Полезные материалы

Чому не можна порівнювати бої Усик - Гассиев і Кличко - Повєткін

Почувши, як проводяться паралелі між поєдинком Усика проти Гассіева і Кличко проти Повєткіна, я здивувався. У чому тут може бути щось спільне, крім двох слів «Олімпійський» і «Москва» ?! Давайте спробуємо розібратися.

Перше. статус поєдинку

Володимир Кличко, як володар поясу чемпіона WBA Super Володимира Кличка проводив обов'язковий захист свого статусу проти звичайного чемпіона світу за версією WBA Олександра Повєткіна, Всі інші титули Володимира, як-то WBO, IBF і IBO також були на кону, оскільки промоутер Повєткіна Андрій Рябінскій оплатив необхідні для санкціонування внески цим організаціям.

Поєдинок Олександра Усика проти Мурата Гассіева є не тільки фіналом першого турніру Всесвітньої Суперсеріі боксу, але і таким, де переможець отримає все чотири пояси чемпіона світу в першій важкій вазі, що вперше трапиться в новій історії боксу.

Висновок: статуc поєдинку Олександра Усика проти Мурата Гасієв вище.

Друге. фінансова сторона

Загальна сума гонорару в поєдинку Володимира проти Олександра Повєткіна склала 23 333 330 доларів. При цьому розподіл гонорару виходила з розрахунку 75% для Володимира і 25% для Олександра. Гонорар Володимира склав близько 17 499 997 за сам бій і близько 2,4 мільйонів від телекомпанії, рекламні контракти і виплати мерчандайзингу. Загальна сума - 20 107 000 доларів. Гонорар Повєткіна за бій - 5 833 333 дол. Загальний розмір гонорару, з бонусами, склав близько 6 млн. Доларів.

У поєдинку Олександра Усика проти Мурата Гассіева все куди скромніше. По-перше, ніяких 10 млн. Доларів переможець не отримає. Кубок Мухамеда Алі, звичайно ж, престижний трофей, але, на жаль, тільки і всього. Відносно розподіл гонорару, то переможець отримує 2 млн. Доларів, який програв 700 тис. Ніяких додаткових бонусів не передбачається.

Висновок: фінансова сторона поєдинку Кличко проти Повєткіна вище.

Висновок: фінансова сторона поєдинку Кличко проти Повєткіна вище

Третє. Інтрига і видовищність

У поєдинку Володимира проти Повєткіна ніякої інтриги не існувало. Різниця в класі бійців, втім, як і в самому розумінні боксу, були кардинально різними. Та й інформація про те, що контракт на поєдинок зобов'язував Володимира не закінчується бій нокаутом, також виключав інтригу. Втім, якщо з інтригою були проблеми, то зі видовищем все було в порядку. Повєткін виглядав убого, побувавши в нокдауні в другому і тричі в сьомому раунді, після закінчення бою виглядав глибоко нещасною людиною. Втім, і настрій Володимира не можна було назвати святковим. Обидва головні герої розуміли, що вони розіграли такий собі спектакль.

Про те, якою буде видовищність в поєдинку Усика проти Гассіева ми можемо прогнозувати вже зараз, а то, що інтрига в поєдинку зашкалює за показник максимуму і сумніватися не доводиться. Різниця стилів, ментальностей і те, що технічність і винахідливість Усика зіткнутися з міццю і старанністю Гассіева, вже говорить про те, що цей бій буде видовищним та інтригуючим.

Висновок: видовищність і інтрига в поєдинку Усика проти Гас сіева вище.

Четверте. Спорт і політика

У поєдинку Володимира проти Повєткіна спорт і політика не змішувалася. Як таких передумов такого собі «коктейлю» не було. Існувала неприязнь особистісна, як до Володимира Кличка, але, як такої, великої проблеми не було.

У поєдинку Усика проти Гассіева політики було і буде навалом. Давайте згадаємо, як після перемоги Гассіева над Дортікос, на нього напнули футболку з політичною рекламою. А просто фанатичне бажання функціонерів російського профібоксу роздобути фінальний поєдинок в Росії, хіба це не політика. Причому ніхто не приховував того, що головним було показати те, наскільки, типу, Росія позитивна майданчик для світових подій в світі спорту.

Висновок: спорт і політика в поєдинку Усика проти Гасієв змішана дуже круто.

І яке ж висновок можна зробити з викладеного вище? А, ніякого. Взагалі нічого не треба робити. Протистояння Кличко проти Повєткіна вже історія. Нехай яскрава, але історія.

Поєдинок Усика проти Гассіева - це заявка на майбутні події в світі крузервейт. Тут і можливі реванші і не заспокоєність чемпіона в проведенні обов'язковому захисту кожного зі своїх титулів.

Але, найголовніше, це те почуття, яке легкого мандражу і не заспокоєності, яка супроводжує кожну людину в очікуванні щось значних успіхів і яскравого, що знаходиться в досягненні витягнутої руки, але є великим невідомим.

Читайте також: 10 кращих нокаутів Олександра Усика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

У чому тут може бути щось спільне, крім двох слів «Олімпійський» і «Москва» ?
І яке ж висновок можна зробити з викладеного вище?