Полезные материалы

Кращі білоруські бійці XXI століття

  1. Олексій Ігнашов
  2. Андрій Кулебін
  3. Віталій Гурков
  4. Дмитро Шакута
  5. Дмитро Валент
  6. Василь Шиш
  7. забитий Самедов
  8. Юрій Безсмертний
  9. Денис Гончеронок
  10. Кращі білоруські бійці в 90-х

Тільки самі титуловані і відомі

Тільки самі титуловані і відомі.

Олексій Ігнашов

Олексій Ігнашов

Один з кращих бійців світу в суперважкій вазі. На піку своєї кар'єри був справжньою зіркою К-1. Тайським боксом почав займатися в 17-річному віці під керівництвом Андрія Грідіна в клубі «Чинук».

Чемпіон світу з тайського боксу і учень Грідіна Андрій Зеленевскій згадував: «Ігнашов, звичайно, талант. Було зрозуміло одразу, що це зірка. Хоча ось всі говорять, що він жодного разу не був в нокауті. Так, по професіоналам він не був в нокауті, а ось по любителям був. Я добре пам'ятаю цю історію. Це був 1994 рік або 1995-й. Проходив в БПИ (зараз БНТУ) щось типу чемпіонату міста. І ось Грідін варто, показує на Ігнашова: «Ось цей хлопець хороший, здатний». І цей хлопець - бах! - падає в нокаут. Його склав якийсь боксер з руки. Але треба віддати належне Грідін, що він побачив тоді щось в Ігнашове. Я дивлюся на нього: начебто нічого особливого, а тут ще й падає. Але Грідін відразу зрозумів, що це зірка. І він потім підтягнув його в «Чинук». Льоша був, звичайно, з характером боєць, терплячий, вольовий. Він міг завжди утнути щось несподіване. Може бути, і правильне йому підібрали прізвисько - «Червоний скорпіон». Він міг вжалити. Скільки боїв у нього було, коли здавалося що все йде абияк, а потім бах - нокаут ».

Ігнашов сім разів ставав чемпіоном світу з тайського боксу. Але основного успіху і популярності домігся, виступаючи в японському промоушні К-1 (починаючи з 2000 року). Протягом 2001-2004 років входив в першу десятку кращих важкоатлетів планети. На цьому відрізку він перемагав таких відомих бійців як Ніколас Петтас, Бйорн Бреги, Пітер Аертс, Майк Бернардо, Семмі Схілт, Бадр Харі, Олександр Устинов та ін. За час виступів в К-1 Ігнашов двічі доходив до фінальної вісімки світового гран-прі, ставши півфіналістом в 2001 році і чвертьфіналістом в 2003-му. З 2005 року в кар'єрі Олексія почався спад, він на час поїхав жити і тренуватися в Нову Зеландію. Через кілька років повернувся в рідний «Чинук» і ще раз зустрівся в рингу з багатьма своїми старими суперниками. На жаль, на цей раз Олексій був слабшим.

Свій останній бій Олексій Ігнашов провів 26 квітня 2015 року в Афінах проти грека Антоніо Тзороса, де завоював титул чемпіона світу за версією WKN.

Олексій Ігнашов: «Японка чекала мене в готелі з газовою плиткою, щоб приготувати борщ»

Андрій Кулебін

Андрій Кулебін

Андрій з тих бійців, які в уявленні особливо не потребують - його ім'я і так знає весь світ. Займатися бойовими мистецтвами почав в 9 років з секції тхеквондо. У віці 13 років перейшов в клуб «Кік Файтер» до тренера Євгена Котельникова, де почав тренуватися за правилами Муай Тай. У 16 років виграв чемпіонат Білорусі серед дорослих, але чемпіонат світу підкорився йому не відразу. Переможцем Андрій став з третьої спроби, коли йому було 19 років (2003 рік). І з тих пір все і почалося. Зараз Кулебін - 25-разовий чемпіон світу за різними версіями.

На даний момент Андрій - єдиний боєць в світі, 5 разів завойовував титул чемпіона світу за найпрестижнішою версією в Муай Тай (WMC). У 2008 році став першим білоруським тайбоксера, який отримав звання заслуженого майстра спорту.

Неодноразово визнавався кращим бійцем чемпіонатів світу серед любителів і кращим бійцем планети.

Андрій Кулебін: «Прошу дівчат мене не обіймати і не цілувати. Але все одно лізуть »

Віталій Гурков

Віталій Гурков

Через секції футболу, в'є під дао, спортивного орієнтування та баскетболу в 14-річному віці Гурков потрапив в бійцівський клуб «Чинук» до тренера Дмитра П'ясецького. Через два роки, коли Віталію було всього 16, він виграв свій перший титул чемпіона світу з тайського боксу серед любителів в поєдинку з 33-річним португальцем і став наймолодшим в історії Білорусі чемпіоном світу серед любителів (2003 рік). Протягом майже 10 років у складі національної збірної не програвав за правилами тайського боксу. У світі Муай Тай відомий своїм потужним клінчем, яким розривав навіть тайських бійців. У 2007 році протягом півроку жив і тренувався в Австралії, де виграв турнір «Brute Force». У 2010 році став переможцем відбіркового турніру «К-1 MAX» в Мінську, після чого зустрічався з одним з найвідоміших кікбоксерів світу Джорджіо Петросяном. У 2012 році дійшов до фіналу турніру Thai Fight, де поступився Буакау Банчамеку. У квітня 2013 році коліном в стрибку нокаутував литовця Ваідаса Валансіуса на турнірі K-1 WORLD GP в Вільнюсі. У січні 2015 здобув перемогу над тайців Кемом Сітсонгпінонгом і завоював свій перший титул чемпіона світу серед професіоналів (за версією WBC).

