Полезные материалы

Як правильно вибрати скакалку

  1. Вибираємо матеріал шнура
  2. Як правильно вибрати скакалку: матеріал рукояті
  3. Вага, довжина і товщина спорядження

Скакалка є відмінним замінником бігу і велотренувань. Вона ефективно навантажує серцево-судинну систему і забезпечує більш швидку втрату ваги, ніж спортивна ходьба або інші кардиоупражнения. При темпі стрибків близько 120 в хвилину спалюється 14 ккал / хв; для порівняння - біг за той же час спалює не більше 10-12 ккал. Цей спортивний снаряд цілком може замінити зал або фітнес-центр, а як правильно підібрати скакалку, підкаже наша стаття.

Вибираємо матеріал шнура

  1. Гума . Найбільш популярне сировину, підійде практично всім - і професіоналам, і аматорам. Чи не заплутується, не стирається, відрізняється високим рівнем еластичності.
  2. ПВХ . Теж хороший для всіх, але відрізняється підвищеною жорсткістю, що дає можливість працювати в більш інтенсивному темпі. Краще будь-велодоріжки - і варто, на відміну від неї, від 290 рублів (зверніть увагу, наприклад, на прості і міцні вироби бренду Status Boxing).
  3. шкіра . Це найкраща скакалка для занять професійних боксерів і інших спортсменів. Її неможливо відрегулювати по довжині, проте швидкість обертання тут дуже висока. При порівняно невеликій вартості (знаменитий Green Hill пропонує шкіряні скакалки від 730 рублів), естетичному зовнішньому вигляді вони не будуть натирати долоні і дають відмінний ефект при тренуванні.
  4. Нейлон або бавовна. Не застосовуються в спорті зважаючи на малу ваги і відсутності швидкості обертання. Підходять для дітей і людей старшого віку - при попаданні на ноги б'ють не боляче. Виробник Sport Pioneer пропонує моделі такого типу за ціною від 590 рублів. До речі, дерев'яні ручки, якими виробник комплектує свій виріб - додаткова перевага: вони не ковзають і приємні для рук.
  5. сталь . Досить рідкісний різновид, рекомендується для професіоналів. Використовується тільки для звичайних стрибків без перехрещення, має середню вагу. Коштують такі скакалки трохи дорожче (від 1000 рублів), але на відміну від простих виробів мають особливі ручки з підшипниками і покриті захисним складом - як модель CrossFit бренду Brand4Power - або мають інші особливості, за рахунок яких виріб практично не зношується і може застосовуватися не тільки в тренуваннях, а й в змаганнях.

Перед тим, як вибрати скакалку для тренувань, визначте рівень своєї підготовки. Ми рекомендуємо новачкам і любителями все ж зупинитися на гумі і ПВХ. При покупці варто звертати увагу на рівномірність фарбування шнура і ручок, товщини шнура і відсутність дефектів на поверхнях скакалки.

Як правильно вибрати скакалку: матеріал рукояті

  1. Пластик. Практичний і легкий варіант з тим мінусом, що вскальзивает з потіють рук.
  2. Неопрен. Найкращий для всіх категорій спортсменів. Вбирає вологу, тому ручка завжди суха і приємна на дотик.
  3. Деревина. Також рекомендується, має властивості попереднього матеріалу.
  4. Сталь. Тільки для професіоналів: велику вагу ручки необхідний для зміцнення зап'ясть.

Говорячи про те, яка скакалка краще, не можна однозначно рекомендувати якийсь один матеріал ручок - все залежить від вашої фізичної підготовки і цілей. Ми лише радимо відмовитися від пластику і придбати трохи дорожчий варіант - по крайней мере, якщо ви вирішили зайнятися своїм тілом серйозно. Наприклад - відмінна модель від Adidas з м'якими ручками за ціною 1150 рублів: прекрасно підійде для новачків і любителів спортивного способу життя.

Вага, довжина і товщина спорядження

Замислюючись над тим, як підібрати скакалку, яка буде зручна саме для вас, пам'ятайте про головне - довжині шнура. Вироби, довжина яких буде більше покладеної, будуть волочитися по підлозі, знижуючи темпи тренування і їх ефективність. Короткі будуть плутатися в ногах, приводячи до тих самих результатів, тільки до того ж будуть бити по пальцях. Пам'ятайте: будь-який снаряд підбирається виключно індивідуально! Орієнтуйтеся на таблицю нижче:

Зростання спортсмена Довжина скакалки Менш 152 см 210 см 152-165 см 240 см 167-175 см 274-280 см 175-183 см 300 см Більш 183 см 350 см

До речі! Якщо скакалка буде використовуватися декількома людьми - просто вибирайте модель з регульованою довжиною шнура.

Товщина шнура не повинна бути менше 8 мм. Менша допускається тільки для дитячих мотузкових або нейлонових виробів.

Як вибрати скакалку за вагою, кожен визначає сам для себе. Судіть за своїми фізичними силам і фортеці зап'ясть: просунуті атлети можуть набувати модифікації з підшипниками в якості обважнювачів, новачкам рекомендуються звичайні полегшені дерев'яні ручки.

Для багатьох якість визначається брендом, проте тут не завжди є пряма залежність. Хороша скакалка з середнього цінового сегмента прослужить нітрохи не менше, ніж представниця модельного ряду Green Hill або Adidas - хоча остання, звичайно, найчастіше зручніше.

Звертайте увагу на наявність додаткових функцій - наприклад, лічильник кількості оборотів іноді дуже зручний, коли потрібно виконувати певну кількість стрибків.

Звертайте увагу на наявність додаткових функцій - наприклад,   лічильник кількості оборотів   іноді дуже зручний, коли потрібно виконувати певну кількість стрибків

Отже, яку скакалку вибрати - перш за все залежить від вашої мети. Для звичайної зарядки підійде і нейлонова, для домашніх тренувань найкраще ПВХ, для професійної діяльності - шкіра. Ось і все, що вам необхідно знати. Відмінною вам фізичної форми!