Лондон-2012: збірна Росії піднялася на 4-е місце в загальномедальному заліку

10 серпня 2012 9:05 10 серпня 2012 9:05   Програма Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні в четвер, 9 серпня, в тринадцятий день змагань виявилася досить насиченою

Програма Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні в четвер, 9 серпня, в тринадцятий день змагань виявилася досить насиченою. Багато ігрові види перейшли в стадії півфіналів і фіналів, а центральною подією дня опинилися жіночі фінали з боксу - ще був, адже на британській Олімпіаді цей вид спорту дебютував як нова олімпійська дисципліна. Ну а крім того, продовжилися змагання легкоатлетів. Тим часом Олімпійська збірна Росії нарешті піднялася на четверте місце в загальнокомандному заліку.

Головні героїні

Центральними фігурами дня на Олімпіаді стали учасниці фінальних поєдинків з боксу - ці спортивні заходи примітні головним чином тим, що стали першими в своєму роді. Справа в тому, що лондонські Ігор-2012 стали першими, на яких проводився жіночий боксерський турнір. Особливу цінність фінальним олімпійським боїв додає той факт, що в двох з них брали участь росіянки.

Софія Очігава Софія Альбертівна вийшла в фінал у ваговій категорії до 60 кілограмів, Надія Торлопова - у вазі до 75 кілограмів. Обидві російські спортсменки гарантували собі медалі, і обидві взяли лише срібло - ні Софія, ні Надія не змогли впоратися зі своїми суперницями, і задовольнялися другими місцями. А суперниці, треба сказати, нашим дівчатам дісталися дуже гідні.

У фіналі з Очігава Софія Альбертівна зустрічалася представниця збірної Ірландії Кеті Тейлор, яка боксує з юного віку. Як справедливо помітили експерти, ірландка в фіналі була трохи сильніша за російську спортсменки, хоч тренер Очігава Софія Альбертівна з цим і не згоден. Так чи інакше, Тейлор виявилася справжньою героїнею фіналу, адже саме їй випала честь принести збірній Ірландії, вболівальники якої палко підтримували спортсменку під час фінального бою, першу і, можливо, останню олімпійську нагороду Лондона-2012.

Що стосується поєдинку за участю Надії Торлопова, то великих шансів на перемогу у неї не було - це стало зрозуміло на перших же хвилинах поєдинку, в якому вона зустрічалася з 17-річною зухвалої американкою Клариссой Шилдс. Ймовірно, позначився вік: 33-річної Торлопова було важко встигати за юною американкою. І представниця США здобула над росіянкою, після бою оголосила про завершення кар'єри, впевнену перемогу з рахунком 19:12. Торлопова була явно незадоволена собою і на церемонії нагородження виглядала швидше засмученою, чим викликав велику радість сріблом Лондона-2012. Чого не скажеш про Шилдс, що примудрилася під час фінального поєдинку показати російській спортсменці мову, - та раділа медалі, як дитина.

Але справжньою героїнею боксерського турніру стала британка Нікола Адамс. Саме ця спортсменка назавжди увійде в історію жіночого боксу як перша олімпійська чемпіонка: у фінальному бою у вазі до 51 кілограма вона перемогла китаянку Цаньцань Жень.

А після того, як були розіграні медалі в жіночому боксі, черга дійшла і до жіночої боротьби. У цьому виді в медальних сутичках 9 серпня Росію представляли Валерія Жолобова (вона програла бронзу представниці Азербайджану Юлії Раткевіч) і Наталія Воробйова, яка стала для національної збірної справжнім подарунком. У фінальній сутичці у вазі до 72 кілограмів Воробйова воювали з хорваткою Станкою Златевою Христової. У другому періоді росіянка достроково здобула перемогу на туше.

Наталія Воробйова стала першою в історії російського олімпійського руху чемпіонкою з боротьби. Але і це ще не все заслуги Наталії перед національною командою: саме вона стала тією самою золотою медалісткою, яка вивела збірну на четверте місце в неофіційному общекомандоном заліку. Чемпіонка по боротьбі принесла Росії дванадцятий золото, що дозволило команді обійти в списку збірних-медалісток Південну Корею.

