Полезные материалы

Як правильно зав'язувати еластичний бинт на руку. Бинти для боксу та способи їх зав'язування.

  1. 3. Потім три рази навколо долоні
  2. 4. Три X через пальці.
  3. 5. Обмотуємо великий палець
  4. 6. Зміцнюємо великий палець
  5. 7. Три рази навколо кісточок
  6. Як бинтувати руки
  7. медіа
  8. Види боксерських бинтів
  9. Способи намотування боксерських бинтів
  10. Що це таке?
  11. види бинтів
  12. секрети намотування
  13. підсумки

Навчіться правильно бинтуватися, щоб збільшити силу удару і запобігти травми. Метод, яким користуються боксери в залі Фреді Роуча Wildcard Boxing.

Навіщо взагалі бинтувати руки?

Руки - найголовніше зброю боксера. Вони складаються з безлічі маленьких кісток і сухожиль, які легко пошкодити. Боксерські бинти збирають і утримують разом ваше зап'ястя, пальці, кісточки.

Багато людей неправильно думають, що це всього лише додатковий захист для кісточок. Це не так, для захисту кулака є боксерські рукавички. Бинти ж, таким чином стягують руку, щоб шок виникає при ударі, заподіяв якомога менший збиток.

Якщо руки неправильно забинтовані, або боксерські бинти взагалі відсутні, то великий ризик перелому дрібних кісток зап'ястя. Навіть якщо вони не зламаються, то можливі різні запалення, які не дозволять Вам робити звичайну домашню роботу, друкувати на комп'ютері, тримати ручку. Загалом повірте - це дуже болючі і головне, довго загоюються травми. Збережіть свої руки для життя після боксу)

Як бинтувати руки

Вам знадобиться пара боксерських бинтів. Мені подобається довжина в 4.5 метра, але можна користуватися і меншою довжиною.

Тож почнемо!

1. Накиньте петлю на великий палець і почніть бинтувати ПОВЕРХ руки. Надалі завжди дотримуйтеся напрямки ВІД великого пальця.


Надалі завжди дотримуйтеся напрямки ВІД великого пальця

Так робити НЕ ТРЕБА!

2. Три рази навколо зап'ястя


Це забезпечує підтримку кисті. Якщо у Вас короткі бинти або великі руки, то можете зробити два оберти.

3. Потім три рази навколо долоні


Потім три рази навколо долоні

Просто обертаєте долоню. Не треба залазити на кісточки


Не треба залазити на кісточки

В кінці поверніться до основи великого пальця.

4. Три X через пальці.

Тепер Вам потрібно зобразити X на долоні боксерським бинтом, який проходить між пальцями. Ця частина намотування дозволить кісточках бути зібраними в кулак, в той же час захищаючи їх від пошкодження.


Починайте з мізинця і безіменного пальця.


Тепер зсередини в сторону великого


Потім спускайтеся вниз до підстави кулака. Зсередини зап'ястя виводите під великий палець. Боксерський бинт сформував своєрідний X.


Потім знову наверх. Між безіменним і середнім пальцем



Сформовано другий X.


Сформовано другий X

Назад наверх. Займемося улоговинкою між середнім і вказівним пальцями.


Займемося улоговинкою між середнім і вказівним пальцями

Завершуємо за нашою технологією третій X. Всі пальці забинтовані правильно!


Всі пальці забинтовані правильно

Ми опинилися під великим пальцем.

5. Обмотуємо великий палець


Обмотуємо великий палець

Разок обмотуємо навколо зап'ястя


Разок обмотуємо навколо зап'ястя

Опиняємося з зовнішнього ребра долоні

6. Зміцнюємо великий палець


Зміцнюємо великий палець

Пропускаємо бинт зовні і йдемо по долоні вниз.


Пропускаємо бинт зовні і йдемо по долоні вниз

Мотаємо саме долоню. Це дозволить нам прикріпити великий палець до всієї конструкції кулака, що мінімізує можливість отримання травми. Зауважте, що бинтування змінило напрямок на «до великого пальця».

7. Три рази навколо кісточок


Три рази навколо кісточок

Мотаємо бинт по кісточках.

8. Залишився бинт?


Якщо у Вас залишився ще бинт, то можете зробити додатковий "X"


Можете мотнуть пару раз по кісточках.


