Полезные материалы

Фізкультура! - СІТІ - Новинний портал Ізмаїла: новини, погода, спорт

23.09.2011 14:28 Переглядів: 3488

Якщо вас ще не забанили в Інтернеті, то Вікіпедія вам нагадає, що фізкультура - це сукупність цінностей, норм і знань, створюваних і використовуваних суспільством з метою фізичного і інтелектуального розвитку здібностей людини, вдосконалення його рухової активності і формування здорового способу життя і соціальної адаптації шляхом фізичного виховання, фізичної підготовки та фізичного розвитку Якщо вас ще не забанили в Інтернеті, то Вікіпедія вам нагадає, що фізкультура - це сукупність цінностей, норм і знань, створюваних і використовуваних суспільством з метою фізичного і інтелектуального розвитку здібностей людини, вдосконалення його рухової активності і формування здорового способу життя і соціальної адаптації шляхом фізичного виховання, фізичної підготовки та фізичного розвитку.

Вникнувши в це, ми вирішили дізнатися, а як поживає фізкультура у нас, в Ізмаїлі?

Щоб тіло і душа були молоді

Сьогодні Ізмаїл може пишатися тим, що на його території культивуються близько півтора десятка видів спорту в 15 спортивних школах. Є у нас один дитячий футбольний клуб «Дунай», розташований по вул. Горького, 32-б, де тренуються 80 хлопців.

Місто налічує три дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ міськспорткомітету по вул. Кутузова, 55 (тут можна займатися волейболом, футболом, художньою гімнастикою, кульовою стрільбою, легкою атлетикою, дзюдо), ДЮСШ № 2 по вул. Комсомольська, 53 (тут культивують шахи, шашки, бокс, пауерліфтинг) та ДЮСШ ФСТ «Спартак» по пр. Суворова, 140 (вільна боротьба). У цих трьох школах можуть тренуватися 694, 164 і 189 спортсменів відповідно.

Також в Ізмаїлі є спортивно-оздоровчі суспільства, де можна займатися різними версіями карате: «Каскад» (вул. Жовтнева, 64) виховує 115 дітей, «S-CAMPO» (вул. Весняна, 15) - 54, а також 40 - у «Люті кулаки» (вул. Клушина, 7).

До слова, каратистом можна стати і в Центрі східних єдиноборств і оздоровчих систем, який можна знайти за адресою: пр. Леніна, 15 (тут займаються 21 чоловік). У спортивно-оздоровчому центрі міського відділу освіти, що знаходиться по вул.Червоноармійська, 18, займаються 475 дітей, більшість з яких мріє стати професійними баскетболістами або тенісистами.

Ізмаїл відроджує школу боксу: майбутніх Льюїс і Кличко виховують в ДЮСШ № 2, а також в Клубі боксу Румянцева, де тренуються до 45 осіб (зал розташований по вул. І. Франка, 4/45) та Ізмаїльському клубі боксу «Дунаєць» (вул . Фанагорійська, 7), де можуть займатися до 87 осіб. До речі, ІКБ «Дунаєць» - єдине місце в місті, де можна навчитися плавати з інструктором.

Такі екзотичні види бойового мистецтва як тайський бокс або кунг-фу викладають в АВЕ «Білий лотос» (вул. Гагаріна, 26), і тут активно займаються 41 неповнолітній боєць.

Мабуть, найвищі учні нашого міста можуть збиратися в спортзалі ДЮФОК «Атлант» по вул. Рєпіна, 14, щоб проявити свої навички в управлінні баскетбольним м'ячем і позмагатися у влучності попадання м'ячем в кільце.

Позайматися в своє задоволення і з користю для м'язів свого тіла на різноманітних тренажерах можна в атлетичних залах СКК «Дунаєць» по вул. Червонофлотській, 20 (до 189 осіб), спортклубі «Сила і грація» по вул. Клушина, 7 (до 97 осіб) та спорткомплексі «Портовик» по пр. Суворова, 1.

До речі, в СК «Сила і грація» до людського тіла підходять з усією відповідальністю і уважністю - тут займаються пауерліфтингом і культуризмом (і виховали спортсменів світового рівня).

Всі «спортивні оранжереї» розташовані в різних районах міста, що дозволяє вибирати найзручніший / досяжний зал для тренувань, у кожного з них є свій номер телефону, за яким батьки можуть зателефонувати і домовитися про записи дитини на тренування.

