Полезные материалы

ММА: справжній спорт

Весь прогресивний світ затамував подих, чекаючи розв'язки в поєдинку Флойда Мейвезера-молодшого і Конора Макгрегора, які билися в ім'я визначення найсильнішого в кінці серпня, буквально підняв на вуха індустрію єдиноборств. Мейвезер переміг, дива не сталося, пил вляглася, але тенденція визначила себе на роки вперед: змішані єдиноборства, ММА, все грунтовніше заповнюють розважальну нішу, займаючи першорядне місце в повсякденному побуті любителів яскравого видовища.

Мейвезер переміг, дива не сталося, пил вляглася, але тенденція визначила себе на роки вперед: змішані єдиноборства, ММА, все грунтовніше заповнюють розважальну нішу, займаючи першорядне місце в повсякденному побуті любителів яскравого видовища

Тим часом, значна частина споживачів досі не ототожнює ММА з повноцінним видом спорту, вважаючи за краще називати їх по-простонародному - "бої без правил".

А адже це неправильно, причому в корені. В першу і головну чергу тому, що правила у змішаних єдиноборств, які вмістилися під абревіатурою ММА (MixedMartialArts), прописані чітко і зовсім не для проформи. Більш того, їх, як і в будь-якому іншому виді спорту, цілий звід, що вимагає неухильного і суворого дотримання.

Індустрія ММА сьогодні - це офіційні організації зі своїм статутом, в яких бійці знаходяться під жорстким допінг-контролем, кожен турнір і поєдинок регламентований відповідно до загальноприйнятих прописними нормами, а дотримання правил строго контролюється ліцензованими рефері і суддями.

Подекуди по світу все ще проводяться напівлегальні поєдинки, де, наприклад, дозволено наносити "первісні" удари в очі і пах, добивати лежачого суперника ногою в голову і так далі в тому ж нетерпимо дикому дусі. Але якщо ми говоримо про великих гравців стабільно прогресуючого ринку професійних ММА, нічого подібного вже давно немає і в помині.

І зовсім не випадково з кулуарів все частіше лунають розмови про можливе включення ММА в олімпійські види спорту. Зрештою, якщо в боксі, боротьбі, дзюдо і тхеквондо вже благополучно визначають олімпійських призерів і чемпіонів, то чому б цим шляхом чи не піти і змішаних єдиноборств, які об'єднують в собі кожен з перерахованих стилів і точно так само відповідають чітким правилам міжнародних організацій ?

При цьому практика показує, що ММА - не більше травмонебезпечні, ніж той же всіма улюблений футбол. Просто той самий закоренілий помилкова вивіска "бої без правил" все ще тягне за собою шлейф чогось підпільного і тому не дуже законного. Прямо як у фільмах з раннім Ван Даммом.

На щастя, стрімка популяризація цього виду спорту в масах все більше і надійніше зводить нанівець стереотипи минулого, перетворюючи його в продукт загального інтересу і обожнювання.

Дуже відрадно, що Україна не відстає від тенденції: всесвітня ліга WWFC міцно взялася за розвиток ММА в нашій країні, поставивши на потік великомасштабні турніри за участю визнаних майстрів бойових мистецтв. І результат не змусив себе чекати: бійцівські шоу 27 вересня в київському Палаці спорту відвідало понад 8 000 глядачів, тим самим встановивши національний рекорд відвідуваності для подій такого роду.

"Бої без правил - це коли взагалі і в принципі немає правил, - підкреслює президент WWFC Володимир Тесля. - А немає правил - немає і рефері в клітці або рингу. Змішані єдиноборства - це спорт, який поєднав усі види єдиноборств і всіх майстрів різних видів спорту в одному. Видовищне яскраве шоу з низкою своїх правил, яке зараз займає лідируючу позицію серед єдиноборств зокрема і спорту взагалі. Упевнений, що найближчим часом ММА неодмінно стане одним з лідерів серед всіх видів спорту ".

Приголомшливі цифри відвідуваності столичного Палацу спорту лише підтвердили той факт, що ММА є найбільш стрімко розвиваються видом спорту сучасності, армія шанувальників якого неухильно росте. Разом з нею ростуть і темпи, з якими WWFC прогресує на ниві змішаних єдиноборств, перетворюючись в законодавця мод не тільки на українських, але вже і на світових просторах.

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал