Полезные материалы

Підведення підсумків 2014 роки для російського боксу

Для російського професійного боксу 2014 рік видався дуже врожайним і плідним. Стільки боїв за звання чемпіона світу вітчизняні боксери в минулі роки не проводили ніколи. Та й в організаційному плані, що минає можна назвати для російського боксу дуже успішним. Завдяки насамперед зусиллям недавно створеної потужної вітчизняної промоутерської компанії «Світ боксу» і, зокрема, її голови і власника Андрія Рябінского, російські любителі боксу змогли побачити відразу кілька масштабних вечорів боксу в Москві, чого в попередні роки не спостерігалося. І є впевненість, що в подальшому такі значні шоу, в програми яких входять бої за світові чемпіонські титули, будуть організовуватися в Росії на постійній, регулярній основі. Підсумки року російських боксерів в цифрах

Протягом 2014 року російські профі-боксери провели 16 поєдинків за світові чемпіонські титули, вони здобули 9 перемог (5 з них нокаутом), зазнали 6 поразок (2 з них нокаутом) і 1 бій звели до нічиєї.
Перемоги: 3 (2 КО) - Сергій Ковальов , 2 (1 КО) - Дмитро Чудінов , 1 (1 КО) - Федір Чудінов , 1 - Григорій Дрозд , 1 (1 КО) - Денис Лебедєв , 1 - Євген Градович .
Поразки: 1 - Антон Новіков, 1 (1 КО) - Матвій Коробов, 1 - Хабіб Аллахвердієв, 1 (1 КО) - Дмитро Сухотскій, 1 - Руслан Провідників, 1 - Денис Шафиков.
Нічиї: 1 - Євген Градович .

У суперважкій вазі в 2014 році дві дуже яскраві і видовищні перемоги здобув колишній регулярний чемпіон світу WBA Олександр Повєткін , Який довів, що поразка в 2013 році від українця Володимира Кличка його не зломило і він має намір знову рухатися до боїв за світові титули. Під керівництвом нового тренера Івана Кирпи Повєткін зумів нокаутувати двох рейтингових опонентів - Мануеля Чарра і Карлоса Такама, і його патрони з компанії «Світ боксу» мають намір організувати йому бої з ще більш міцними суперниками. Тепер Олександр і його команда мають намір рухатися в напрямку світового титулу за версією WBC.

Перший важку вагу в даний момент є самим російським із усіх 17 вагових категорій у профі-боксі. Відразу в двох з чотирьох основних версій чемпіонами світу є вітчизняні боксери. Денис Лебедєв володіє поясом WBA, який ця федерація повернула росіянину після викриття в прийомі допінгу переміг його панамця Гільєрмо Джонса. У 2014 році, крім сировинного матчу-реваншу з знову викритим у застосуванні заборонених препаратів Джонсом, Денис провів лише одну захист титулу, за неповних два раунди переконливо розібравшись з польським контендера Павелом Колоджеем.

Так само, як Повєткін і Лебедєв, який є підопічним компанії «Світ боксу» Григорій Дрозд володіє званням чемпіона світу WBC, яке він завоював в році, що минає, здобувши переконливу перемогу за очками над колишнім власником титулу поляком Кшиштофом Влодарчиком. Помітно наблизилися до боїв за звання чемпіона світу російські крузери Рахім Чахкієв , Що володіє нині поясом чемпіона Європи, і Дмитро Кудряшов.

А в напівважкій вазі 2014 рік ознаменувався справжнім тріумфом вітчизняного боксу в особі Сергія Ковальова, який зумів не тільки провести три успішні захисту вже належав йому світового титулу WBO, але і провести його об'єднання з поясами WBA і IBF. Росіянин сподобився відібрати їх у самого вікового чемпіона світу в історії боксу американця Бернарда Хопкінса, якого він здолав за очками в абсолютно односторонньому бою. Ще один росіянин, Дмитро Сухотскій, оскаржував світовий титул за версією WBC в цій вазі, але програв нокаутом його нинішньому власникові канадцеві Адоніса Стівенсона.

Ще один росіянин, Дмитро Сухотскій, оскаржував світовий титул за версією WBC в цій вазі, але програв нокаутом його нинішньому власникові канадцеві Адоніса Стівенсона

Кшиштоф Влодарчик, Андрій Рябінскій і Григорій Дрозд

Фото: "Чемпіонат"

Також протягом року, що минає серйозно зміцнили свою репутацію ще два російських напівважкій вазі - Артур Бетербієв і Єгор Мехонцев, які роблять свої профі-кар'єри за океаном. Вони обидва ставали чемпіонами світу в аматорському боксі, а Мєхонцев ще й олімпійським чемпіоном 2012 року. Тепер же ці вітчизняні бійці мають статус гарячих проспектів профі-боксу. Причому Бетербієв, який вже зумів переконливо перемогти, зокрема, і колишнього чемпіона світу з США Теворіса Клауда, взагалі визнається багатьма шанованими світовими боксерськими ресурсами одним з найяскравіших відкриттів 2014 року.