Куди піти?

На вибір батьків, куди піде розвиватися фізично і духовно їх дитина, може вплинути розташування спортивної школи. Так-так, в нашому місті, щоб займатися плаванням, треба їхати в район «Фортеця», а для навчання премудростям вільної боротьби - в бік «Таврії». І щоб поєднати ці два види спорту, учневі треба планувати свій навчальний день буквально по хвилинах. Можливо, батьки можуть вирішити, що вистачить і одного виду спорту.

Дуже важливим фактором вибору спортивної секції є здібності вашої дитини. Наприклад, в гімнастиці, мабуть, найважливішими є такі показники як зростання, гнучкість, вага тощо. Якщо у вашого чада немає потрібних параметрів, то і сенсу відправляти його в цю секцію, можливо, і немає (але це ще як подивитися!). І все-таки остаточне рішення батькам слід приймати тільки після бесіди з тренером і лікарем.

Якщо ваша дитина ні в яку не хоче йти на чергове тренування, свідомо «забуває» форму, батькам слід замислитися: може, він просто не хоче ставати майбутнім Кличко, Клочкової або Шарапової? Звичайно, бокс хлопчику допоможе зміцнити силу духу, а юній принцесі заняття художньою гімнастикою додадуть впевненість у власній гнучкості і красі. Але все ж саме бажання дитини і його готовність працювати в спортзалі повинні бути визначальними при виборі секції (або має спрацювати вроджене педагогічну майстерність самих батьків).

Про гроші

Батькам важливо не забути, що будь-який спорт вимагає витрат. (Втім, як і отримання музичного, художнього освіти або відвідування занять танцями). Перш ніж дитина впритул підійде до тренувань, дізнайтеся у його тренера про все спортивний інвентар - спортивні костюми, боксерські рукавички або гімнастичні обручі, кеди або чешки - особливості, переваги та вартість. Адже якщо не вийде купити все необхідне, дитина не зможе повноцінно займатися улюбленим спортом, а тому буде хандрити. І іноді, що не підрахувавши заздалегідь, батьки забирають з секції дитини, недооцінивши витрати.

Молодим у нас дорога ...

Практично всі вище перераховані спортивні заклади розраховані на учнів загальноосвітніх шкіл. Що ж виходить? Якщо випустився зі школи, так в спорт більше - ні ногою? Якщо, звичайно, не вчитель фізкультури ...

Почнемо з того, що Ізмаїльська молодь показує гідні для наслідування результати. В цьому році в Ізмаїлі додалося і бронзових, і срібних, і золотих медалістів.

З недавніх перемог відзначимо «золотих» близнюків - сестер Фуклєва. Вихованки відомого ізмаїльського тренера Надії Ейсмонт на змаганнях національного рівня завоювали чотири (!) Золотих медалі.

Боксер Марк Дамаскін, учень заслуженого тренера України, майстра спорту Геннадія Румянцева, на чемпіонаті Європи посів третє місце і привіз додому «бронзу». Наш фехтувальник Микита черепаха в свій перше вихід у доросле спортивне життя посів друге місце серед дорослих на турнірі з підготовки Чемпіонату України. А Роман Гудмінскій завоював друге місце на Кубку України з мотокросу, який проходив на початку місяця на трасі Білгорода-Дністровського.

І це - результати тільки за останній місяць!

... старикам у нас - шана!

Так Так саме так. Спорт живе не тільки в середовищі молодих. Змагання проходять не тільки серед учнів шкіл міста, області або країни, але і серед ветеранов.Нововведеніем цього року стало проведення змагань з пляжного волейболу серед ізмаїльчан. Причому, тоді ні спекотне сонце, ні розпечений пісок не завадили проведенню турніру, не змусили суддів втекти в тінь. Правда, хлопців старими не назвеш, але і школярами вони перестали бути.

А на початку вересня з Керчі (Крим) Ізмаїльська команда портовиків повернулася з Великим Кубком. На Кримському півострові проходила Спартакіада ​​профспілки працівників морського транспорту України. І в програму змагання входили ті види спорту, які є традиційними на флоті. У першому тижні вересня через п'яти видів програми наші земляки опинилися першими в чотирьох.

