Полезные материалы

Геннадій Головкін

  1. біографія Геннадій Головкін GGG (Triple G) - видатний казахстанський боксер, володар безлічі чемпіонських...
  2. Бокс
  3. Особисте життя
  4. Геннадій Головкін зараз

біографія

Геннадій Головкін GGG (Triple G) - видатний казахстанський боксер, володар безлічі чемпіонських титулів і нагород, провів близько 40 боїв, програвши лише одного разу.

Дитинство і юність

Майбутній чемпіон світу з боксу народився в Казахстані, в Караганді, 8 квітня 1982 року. За знаком зодіаку Геннадій - Овен. Мати хлопчика за національністю кореянка, батько - росіянин, але сам Геннадій вважає себе казахом. Головкін-старший працював в шахті, мама працювала асистентом в хімічній лабораторії. Сім'я, в якій виховувалося четверо дітей, жила в Майкудук. На ті часи місцевість вважалася кримінальним районом Караганди.

На ті часи місцевість вважалася кримінальним районом Караганди

Геннадій Головкін в дитинстві

У Гени було три брати: його брат-близнюк Максим (сьогодні він - заслужений тренер з боксу) і двоє старших братів, Вадим і Сергій. Старші брати загинули, за чутками, це сталося в ході їхньої служби в армії. Втрата близьких людей наклала відбиток на характер хлопця. Геннадій став цілеспрямованим і непохитним на шляху до мети. Хлопчик прийшов в студію боксу у віці 8 років і вже до 11 років показував приголомшливі результати.

Пізніше спортсмен розповідав, що за часів його юності володіння навичками боксу або боротьби було просто необхідною умовою. У «лихі 90-е» у великих містах існувала ворожнеча між кварталами, вулицями і мікрорайонами, молодь збиралася в вуличні банди і угруповання, а банальна бійка нерідко оберталася кривавим побоїщем. Кожен хлопчисько або хлопець повинен був вміти захистити себе, і Гені Головкін це непогано вдавалося.

Кожен хлопчисько або хлопець повинен був вміти захистити себе, і Гені Головкін це непогано вдавалося

Геннадій Головкін на Олімпіаді в Афінах

Перше ж змагання обласного масштабу стало вирішальним для юного боксера. 11-річний Геннадій зміг перемогти суперників, яким на той момент було по 14-15 років.

Головна відмінність любительського боксу від професійного полягає в скороченому (до 8 хвилин) часу поєдинку, використанні шолома і рукавичок і в менш жорстких вимогах до бійців з боку суддів. За час любительської кар'єри Гена Головкін встиг провести 350 поєдинків, з яких 345 боїв завершилися його перемогою.

За час любительської кар'єри Гена Головкін встиг провести 350 поєдинків, з яких 345 боїв завершилися його перемогою

Боксер Геннадій Головкін

Біографія спортсмена рясніє численними титулами і чемпіонськими званнями. І аматорський період в кар'єрі боксера, зріст якого становить 179 см при вазі 72 кг, не став винятком. Серед них - золото на чемпіонаті світу в Бангкоку, срібло на Олімпіаді в Афінах, срібло на кубку світу в Астані.

Бокс

Ера професійного спорту для Triple G стартувала в 2006 році. Він відразу став зіркою світової величини, виступаючи в середній ваговій категорії (вага до 72 кг). Перші 8 поєдинків боксер закінчив достроково, обігравши багатьох більш досвідчених суперників по рингу.

Перші 8 поєдинків боксер закінчив достроково, обігравши багатьох більш досвідчених суперників по рингу

Боксер Геннадій Головкін

Наступні бої проклали дорогу до звання чемпіона світу за версією WBA, яке дісталося казахському спортсмену в 2010 році. Цьому передували численні перемоги: в 2007 році над Мехді Боул, в 2008 році над Іаном Гарднером і німцем Маліком Дзіаррой. У 2009 році було ухвалено ще два бої, що закінчилися поразкою суперників - над іспанцем Джоном Андерсоном Карвальо і росіянином Михайлом Макаровим в поєдинку за титул міжконтинентального чемпіона WBO. У 2010 році Геннадій здобув перемогу над колумбійцем Мілтоном Нуньєсом за звання тимчасового чемпіона світу WBA.

У грудні 2010 року Головкін відправив у нокаут панамця Нельсона Хуліо Тапіа. Сталося це в поєдинку за звання регулярного чемпіона світу за версією WBA, який і дістався GGG. У 2011 році чемпіон підтвердив цей титул в боях з Кассіма Оумою і Лахуаном Саймоном, а в 2012 році - в спарингу з японцем Макото Фучігамі.

