Досягнення Казахстану в боксі

Казахстанська земля славиться своїми боксерами. За 26-річну історію Незалежної Казахстану казахстанські боксери досягли чималих успіхів. Але ще раніше, в далекому 1980-му році на Олімпійських іграх в Москві, в складі збірної СРСР срібну медаль з боксу у вазі до 63,5 кг завоював уродженець Казахської РСР Серік Керімбековіч Конакбаев. У 1981-му році Серік Конакбаев був визнаний кращим боксером-любителем планети.

У 1981-му році Серік Конакбаев був визнаний кращим боксером-любителем планети

На цих же Олімпійських іграх в Москві, в складі збірної СРСР срібну медаль з боксу у вазі до 60 кг завоював ще один уродженець Казахської РСР Віктор Дем'яненко.

На Олімпійських іграх 1988 року в Сеулі в складі збірної СРСР від Казахської РСР в суперважкій вазі виступав Олександр Мірошниченко. У півфіналі Мірошниченко зустрічався з майбутнім чемпіоном світу в професіоналах, американцем Ріддіком Боу, якому програв за очками і став бронзовим призером Олімпійських ігор.

У 1996-му році Республіка Казахстан вперше брала участь в Літніх Олімпійських Іграх в Атланті (США), як окрему державу. Казахстан завоював третє місце в категорії бокс в неофіційному медальному заліку. Золоту медаль Казахстану приніс Василь Жиров, срібну Булат Джумаділов, бронзові медалі завоювали Болат ніязимбетов адільбек сабітович і Ермахан Ібраїмов.

Золоту медаль Казахстану приніс Василь Жиров, срібну Булат Джумаділов, бронзові медалі завоювали Болат ніязимбетов адільбек сабітович і Ермахан Ібраїмов

Василь Жиров за підсумками ігор став володарем Кубка Вела Баркера, як самий технічний боксер Олімпіади.

У 2000-му році на Олімпійських іграх в Сіднеї, Казахстан знову завоював третє місце в категорії бокс в неофіційному медальному заліку. На цей раз в категорії бокс казахстанці завоювали 2 золоті медалі - у вазі до 57 кг золоту медаль завоював Бекзат Саттарханов, а бронзовий призер Олімпіади 1996 року Ермахан Ібраїмов розвинув свій успіх, завоювавши золоту медаль у вазі до 71 кг. І дві срібні медалі - у вазі до 51 кг срібну медаль завоював Болат Джумаділов, ставши дворазовим срібним призером Олімпіади і в суперважкій вазі срібну медаль завоював Мухтархан Дільдабеков.

У 2004-му році на Олімпійських іграх в Афінах респудлики Казахстан знову стала третьою. Боксери з Казахстану завоювали по одній медалі кожної гідності. Золоту медаль у вагу до 69 кг завоював Бахтіяр арту, срібну у вазі до 75 кг Геннадій Головкін, бронзову у вазі до 60 кг Серік Елеуов.

За підсумками ігор Бахтіяр арту став володарем Кубка Вела Баркера.

На Олімпійських Іграх 2008-го року в Пекіні Казахстан вперше не увійшов до трійки лідерів неофіційного медального заліку. У Пекіні Казахстану золото у вазі до 69 кг приніс Бакит Сарсекбаев, бронзу у вазі до 91 кг Еркебулан Шиналіев.

У Пекіні Казахстану золото у вазі до 69 кг приніс Бакит Сарсекбаев, бронзу у вазі до 91 кг Еркебулан Шиналіев

Олімпійські ігри 2012-го року в Лондоні стали успішними для казахстанських боксерів. Казахстан повіз із Лондона три медалі різного ґатунку і Кубок Вела Баркера. Золоту медаль в категорії до 69 кг і Кубок Вела Баркера завоював Серік Сапієв, срібну медаль у вазі до 81 кг привіз Адільбек ніязимбетов адільбек сабітович, а бронзу у вазі понад 91 кг завоював Іван Дичко, який в півфіналі дуже спірно програв майбутньому чемпіону світу в професіоналах, британцеві Ентоні Джошуа.

