Полезные материалы

Боксерські рукавички: як підібрати боксерські рукавички, розмір рукавичок

  1. Існує 3 різновиди рукавичок для боксу:
  2. Розмір боксерських рукавичок
  3. Боксерські рукавички: як вибрати розмір
  4. Боксерські рукавички: тип фіксації і колір екіпірування
  5. Рукавички для боксу: матеріал і наповнення
  6. Як вибрати рукавички для боксу: особливості примірки
  7. Боксерські рукавички: поради по догляду

Бокс - серйозний вид єдиноборств. Вибирати екіпіровку для боксу - важливий і відповідальний захід. Починати слід, перш за все, з покупки рукавичок. Адже саме боксерські рукавички є основним атрибутом в даному виді спорту.

Існує 3 різновиди рукавичок для боксу:

  • Бойові - призначені для змагань. Дана форма екіпіровки передбачає сильний удар. При цьому загин великого пальця подібний нахилу пальця в кулаці, а для більш щільної фіксації є спеціальна шнурівка;
  • Тренувальні боксерські рукавички - оптимальний варіант для занять в залі. Фіксація здійснюється з використанням липучок, або широкої гумки, що дає можливість швидко знімати і одягати їх без сторонньої допомоги. Ідеально підходять для спарингу. Але застосовувати їх в тренуваннях з мішками або з лапами не слід, оскільки вони швидко тверднуть, починають деформуватися, можуть подряпати партнера під час бою;
  • Снарядні боксерські рукавички - форма яких повторює анатомічні особливості кулака. Такі моделі актуальні для тренувань зі снарядами (грушею, лапою і мішками). Обов'язкова умова для подібного роду екіпіровки - щільність фіксації, щоб забезпечувалася нерухомість на руці. Рукавички характеризуються більш тонкими стінками і зниженим вагою.

(картинки) фото: снарядні, тренувальні, професійні та юнацькі боксерські рукавички

Розмір боксерських рукавичок

Такий критерій, як розмірність, передбачений для снарядних рукавичок. Перш ніж визначити, як підібрати боксерські рукавички за розміром, обговоримо, що виділяють загальновизнані європейські стандарти: S, L, M, XL. Щоб вибрати тренувальну екіпіровку, звертати увагу необхідно на її вагу. Категорія для рукавичок по вазі вимірюється унциями, з розрахунку, що 1 унція (oz) дорівнює 28.35 г. Ваговий межа, як правило, становить 4-20 унцій. Для тренувань орієнтуються на наступну градацію:

  • 4 oz - боксерські рукавички для дітей у віці до 7 років;
  • 6 oz - для дітей 7-9 років;
  • 8 oz - для жінок і дітей 9-13 років;
  • 10 oz (боксерські рукавички 10 унцій) - для підлітків або жінок;
  • 12 oz - для спортсменів з ваговою категорією 50-60 кг;
  • 14 oz - для ваговій категорії 60-70 кг;
  • 16 oz - для бійців з ваговою категорією 70-90 кг;
  • 18-20 oz - для ваговій категорії більше 90 кілограм

З метою навчання бойовому мистецтву краще використовувати боксерські рукавички 12-16 oz. Вони прекрасно нівелюють силу удару, попереджають травмування боксера.

Також варто відзначити, що рукавички для боксу виступають як обтяжливий фактор на тренуваннях, створюючи навантаження на руки спортсмена. Це сприяє збільшенню сили і витривалості, діє як додаткова кардіо навантаження. Тому на питання «як підібрати боксерські рукавички» відповідь очевидна. Для вдосконалення фізичних показників рекомендується вибирати більш важкі рукавички, ніж вказано в таблиці відповідності.

Боксерські рукавички: як вибрати розмір

Боксери старше 16 років не допускаються до тренувань в рукавичках з калібруванням менше 12 oz. Мінімальна вага збільшується в міру зростання маси спортсмена. Подібна закономірність аж ніяк не випадкова. По-перше, важкі рукавички не дозволяють опонентам наносити екстремально сильні удари. По-друге, за рахунок значного обсягу тренувальних моделей, вони дають можливість більш надійного захисту. На змаганнях застосовують кращі боксерські рукавички, розмір яких максимально точно підганяється під руку боксера. Це дає можливість досягти значних результатів, пов'язаних зі швидкістю і маневреністю при ударах і блоках.

