Полезные материалы

Бокс в техніці Ніппон Кемпо

  1. Бокс - спортивне єдиноборство
  2. секрети боксу
  3. Бокс в Києві
  4. Техніка боксу в Ніппон Кемпо

Бокс - це не метафора, бокс - це бокс.

Джойс Керол Оутс

У сучасному світі спорту і бойових мистецтв англійська бокс займає одне з найяскравіших і значних місць у розвитку людини.

Бокс - спортивне єдиноборство

З 1867 року, коли загальні правила боксу, розроблені маркізом Квінсберрі і включають в себе революційний для того часу нововведення - використання боксерських рукавичок, отримують загальне поширення, бокс починає урочисте сходження до вершини популярності. Уже в 1904 року англійський бокс включено в програму відновлених Олімпійських ігор.

З тих пір в правила боксу вносилися неодноразові зміни, але основний регламент, який визначає, що таке бокс, залишився незмінним З тих пір в правила боксу вносилися неодноразові зміни, але основний регламент, який визначає, що таке бокс, залишився незмінним . Спортивний бокс є форма кулачного бою, обмеженого правилами і контрольована суддями. Обмеження полягають в тому, що удари дозволяється наносити в строго обмежені місця і тільки певним місцем кулака. Бій розділяється на раунди (сутички) з перервами між ними. Бої ведуться з урахуванням класу боксерів і їх ваги. Залежно від цього визначається час раундів і їх кількість в одному бою. Місце для змагань (ринг) також повинен відповідати ряду вимог.

Незважаючи на те, що бокс став спортивним і видовищним єдиноборством, він є найкращим з систем рукопашного бою, орієнтованих тільки на кулачний бій. Бокс дає можливість не тільки розвинути фізичну силу і витривалість, не тільки поставити сильний удар, але і дає величезні навички в самозахисті і самообороні.

Бокс дає можливість не тільки розвинути фізичну силу і витривалість, не тільки поставити сильний удар, але і дає величезні навички в самозахисті і самообороні

Напрацювання ударів на боксерському мішку в Ніппон Кемпо

Багато шкіл повноконтактних поєдинків використовують боксерську техніку рук і захисту руками і корпусом, а також ухилів, доглядів і пересувань Багато шкіл повноконтактних поєдинків використовують боксерську техніку рук і захисту руками і корпусом, а також ухилів, доглядів і пересувань . Добре відпрацьований і поставлений боксерський удар руки, це немов удар блискавки, на кінці якої прив'язана кувалда.

Бокс - це хороша школа, а також неймовірні рефлекси і екстремально висока швидкість реакції. За часів СРСР, бокс, поряд з самбо - наймасовіші і популярні системи самозахисту. Бокс і боротьба були основним засобами в підготовці цивільного населення до оборони своєї країни. Якщо ти хотів вміти постояти за себе вибору не було: або самбо, або бокс. В останні роки існування СРСР і пізніше, вже після його розвалу почався бум інших, західних і, особливо, східних систем самозахисту. Відкриваються численні секції, клуби та школи. Так вийшло, що багато викладачів цих шкіл і секцій, зачаровані новими єдиноборствами, мали за своїми плечима серйозну школу боксу, тому використовували свої знання в процесі підготовки своїх учнів. Таким чином бокс проник в багато системи рукопашного бою.

секрети боксу

Унікальність боксу полягає в тому, що він має дуже обмежену, але при цьому дуже ефективну технічну базу: практично 3 основних удару рукою (решта - їх різновиди) і сім різних технік захисту. Це все! Для змагань необхідна мінімальна екіпірування: рукавички і, в останні роки - шолом. Для тренувань і це не обов'язково. Саме така простота, а значить - доступність поряд з ефективністю зробили бокс супер популярним. За минулі півтора століття в світі нагромадилася величезна кількість наукових, науково-популярних і спеціальних робіт, які вивчають бокс як вид спорту, а головне - методику підготовки боксерів і проведення змагань. Бокс став не тільки олімпійським, а й професійним видом спорту. Величини гонорарів професійних спортсменів часто перевищують шестизначні числа, а чемпіони світу з боксу стають національними героями в будь-якій країні.

