Полезные материалы

Основне спорядження боксера

Бокс - це один з видів єдиноборств, який є найбільш травмонебезпечним видом спорту

Бокс - це один з видів єдиноборств, який є найбільш травмонебезпечним видом спорту. Постійні удари по голові, корпусу і, нерідко, заборонені удари можу завдати непоправної шкоди боксеру. Тому бокс, як і інші види спорту, вимагає спеціальний інвентар. У цій статті розповідається про спорядженні боксера, як любителя, так і професіонала, для безпечних занять цим видом єдиноборств. Інвентар боксера складається з рукавичок, бинтів, капи, шолома, бандажа і боксерок. Це основний арсенал боксера.

  1. Рукавички. Головна зброя боксера - це рукавички, але не звичайні, а боксерські. Основне завдання боксерських печаток - зменшити ризик отримання травми, як собі, так і противнику. Боксер використовує рукавички, як в тренувальному процесі, так і в боях. Боксерські рукавички бувають з натуральної та штучної шкіри. Їх вага вимірюється в унціях. Один унцій - приблизно 28,3 грама. Чим вище вага, тим більше унцій у рукавичок. Фіксуються боксерські рукавички липучками або шнурівкою.
  2. Бинт. Основне завдання боксерського бинта - це захист кисті боксера. Боксерські бинти бувають бавовняними і еластичними. Довжина бинта залежить від фізичних параметрів свого господаря. В основному це від 2,5 до 5 метрів. Бавовняні бинти більше підійдуть для любителів, адже вони не вимагають навичок для правильної намотування кисті, на відміну від еластичних, які можуть перетягнути руку.
  3. Капа. Основне завдання капи в контактних видах спорту - це захист зубів, рота і щік від рваних ран, а також запобігання таких травм, як струс мозку, перелом щелепи і ін. Капи бувають із захистом верхньої щелепи і відразу двох щелеп. Улюблені капи боксера - це капи з захистом на верхню щелепу. У них зручно дихати, розмовляти й пити. Капи із захистом двох щелеп використовують лише одиниці, адже плюсів у таких кап практично немає. Капи можуть бути виготовлені з силікону, латексу і гелеобразних матеріалів.
  4. Шолом. Завдання боксерського шолома - запобігання травм голови. У боях шолом використовують лише боксери-любителі до 18 років. Боксери-професіонали, а також аматори віком від 18 років, які не використовують шолом в своїх виступах, що збільшує видовищність в боях. боксерський шолом буває відкритим, із захистом скул, скул і підборіддя, шолом мексиканського типу, бамперна шолом. Вибір шолома залежить від рівня боксера, особистих побажань, цілі використання. Але в будь-якому випадку нехтувати шоломом не можна, та незручно, та заважає, але його користь для здоров'я неоціненна.
  5. Бандаж. Завдання бондажа забезпечити захист пахової області у чоловіків. Бандаж кріпиться до тіла за допомогою гумок або шнурівки .. бандаж виготовляється зі штучної і натуральної шкіри. У любителя і професіонала бандаж різниться. У професіоналів бандаж захищає, на відміну від любителя, ще й тазостегнову частину. Зараз серед спортсменів контактних видів спорту поширене слово «черепашка», яке є заміною бандажу.
  6. Боксерки. Боксерки - це спеціальна взуття для боксу . Вони щільно обхоплюють вашу ногу, роблячи їх одним цілим. Завдяки особливій підошві, боксерки забезпечують краще зчеплення з підлогою, що позначається на ваших ударах і русі. Боксерки можуть бути низькими і високими. Довгі боксерки вимагають правильного підходу при зашнуровкі, низькі підійдуть тим, хто має великі «накачані» ікри. Які вибрати - особиста думка.

У цій статті перераховано необхідний арсенал для боксера. Звичайно, ці спорядження не дають 100% гарантію того, що з вами нічого не трапиться, але допомагають вам відчувати себе впевненіше, спокійніше. Як то кажуть, тримайте удар і все у вас буде добре!