Полезные материалы

Професійний бокс

  1. Головна (Огляд сайту по розділах)
  2. єдиноборства (Інформація про різні єдиноборствах)
  3. гумор (Сміх в спорті)

Головна
(Огляд сайту по розділах)

Бокс
(Все про бокс)

єдиноборства
(Інформація про різні єдиноборствах)

біографії
(Біографії відомих спортсменів)

гумор
(Сміх в спорті)

Новини
(Новини єдиноборств)





У правилах аматорського та професійного боксу є багато відмінностей і збігів.

Рейтинг. У професійному боксі змагань, як таких, немає. Хоча зараз починає з'являтися тенденція до проведення чемпіонатів Європи та чемпіонатів світу. Можливо, ці турніри стануть постійними. Тут існує рейтингова система. Всі перемоги, поразки і нічиї боксера вносяться до зведеного рейтинг-лист. Також враховуються види перемог - нокаутом або за очками. Досягнення спортсмена на аматорському ринзі, до приходу в "професіонали", в рахунок не йдуть. У кожної з основних організацій (WBA, WBO, IBF, WBC) свої, трохи відрізняються, правила і свій рейтинг-листи. Боксер, який займає перше місце в рейтингу організації, є претендентом на титул чемпіона світу. Сам чемпіон світу не бере участі в рейтингових боях, але йому дозволяється проводити "товариські" зустрічі, які не йдуть в рейтинговий залік. Він може зустрічатися з чемпіонами світу за іншими версіями. Якщо боксер є чемпіоном світу за всіма основними версіями, він вважається абсолютним чемпіоном світу (Костя Дзю). Якщо чемпіон світу зазнає поразки при захисті чемпіонського пояса, то може бути призначений матч-реванш. Нещодавно глава WBC Хосе Сулейман заявив про намір Всесвітньої боксерської ради провести 1Кубок світу за правилами професійного боксу.

Вікове обмеження в професійному боксі тільки одне - боксер повинен бути не молодше 18 років. Неважливо, який у боксера досвід в аматорському боксі, але свій перший поєдинок в кар'єрі "професіонала" він повинен провести за формулою бою: 4 раунди по 3 хвилини. Рейтингові бої зазвичай тривають 6 або 8 раундів. Бій за звання чемпіона світу ведеться 12 раундів по 3 хвилини. Про формулу бою, час і дату поєдинку та інші обмеження команди боксерів домовляються заздалегідь, зазвичай за кілька місяців. Також заздалегідь визначається і суперник боксера. Це дає можливість вивчити майстерність суперників і підготуватися в тактичному плані. У Росії, щоб боксер міг виступити за звання чемпіона Росії, йому необхідно провести 2 бою за 6 раундів і 2 бою за 8 раундів.

Суддівство. Безпосередньо суддівство здійснюють рефері і троє бокових суддів. Також беруть участь в проведенні матчу суддя-хронометрист, суддя-інформатор, лікар, супервайзер. На рейтингові бої рефері і бічні судді запрошуються промоутером. На чемпіонські бої рефері і судді призначаються організацією, за версією якої проходить бій.


Рефері є "господарем" рингу. Все, що відбувається в рингу здійснюється під контролем рефері.
Боковий суддя веде облік очок, що присуджуються кожному боксеру, і після кожного раунду передає результати, відображені в суддівській записці, рефері.
Суддя-хронометрист стежить за кількістю раундів і перерв і часом їх тривалості.
Суддя-інформатор готує і повідомляє всім присутнім інформацію про боксерів, суддівській бригаді і т.д.
Супервайзер виконує ті ж функції, що і Головний суддя в аматорських змаганнях, а також стежить за розподілом фінансових коштів (призові фонди, транспортні витрати і т.д.).
Секунданти - їх у кожного боксера не може бути більше 4-х. Один з них є головним і може перебувати в перервах всередині рингу. Не більше двох секундантів може підніматися на поміст рингу.

Підрахунок очок. Ведеться бічними суддями. Переможець раунду отримує 10 очок, програв не менше 6 очок. Електронна система підрахунку очок забороняється. У чемпіонських боях, щоб виключити нічийний результат, при рівній кількості очок, зароблених боксерами, перемога віддається виграв більшу кількість раундів боксеру. При підрахунку очок враховується також сила удару (на відміну від любителів). 3 легких удару прирівнюються до 1 жорсткого удару. Також є ще важкі удари і удари, що призвели до нокауту. Зазвичай, перевагу в раунді віддається боксеру, який послав суперника в нокдаун.

Порушення. Обмежуються практично тими ж рамками, що і в любительському боксі .

Результати поєдинку. Результат поєдинку може бути таким же, що і в аматорському боксі. Слід зауважити, що нічия - допустимий і досить частий результат (крім чемпіонських боїв).

  • Перемога за очками (ПО) присуджується боксеру, який набрав більшу кількість балів під час поєдинку.
  • Технічна перемога за очками (ТПО). Один з боксерів отримав травму і не може продовжувати бій в результаті ненавмисного порушення правил, перемога віддається боксеру, який набрав більшу кількість балів на момент зупинки бою (починаючи з 3 раунду).
  • Нокаут (НК). Боксер не в змозі продовжувати бій після зупинки бою і відліку рефері 10-секундної паузи, або виявляється за межами рингу і не в змозі піднятися в ринг і продовжити бій після відліку рефері 20-секундної паузи.
  • Технічний нокаут (ТНК). В результаті дій одного з боксерів, скоєних в межах правил, інший не може продовжувати, на думку рефері, бій (травма, сильний нокдаун, різниця в майстерності і т.д.)
  • Нічия (НЧ). Присуджується якщо два бічних судді винесли протилежне рішення а третій суддя зафіксував нічию, або всі три судді (або двоє з трьох) зафіксували нічийний результат.
  • Технічна нічия (ТНЧ). Фіксується якщо боксер завдав суперникові травму в результаті ненавмисного порушення правил в 1 або 2 раунді, або на момент зупинки бою жоден зі спортсменів не має переваги за очками.
  • Дискваліфікація (ДСК). Боксер підлягає дискваліфікації рефері при навмисному грубого чи призвів до тяжких наслідків порушення правил.
  • Відмова від продовження бою (ВТК). Один з боксерів може сам, або його головний секундант відмовитися від продовження бою з різних причин, або боксер після гонга не виходить з кута для продовження поєдинку. Перемога віддається супернику.
  • Без рішення (БР). Приймається рефері зважаючи на абсолютну неможливість продовжувати бій в перших двох раундах з незалежних від боксерів та суддівської бригади причин. В цьому випадку боксери зберігають свій рейтинг без змін.

Якщо вас цікавлять будь-які нюанси, пов'язані з професійним боксом, ви можете дізнатися про них на офіційному сайті





цікаві новини
на іншу тему

загрузка ...