Полезные материалы

Любительський і професійний бокс в Санкт-Петербурзі. Клуб, школа і секція боксу. Тренер з боксу.

  1. Техніка боксу.

Змагання різних рівнів проходять в нашому місті практично щодня. Починаючи з відкритих рингів для початківців, закінчуючи міжнародними турнірами. Будемо намагатися викладати інформацію про все на Форумі Санкт-Бетербургского Рингу, в розділі змагання .

З середини серпня по всьому Санкт-Петербургу оголошується набір в дитячі групи з боксу. Запрошуються дівчата і юнаки віком від 10 років і старше. Заняття проводять тренери, які підготували фіналістів Першості Санкт-Петербурга, чемпіонів Росії і Світу.
Тут Ви можете подивитися перелік Клубів Санкт-Петербурга.


Квітнева ніч вже не сковує холодним вітром Фінської затоки. Сніг мирно зійшов, звільнивши потрісканий сірий асфальт тротуарів. Йти по Пітеру серед потертих кораблів і точкових висотних будівель легко. Повз пролітають тоновані авто - хтось повертається з нічних тусовок, хтось шастає по місту в пошуках припізнілих городян, які бажають якомога швидше опинитися вдома. Вже дві години, як іду з Садовій. Грошей немає. Метро давно закрито. Забитий до верху рюкзак, врізавшись в плечі, маятником розгойдується з боку в бік. Ще двадцять хвилин і все! Спати! Хоча, можна залізти в Інтернет і. ... З-за повороту з'являються три фігури в спортивних костюмах.
- Міліція. Ваші документи. Гроші і мобілу гони! - буркнув щільно складений коротун, двоє молодих, вищий на зріст встали зліва і праворуч від мене.
- А по башті? - спокійно відповів я.
- Я сказав, гроші жени! - вишкірився коротун і схопив мене за толстовку. Тут же згадався мій недавній політ в борцівському залі, після якого я п'ять хвилин сумно сидів, потираючи отшибленное місце. Але там був татамі, а тут асфальт! Плечі миттєво крутнув вліво, вправо і знову вліво. Вискалена фізіономія коротуна несподівано подобріла, секунду назад блискучі очі придбали дитяче наївне вираз. Вхопившись за плече стоїть зліва, він безглуздо посміхнувся, і, плавно похитнулась, впав на коліна, уткнувшись головою в землю. Я, не довго думаючи, переступив через що впав і спокійно побіг в сторону двох мужиків в робочій формі, що йдуть на іншій стороні площі. Такі грабувати не стануть, хоча, і допомагати, швидше за все, теж. Ззаду долинув крик двох уцілілих, які намагаються підняти коротуна.
- Лови його!
Невже вирішили пробігтися? Ні. По-перше, не догонят. По-друге, якщо наздоженуть, доведеться посадити на землю ще двох. З захеканий це буде зробити набагато простіше. Так, і перевага на моєму боці. Як говориться - лівої, правої і закрив по печінці.


Що ми знаємо про боксерів і тренерів Санкт-Петербурга? Практично нічого.
Інформація про Олександра Миколайовича Кудрін
надана спортивним клубом
Витязь .



Школа "Олімпійські надії"
поєднує в собі багато
олімпійські види спорту.
У тому числі - бокс.