У 2011 році чемпіон підтвердив цей титул в боях з Кассіма Оумою і Лахуаном Саймоном, а в 2012 році - в спарингу з японцем Макото Фучігамі

Геннадій Головкін і Гжегож Прокса

Шанувальників казахського чемпіона мучить питання: Геннадій Головкін - лівша чи правша? Так ось, боксер-панчер використовує лівобічну стійку, характерну для правші, яким він і є. Втім, це не заважає йому з успіхом посилати в нокаут супротивників-лівшів, як це сталося з поляком Гжегожем проксі.

У 2012 році Головкін дебютував на штатівської каналі HBO. З тих пір він провів безліч поєдинків, кращі моменти відображені на численних фото, а самі бої в форматі відео доступні будь-якому користувачеві. З цього моменту боксер став отримувати значні гонорари.

Геннадій Головкін і його найшвидший бій

Перша багатотисячна зарплата дісталася Геннадію Головкін під час бою з Габріелем Росадо в січні 2013 року. За перемогу Головкін отримав $ 350 тис. Поступово сума збільшилася, і вже в 2015 році гонорар казахстанського боксера за бій з Віллі Монро-молодшим склав $ 1,5 млн, а з Давидом Лем'є - $ 2 млн.

До переліку найкращих боїв казахського чемпіона по праву можна включити практично всі поєдинки, що транслюються каналом HBO. До їх числа відносяться бої з Гжегожем проксі, польським фаворитом, британцем Меттью Маклін, американцем Кертісом Стивенсом, бійцем з Гани Осуману Адамою.

Геннадій Головкін з тренером Абелем Санчесом

У липні 2014 року Головкін зустрівся на рингу з екс-чемпіоном WBA Деніелом Гілом. Бій завершився в третьому раунді перемогою казахського боксера. У жовтні того ж року Геннадій нокаутував Марко Антоніо Рубіо, завершивши сутичку в другому раунді. Найдовшим для чемпіона став бій з канадцем Мартіном Мюрреєм, який, незважаючи на нокдаун, швидко відновлювався. Бій тривав 11 раундів і увінчався технічним нокаутом з боку Головкіна.

Потім пішли бої чемпіона з американцем Віллі Монро-молодшим, Давидом Лем'є (бій тривав 8 раундів, але навіть надприродне мужність і стійкість канадця не принесли йому перемоги). У квітні 2016 року Головкін нокаутував американця Домініка Уейда, що раніше не знав поразок на ринзі.

У травні 2016 року Геннадій визнаний чемпіоном світу з боксу за версією WBC, оскільки попередній володар титулу, Сауль "Канело" Альварес , Відмовився від нього добровільно.

Геннадій Головкін і Канело Альварес

Один з останніх боїв титулований спортсмен, який нині мешкає в Лос-Анджелесі, провів з чемпіоном світу за версією IBF Келлі Брук. При цьому на кону стояли всі чемпіонські пояси, якими володів Геннадій, крім титулу WBA. Для казаха поєдинок закінчився перемогою, а для Келлі Брук - переломом очниці. Гонорар Головкіна склав на той момент $ 4 млн.

У свій час ходили чутки про можливий бій Головкін - Мейвезер , Однак шансів на проведення цього поєдинку немає, і навряд чи вони з'являться найближчим часом.

Нокаути Геннадія Головкіна

У 2016 році Головкін був занесений в «Книгу рекордів Гіннесса» як володар найвищого співвідношення нокаутів за всю кар'єру чемпіона в середній вазі. З 36 поєдинків, проведених Геннадієм з 2006 по 2016 роки, 33 бої закінчилися нокаутірованіем суперників. Воно склало 91,67%. Боксеру був виданий сертифікат зафіксованого рекорду. Фото документа Головкін розмістив на своїх профілях в «Твіттері» і «Інстаграме» . А самі знімки з церемонії вручення нагороди потрапили на сторінку офіційного сайту WBC ( «Всесвітньої боксерської ради»).

Довгоочікуваним боєм 2017 року став зустріч Геннадія Головкіна і Сауля Альвареса, яка відбулася у вересні. Ніхто з суперників не хотів втрачати чемпіонські титули, тому бій закінчився нічиєю. З чуток, Головкін за участь в змаганні отримав максимальний гонорар за час спортивної кар'єри - $ 25 млн, хоча офіційно заявлена ​​була цифра в $ 3 млн.