Закінчуємо на зап'ясті.

Корисні поради під час намотування боксерських бинтів

· Вам повинно бути комфортно. Рука розслаблена, але коли стискається в кулак, то бинти натягуються. Якщо після 30 хвилин, Ви відчуваєте біль або пальці побіліли, то швидше за все «перетягнули» бинти.

· Туго або Слабо бинтувати зап'ястя. Все залежить від Ваших переваг. Особисто я люблю, коли зап'ясті добре перетягнути. Однак, багатьом подобається рухливість, для якісного нанесення хуков і апперкотов.

Обов'язково захищайте свої руки! А

Для надійного захисту рук під час бою боксерські бинти просто необхідні, вони надійно стягують кисть руки, захищаючи її від вивихів і переломів.

Купуючи бинти в аптеці або спортивному магазині, потрібно знати як мінімум 10 способів нанесення бинтів на руки, якими користуються боксери любителі. На просторах віртуальної мережі є чимало наочних посібників про те, як бинтувати руки боксерськими бинтами.

Найпопулярніші способи - нанесення бинта направляючої від великого пальця до зап'ястя, по направляючої від зап'ястя через великий палець до решти пальцях. Важливо пам'ятати, що в будь-якому способі нанесення бинта на руки, схрещування бинта проводиться з зовнішнього боку долоні.

Вибрати найбільш підходящу ширину бинта новачкові досить складно, при цьому важливо розуміти, що чим ширше Ваша долоню, тим ширше повинен бути боксерський бинт.
Перші бинти найпростіше придбати в аптеці, а тренування з нанесенням бинта можна зробити за допомогою звичайної марлевої пов'язки, адже сама традиція нанесення бинта в спорт прийшла саме з медицини.

Як бинтувати руки

Багато боксерів любителі задаються питанням, як бинтувати руку, щоб бинт не тиснув під час бою.

Бинт потрібно затискати досить туго, при цьому ступінь тиску бинта на руку залежить не тільки від бинта, а й від того, якої якості і ширини цей бинт.

Для того, щоб правильно намотувати боксерський бинт на руку, його попередньо краще скрутити в щільний рулон, який ви надалі будете акуратно розмотувати на долоні. У перший раз краще попросити забинтувати руки більш досвідченої людини, але в подальшому кожен боксер повинен навчитися робити це сам.

Боксерам професіоналам бинтувати руки доводиться зовсім інакше, там є свої способи скручування бинта. Перед професійним боєм боксер звертається до асистента, в обов'язки якого входить нанесення бинта на руки спортсмена.

медіа

Боксерські бинти - спортивна екіпіровка людей, які займаються бойовими мистецтвами: бокс, кікбоксинг та інші види єдиноборства, де потрібно захищати кисті рук від травм, і правильно тримати удар. Боксерські бинти здавна використовуються в рукопашних боях. Вперше їх використали в Стародавньому Римі, Греції на кулачних або гладіаторських боях. Єдине, що в ті часи на кисті рук намотували шкіряні ремені, але по суті, ефект залишається той же.

У наш час люди, що займаються бойовими видами спорту, добре знають, що на ринг або тренування виходити без боксерських бинтів не варто, інакше можна отримати травму, яка на довгий час змусить забути про улюблений вид спорт. Купити боксерські бинти не складе труднощів, вони продаються в будь-якій аптеці або спортивному магазині, але як правильно їх намотувати на кисть руки, знає далеко не кожен, особливо якщо бойовими мистецтвами бажає займатися новачок. Розглянемо кілька способів намотування боксерських бинтів, але спочатку ознайомимося з інформацією, які види бинтів існують і які краще купувати новачкам.

Види боксерських бинтів

Основним завданням боксерського бинта вважається захищати кисті рук бійця від травми, зробити удар сильнішим, а також уникнути дискомфорту під час тренувань або самого бою. Кисть людини складається з великої кількості крихких кісток, які дозволяють забезпечити правильну рухливість суглоба. При неправильно виконаної техніці удару, можна отримати удар, перелом або вивих.

Спочатку боксерські бинти виготовлялися сириці. На даний момент така екіпіровка проводиться з бавовняної тканини або еластичних матеріалів. Бинт їх бавовни добре вбирає вологу, але на відміну від еластичного, не розтягується. Еластичний - краще тримається на кисті руки, але якщо занадто сильно забинтувати їм руку, можна порушити кровообіг, викликаючи дискомфорт під час тренування.


