Полезные материалы

"Турнір нагадував суміш" Мортал комбат "," Кривавого спорту "і" Острів Дракона ", - чемпіонка світу Аліса Бажукова

У Бангкоку (Таїланд) - Мецці тайських боксерів, з 12 по 22 березня пройшов 13 Чемпіонат Світу з Муай-Тай за версіями "Аматор" і "Про-Аматор".

З Кременчука "на Світі" билася дівчина-боєць Аліса Бажукова (спортивний псевдонім "Alise Fox", вагова категорія 63,5кг, вік 27 років, тренується тайським боксом 4 роки в клубі ММА "Боєць", тренер з жіночого фітнесу в СК "Характерник "). Про це повідомляється на сайті muay thai клуб "Боєць".

Alise Fox, будучи власницею вищих спортивних досягнень нашої країни- вона 4-х кратна чемпіонкою України з тайського боксу і 4-х кратної чемпіонка України з кік-боксу, по праву представляла Україну в міжнародних поєдинках.

- Те, що відбувається нагадувало суміш "Мортал комбат" і "Кривавого спорту" з Ван Даммом плюс "Острів Дракона" Брюса Лі ... Випробувати себе приїхали, прилетіли, приплили 320 любителів справжнього бою з 38 країн всього світу-навіть з Бразилії. Збірна України складалася з 13 спортсменів, серед яких було дві жінки, - розповіла Аліса.

Команда прилетіла в Бангкок 12 березня. Дорога була нелегкой- за дві доби шляху - 10 тисяч кілометрів. Згідно з програмою Чемпіонату відразу по прибуттю - розселення, реєстрація і в цей же день-підготовча тренування. 13 березня всі учасники пройшли зважування та медичну комісію. До боїв допускали тільки тих, хто має здоров'я космонавта. Потім жеребкування і розстановка по парам.

Після двох діб акліматизації -14 березня-відбулося церемонія урочистого відкриття Чемпіонату Світу і відбулися перші - попередні бої за версією "Аматор".

Згідно жеребкування Аліса потрапляє в фінал з Софією Кароліна з Португалії. Аліса Fox і її тренер Сергій Леоненко через вайбер дивляться бої Софії і виробляють тактику ведення поєдинку. Те ж саме роблять і тренера Софії, які приїхали з нею.

Те ж саме роблять і тренера Софії, які приїхали з нею

На фото: тренер Сергій Леоненко і Аліса Бажукова

Бої за версією "Аматор" проходять в "важкому" захисному оборудованіі- 12-унцевие рукавички, шолом, капа, нагрудний жилет, бандаж, фути, налокітники. Правилами дозволені удари кулаками і ліктями в тіло і голову, ногами і колінами в тіло, голову і по ногах, захоплення і ривки за голову, тіло і ноги, кидки скручуванням. При цьому за різні технічні дії і епізоди бою дається різна кількість очок - така специфіка міжнародного суддівства в Таїланді.

- Ех, саме ця специфіка і не дозволило Алісі отримати перемогу в цьому бою. В Україні Аліса перемагала суперниць нокаутами - а тут, коли зібралися кращі бійці світу-це вже було важко зробити. Рівень Миру все таки! З боку здавалося, що борються дві тигриці! Три раунди безперервного бою змушували запідозрити суперниць в нелюдських можливості! Володіючи абсолютною ініціативою і обсипаючи суперницю градом ударів, прагнучи нокаутувати, Аліса все ж поступилася досвідченій суперниці кілька очок в трьох раундах ..., - ділиться тренер Сергій Леоненко.

Аліса взяла «срібло Миру» і підняла на п'єдесталі пошани прапор України.

Кременчужанка очікувала реваншу з Софією на наступному колі боїв - за правилами "Про-Аматор". На цьому етапі бої проходять вже з 10-ти унцевимі рукавичками і без шоломів на голові і без жилетів. Використовуються захисні бандажі на груди і пах, налокітники та захист гомілки. Саме відсутність захисного устаткування робить бій небезпечним, а підрахунок очков- практично непотрібним. Можливо тому Кароліна Софія і її тренера порахували нецелообразним бій з Алісою Бажукова "на поразку", а не по очкам- і не заявили Кароліну на бої наступного рівня сложності- за правилами "Про-Аматор".