І суперсередній вага для російського боксу не був позбавлений успіхів в році, що минає. Федір Чудінов зумів завоювати звання тимчасового чемпіона світу за версією WBA, нокаутувавши австралійця Бена Маккалоха. Правда, цей статус в відомої своїм різноманіттям чемпіонських поясів WBA практично прирівнюється до звання офіційного претендента. Але є надія, що в наступаючому році Федір зуміє розміняти це дійсно не дуже престижний «ремінець» на пояс повноцінного чемпіона світу.

Точно таким же званням вагою нижче - в середньому дивізіоні - володіє і рідний брат Федора Дмитро Чудінов . Завоювавши титул тимчасового чемпіона WBA ще в 2013-му, в році, що минає Дмитро зумів провести дві його успішні захисту. А ось ще один вітчизняний середньоваговик, дворазовий чемпіон світу в любителях Матвій Коробов, брав участь в бою за щире звання чемпіона світу за версією WBO, проте зазнав дострокової поразки від ірландця Енді Лі.

Серед нинішніх російських бійців першої середньої ваги можна виділити хіба що колишнього чемпіона світу WBO Заурбека Байсангурова, який після травми все ніяк не може вийти на колишню орбіту. Протягом 2014 року проживає в Києві чеченський боксер провів лише один переможний бій, і його плани щодо подальшого розвитку кар'єри поки невідомі.

Неоднозначне враження залишив у році, що минає для російського боксу першу напівсередню вагу. З одного боку, в боях за звання чемпіона світу в ньому змогли взяти участь відразу три російських боксера, проте всі вони терпіли поразки в цих тайтл-шотах. Спочатку втратив титул регулярного чемпіона світу WBA Хабіб Аллахвердієв, який програв за очками в близькому бою мексикансько-американцю Джессі Варгасу. Потім чемпіонський пояс WBO втратив Руслан Провідників, несподівано поступився також за очками італо-американському контендера Крісу Алгіері. Ну і наостанок все того ж Джессі Варгасу, який вже був чинним регулярним чемпіоном WBA, програв за очками ще один росіянин Антон Новіков.

Ну і наостанок все того ж Джессі Варгасу, який вже був чинним регулярним чемпіоном WBA, програв за очками ще один росіянин Антон Новіков

Фото: Getty Images.

У легкій вазі потрібно відзначити Дениса Шафікова, який в році, що минає спочатку програв бій за звання чемпіона світу IBF його мексиканському власнику Мігелю Васкесу, але потім, переконливо здолавши в поєдинку-елімінаторе співвітчизника Рустама НУГАЄВА, зумів знову наблизитися на відстань одного кроку до бою за світовий титул, в очікуванні якого він зараз і перебуває. Також багато в чому завдяки виграшу у співвітчизника Федора Папазова помітно зміцнив свою репутацію і підібрався до світового тайтл-шоту проживає в Іспанії російський легкоатлет Петро Петров.

Ну і в рамках напівлегкій ваги виступає ще один діючий чемпіон світу з Росії - Євген Градович , Який протягом року, що минає провів два успішні захисти світового титулу IBF, завойованого ним ще в 2013 році. Спочатку Градович переконливо здолав за очками натуралізованого бельгійця Олександра Міскіртчяна, а потім отримав від суддів несправедливу нічию в реально виграному поєдинку проти пуерториканського контендера Джейсона Велеса. Що стосується найлегших вагових категорій - найлегших і найлегших дивізіонів, то вітчизняні боксери традиційно не перебувають в них на провідних ролях.

Отже, на кінець 2014 року Росія має чотирьох діючих чемпіонів світу з професійного боксу: Григорій Дрозд (WBC) і Денис Лебедєв (WBA) в першій важкій вазі, Сергій Ковальов (WBA, IBF, WBO) в напівважкій вазі і Євген Градович (IBF) в напівлегкій вазі. А також двох тимчасових чемпіонів світу: Федір Чудінов (WBA) в суперсередній вазі і Дмитро Чудінов (WBA) в середній вазі.

Будьте в курсі всіх подій в боксі і ММА .