Еластичний - краще тримається на кисті руки, але якщо занадто сильно забинтувати їм руку, можна порушити кровообіг, викликаючи дискомфорт під час тренування

За розміром боксерські бинти бувають різні, тому їх потрібно підбирати під розмір руки, розмір рукавички, а також способу намотування.

Професійні спортсмени воліють використовувати нееластичні бинти. Вони зроблені з бавовняної тканини. Такі боксерські бинти добре вбирають вологу, дозволяють відчувати наскільки сильно або слабо перетягнена рука, рівномірно лягають на вигинах руки. Нееластичні бинти зручні в застосуванні, але їх термін служби не надто тривалий.

Еластичні бинти також широко використовуються серед спортсменів бойових мистецтв, але їх неправильне намотування може викликати порушення кровообігу, що негативно відображається на стані кисті спортсмена і, звичайно ж, результати його тренувань.

Способи намотування боксерських бинтів

При покупці бинта, важливо пам'ятати, що він повинен бути виготовлений тільки з натуральних тканин. В ідеалі буде, якщо бинт матиме не довжину трохи менше 3 метрів. Бинт короткого розміру не зможе забезпечити захист кистей рук в процесі тренування. Перед тим як намотувати бинт на руку, потрібно розслабити пальці, можна зробити невеликі вправи для пальців рук. Потім можна приступати до намотування боксерського бинта. Існує кілька способів дозволяють правильно намотати боксерський бинт на руку. Розглянемо кілька варіантів.

Спосіб 1. Будь-еластичний бинт має спеціальну петельку, яку перед намотування фіксують на пальці. Отже, спочатку поміщаємо великий палець в петельку, бинт простягаємо уздовж тильної сторони долоні до великого пальця, 2 або 3 рази обертаємо їм зап'ясті. У процесі намотування не повинно бути складок.


У процесі намотування не повинно бути складок

Потім направляємо бинт від великого фаланга до мізинця, обмотуємо 2 або 3 рази так, щоб добре зафіксувати кисть руки. Після приступаємо до бинтування пальців. Починати потрібно з мізинця. Проводимо стрічку бинта між мізинцем і безіменним пальцем. Так продовжуємо робити поки не будуть обмотані всі пальці, а сам бинт повинен виявитися біля великого пальця. Обмотуємо навколо нього бинт так, щоб він був з титульної сторони зап'ястя, кріпимо липучкою. Перевірити, чи правильно намотаний бинт, можна, для цього потрібно поворушити пальцями і рукою, які повинні вільно рухатися.

Спосіб 2. Другий спосіб намотування боксерського бинта починається також. На початку «гачок» від бинта натягується на великий палець руки. Потім починаємо намотувати зверху долоні з напрямком вниз до зап'ястя. Бинт повинен щільно прилягати до кисті, але не сжимать її, також не повинно бути складок.

Після того, як зап'ястя буде обмотана, потрібно 2 рази обмотати бинт по долоні до пальців. Закінчуючи 2-й оборот, бинт потрібно опустити вниз і обмотати їм 2 рази запястье.От зап'ястя ведіть бинт між мізинцем і безіменним пальцем, роблячи це по внутрішній стороні долоні і фіксуємо на зап'ясті, обмотавши його 1 раз. Таку процедуру проводимо і з іншими пальцями.

Таку процедуру проводимо і з іншими пальцями

Після того як всі пальці будуть обмотані, потрібно ще кілька разів обмотати зап'ястя, кісточки. Замотувати потрібно до того періоду, поки не закінчиться бинт. Після закінчення, потрібно поворушити пальцями і кистей рук.