Любителям творчості Джека Лондона відомі його розповіді про бокс і боксерів, чого варті лише його "Шматок м'яса" або "Мексиканець". Сам Джек Лондон любив боксувати.

Сучасні методики підготовки боксерів перетворюють непідготовленої людини в дуже серйозного бійця за дуже короткий період часу. Крім цього бокс тренує морально-вольові якості людини, а багаторівнева система підготовки виховує цілеспрямованість і бойовий дух, який є основною складовою для перемоги в будь-якому бою.

Славнозвісний письменник Ернест Хемінгуей так любив бокс, що вдома у себе побудував повноцінний ринг. Він часто говорив: «Бокс навчив мене ніколи не залишатися лежати». Славнозвісний письменник Ернест Хемінгуей так любив бокс, що вдома у себе побудував повноцінний ринг Ернст Хемінгуей в рингу, який він встановив у себе вдома

Бокс в Києві

У Києві існують сотні залів та секцій, де можна займатися боксом людині будь-якого віку У Києві існують сотні залів та секцій, де можна займатися боксом людині будь-якого віку . Можна вибрати тренера і зал на будь-який смак, практично в будь-якому районі міста. Київська спортивна школа боксу - дуже сильна школа. Чого варті тільки брати Клички, Віталій та Володимир, що ставали багаторазовими чемпіонами Світу з усім відомим категоріям професійного боксу. Володимир Кличко є також олімпійським чемпіоном 1996 року. Цікавий факт - він став першим білим боксером - супер важковаговиком, що взяли олімпійське золото за попередні 36 років олімпійського боксу - до цього були тільки чорні чемпіони.

Техніка боксу в Ніппон Кемпо

Боксерська стійка в Ніппон Кемпо

Навряд чи на всьому білому світі знайдеться хоч одна людина, яка б не чула, що є такий вид спорту як бокс Навряд чи на всьому білому світі знайдеться хоч одна людина, яка б не чула, що є такий вид спорту як бокс . У першій же половині XX століття бокс був Творець Ніппон кемпо, легендарний Масару Саваяма, будучи сам по життю бійцем, відразу ж звернув свою увагу на простоту і універсальність техніки боксу при використанні в прикладному бою для самозахисту. Бокс відповідав основному принципу японських єдиноборств "Один удар - смерть!" (Один удар - нокаут). У Ніппон Кемпо майстер включив ударну боксерську техніку та техніку захисту "гойдання корпусу маятником": нирки, ухили і відскоки. Екіпірування Ніппон Кемпо також частково запозичена з боксу: захисні рукавички "куробу" мають дещо інше будова, щоб мати можливість здійснювати захоплення, однак ідея захищати руки бійця прийшла саме з боксу - традиційно всі інші японські стилі рукопашного бою відкидають захист рук. Саваяма пішов далі - вже в 30-х роках XX століття в Ніппон Кемпо захисне екіпірування включала повністю закритий захисний шолом - "мен", захист корпусу "доу" і пахову раковину. Такий захист повністю страхувала бійця не тільки від нокаутів або нокдауну, але навіть і від невеликих травм, забитих місць, синців і подряпин.

Такий захист охоронить від будь-яких травм

Так як базова техніка Ніппон Кемпо - ударний «фулконтакт», то можна сказати, що до 30-40% вона складається з техніка боксу, зміненої під умови реального бою, в якому є місце і кидкам, і больовим прийомам, і ударам ногами Так як базова техніка Ніппон Кемпо - ударний «фулконтакт», то можна сказати, що до 30-40% вона складається з техніка боксу, зміненої під умови реального бою, в якому є місце і кидкам, і больовим прийомам, і ударам ногами . Бокс - один з елементів фундаменту Ніппон Кемпо. У цьому сенсі Ніппон Кемпо не самотній: бокс, як основу ударної техніки рук використовують багато стилів сучасних єдиноборств: тайський бокс, кікбоксинг, французький бокс, а також стилі змішаних повноконтактних єдиноборств ММА - Mix Fight. Бокс - є бокс!