-Бол і водне поло

На тринадцятий день Олімпіади багато ігрові види спорту (в основному ті, назви яких закінчується на «-бол») перейшли в фінальні і півфінальні стадії. Тут, безумовно, потрібно згадати про жіночий футбол, де відбулися матчі за бронзу і золото. Олімпійськими чемпіонками в цьому виді програми стали американські спортсменки, які обіграли у фіналі японок з рахунком 2: 1. Справжня ж драма розгорнулася в матчі за бронзу, де попереду виявилися канадські спортсменки, встречашвіеся з французькою командою. Долю медалі при цьому вирішило доданий час. Автором єдиного гола в ворота французьких футболісток складі збірної Канади стала півзахисник Діана Матесон. Вона відправила м'яч у ворота на другій доданій хвилині. Ось вона, олімпійська воля до перемоги.

Переможниці 9 серпня також визначилися і в водному поло. У фінальному олімпійському матчі американки обіграли спортсменок з Іспанії, яким дісталося срібло Олімпіади. У американок взагалі справи складалися непогано. Наприклад, жіноча збірна США з волейболу забезпечила собі медалі - в півфіналі американські спортсменки обіграли суперниць з Південної Кореї (3: 0). У матчі за золото волейболістки США зустрінуться з бразильянками. Інша жіноча американська збірна, по баскетболу, також вийшла в фінал. Дівчата з Америки здолали австралійок з рахунком 86:73.

До речі, в матчі за бронзу Лондона-2012 австралійським спортсменкам належить зустрітися з російської збірної. У росіянок в своєму півфіналі не вийшло обіграти француженок, хоча приблизно протягом шести хвилин підопічні Бориса Соколовського все ж поупіралісь, але переламати хід гри на свою користь не зуміли - в підсумку програли з рахунком 64:81 і пустили француженок в фінал.

Тим часом, не варто забувати, що 9 серпня змагання проходили не тільки в ігрових видах спорту серед жінок. Так, олімпійські медалі були розіграні в чоловічому пляжному волейболі, де кращими стали німці Юліус Брінк і Йонас Рекерманн, що принесли своїй збірній десятий золото Ігор, обігравши в фіналі бразильців з рахунком 2: 1. Бронзу взяли латвійські волейболісти Мартінс Мартіньш Плявіньш і Яніс Шмедіньш. Вони, до слова сказати, виграли для національної команди першу медаль Ігор-2012.

Ну, а крім того, визначилися фіналісти в чоловічому хокеї на траві: за медалі боротимуться збірні Німеччини та Нідерландів. Вирішальний матч призначений на 11 серпня.

Болт і компанія

На лондонському олімпійському легкоатлетичному стадіоні центральною подією дня був фінальний забіг на 200 метрів у чоловіків. Звичайно, ще до старту перемогу пророкували Усейну Болту, який уже встиг встановити олімпійський рекорд на лондонській стометрівці, проте він став не єдиним ямайським бігуном, що взяли медаль на 200-метрівці. Весь п'єдестал виявився ямайським - у Болта золото, а у його співвітчизників Йохана Блейка і Уоррена Уейра срібло і бронза відповідно. Болт став п'ятикратним олімпійським чемпіоном, а все разом постаралися для рідної країни і збільшили кількість завойованих Ямайкою медалей до дев'яти.

Що стосується кількості медалей, то тут серед легкоатлетів особливо відзначилися американці - Крістіан Тейлор і Уїлл Клей стали золотим і срібним медалістами в потрійному стрибку, а Ештон Ітон і Трей Харді зайняли перше і друге місце в десятиборстві. Вони та інші американські спортсмени зуміли вивести США в лідери медального заліку. Зараз американці випереджають китайців, у яких 37 золотих нагород, на два пункти за кількістю медалей вищого достоїнства.

Будемо сподіватися, що росіяни найближчим часом також зможуть поліпшити становище в медальному заліку. У цьому їм повинні допомогти в тому числі і легкоатлети. Чоловіки - Максим Дилдін, Денис Алексєєв, Володимир Краснов і Павло Треніхін - з результатом три хвилини і 2,01 секунди відібрали в фінальний забіг естафети 4 по 400 метрів, а жінки - Катерина Поістогова, Олена Аржакова і Марія Савінова - в бігу на 800 метрів . Обидва цих фіналу відбудуться 11 серпня.