На даний момент є десятикратним чемпіоном світу з тайського боксу і багаторазовим чемпіоном Європи. Заслужений майстер спорту Республіки Білорусь.

Віталій Гурков: «У Brutto ми все братани»

Дмитро Шакута

Дмитро Шакута

Займатися тайським боксом почав за прикладом старшого брата в клубі «Кік Файтер» у тренера Сергія Каниша. На своєму першому чемпіонаті світу з тайського боксу став третім у віці 16 років. Через п'ять років пішов з клубу і став тренуватися на території військової частини 3214 під керівництвом Геннадія Капш.

У виступах на аматорських чемпіонатах світу з тайського боксу у Дмитра була перерва на цілих сім років - з 2001 по 2008 рік. У той час більше уваги він приділяв боїв за правилами К-1. У 2008 році став чемпіоном світу за версією It's showtime. Два рази відстоював титул. Втретє поступився його бразильцеві Олександру Космо. Також сім разів ставав чемпіоном світу серед професіоналів за різними версіями і шість разів серед любителів. В даний момент займається тренерською діяльністю: керує власним бійцівським клубом «Шок» і працює інструктором зі спецпідготовки в загоні спецназу. Заслужений майстер спорту Республіки Білорусь.

Дмитро Шакута: «За кордоном все бізнесмени. Приносиш дохід - цікавий. Ні - до побачення »

Дмитро Валент

Дмитро Валент

Спортивну кар'єру почав з секції тхеквондо. Через три роки перейшов в Муай Тай і почав тренуватися в клубі «Кік Файтер» під керівництвом Юрія Варакса. Лише через два роки завоював золоту медаль серед юніорів на чемпіонаті світу з Муай Тай в Бангкоку в ваговій категорії до 67 кг. У 2007 році виграв аматорський чемпіонат світу з кікбоксингу у вазі до 75 кг, титули чемпіона світу серед професіоналів за версією WAKO-PRO і WKN.

Після цього він заніс в свою скарбничку 5 титулів чемпіона світу серед любителів з тайського боксу, два - з кікбоксингу і ще шість разів ставав чемпіоном Європи. 11 раз йому не було рівних у світі за різними версіями серед професіоналів. У 2008 році був визнаний кращим бійцем чемпіонату Європи серед аматорів. У 2013-му на Всесвітніх іграх бойових мистецтв поступився у фіналі знаменитому росіянинові Артему Левіну. У 2015 році йому було присвоєно звання заслуженого майстра спорту Республіки Білорусь. Одружений на чемпіонці Європи з тайського боксу Марії Пимахова.

Василь Шиш

Василь Шиш

Василь Шиш - відома людина в світі бойових мистецтв. Розквіт його кар'єри припав на юний вік, а завершив кар'єру він тоді, коли багато хто тільки починає показувати високий результат. У 1998 році він 15-річним хлопчаком став чемпіоном Європи з Муай Тай і отримав приз за кращу техніку. До слова, на тому чемпіонаті виступали Олексій Ігнашов і Дмитро Шакута, але саме Василя відзначили почесним призом.

У 1999 році Шиш став чемпіоном світу з тайкікбоксінгу серед любителів (WAKO) в першій напівсередній вазі. Правда, на чемпіонатах світу серед любителів, що проходили в той час тільки в Таїланді, йому не щастило: третє місце в 1999-му, другий - в 2001-му. Зате ці упущення Василь компенсував успіхами на професійному рингу. У 2000 році він в 17-річному віці став чемпіоном світу за версією IKF. У 2003-му був здобутий ще один пояс - ISS в Таїланді, а в 2004-му - за версією WKN.

Був першим білоруським спортсменом, що зустрівся в рингу з відомим Буакау .

Раніше початок спортивної кар'єри спричинило і її швидке завершення. Свій останній бій Шиш провів в 2007 році у віці 25 років. Після цього він заснував власний бійцівський клуб «Таймір», але незабаром закрив його через фінансові проблеми. В даний час працює тренером в клубі «Шок».

забитий Самедов

забитий Самедов

Забитий народився в одному з селищ Грузії в азербайджанській сім'ї. Коли йому було 10 років, його сім'я переїхала до Мінська. Тут він потрапив в клуб «Чинук» до тренера Дмитра П'ясецького та став займатися тайським боксом, але поступово перекваліфікувався тільки на виступи за правилами К-1.