Спосіб 3. Такий спосіб добре підходить для тих, хто напередодні тренування отримав травму, але скасувати бій ніяк не виходить. Спортсмени такий спосіб називають «м'яким». Щоб обмотати руку «м'яким» способом потрібно боксерським бинтом обмотати пальці кілька разів, але так, щоб сам бинт не сповзає. Після того як на пальцях вийде «кільце» з бинта, його потрібно зняти, скласти удвічі. Після чого великим пальцем потрібно затиснути отримане «кільце» на тильній стороні долоні. Таким чином, вийде подушка. Беремо бинт і 3-5 рази обертаємо долоню, зупиняємося на тильній стороні долоні. Потім ведемо бинт до зап'ястя і замотуємо кілька разів. Після того як зап'ясті буде повністю перемотати, бинт ведемо до верху і ще раз обертаємо подушку. Потім ведемо бинт вниз, обертаємо зап'ясті і повертаємося до кожного пальця - обертаючи його бинтом. Після того як всі пальці будуть обмотані, а подушка буде міцно тримаються на долоні, можна контрольний раз обмотати зап'ясті і зафіксувати липучкою. Професійні спортсмени такий спосіб використовують рідко, з - за того, що він не робить удар сильним. Рекомендуємо переглянути відео.

Спосіб 4. Четвертий варіант складається з намотування бинтів через пальці. Він схожий з попередніми способами, але єдиною відмінністю є те, що починати потрібно не з великого пальця, а з мізинця. Пальці, долоні і зап'ястя повинні бути обмотані нещільно, але і не вільно.

Спосіб 5. Досить простий і відомий спосіб намотування боксерських бинтів, який відбувається за тими ж принципами, що і інші, але в цьому випадки потрібно обмотувати пальці, кисть руки і зап'ястя до того часу, поки не закінчиться еластична стрічка.

Серед професійних спортсменів існують і інші способи намотування бинтів, які зовсім нескладні. Займаючись бойовими видами спорту, кожен спортсмен з часом знайде свою техніку замотування боксерських бинтів. В незалежності від способу, важливо пам'ятати, що не можна занадто туго намотувати бинти, щоб не порушувати циркуляцію крові, також потрібно добре замотувати пальці, і правильно фіксувати зап'ясті.


В незалежності від способу, важливо пам'ятати, що не можна занадто туго намотувати бинти, щоб не порушувати циркуляцію крові, також потрібно добре замотувати пальці, і правильно фіксувати зап'ясті

Як і будь-якого іншого спортивного аксесуару, бинтів потрібен правильний і постійний догляд, тільки тоді вони зможуть прослужити тривалий час і не підвести бійця в найвідповідальніший момент.

Після кожного тренування боксерські бинти потрібно просушувати, а при необхідності і випрати.

Зберігати бинти потрібно в згорнутому вигляді.

Намотувати бинти потрібно так, щоб він не здавлював руку при розціпленої руці і щільно обтягав, коли рука зігнута в кулак.

Намотувати боксерський бинт потрібно до самого кінця стрічки, потім кріпити липучками, а якщо липучок немає, тоді в кінець стрічки можна заправити між шарами бинта.

Міняти боксерські бинти потрібно від потреб спортсмена. Якщо тренування кілька разів на тиждень, тоді краще мати 2 або 3 бинта, які можна змінювати.

Боксерські бинти, дозволяють спортсмену, не тільки захиститися від травми, але і наносити своєму противнику більш сильні удари. Тому якщо є бажання займатися бойовими мистецтвами, потрібно обов'язково використовувати боксерські бинти, а також плідно тренуватися. Тільки тоді спортивні досягнення будуть помітні, і приносити хороший результат.

Бинти - необхідний атрибут будь-якого, хто хоче займатися боксом, тайським або класичним. Вони допомагають захистити зв'язки і м'язи кисті і зап'ястя від травм і розтягувань, а також запобігають ушкодження шкіри, що покриває кісточки пальців.

При роботі на мішках, педах або рухомих грушах є ризик пошкодження рук через недостатнє стиснутий кулак, неправильної постановки рук або просто накопичення втоми і втрати концентрації.

Правильно накладені боксерські бинти знижують ризик отримання травми і значно підвищують якість тренування, а саме:

Додатково фіксують рухливі суглоби, розвантажуючи зв'язки, м'язи і страхуючи їх від перерастяжения і травм;

Виконують гігієнічну функцію, захищаючи руки від забруднень при використанні чужого інвентарю (рукавички, педи), а також продовжують термін служби рукавичок, вбираючи надлишок вологи;

Фіксують кулак і захищають його, допомагаючи правильно поставити удар і виробляти більш сильні удари.

Робота в бинтах без рукавичок - не найкраще рішення, тому що бинти швидко збиваються і перестають виконувати свою функцію. Для подібної роботи слід використовувати тонкі снарядні рукавички, що надягають поверх бинтів. Не нехтуйте бинтами, щоб ваші уроки боксу були на користь здоров'ю, а не на шкоду.