Золоту медаль в категорії до 69 кг і Кубок Вела Баркера завоював Серік Сапієв, срібну медаль у вазі до 81 кг привіз Адільбек ніязимбетов адільбек сабітович, а бронзу у вазі понад 91 кг завоював Іван Дичко, який в півфіналі дуже спірно програв майбутньому чемпіону світу в професіоналах, британцеві Ентоні Джошуа

Марина Вольнова, яка представляла Казахстан в жіночому боксі у вазі до 75 кг завоювала бронзову медаль Олімпіади.

На останніх Олімпійських іграх Ріо 2016 Казахстан в категорії бокс завоював 5 медалей різного ґатунку. У казахстанському вазі до 69 кг золоту медаль завоював Данияр Елеусінов, дві срібні медалі завоювали Адільбек ніязимбетов адільбек сабітович у вазі до 81 кг, який став двократним срібним призером Олімпійських ігор і Василі Левіт у вазі до 91 кг, бронзову медаль у вазі понад 91 кг завоював Іван Дичко , а в категорії жіночий бокс бронзу Казахстану принесла Даріга Шакімова.

Разом виходить у Казахстану 7 Олімпійських чемпіонів, 7 срібних призерів Олімпіади, 8 бронзових призерів Олімпіади та 3 Кубка Вела Баркера. До речі, Казахстан займає друге місце за кількістю кубків Вела Баркера. Саме багато кубків у США - 5.

Також великі досягнення у Казахстану в напівпрофесійному боксі. Минуло вже сім турнірів WSB (Всесвітня серія боксу), з яких Казахстан ще жодного разу не виїжджав без кубка. Разом у Казахстану 3 золотих, 1 срібна і 3 бронзових кубка.

У професійному боксі у Казахстану 4 діючих і екс-чемпіонів світу.

Першим чемпіоном світу з професійного боксу з Казахстану став Олімпійський чемпіон Василь Жиров, який вже на третій рік кар'єри професійного боксера став чемпіоном світу за версією IBF в першій важкій вазі.

Другим чемпіоном світу з професійного боксу з Казахстану став Бейбут Шуменов. Уже в десятому бою на професійному рингу Шуменов став чемпіоном світу за версією WBA в напівважкій вазі. А в 19-му бою Шуменов зумів стати чемпіоном світу в двох вагових категоріях, завоювавши титул чемпіона світу за версією WBA в першій важкій вазі. Таким чином, Бейбут Шуменов став першим казахстанцем - чемпіоном світу в двох вагових категоріях з професійного боксу. Шуменов проводив бої з такими чемпіонами, як Монтелла Гріффін, Байрон Мітчелл, Габріель Кампільо, Вільям Джоппі, Бернард Хопкінс.

Третім чемпіоном світу з професійного боксу з Казахстану став срібний призер Олімпіади Геннадій Головкін. Геннадій Головкін володіє чотирма титулами чемпіона світу в середній вазі - це WBA Super, WBC, IBF і IBO; є найкращим боксером незалежно від вагової категорії за версією журналу The Ring; потрапив в книгу рекордів Гіннеса, як чемпіон світу в середній вазі з найвищим відсотком нокаутів (співвідношення його перемог нокаутом становить 91,67 відсотка); повторив рекорд Бернарда Хопкінса за кількістю захистів титулу чемпіона світу в середній вазі, провівши 20 успішних поєдинків. Його суперниками на професійному рингу були такі чемпіони, як Касим Оума, Деніел Гіл, Давид Лем'є, Келл Брук, Деніел Джейкобс і Сауль Альварес.

Четвертим чемпіоном світу з професійного боксу з Казахстану став Жанат Жакіянов. У лютому 2017 го року Жакіянов відібрав титули чемпіона світу за версіями WBA Super і IBO у чинного на той момент чемпіона світу з США Роші Уоррена.

Жіночий професійний бокс на світовій арені яскраво представляє Фируза Шаріпова. Всього за 9 боїв на професійному рингу Фируза вже встигла завоювати титули чемпіонки світу в легкій вазі за версіями WIBA, WBU і титули чемпіонки світу в другій напівлегкій вазі за версіями IBO і WBC Silver.

Підписуйтесь на мій блог «Світовий бокс», You-Tube канал , Пишіть свої коментарі, діліться своєю думкою, пишіть мені в Instagram / kaizerboxing завжди буду радий поспілкуватися з Вами!