Потрапив до списку провідних бійців цієї організації після кількох важливих перемог в 2004-2006 роках. Став визнаним чемпіоном К-1 після перемоги на турнірі «Fighting Network» в Ризі в 2006 році. У квітні 2008 року Самедов став другим (після Олексія Ігнашова) бійцем в історії Білорусі, що дійшли до фінальної серії К-1. На цьому турнірі, що проходив в Амстердамі, переміг Дуга Вини і Брайена Дувеса, але був зупинений в фіналі Ерролом Циммерманом. На міжнародних турнірах виступає під двома прапорами - білоруським і азербайджанським. В даний момент представляє чеченський бійцівський клуб «Ахмат».

Юрій Безсмертний

Юрій Безсмертний

У 11 років почав тренуватися в клубі «Чинук» під керівництвом Дмитра П'ясецького. Через деякий час опинився в числі збірної клубу разом з такими відомими бійцями як Олексій Ігнашов, Віталій Ахраменко, Забито Самедов і іншими. Вигравши юніорський чемпіонат світу, в сімнадцятирічному віці почав брати участь у дорослих змаганнях. Потім спробував себе в професійних боях і почав виступати тільки за правилами К-1.

У 2007 році взяв участь у відбірковому турнірі в К-1 World Max, який проходив в Литві, і в другому поєдинку отримав серйозну травму руки, яку лікував упродовж двох наступних років.

Вилікувавши травми, почав тренуватися під керівництвом Андрія Грідіна. У 2010 році повернувся в ринг і виграв турнір за правилами К-1 за пояс чемпіона версією WKF. Рік по тому переміг на турнірі за пояс чемпіона за версією WFKB 2011, відкривши собі дорогу на турнір Fight Code. Перемігши в 1/8 фіналу швейцарського бійця, на стадії чвертьфіналу зустрічався з італійцем Арменом Петросяном і виграв у нього за очками. Але на наступний день організатори Fight Code повідомили, що помилилися з підрахунками і поставили умову: або вони змінюють суддівське рішення на користь Петросяна, або проводиться ще один бій. Юрій вибрав другий варіант, і в другому поєдинку Безсмертний відправив Армена в нокаут в першому ж раунді. Після перемоги в півфіналі над угорським бійцем за очками, в фіналі він мав зустрітися з легендарним тайців Судсакорн, який і до цього дня залишається єдиним в світі бійцем, який зумів відправити в нокаут Андрія Кулебіна. Юрій переграв тайського бійця за всіма статтями і став чемпіоном турніру.

Після цього Безсмертний виграв ще кілька боїв, серед яких була красива перемога нокаутом над відомим вірменином Гаго Драго , А в 2013 році була серія з п'яти поспіль поразок. Після цього він провів ще кілька боїв, чергуючи перемоги і поразки. Свій останній бій провів на турнірі Mixfighter в листопаді 2014 року в Мінську, після чого взяв перерву в кар'єрі, який тривав близько року. В даний момент знову приступив до тренувань.

Юрій Безсмертний: «Свої бої ніколи не переглядаю»

Денис Гончеронок

Денис Гончеронок

Займатися єдиноборствами почав в місті Осиповичі. Став чемпіоном Білорусі з рукопашного бою серед дітей, потім перейшов в тайський бокс. У 17 років завоював титул чемпіона світу серед любителів. Після цього переїхав до Мінська і почав тренуватися у Дмитра П'ясецького в клубі «Чинук». Успішно поєднує виступи в тайському боксі і кікбоксингу. На даний момент є десятикратним чемпіоном світу серед любителів. У 2011 році брав участь в турнірі «Kickboxing Empire» в Лас-Вегасі, де переміг відомого голландського кікбоксера Редуана Кайро. У 2014 році у них відбувся реванш, де судді за підсумком бою визнали нічию. У січні 2015 роки зустрічався з росіянином Артемом Вахитовим в поєдинку за звання чемпіона світу з тайського боксу серед професіоналів за версією WMC і поступився одноголосним рішенням суддів.

Заслужений майстер спорту Республіки Білорусь з тайського боксу.

«Дуже мало щирих людей. Все навколо за бабки. Чемпіон світу з муай-тай - про нокдауні і сухофруктах »

Цей список, як і попередній , Далеко не повний. Серед найвідоміших бійців Білорусі можна виділити ще багаторазового чемпіона світу з тайського боксу Юрія Булата, сильного кікбоксера Сергія Гура, чемпіона Fight Code Віталія Ахраменко, Дмитра Варці, недавно здорово пошумевшего в світі професійного Муай Тай, Андрія Герасимчука, який обіцяє перетворитися на справжню зірку кікбоксингу, інтерконтинентального чемпіона світу IKA Павла Турук, молодого і подає великі надії Петра Романкевич, працездатного і дуже перспективного Чингіза Аллазова, семиразового чемпіона світу з тайського боксу Олексія Кудіна та багатьох інших бійців , які впевнено підтверджують феномен унікальною обдарованості білорусів в сфері єдиноборств.

Кращі білоруські бійці в 90-х

Фото: by.tribuna.com, vk.com, mensby.com, ajaxboxing.com.ua, frb.by, superkarate.ru.