При виборі боксерських бинтів потрібно дещо знати:


При виборі боксерських бинтів потрібно дещо знати:

1. Будь-який боксерський бинт складається з стрічки, петлі для великого пальця і ​​липучки для фіксації бинта на зап'ясті.

2. Бинти різних фірм відрізняються за видом матеріалу: можуть бути бавовняні і з синтетичних волокон - нейлону або поліестеру. Останні служать довше, менше зношуються в результаті частих прань, проте гірше вбирають і відводять вологу, не даючи такий же вентиляції для шкіри, як чисто бавовняні варіанти;

3. Бинти бувають різної довжини - від 1,5 до 5 метрів; зазвичай любителям радять купувати бинти 2,5 метра завдовжки. Такі вироби фіксують тільки великий палець і променезап'ястковий суглоб, але зате з ними легше і швидше підготувати руки на тренуванні. Бинти довгою 4,5 м призначені для бинтування «вісімкою» або «хрестиком». Цей метод хороший для профі, тих, хто вміє швидко зав'язувати бинти або ж користується допомогою асистентів. Переваги повного бинтування в кращому захисту рук при сильних ударах і хорошому відвід вологи з шкіри.

4. Є різновиди бинтів з противобактериальной просоченням, подібні товари запечатані в блистерні упаковки.

5. Бинти, природно розрізняються за технологією виробництва і ціною, деякі виробники домагаються просто приголомшливих ефектів. Але, так чи інакше, все пізнається в порівнянні, пробуйте бинти різних фірм і знайдіть найбільш зручні саме вам.

Корисні поради по використанню бинтів

Після тренування бинти потрібно просушувати, а краще спочатку прати, а потім сушити. Для того щоб бинти не втрачали форму і не згорталися в мотузки, найзручніше в зимовий період вологі бинти згортати в трубочки і ставити на батарею сушити, влітку для сушіння підійде підвіконня. При такій сушці поверхню бинта залишається гладка, їх не потрібно додатково гладити праскою.

Правильний догляд за бинтами допоможе не тільки продовжити їм життя, але і захистити ваші руки від травм. Пам'ятайте, що правильно підібрана екіпіровка для тайського боксу є дуже важливим фактором, що впливає на ефективність тренувань.


1.

2.

3.

Зміст статті:

Для чого зазвичай використовуються боксерські бинти. З яких матеріалів їх роблять. Як їх правильно мотати на руки - всі нюанси.
Представники багатьох видів спорту потребують спеціального захисту рук перед надяганням рукавичок. Проблема лише в тому, що не всі знають, як правильно намотувати боксерські бинти. У цій статті розглянемо всі нюанси, що стосуються даного питання.

Що це таке?

По суті, боксерський бинт - звичайна тряпочная стрічка, яка може мати різну довжину (максимальний варіант - 5 метрів). Як правило, довжина руки вибирається з урахуванням декількох параметрів:

  • загального розміру рукавичок;
  • обраного варіанту намотування;
  • розмірності кисті і так далі.

Якщо говорити простіше, то короткі бинти краще не брати зовсім. Як правило, їх не вистачає, щоб якісно обмотати кистьову і наручний частина руки. Мінімум - три метри. Але знову-таки, перед тим як купувати виріб і бинтувати його, точно виміряйте розмір кисті.

Мало хто знає, але застосування боксерських бинтів можливо не тільки в боксі. Мотати руки необхідно в кікбоксингу, тайському боксі та інших видах силових єдиноборств. Якщо знати як правильно намотувати боксерські бинти, можна захистити себе від безлічі неприємностей - переломів пальців, пошкоджень долонь або зап'ястя. Бинт допомагає надійно захиститися від розривів зв'язок і сухожиль, розтягнень, вивихів і тріщин.

Характерна риса «правильних» бинтів - наявність спеціальної петельки для надягання на палець, а також липучки. При відсутності цих елементів від покупки вироби краще відмовитися (нормальна намотування в цьому випадку виключена). Якщо ж щось і вийде, то результат буде далеко не ідеальним. Не можна забувати ще про одне призначення бинтів - посилення удару, завдяки щільній фіксації пальців.