Перед боями наступного кола був день відпочинку. Стараннями організаторів Чемпіонату він збігся зі Всесвітнім днем ​​тайського боксу -17 березня. Всі учасники боїв - як проявили волю і мужество- пройшли обряд посвячення в Братство воїнів тайського боксу, з'єднавшись незримими узами з майстрами минулого і сьогодення. Обряд проходив в Старому Місті Бангкока, районі острова Раттанакосін, званому Ватиканом тайського буддизму. Серед шанованих святинь і стародавніх храмів сучасні патріархи муай-тая і легендарні чемпіони вимовляли теплі слова благословень і побажань всім "став на Шлях Воїна". Були й просто щирі обійми симпатії і поваги.

Ритуал посвяти все зробив простим і ясним, Аліса згадувала написане в своєму щоденнику на початку цього року:

«Кожне зусилля робить мене сильнішим.

Кожен ривок наближає до результату.

Кожна спроба даємо мені ще один шанс.

Попереду - один рік і тисяча можливостей.

Я використовую кожну з них.

Я даю собі слово

Не зупинятися ні перед чим ».

Аліса подала заявку на зустріч з бійцями більш важких вагових категорій. Жереб зводить її з Чемпіонкою Росії-Заїр. Вагою через дві вагові категорії -від 71 кг. І на голову вище її ростом. Бій призначений на 20 березня. Сумнівів битися чи ні-нету. Є тільки питання-як перемогти? Тренер каже-бережи себе, а воля до перемоги підказує, що це можливо-якщо ти зробиш, то що повинна зробити.

На тренуванні в кемпі інструктор-таєць втомлюється тримати Алісі пади - ніколи раніше вона не робила такої кількості ударів ногою по печінці підряд- по півтори тисячі на кожну ногу за тренування. «Кік голд, голд!» Хитає головою таєць, а Аліса все б'є і б'є ... вона бачить себе встромляє цей удар в противниця ... Усередині Аліси звучить: «Хто, якщо не я? Коли, якщо не зараз? Це мій рік, це мій день, це мій час! ».

Коли Аліса вийшла до рингу готова драться- суперниці не було ... .Тренера Заїр порахували, що Аліса не вийде на бій, побачивши з ким їй доведеться битися і навіть не розминали спортсменку, припускаючи що та просто вийде на ринг для підняття руки суддею. Несподівана зухвалість Аліси змінила їх плани-довелося робити швидкісну розминку і виводити таки Заїру на бій. Перші ж удари Заїр показали Алісі що бій йде не на окуляри, а на здоров'я-і що питання стоїть «або-або». Під градом ударів Аліса витримує єдино правильну тактіку- зустрічний в обличчя і відхід, відхід і у відповідь по печінці. Заїру б'є прямий удар ногою в живіт- Аліса чекала і хотіла етого.- вона підхоплює ногу, відкидає в бік і б'є два зустрічних. Суперниця отворачівается- сила ударів Аліси така, що тільки божевільний ризикне приймати їх на себе. Миттєвості замішання вирішують. Аліса кидається вперед, б'є той самий-вчорашній «полторатисячний Голд» - і здобуває перемогу нокаутом ногою по печінці.

І знову п'єдестал перемоги Чемпіонату. На цей раз-вищий. Пояс Чемпіона Світу з тайського боксу в розділі «Про-Аматор» завоювала Аліса Бажукова -вона ж Alise Fox - тренер з жіночого фітнесу, любляча дружина, мати двох синів, громадянка України. І саме прапор України відкриває Аліса над тисячами глядачів Чемпіонату з усією Землі-розкриває як крила майбутнього нашої країни, як крила відроджується Фенікса.

І саме прапор України відкриває Аліса над тисячами глядачів Чемпіонату з усією Землі-розкриває як крила майбутнього нашої країни, як крила відроджується Фенікса

Є тільки питання-як перемогти?
Усередині Аліси звучить: «Хто, якщо не я?
Коли, якщо не зараз?