Особисте життя

Особисте життя прославленого боксера надійно захищена від цікавих репортерів і рідко потрапляє на перші шпальти світської хроніки. З дружиною Аліною Гена познайомився ще в 2000 році в рідному Казахстані. Через сім років закохані зв'язали себе узами шлюбу. Подружжя живе в Лос-Анджелесі, виховують сина Вадима. Хлопчик народився в 2009 році, і його батько знайшов у собі мужність бути присутнім на пологах, підтримуючи улюблену жінку. Геннадій визнається, що почуття, які він випробував при появі сина на світло, неможливо передати словами.

Геннадій визнається, що почуття, які він випробував при появі сина на світло, неможливо передати словами

Весілля Геннадія Головкіна

Відомо, що дружина Головкіна має дві вищі освіти. Аліна майже не з'являється з чоловіком на будь-яких світських заходах і ніколи не ходить на його поєдинки, вважаючи за краще залишатися в тіні. У вересні 2017 року родині Геннадія Головкіна відбулося чергове радісна подія. Подружжя знову стали батьками, Аліна подарувала чоловікові дочку. За словами спортсмена, його хобі - бути поруч з рідними людьми і насолоджуватися спілкуванням.

Геннадій Головкін намагається не робити сімейне життя публічним надбанням, зате не приховує подробиці своєї дружби з американкою Рондо Роузі . Ронда є чемпіонкою UFC з боксу серед жінок у найлегшій вазі, а також затятою вболівальницею Геннадія. Сам Гена також не раз зізнавався «в любові» до Ронде, природно, в професійному плані. Спортсмени переписуються, неодноразово зустрічалися і висловлювали свої дружні почуття при особистому спілкуванні.

Спортсмени переписуються, неодноразово зустрічалися і висловлювали свої дружні почуття при особистому спілкуванні

Геннадій Головкін з батьками

Геннадій Головкін залишається визнаною легендою боксерського рингу, йому неодноразово присвячувалися документальні фільми. На питання про стан спорту на батьківщині Головкін визнав, що ні в Росії, ні в Казахстані у боксерів немає повноцінної можливості розвиватися в професійному напрямку. У 2016 році Геннадій відвідав Астану, де збирається організувати академію боксу.

Геннадій Головкін зараз

На початку травня 2018 року між Геннадієм Головкіна і мексиканцем Саулом Альваресом повинен був відбутися найгучніший бій року. Але антидопінгова комісія відсторонила Альвареса на півроку після позитивної допінг-проби боксера. Замість мексиканця на ринг вийшов американець вірменського походження Ванеса Мартиросян. Бій був нерівним, так як суперник Геннадія виявився на порядок слабше, до того ж до змагання Ванеса два роки перебував у простої. Хоча, на думку тренера Головкіна Абеля Санчеса, Ванеса міг стати небезпечним суперником для його підопічного з-за відсутності зобов'язань і тиску ззовні.

Хоча, на думку тренера Головкіна Абеля Санчеса, Ванеса міг стати небезпечним суперником для його підопічного з-за відсутності зобов'язань і тиску ззовні

Геннадій Головкін і Ванеса Мартиросян

Геннадій не дав супернику і шансу, нокаутувавши його звичної багатоходової комбінацією. Навіть черговий рекорд Головкіна - 20-а за рахунком захист чемпіонського титулу, повторюючи рекорд Бернарда Хопкінса - не доставили казахстанському боксеру того задоволення, яке він міг отримати від змагання з більш гідним противником.

Геннадій Головкін мав вийти на бій проти українського боксера Сергія Дерев'янченко, щоб захистити титул чемпіона світу в середній вазі за версією Міжнародної боксерської федерації (IBF). Але казахський спортсмен відмовився від змагання, тому титул залишився вакантним.

У вересні 2018 року в Лас-Вегасі відбувся бій року - реванш з Канело. Як і в перший раз поєдинок розтягнувся на 12 раундів, а найсильнішого з працею визначили судді. На цей раз переможцем був визнаний Сауль Альварес. Головкін поставив на кін і в підсумку втратив три чемпіонських поясів у середній ваговій категорії за версіями WBC, WBA (Super) і IBO.

Титули, нагороди

  • 2002 - срібло на кубку світу в Астані
  • 2003 - золото на чемпіонаті світу в Бангкоку
  • 2004 - срібло на Олімпіаді в Афінах
  • 2015- найкраща позиція за рейтингом BoxRec - 1132 очок
  • чемпіонські пояси WBA, IBF, IBO, WBC