Висновок тут один - мотати такі вироби на руку обов'язково. Особливо, якщо ви розраховуєте на хороші результати в бою і захист руки від зайвих травм.

види бинтів

Все бинти для боксерів можна умовно розділити на кілька видів (за матеріалом):

  • бавовняні бинти. Особливість - здатність «дихати» і ефективно вбирати вологу, що сприяє більшій тривалості «життя» вироби. Крім цього, бавовняні бинти НЕ перетискають судини, не погіршуючи загальні процеси кровообігу. Останній фактор обумовлений тим, що після накручування відразу зрозуміло, перетягнуті вироби чи ні. Якщо є невеликий тиск, то можна відразу послабити натяг і зробити його комфортним. Але є і недолік. При тривалій експлуатації нормальна намотування бинтів стає проблемою. Але тут, звичайно, все залежить від догляду бинтами. Якщо їх час від часу прати і регулярно сушити, то складнощів не виникне;
  • еластичні бинти. Можна знайти вироби, які виготовлені зі спеціальних тягнуться (еластичних) матеріалів. Їх особливість - чітка укладання на руку і надійна фіксація. Мінус еластичного вироби - високий ризик непомітно передавити руку. Як наслідок, загальне кровопостачання кисті може бути порушено. Тут важливо нагадати, що перетяжка у випадку з бинтами може привести до цілого ряду проблем - набряків, травм і так далі. Буває, що після обмотці рукам нормально і здається, що бинти не перетягнути. У свою чергу, проблеми можуть виникнути вже під час бою.


У свою чергу, проблеми можуть виникнути вже під час бою

Висновок тут очевидний - краще використовувати бавовняні вироби. Вони доступнішим за ціною і простіше в намотування. При цьому довжина повинна бути від трьох метрів, а ширина - близько п'яти сантиметрів. Колір можна вибирати по власних інтересах.

секрети намотування

Тепер розглянемо, як бинтувати руки правильно. Відразу хотілося б відзначити, що виконувати цю роботу можна як мінімум десятьма різними способами. У цій же статті приділимо увагу найбільш ефективному і популярному серед атлетів варіанту. Якщо ж спосіб не підійде, то можна спробувати інший варіант. Тут все індивідуально.

Техніка намотування полягає в наступних кроках:

  1. Знаходьте петельную частина бинта і надягайте її на великий палець руки. При цьому звертайте увагу, що бинтування повинна починатися з зовнішньої сторони руки. Не рекомендується бинтувати руку з нижньої (внутрішньої) частини руки, адже при такій постановці вже через кілька ударів петля може звалитися з пальця.
  2. Прокручивайте бинт навколо зап'ястя. При виборі числа витків варто орієнтуватися на своє самопочуття. Завдання такої обмотки - якісно зафіксувати зап'ястя, якому доводиться витримувати левову частку навантаження.
  3. Як тільки зап'ясті покрито бинтом, необхідно зробити один оборот навколо головного пальця.
  4. Великий палець можна обертати один або два рази. Після цього бинт варто натягнути на кісточки і зробити кілька витків (1-2 рази).
  5. Тепер приступайте до обмотці кожного з пальців. Рухайтеся поступово, починаючи з вказівного пальця і ​​поступово підходячи до мізинця. Принцип обмотки кожного з пальців дуже простий. Бинт охоплює зап'ястя, потім вказівний палець, після - знову зап'ясті, середній палець і так далі.
  6. Як тільки все пальці підготовлені, залишається зробити кілька витків навколо ударної частини руки, після чого можна переходити на зап'ясті (для фіксації липучки).


Як тільки все пальці підготовлені, залишається зробити кілька витків навколо ударної частини руки, після чого можна переходити на зап'ясті (для фіксації липучки)

підсумки

На завершення врахуйте кілька порад, які обов'язково знадобляться під час намотування:

  • намагайтеся намотувати бинти самостійно - не довіряйте нікому. Це викликано тим, що іншій людині складно відчути оптимальну ступінь натягу;
  • після зняття доглядайте за бинтами. Як мінімум їх необхідно сушити і правильно складати;
  • під час намотування бинта стежте, щоб вони не давило в момент расжатія руки. Коли ж кисть стиснута, виріб повинен щільно обтягувати кулак.

Навіщо взагалі бинтувати руки?
8. Залишився бинт?
Що це таке?