Полезные материалы

Чи є перспективи у одеського боксу?

Президент Одеської обласної федерації боксу Олександр Крижановський про бокс і не тільки

Рік тому президентом обласної федерації боксу в Одесі був обраний Олександр Крижановський Рік тому президентом обласної федерації боксу в Одесі був обраний Олександр Крижановський. У нашому місті він відомий не тільки як пристрасний популяризатор цього виду спорту, а й як успішний бізнес-керівник, депутат Одеської міської ради. Про шляхи і перспективи розвитку боксу в Одеському регіоні, про те, хто з одеських боксерів, можливо, представить Україну на наступній Олімпіаді - про все це і про багато іншого «Одеської життя» розповів сам Олександр Крижановський.

Про розвиток боксу

Останнім часом бокс в Україні, звичайно, помітно додав. Привезти з Олімпіади п'ять медалей - це дуже хороший результат. Успіхи наших олімпійців дуже сприяють популяризації боксу. Тому і з'явилася ідея у Національній федерації України і її Президента Володимира Продивуса взяти хлопців - олімпійців і проїхати по всій Україні. Щоб дітлахи їх живцем побачили, пощупали і спробували, що таке бокс.

В Одесі бокс, звичайно, за часів незалежності України трохи просів. Так, звичайно, ми вважаємо, що Ломаченко - це наш боксер. Але окуляри він адже «віддає» Києву. Або ось, наприклад, дев'ятиразовий чемпіон України уродженець Одеси Георгій Чигаєв. Але представляє він Львів. А подивишся альбоми, альманахи минулих років - який був прославлений бокс в Одесі! Імена наших чемпіонів просто гриміли.

Тому я ось на все це подивився і вирішив, що треба щось робити, щоб бокс в Одесі підняти.

Про роботу в Федерації боксу

Почав я громадську діяльність року два назад Почав я громадську діяльність року два назад. Обласну федерацію офіційно очолюю з вересня минулого року. Думаю, що за рік нам вдалося багато чого поправити, багато налагодити. Перше, що бачу я і що відзначають багато, це те, що вдалося посилити популяризація боксу в Одесі і області. Хлопці реально пішли займатися. Це важливо. Звичайно, багато що залежить від талантів, від тренерів, від підходу, від залів, їх кількості та умов для тренувань. Але якщо не популяризувати бокс - не будуть іти хлопці займатися, не буде з ким працювати і з кого ростити чемпіонів.

Дуже важливо, що розібралися ми з такою неприємною річчю як засужіваніе. Раніше часто бувало: видно, що явно виграє хлопець, а його взяли і засудили, і «на Україні» їде слабший. А він, може, тут і другий або третій номер, а на всеукраїнських змаганнях йому «відбивають голову», і нікуди він далі не проходить.

А ще в планах у мене створити кілька клубів. І щоб вони між собою конкурували. Я почав з клубу «Чорне море», але коли очолив Обласну федерацію, то вже не поділяю клуби на «свій» і «чужі». Вигравати повинен бокс в цілому.

Про відхід боксерів в професіонали

Коли людина виграє Олімпіаду, у нього, природно, якісь амбіції. Коли він, наприклад, як Василь Ломаченко, робить це двічі, то і амбіції подвоюються. Звичайно, будь-якому спортсмену хотілося б повторити успіх таких боксерів, як Теофіло Стівенсон, який завойовував цей титул тричі. А з іншого боку, людина бачить, що йому пропонують серйозні професійні контракти, він хоче заробляти якісь гроші, і він іде в професіонали.

Нещодавно до нас приїжджав президент Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBА) доктор Ву. Зараз є такі ідеї, щоб створити напівпрофесійну версію. У світі зараз явно намітився дрейф від любительського боксу до професійного. Тому що основний заробіток від матчів - це телетрансляція. А трансляції аматорських боїв НЕ видовищні. Тому, можливо, знімуть з боксерів майки, шоломи, поміняють формат бою - можливо, буде п'ять раундів по дві хвилини. І там передбачаються трохи інші гонорари. Але, головне, ті хто будуть виступати в цій версії, зможуть виграти один раз ліцензію на Олімпіаду.

І ось якщо так буде, то, я думаю, багато спортсменів-любителі будуть пробувати себе саме в цій версії і не поспішати йти в професіонали.

Про молоде покоління одеських боксерів

Дуже хороша у нас команда хлопчиків. Саме маленьких. дуже Дуже хороша у нас команда хлопчиків перспективні. На Чемпіонаті України вони посіли перше загальнокомандне місце. І я сподіваюся, що вони так і продовжать. Звичайно ж, крім їх бажання тренуватися, має бути ще й бажання батьків.

Є у нас кілька боксерів постарше, на яких я теж покладаю дуже великі надії. Це Артур Шведенко і Іван Соловйов. Їм по 18 років, і ми дали їм окремого тренера, встановили стипендію, забезпечили спортивним харчуванням (вітамінами), формою, одним словом, усім, що необхідно для занять.

