Полезные материалы

Ріккі Хаттон: один з кращих британських боксерів

6 жовтня 1978 року народився один з кращих британських боксерів, дивовижний і обожнюваний глядачами нокаутер - Ріккі Хаттон (45-3, 32 KO)

6 жовтня 1978 року народився один з кращих британських боксерів, дивовижний і обожнюваний глядачами нокаутер - Ріккі Хаттон (45-3, 32 KO). Чемпіон світу в напівсередній вазі за свій агресивний і видовищний стиль бою протягом 15 років професійної кар'єри завжди гарантував в рингу великі емоції.

Ріккі народився в Стокпорті, і з малих років, як і більшість його однолітків, захоплювався футболом. Майбутня гроза рингів брав приклад, напевно, зі свого діда і батька, які в минулому були професійними гравцями. Молодий Хаттон був настільки хороший, що, виступаючи в маленьких місцевих групах, дитячих, одного разу був запрошений тренером в «Манчестер Сіті», і здавалося, що футбольна кар'єра стоїть перед ним відкрита. Однак незабаром, до нещастя для футболу, Ріккі виявив нову пристрасть - бокс. І полюбив її всім серцем. Незважаючи на це, футбол як і раніше грає в його житті велику роль. Ріккі у вільний час продовжує грати в аматорських командах, крім того, є вірним і затятим шанувальником «Синіх», а його офіційна пісня, яка завжди вела його на ринг перед боями, був саме гімн Манчестер Сіті »:« Blue Moon ».

В результаті регулярних боксерських тренувань швидко робив успіхи, і, що цікаво, вже у віці 10 років отримав свій широко відомий і дуже підходящий для його особи прізвисько «Найманий вбивця».

- Я завжди був великим шанувальником Томмі Хёрнса і всі думають, що це від нього я взяв своє прізвисько. Але коли я вперше увійшов в спортзал для боксу мені було 10 років, і надівши рукавички, я почав люто бити мішок. Бачачи це, мій тренер сказав - Дивіться на нього, дивіться, який з нього буде диявол. Це маленький кілер, - згадує з посмішкою Хаттон.

Як любитель виступав в 1997 році і досяг, між іншим, сім титулів чемпіона країни в молодшій напівсередній вазі, а також в 1996 році представляв Англію на молодіжному чемпіонаті світу.

Професіоналом став у віці 18 років дебютував у вересні 1997 року. Перший серйозний титул отримав три роки по тому, перемігши Джона Текстон (34-11, 19 KO) і придбав престижний на британських островах пояс чемпіона Великобританії. У 2001 році став чемпіоном світу з мало відомою версією WBU (World Boxing Union), титул якої захищав успішно 15 разів, більшість з цих тріумфів, відбувалися на улюбленій М. Е. Н. Арені в Манчестері.

Саме там в червні 2005 року увійшов в історію, вигравши достроково у одного з кращих бійців тих років, без поділу на вагові категорії, видатного Костю Цзю (31-2, 25 KO). «Найманий вбивця» боксував з тодішнім чемпіоном за версією IBF, як ніби він боровся за життя і, в результаті, під кінець цієї великої битви переміг, і в кінцевому підсумку змусив до капітуляції після одинадцятого раунду, народженого в Росії Костянтина. Після цієї поразки, що живуть на постійній основі в Австралії і носить промовисту прізвисько «Thunder from Down Under» Цзю завершив спортивну кар'єру.

Король помер, хай живе новий король. Тепер це зірка Хаттон, яка загорілася з великим блиском. Уже п'ять місяців після того оглушливого тріумфу «Найманий вбивця» з Манчестера додав до своєї колекції пояс WBA, нокаутувавши в дев'ятому раунді колумбійця Карлоса Маусса (20-5, 18 KO). Черговими жертвами британця стали такі зірки, як перемога за очками на тодішнім чемпіоном WBA в напівсередній вазі, Луїсом Коллацо (37-7, 20 KO), завжди шалено небезпечний колумбієць Хуан Уранго (24-3-1, 19 КО), далі йде жорсткий як сталь, якого Хаттон послав у нокаут вже в четвертому раунді, чудовий мексиканський воїн - Хосе Луїс Кастільо (66-13-1, 57 КО).

На жаль, як це зазвичай в житті буває, що краса, не триває вічно. З дуже популярним у всьому світі Ріккі жорстоко розправився єдиний і неповторний Флойд Мейвезер-молодший (50-0, 27 KO). У грудні 2007 року на заповненій тисячами британськими вболівальниками MGM Grand в Лас-Вегасі, «Pretty Boy» перевершив відважного і непереможного досі в 43 боях англійця, здолавши його в десятому раунді.

Звичайно, через кілька місяців, а саме в травні 2008 року, Хаттон повернувся на ринг перемагаючи у себе на рингу непоганого Хуана лацкани (37-5-1, 27 КО). Ще в тому ж році в листопаді переміг дуже швидкого і вкрай дискомфортного Пола Маліньяджі (36-8, 7 KO) і в травні 2009 року постало віч-на-віч з ще однією зіркою нашого улюбленого спорту, Менні Пакьяо (59-7-2, 38 KO).

К не щастя, як і в разі суперництва з Мейвезером-молодшим, Ріккі зазнав нищівної поразки. Відмінно пристосований «Пак Мен» своїм страшним ударом з лівої руки вимкнув йому світло вже в другому раунді.

Це був кінець великого «найманий вбивця». Правда, британець повернувся ще на один бій в листопаді 2012 року, але відомий українець В'ячеслав Сенченко (37-2, 25 КО) своїм сильним і точним ударом по печінці в дев'ятому раунді пояснив йому, що час не можна зупинити на місці, і він вже не той боєць, що раніше.

Після того, як повісив рукавички на цвях Ріккі довго не міг впоратися з новою реальністю, в результаті чого, через деякий час в змі з'являлася інформація про його залежності від наркотиків і алкоголю . На щастя, колишньому чемпіонові, за допомогою сім'ї та фахівців вдалося перемогти переслідують його демонів , І в даний час задовольняє себе в ролі тренера і промоутера.

Що цікаво, багато журналістів і експерти вважає, що за невдачі Ріккі і швидке завершення кар'єри в значній мірі відповідає його не надто спортивний стиль життя між боями. Улюбленець глядачів був відомий тим, що не відмовляв собі ні в чому, а між поєдинками він міг на багато набрати вагу і важити більше ніж 80 кілограмів, в той час як його стартова вага становив 63,5 кілограма.