Ще раніше, в кінці серпня, в Харкові проходив відкритий чемпіонат України з марафонського бігу, приурочений до Дня Незалежності України, а також 68-й річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Для Ізмаїла цей марафон є близьким по духу, так як в ньому брав участь відомий ветеран і пропагандист бігу Георгій Митев, який, до речі, тоді вивів на старт свого 19-річного учня Григорія Кардарана. Звичайно, багато ізмаільчане пам'ятають, як Георгій Іванович захищав честь нашого міста в США. Правда, йому довелося бігти два марафону (причому взаємозалежних): перший - по спонсорам, а другий - уже по Америці.

Нарешті, турнір з волейболу, в якому нарівні з трьома молодіжними командами брали участь чотири дорослих (ветеранських). І вони теж досягли високих результатів!

Залишається згадати ще про футбол і клубі любителів бігу. У кожного з них є свої злети і падіння, свої перемоги і поразки. Втім, як і в будь-якому іншому виді спорту. До слова, в рамках святкування 421-ї річниці Ізмаїла в місті пройдуть два міжнародні турніри серед ветеранів: з 8 по 9 жовтня - турнір з футболу «Кубок Бессарабії», а з 13 по 16 жовтня - по волейболу.

спортивна рукавичка

Мова піде не про боксерської рукавичці, а про приміщення для нашого спорту. Сьогодні всі наші спортсмени - юні і дорослі - займаються в старих приміщеннях, більшість з яких давно слід було б капітально відремонтувати або навіть реставрувати. Єдиного спорткомплексу в місті слави російської зброї і активної спортивної життя немає.

Це викликає смуток - тим більше що, наприклад, в Ізмаїльському районі є відмінний спорткомплекс. Де? У Кам'янці. Звичайно, це село не є типовим населеним пунктом, а й Ізмаїл претендує на статус столиці Українського Придунав'я.

Більш того, в Кам'янці є і критий басейн - давня мрія ізмаїльчан, що не розпещених можливістю покупатися в межах міста в водах могутнього і норовливого Дунаю. ...

Першим в списку спортивних об'єктів є поза сумнівами, що не належить місту спортивний комплекс «Портовик», де проводяться змагання міжнародного рівня.

За ним слідують інші спортивні майданчики, і навіть стадіону - не власність міста. А якщо і стане такою, то поки неясно, чи буде по Савці свитка - чи потягне місцевий бюджет витрати на його утримання. Базу-то відпочинку «Прибій» на Ялпуг, передану в комунальну власність міста, ми не зуміли втримати? А тепер платимо за все? Ось і вийшло за приказкою - віддай дружину дядькові ...

Тобто, все погано? І на тлі світової кризи, який ніби як пройшов, але, кажуть, обіцяв повернутися, надій немає ніяких?

Але ж ні! Є хороша новина.

В Ізмаїлі побудують спорткомплекс

В Ізмаїлі побудують спорткомплекс

Спорткомплекс в Ізмаїлі буде, як очікується, на місці довгобуду на вул. Івана Франка - там, де місто сподівався побачити Школу майбутнього (навпроти дев'ятої школи).

- У жовтні цього року почнуться роботи на будмайданчику на вулиці Івана Франка, де буде побудований сучасний спортивний комплекс, - запевнив нас міський голова Андрій Абрамченко .

Саме тут, в дво- і триповерховому комплексі, як очікується, розташуються численні малі спортивні зали, адміністративний комплекс, душові, роздягальні, підсобні приміщення, а також головний спортивний зал з сучасними глядацькими трибунами, де можна буде проводити змагання, наприклад, з художньої гімнастики, міні-футболу або волейболу. ...

Дуже хотілося б, щоб вижила і навіть розвиває фізкультура отримала, нарешті, Палац спорту. Або спортивний комплекс. Гідний статусу Ізмаїла і успіхів, досягнутих нашими спортсменами.

Ірина Королькова

Вникнувши в це, ми вирішили дізнатися, а як поживає фізкультура у нас, в Ізмаїлі?
Куди піти?
Якщо ваша дитина ні в яку не хоче йти на чергове тренування, свідомо «забуває» форму, батькам слід замислитися: може, він просто не хоче ставати майбутнім Кличко, Клочкової або Шарапової?
Що ж виходить?
Якщо випустився зі школи, так в спорт більше - ні ногою?
Де?
Базу-то відпочинку «Прибій» на Ялпуг, передану в комунальну власність міста, ми не зуміли втримати?
А тепер платимо за все?
Тобто, все погано?
І на тлі світової кризи, який ніби як пройшов, але, кажуть, обіцяв повернутися, надій немає ніяких?