Полезные материалы

Тайський бокс: займатися чи ні?

  1. З історії тайського боксу
  2. Обмундирування для тайського боксу
  3. Рада експерта
  4. Тайський бокс - фітнес для всіх
  5. Рада експерта
  6. Корисні поради новачкам

Все більше і більше туристів обирають місцем свого відпочинку Таїланд зовсім не щоб повалятися на пляжі, а пройти курс тренувань з тайського боксу.

Тайський бокс в Країні Усмішок став популярним ще в XIV столітті. А в другій половині XX століття цей вид спорту обзавівся фанатами по всьому світу. Тайський бокс в Країні Усмішок став популярним ще в XIV столітті. А в другій половині XX століття цей вид спорту обзавівся фанатами по всьому світу. І сьогодні популярність муай-тай (як його називають самі тайці) продовжує зростати завдяки простоті техніки і доступності тренувань.

У Таїланді існує безліч спеціальних тренувальних таборів - як на материку, так і на островах. У них всі бажаючі можуть пройти експрес-навчання і продовжити тренуватися у себе вже на батьківщині. Заняття зазвичай проходять двічі на день і поєднуються зі строгою дієтою. Якщо ви не готові до таких мук, то познайомитися з цим видом спорту ви можете у вільному і зручному для себе режимі в практично будь-якому спортивному залі чи фітнес-клубі.

З історії тайського боксу

З історії тайського боксу

Тайський бокс вважається національним видом спорту в Таїланді і також відомий, як «Мистецтво Восьми Кінцівок» .Тайскій бокс вважається національним видом спорту в Таїланді і також відомий, як «Мистецтво Восьми Кінцівок». Чому восьми? При нанесенні ударів противнику застосовуються різні частини тіла - від ступень і колін до куркулів і ліктів.

У 2010 році міністерство культури Таїланду включило муай-тай в списки національного надбання країни. Сьогодні цим мистецтвом тут володіє кожен військовий і поліцейський.

Як вважають тайські історики, родоначальником тайського боксу був якийсь пахуют, який жив в середині 2-го тисячоліття до н.е., а відбувається цей вид боротьби з системи Муай Боран, прийоми якої вивчала тайська армія. З плином часу муай-тай почав переміщатися з полів битви на ринг.

Сьогодні тайський бокс став не тільки спортом, яскравим видовищем, але для багатьох тайців і способом заробити. За перемогу в бою платять від 1500 до 7000 бат (1 батт = приблизно 1 рублю).

Обмундирування для тайського боксу

Обмундирування для тайського боксу

Для початку занять вам знадобляться:

  • Шорти, а дівчатам шорти і майка (шорти можна купити в будь-якому спортивному магазині)
  • рукавички
  • Шолом (за бажанням)

Рада експерта

На рукавичках краще не економити - вибирайте зроблені з натуральної шкіри і нехай вони будуть важкі: такі рукавички відмінно закривають обличчя від удару супротивника і м'яко б'ють.

У Таїланді борці також надягають на голову спеціальну мотузку монгкон. Вона скручується з 108 ниток і заплітається в косу, на яку наносяться спеціальні захисні магічні знаки. Традиційно плете мотузку сам боєць, а висвітлює її вчитель. Сьогодні монгкон став просто аксесуаром, які не виконують ніяких магічних функцій, так що при бажанні його вільно можна купити в магазині.

Тайський бокс - фітнес для всіх

Тайський бокс - фітнес для всіх

У світі тайський бокс здобув популярність ще і з тієї причини, що зайнятися цим видом спорту і освоїти його техніку може кожен, незалежно від віку і телосложенія.В світі тайський бокс здобув популярність ще і з тієї причини, що зайнятися цим видом спорту і освоїти його техніку може кожен, незалежно від віку і статури.

Можна легко виробити свою, зручну лише вам техніку ударів, роблячи акцент на розвиток сили рук або ніг. Добре тайський бокс підходить і в якості тренування для дівчат і жінок, допомагаючи придбати підтягнуте тіло, розвинути витривалість і гнучкість. Також, займаючись муай тай, можна здобути навички самооборони, розвинути бічний зір і навчитися моментально розслаблятися, знімати стрес.

Тренування умовно можна розділити на три частини. Спочатку вас чекає розминка - зазвичай це аеробні вправи - біг, стрибки, а також розігрів суглобів. Далі слід основна частина занять, на якій тренуються відпрацьовують удари на спеціальних тренажерах, потім слід реальний спаринг з противником.

Рада експерта

До речі, не варто надмірно концентруватися на руках і ногах партнера по бою - краще і правильніше направляти погляд в центр трикутника, сторонами якого будуть плечі і очі противника.

Не варто побоюватися болю і синців - в тренувальних поєдинках удари будуть проходити на міліметр від вашого тіла. Зате в заключній частині вас чекатиме нокаут - ні, звичайно, не в прямому сенсі цього слова. Просто, незважаючи на вашу втому, тренер попросить виконати кілька силових вправ, часто віджимань.

Крім того, вас чекає розтяжка, під час якої добре заспокоїтися і спробувати трошки помедитувати, думаючи про щось, що викликає у вас приємні емоції - наприклад, про сонце або морський бриз.

Корисні поради новачкам

  1. Приймайте їжу не раніше, ніж через 1,5 години після завершення тренування
  2. Після заняття добре зробити (якщо є така можливість) розслабляючий масаж
  3. Раз на тиждень відвідуйте сауну
  4. Прислухайтеся до свого організму і не допускайте перевтоми, першими ознаками якого є головний біль, небажання тренуватися, поганий настрій. В такому випадку краще дозволити собі відпочити або поміняти повноцінне тренування на плавання в басейні або просто легку пробіжку.

Протипоказання до занять тайським боксом

Тайський бокс протипоказаний:

  • При струси мозку
  • епілепсії
  • невритах
  • психічних захворюваннях
  • При хворобах органів кровообігу, дихання, травлення, ендокринної системи
  • Захворюваннях вуха, горла, носа
  • Інфекційних і грибкових захворюваннях шкіри
  • Хворобах опорно-рухового апарату
  • Під час гострих запальних захворювань.

І ще один момент. Як правило, після тренування фахівці радять прийняти прохолодний душ, після якого ви відчуєте себе зовсім іншою людиною - легким і оновленим! Запам'ятайте це відчуття, вам неодмінно захочеться його повторити, а значить, тепер ви будете з тайським боксом нерозлучні!

Друзі, підтримайте нашу групу в Фейсбуці, поділіться цим постом з друзями або натисніть кнопку «Мені подобається!» І Ви завжди будете в курсі свіжих новин «Чергової Гойдалки»!

Для вас ми збираємо кращі тренування, рекомендації по правильному харчуванню і звичайно ж гумор зі світу красивих, енергійних і здорових людей - таких як ми з вами!

джерело

Чому восьми?