Полезные материалы

Бокс в рукопашному бою

Не секрет, що для представника будь-якого контактного єдиноборства вміння працювати руками дуже важливо Не секрет, що для представника будь-якого контактного єдиноборства вміння працювати руками дуже важливо. «Ноги - дуже хороша опція до рук, але не більше того," - сказав один мій знайомий, дуже сильний рукопашник, до речі, володар чорного пояса і з таеквондо. Слова ці недалекі від істини, база і спеціалізація бійця може бути найрізноманітнішою: хтось добре працює ногами на дальній дистанції, хтось сильний в тайському клінчі, хтось віддає перевагу боротьбу. Але якщо ця людина не вміє працювати руками, наносити удари і захищатися від них, бій для нього може закінчитися дуже швидко і невтішно, «Удар в щелепу може прилетіти абсолютно несподівано».

Говорячи про удари руками, ми практично відразу розуміємо бокс. У країнах колишнього СРСР це єдиноборство має дуже велику популярність. Бокс олімпійський вид спорту, практично в будь-якому місті є секції, методика підготовки боксерів дуже добре вивчена і методична база надзвичайно об'ємна. До того ж багато представників східних єдиноборств сильно дискредитували свої школи, не зумівши захистити себе на вулиці або програвши боксерам в межстилевой поєдинку. Бокс ж за багато років показав себе хорошим і ефективним мистецтвом самозахисту.

І все-таки, розглянемо бокс з точки зору реального бою. Почнемо з двох величезних плюсів: по-перше, добре поставлені удари руками школи боксу дійсно дозволяють закінчити бій за лічені секунди, що є цінним, бо нападників на вулиці зазвичай кілька, при цьому вони навряд чи відрізняються спортивними результатами. Другий плюс, боксер здорово відчуває дистанцію, своєчасний крок назад дозволяє піти від атаки супротивника, проваливши його, різко атакувати з дистанції. Це почерк майстра: не вплутуватися в обмін ударами, а не дати противнику нічого зробити, зберігши при цьому холоднокровність. Останнє слово наведено не просто так, пристойний боксер дуже добре вміє володіти собою і читати картину бою.

Однак, є і мінуси. Я на тренуваннях в своєму залі приділяю багато уваги підсічки , Особливо передньої ногою. І не просто так. Нехай підсікання далеко не завжди відправить противника на підлогу, але хоча б трохи виведе його з рівноваги і на секунду позбавить головної зброї боксера, та й не тільки - роботи на ногах. Тим часом, «сидячи» на дальній нозі, боксер часто не готовий до підсічці або, того гірше, накладці або бічного удару в коліно. Те ж саме і лоу-кік : Пара ударів і бій закінчений. Відповідно, рукопашника з боксерської базою необхідно серйозно адаптувати техніку. Далі. У боксі не характерна різка зміна рівня атаки, як при роботі «руки-ноги». Відповідно, багато боксери не те, щоб губляться, але свій рівень не можуть показати однозначно. Боксери, як ніхто інші, вміють закривати і прибирати голову, але це на дальньої та середньої дистанції. Близький бій же, бій в клінчі залишиться за бійцем, які мають в арсеналі навик роботи ліктями і колінами , Правильний навик бою в тайському клінчі. А зустріти на вулиці хлопця, що займається муай-тай в наш час зовсім не складно. Інша справа, що класний боєць чи буде промишляти гоп-стопом або задирати перехожих, але тим не менше.

Також боксерові варто звернути увагу і на захист, підставки тильної сторони рукавички в реальному бою не пройдуть, втім, тут адаптація як раз не дуже складна.

За ударка, напевно, все, але є ж і боротьба. Не обов'язково ставати МС по самбо, але прийоми боротьби вивчити варто хоча б для того, щоб на них не попастися. Але метушня з зачепами боксерові однозначно небезпечна, це заважає рухатися і зберігати міцну стійку, з якої можна сильно вдарити.

Вуличні нападу часто обертаються застосуванням зброї: ножів, палиць, трояндочок і тп. У боксера є хороша рухова база, але для бою зі збройним таким чином противником варто пройти спеціальну підготовку, походивши на тренування з рукопашного і ножового бою до кваліфікованого інструктора.

І все ж за рахунок контактних тренувань, хорошою рухової бази і простий ударної техніки з точки зору реального бою бокс є одним з найсильніших єдиноборств, він може бути базою для будь-якого змішаного стилю. Але розширювати свій бойовий потенціал боксерові необхідно, як і представнику будь-якого єдиноборства, бо досконалості межі немає. Вибираючи клуби боксу, з точки зору самозахисту варто віддати переваги тренерам, які роблять акцент на жорсткі удари і грамотну роботу на ногах саме з точки зору техніки нанесення сильних ударів, а не набору очок. Дуже добре, якщо інструктор готує і кікбоксерів, або сам має досвід тренувань з рукопашного бою або іншому єдиноборства, який містить удари ногами, клінч , Боротьбу.