Багато хто думає, бокс - спорт для відморозків, здатних тільки махати кулаками. Це не зовсім правда. Боксер - звичайна людина. Він може бути викидайлом в барі, а може займатися атомною фізикою в солідній лабораторії або вести свій бізнес на міжнародному рівні. Єдине, що відрізняє його від «простого смертного», здатність розумно протистояти агресії з боку оточуючих. Кулаки - зброя, яке завжди з тобою. Голова - частина тіла, якою потрібно думати, і не підставляти під удар. Свідомість (усвідомлення) - то, що ніколи не варто втрачати. Хоча, надивившись фільмів по ТБ, лежачи перед телевізорів, більшість жителів Петербурга давно втратили це саме почуття реальності. Ілюзія всесильність і якоїсь «обраності» стає каменем спотикання на шляху до бажаної мети. В результаті отримують приниження і ганьба. А мета недосяжна. Є багато способів «зловити свій такт» і впоратися з життєвими труднощами. Бокс в комплексі з освіченістю, працьовитістю і завзятістю дає пропуск у велике життя.
За фізичному навантаженні і агресивності бокс фактично дорівнює хокею. За вартістю в десятки разів дешевше. Основна екіпіровка боксера (рукавички, капа, шолом) для тренувань в сумі не перевищує 3000 рублів. Форма (боксерські труси та майки, бандаж, боксерки) потрібні для змагань, і купуються через деякий час, коли підопічний клубу готовий вийти на ринг. Плата за тренування невисока (нижче, ніж заняття фітнесом), так як бокс - олімпійський вид спорту. Справжній боксерський клуб ніколи не стане роздувати вартість, адже, з будь-якого підлітка може вирости «олімпійська надія». А це дорогого коштує.
У боксі вітається паралельні заняття іншими видами спорту. В першу чергу, це футбол. У гарну погоду граємо на полі (навіть взимку), в погану - в залі. Зрозуміло, ходимо на Петровський вболівати за ФК «Зеніт». Особливо затяті фанати їздять з Зенітом на виїзні матчі. До речі, в Службі безпеки Зеніту працюють вихідці з боксерських клубів Пітера.
Волейбол, баскетбол, великий і настільний теніс, плавання, велоспорт, ковзанярський, важка і легка атлетика. ... Залежить від уподобань кожного. Головне, щоб було цікаво і весело.


Наталія Карпович - майстер спорту з лиж і боксу, президент Фонду розвитку жіночого боксу Санкт-Петербурга, призер міжнародних і російських турнірів з жіночого боксу. І ще вона - чудова мати трьох дітей, письменниця і фотомодель.
- Наталю, чому дівчата вибирають бокс? Адже цей вид спорту не зовсім жіночий?
- У спорті немає чоловіків і жінок. Ми як би безстатеві, ми як артисти - божевільні фізичні навантаження, режим, дисципліна, зібраність. У звичайному житті, поза спортзалом, я - звичайна жінка зі своїми турботами, радощами і печалями. Спортзал - це інший світ. Тут я не можу образитися на тренера за те, що він лає мене, не можу поскаржитися на біль і сказати "я втомилася". Прикро в спорті за те, що ти не розумієш і не можеш.
- Якими якостями треба володіти, щоб бути боксером?
- Потрібно любити свою справу, дуже багато присвячувати йому часу і праці. Повинна бути рішучість, здорове бажання бути кращим, першим. І взагалі, я вважаю, що в житті не можна займати позицію - це не для мене, я не зможу. Це моє, я хочу, я буду, - тільки з такою установкою можна йти в спорт.
- Чому ви зупинили свій вибір саме на боксі?
- Це дуже гарний, цікавий вид спорту. Тут як в шахах: треба все прорахувати на кілька ходів вперед, випередити суперника. Жіночий бокс майже не відрізняється від чоловічого. Та ж навантаження, що і у чоловіків, ті ж правила. Винятки - менша тривалість бою на рингу (три раунди замість чотирьох) і захист на грудях. Жіночий бокс з'явився в Росії в середині 90-х, а в 1999 році відбувся перший чемпіонат Росії. Колишні лижниці, гімнастки, легкоатлетки - ось основний кістяк боксерка. За статистикою, жіночий бокс - самий розвивається вид спорту в світі. Мабуть він стане олімпійським видом спорту в 2012 році. Якщо говорити про Росію, то я вважаю, що у нас найсильніша команда.
- Ви багато часу віддаєте зустрічам, різним заходам. А як же тоді домашні турботи, діти?
- Якщо я довго не бачуся з рідними мені людьми, це не означає, що я не люблю їх. Мій чоловік, діти підтримують мене у всьому, і я, в свою чергу, все присвячую ім. Все-таки для жінки сім'я найважливіше. Але зовсім не обов'язково ставати домогосподаркою в засмальцьованому халаті. Можна багато чого встигнути. Я, ось, недавно випустила книгу ...
- Ви завжди були такою впевненою в собі?
- Я була дуже закомплексованість дитиною. Думала, що товста, некрасива, не могла дозволити собі надіти що хотіла. Я боровся з цим, читала багато книг - читала для того, щоб сказати собі: "Я негарна, але розумна". Пізніше, коли підросла, я не вірила, що мене можна полюбити. Але познайомившись зі своїм майбутнім чоловіком, я змінилася. Він бачив у мені те, чого не помічали інші. Він говорив, що я особлива. Так що позбутися від комплексів можна, повіривши в себе.
- Кілька слів нашим читачам ...
- Не переживайте, якщо щось в житті йде не так. Головне не опускати руки і не втрачати оптимізму. Тоді все вийде.