Про тренерів

Тренерська школа у нас непогана. Зараз у нас перехідний період. Є тренери постарше, які більш досвідчені, є молоді. Ми зараз робимо упор на те, щоб виховувати молодих на досвіді більш старших тренерів.

Ми провели конференцію, призначили тренерів за віковими групами, тому що я хочу, щоб кожен тренер займався своїм віком. Щоб не було такого: це мій хлопчик, а це не мій. Є старший тренер, і не важливо, хто веде спортсмена: коли збірна вже сформована, з кожним віком їде на змагання його старший тренер, суддя цього віку, і вони там цей весь процес контролюють.

Зараз такі імениті боксери, як Едік Луцкер, Георгій Чигаєв, Кахабер Жванія - він, до речі, зараз у нас старший тренер в області, теж тренують. Це молоді хлопці, які переймають досвід у старшого покоління і вже починають виховувати молодих хлопців.

Про «К2»

Крім того що я президент Федерації любительського боксу в Одеській області, я ще є віце-президентом Національної ліги професійного боксу. Мені вдалося добитися, щоб турнір «К-2» влітку проходив тільки в Одесі. Тому виходить, що Саша Спірко, наприклад, виступає майже завжди у нас. Багато хто навіть думають, що він з Одеси. Хоча насправді він з Донецька, живе в Києві. А ось два пояси з чотирьох він завоював в Одесі.

Про свої заняттях боксом

Я захопився цим спортом років в дев'ять, дивився багато відеозаписів і телетрансляцій. Моїм кумиром в дитинстві був Тайсон. І ще Рой Джонс. Тоді, пам'ятайте, всі ці «Шаоліні» і «Джекі Чани» були дуже популярні. Але коли я побачив, що таке бокс, я зрозумів, що все інше - це не те. До Я захопився цим спортом років в дев'ять, дивився багато відеозаписів і телетрансляцій жаль, на бокс мене не пускали батьки. Тому я займався плаванням, легкою атлетикою, навіть займав призові місця. А коли підріс і вже міг сам вирішувати, чим займатися, у мене трапилася серйозна травма, і по-дорослому займатися я вже не міг. Тому десь з 17 років і по сьогоднішні свої 29 я просто займаюся три рази в тиждень. З тренером, в спарингу, «груша», «лапи» - все, як годиться.

Були розмови: навіщо він приходить в бокс, він же не професіонал. Але я сказав: «Хлопці, бокс я люблю, а це - головне». Нехай подивляться відео моїх тренувань. Думаю, після цього у тих, хто говорить, що я не боксер, сумніви відпадуть.

Про жіночому боксі

Жіночий бокс у нас є олімпійським видом спорту, ми його розвиваємо. У жіночому боксі у одеситок дуже сильні позиції. Наші дівчатка вигравали Чемпіонат Укріани. Але особисто я дивитися жіночий бокс не можу - мені шкода дівчаток, коли вони один одного б'ють. Тому що бачу в них майбутніх дружин, майбутніх матерів.

Що дає бокс?

Я, звичайно ж, боксом займаюся не для того, щоб застосовувати його бойові навички в житті. Бокс дає мені впевненість. Спілкуючись з опонентами, ти її відчуваєш. І опоненти теж це відчувають. У суперечці, дискусії це дуже важливо.

Бокс дає мені і емоційне розвантаження. Буває, за день так вимотує, що, здається, говорити вже не можеш. А приходиш на тренування - і потихеньку, потихеньку, а до кінця занять відчуваєш, що ти втомився фізично, але морально відпочив,

Та й взагалі, спортивний відпочинок - це дуже здорово. Ми з друзями після боксу влаштовуємо ще й різні ігрові програми - підтягуємося, віджимається на час.

Бокс - дуже розумний вид спорту. Багато видів спорту - це чисто «фізика»: швидше пробігти, проплисти, вище стрибнути. Шахи - це інтелект. Як я вважаю, бокс - це симбіоз «фізики» і інтелекту. Тут потрібно вміти блискавично прийняти рішення, виробити нову тактику, змінити малюнок бою. Це вкрай напружений і важкий вид спорту.

Близько 1000 осіб займається боксом в Одеському регіоні. 70% з них - діти.

Де вчать боксу в Одесі?

ДЮСШ №3: вул. Академіка Вільямса, 79-а, тел. (048) 749-41-43

ДЮСШ №4: вул. Михайлівська, 29, тел. (048) 733-00-89

ДЮСШ №5: вул. Комарова, 4/1, тел. (048) 765-32-82

Одеська обласна федерація любительського боксу: вул. Гастелло, 52, тел .: (048) 777-64-78, (0482) 32-74-09.

Геннадій Чабанов

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що дає бокс?
Де вчать боксу в Одесі?