Боксерські рукавички: тип фіксації і колір екіпірування

  • Шнурівка - підходящий варіант для фіксації на зап'ясті. Зазвичай шнурівка розташовується від долоні до зони зап'ястя. Користується популярністю серед професійних спортсменів. Правильно надіти рукавичку на шнурівці без сторонньої допомоги дуже складно;
  • Липучка - найпоширеніший тип фіксації. Представлений варіант рекомендований Міжнародною асоціацією аматорського боксу AIBA. Він розрахований на те, щоб легко можна було зняти і надіти екіпіровку. Якість фіксації визначається шириною манжета: чим ширше манжет, тим краще закріплена рукавичка;
  • Гумка - як правило, боксерські рукавички на гумці актуальні для дітей і для жінок. Масового поширення даний вид рукавичок не отримав

фото боксерських рукавичок, на шнурівці, липучці і гумці

Якщо говорити про колірному оформленні, про те, як вибрати боксерські рукавички, то класичні кольори для боксерської екіпіровки - чорний, синій, білий і червоний. Хоча в сучасному світі можна зустріти найрізноманітніші варіанти забарвлень відповідно до індивідуальних переваг бійця.

Рукавички для боксу: матеріал і наповнення

Розрізняють 2 типу матеріалу для боксерських рукавичок:

  • Шкіряні - оптимальний вибір, який гарантує довгий термін експлуатації виробу. Однак вартість подібної екіпіровки буде вище середнього.
  • Зі штучної шкіри - дешевший за ціною варіант. Рука в таких рукавичках буде більше потіти, по терміну служби вони значно поступаються аналогам.

Часом однозначно сказати, як вибрати боксерські рукавички неможливо. Найчастіше їх виготовляють з поєднання матеріалів. Так звана, ударна частина боксерських рукавичок виконується з натуральної шкіри, а внутрішня - зі штучної. Пояснюється це тим, що це найбільш прийнятний вибір по співвідношенню ціна / якість.

Для наповнення використовують такі матеріали:

  • Сучасні матеріали (пенорезіна, пінополіуретан) - відрізняються стійкістю до ударів, довговічністю. Вони пружинять і за рахунок цього відмінно тримають форму, при цьому вага моделі майже не впливає на розмір;
  • Кінський волос - немає негативних характеристик;
  • Вата - дешевший тип наповнення. Після малого терміну експлуатації швидко утворюються грудки, втрачається форма, тому такі рукавички використовуються протягом короткого часу

Як вибрати рукавички для боксу: особливості примірки

Примірку боксерських рукавичок виробляють ні в якому разі не на голу руку, а на руку, обмотану боксерським бинтом . Бинт необхідний для запобігання травм зап'ястя, пальців, кулака. Реальну користь від бинта можна зрозуміти тільки після його використання в боях. Відзначимо, що новачкам не слід лінуватися, краще намотувати бинти на кожне тренування, щоб уникнути можливих травм. В іншому випадку, можна витратити багато часу на їх лікування.

Що дають боксерські бинти?

  • Забезпечують фіксування суглобів в правильному положенні;
  • Знижують ризик отримання тріщин і розтягувань;
  • Вбирає піт і вологу, продовжуючи термін служби рукавичок

Забинтована рука в боксерській рукавичці повинна бути щільно зафіксована, нічого не повинно здавлювати. Максимальний комфорт - ось основний сенс цього заходу.

Боксерські рукавички: поради по догляду

Щоб боксерські рукавички служили довго, за ними необхідний ретельний догляд. Після тренувань не рекомендується зберігати їх в спортивній сумці - вони будуть залишатися пітними і мокрими зсередини. Також представлений спосіб зберігання може призвести до утворення грибка і появи неприємного запаху всередині вироби.

Завжди потрібно використовувати боксерські бинти. Завдяки їм, рукавичка буде менше мокнути, що істотно скоротить час на сушку. При цьому, важливо прати самі бинти, хоча б раз-два в тиждень.

Після занять боксерські тренувальні рукавички слід піддавати сушці. Для цього можна засунути всередину рукавички зім'яту газету - щоб вона ввібрала в себе зайву вологу зсередини. Ні в якому разі не можна сушити рукавички на батареях і інших нагрівальних приладах, це чинить негативний вплив на матеріал. Існують також особливі сушарки для боксерських рукавичок. Після кожного тренування досить засунути в боксерські професійні рукавички сушилку, і справу зроблено.

Щоб запобігти неприємний запах, можна застосовувати різні дезодоранти. Якщо ж забруднити зовнішня поверхня, то вона протирається звичайною ганчіркою, змоченою в мильному розчині.

Що дають боксерські бинти?