Стаття взята з журналу "Бумеранг"


Чарівна Наталя Карпович, займаючись боксом, примудряється виглядати як фотомодель.


Техніка боксу.

Основи техніки боксу, її класифікація та термінологія.

Техніка в боксі - це сукупність прийомів захисту і нападу, які в результаті систематичних вправі стають бойовими навичками боксера.
Повноцінно оволодіти технікою боксу і раціонально застосовувати її в бою може тільки боксер, різнобічно фізично підготовлений, вольовий і досконало володіє своїм тілом.
У широке поняття техніки боксера входять: уміння швидко і легко пересуватися по рингу, що дозволяє в стрімко змінюється бойовій обстановці своєчасно знаходити зручні вихідні положення для нападу і захисту; володіння всіма атакуючими ударами, побудованими на точної координації рухів і виконуваними раптово, швидко і з необхідною різкістю; міцні знання і навички в захисних діях, що забезпечують безпеку від ударів противника; володіння технікою контрударів в з'єднанні з тієї чи іншої захистом; вміння користуватися всіма елементами в найрізноманітніших поєднаннях.
Спортивна техніка боксера служить йому зброєю, яким він користується, керуючись тактичними міркуваннями. Тому боксер повинен освоїти техніку досконало, щоб впевнено і вільно володіти нею в бою.
Бій на рингу характерний безперервною зміною бойових положень, раптовими змінами бойової обстановки, але в будь-якій обстановці руху боксера повинні бути максимально доцільні.
Правильно, цілеспрямовано застосовуючи міцно засвоєну техніку, боксер зможе невимушено, швидко і легко виконувати найскладніші і різноманітні дії.
Незважаючи на те, що руху боксера в бою ациклічності, для техніки боксу характерні послідовність і взаємозумовленість рухів: один рух має як би випливати з іншого, продовжувати його.
Безперервне чергування найрізноманітніших бойових рухів, що обумовлюються спрямованістю бойових дій боксера, ґрунтується на заздалегідь вироблених зручних вихідних положеннях, взаємопов'язаних з положеннями, завершальними попередні руху. Так, в атаках серіями в кінці кожного удару боксер приходить в початкове положення, з якого легко зробити наступний удар такого ж або іншого характеру, потім - новий удар і т.д.
Без узгодженого чергування ударів і захистів, безсумнівно, руху боксера були б непов'язаними, незграбними і вимагали великої затрати уваги і зусиль.
Кожен боксер повинен прагнути виробити свою індивідуальну манеру бою на основі раціональних рухів типовий техніки, загальноприйнятою в навчанні.
Молодим боксерам з перших же кроків навчання необхідно щепити не тільки правильні технічні навички - основу раціонального стилю бою, але і правильне розуміння тактики застосування різних технічних прийомів і тактичних дій. Цьому має значною мірою сприяти і оволодіння основами класифікації і термінології всіх прийомів і дій боксера.
Знання класифікації боксерської техніки допоможе зрозуміти розподіл прийомів і дій, виходячи з подібності та відмінності технічних і тактичних ознак, і дозволить краще бачити різні удари і захисту, що виникають в різних умовах бою.
Для викладача і тренера класифікація визначає до певної міри і порядок їх педагогічної роботи.
Класифікація і термінологія ударів і захистів грунтуються на поділі їх з розвитку в структурі русі; сама назва удару або захисту визначає характер руху: «удар знизу», «захист ухилом» і т. п.




Любительський бокс
Санкт-Петербург
створений в 2008 році

А по башті?
Невже вирішили пробігтися?
Що ми знаємо про боксерів і тренерів Санкт-Петербурга?
Наталю, чому дівчата вибирають бокс?
Адже цей вид спорту не зовсім жіночий?
Якими якостями треба володіти, щоб бути боксером?
Чому ви зупинили свій вибір саме на боксі?
А як же тоді домашні турботи, діти?
Ви завжди були такою впевненою в собі?