид Юсупов, і недавно завоював аналогічний пояс в ACB Гаджимурад Антігулов, і досвідчені Віктор Немков і Максим Гришин.

Антігулов після трьох поразок поспіль на стику 2012-2013 років видав шикарну серію з 12 перемог, 11 з яких завершилися достроково (10 - в першому раунді). І це, безумовно, дає йому деяку перевагу.

Впадає в очі і божевільна серія Максима Гришина: 19-2 з квітня 2010 року. Однак, як і у багатьох російських бійців, які виступають переважно на батьківщині, ця серія була забезпечена не найвищим рівнем опозиції. Чого не скажеш, наприклад, про Віктора Немкова, який за останні п'ять років серед інших встиг взяти верх над такими відомими бійцями, як Абдулкерім Еділов, Бага Агаєв, Василь Бабич, Маро Перак, Штефан Пютц і ... Гаджимурад Антігулов. Зовсім недавно він програв титул M-1 талановитому Рашиду Юсупову, який дуже грамотно провів бій і володіє дуже потужним потенціалом, але йому всього 24 роки і бракує професійного досвіду (8 боїв). Ще пара гучних перемог напевно зроблять уродженця Дагестану лідером вітчизняного ММА в цій вазі, але на даний момент багатий кар'єрний шлях Немкова, різнобічний арсенал і вміння проводити «пізні» раунди роблять його найкращим кандидатом на віртуальну поїздку в Ріо. Хоча там буде неймовірно складно, адже серед суперників - суцільно топові імена: Джон Джонс, Алекс Густафссон, Гловер Тейшейра, Ліам МакГір, Ян Блаховіч ...

альтернатива альтернатива

Гаджимурад Антігулов (29 років, чемпіон ACB, 18-4-0)

Максим Гришин (32 роки, Akhmat MMA, 23-6-0)

Важкий вага (до 120 кг / до 265 фунтів) Важкий вага (до 120 кг / до 265 фунтів)

Важкий вага (до 120 кг / до 265 фунтів)

Руслан Магомедов

  • Вік: 29
  • Рекорд: 14-1-0
  • Організація: UFC

Ще півтора роки тому це місце було б зайнято Віталієм Мінакова. Він виграв чемпіонський титул Bellator, а потім успішно захистив його проти Чейка Конго. Скотт Кокер задоволено потирав руки, адже нечасто вдається урвати непереможеного домінуючого важкоатлета з високим бійцівським IQ і практично без слабких місць. Однак радість була недовгою. Та захист титулу так і залишилася єдиною, а замість титульних амбіцій у Віталія з'явилися амбіції фінансові та політичні. Ті, хто серйозно займався спортом, прекрасно знають, що серйозне зниження рівня опозиції завжди веде до деградації і практично не дає шансу повернутися на колишній рівень. Та й відданий без бою пояс «Беллатор» говорить багато про що. Везти на головний турнір чотириріччя вже не дуже мотивованого титулами (по крайней мере, так здається зі сторони) спортсмена нелогічно. Саме тому, незважаючи на всі регалії і «чистий» рекорд, Мінаков залишається лише в якості альтернативи.

Федір Ємельяненко - жива легенда, але на Олімпіаду їдуть за перемогою, яку «Останній Імператор», на жаль, в протиборстві з найсильнішими представниками ММА забезпечити вже не в змозі. При всій повазі до знаменитого бійця, ставлення до цієї команди він мав би лише в якості глави Союзу ММА Росії.

Сергій Харитонов виступає дуже рідко, до того ж його довгоочікуваний дебютний бій у Bellator зовсім недавно був скасований через травму «Десантника».

Олексій Олійник тільки відновлюється після цілої низки неприємних пошкоджень. Зараз ніхто не знає, в якій формі 39-річний спортсмен перебуває після майже дворічного простою. Залишається лише чекати 13 липня, коли Олексій вийде в клітку проти поляка Даніеля Омьеланчука.

Уже кілька років ходить в «перспективних» Денис Гольцов, але все його суперники або просто підходять йому по стилю, або вже давно минули свій пік.

У такій ситуації оптимальним кандидатом виглядає чинний 14 номер рейтингу UFC Руслан Магомедов. Так, його «скальпи» теж не виглядають занадто яскраво, але це міцні бійці найсильнішого ростера світу. Магомедов - один з кращих технарів-ударників у важкій вазі, і в кожному зі своїх боїв він в буквальному сенсі перегравав своїх опонентів, ні разу не давши засумніватися в своїй перевазі. Крім того, він рідко «підсаджується» по ходу бою і легко здатний витримати три раунди. Єдине питання, яке може викликати кандидатура «Леопарда»: чи може він щось протиставити в партері кращим представникам важкої ваги? Адже навіть аж ніяк не топовий Шон Джордан зумів забезпечити собі більш 5 хвилин контролю над ним. З іншого боку, якщо подивитися на потенційних суперників по олімпійського турніру, то більшість з них вважають за краще вести бій в стійці (Міочіч, Оверім, Хант, Арловський), що буде на руку уродженцю Дагестану.

альтернатива альтернатива

Віталій Мінаков (31 рік, Eurasia Fight Nights, 18-0-0)

На цьому все. Стежимо, вболіваємо і насолоджуємося змішаними єдиноборствами!

Красивих боїв і вдалих результатів!

Читайте і підписуйтесь.

Читайте і підписуйтесь

Photo: sherdog.com / Dave Mandel, Keith Mills; gettyimages.com / Jeff Bottari / Josh Hedges / Zuffa LLC; gettyimages.com / Ed Mulholland; onefc.com ; Bellator MMA ; mixfight.ru .

Хто інші двоє?
Чи можуть бути тут взагалі якісь суперечки, особливо після того, як Хабіб остаточно повернувся в лад?
Єдине питання, яке може викликати кандидатура «Леопарда»: чи може він щось протиставити в партері кращим представникам важкої ваги?