Полезные материалы

Техніка удару в боксі - тренування вдома і основні удари

  1. екіпірування
  2. Техніка удару в боксі - аперкот
  3. Свінг
  4. Хук
  5. крос
  6. джеб
  7. Удари в корпус
  8. фізичні тренування
  9. висновки

Фізична підготовка у боксерів істотно відрізняється від представників інших єдиноборств і видів спорту. На це багато в чому впливає техніка удару в боксі. Розуміння основ руху тіла при виконанні різних ударів допоможе тобі в разі необхідності правильно нейтралізувати свого суперника, не зашкодивши собі. Не знаючи основ ударної техніки, багато ламають і ушкоджують собі різні частини рук. У домашніх умовах ти зможеш розібратися з азами боксу. Ми розберемо основні терміни, якими називаються удари.

Перш, ніж почати працювати в спарингу, боксери дуже багато часу витрачають на свою фізичну підготовку і відпрацювання атаки з різних видів груш. Бокс - спорт травмонебезпечний, тому на ринг виходять не просто махати кулаками, а влаштовують справжню битву мізками. Сучасний бокс - це перш за все інтелектуальний поєдинок, тому основна складова перемоги не швидкість або сила, а мізки і вміння їх використовувати. В історії відомо багато боксерів, які примудрялися завойовувати чемпіонські пояси, будучи фізично слабше і повільніше. Але сьогодні ми говоримо про не видають боксерів сучасності і минулого, а про те, як навчиться атакуючим дествиях в боксі в домашніх умовах.

екіпірування

Перш, ніж почати тренуватися, тобі доведеться розщедритися на рукавички і грушу. Практично будь-який спорт передбачає фінансові витрати. Ти можеш спробувати її зробити самостійно, але з огляду на швидкого зносу саморобок краще пройтися по спорт магазинах. Якщо ти готовий займатися багато і часто, вибирай рукавички дорожче, тому що в результаті ти зекономиш, тому що дешеві зношуються при інтенсивних тренуваннях дуже швидко.
Ну що ж, поки ти шукаєш місце, щоб підчепити грушу, давай розберемо основні види ударів в боксі.

Техніка удару в боксі - аперкот

Це один з найефектніших ударів, який при потраплянні в підборіддя суперника, може укласти його на лопатки. Аперкот буває двох видів: класичний і довгий. Техніка: класичний аперкот наноситься в стійці передньою рукою при ближньому бою. Довгий аперкот виконується зі стійки далекої рукою, коли бій відбувається на далеких і середніх відстанях. Аперкот ефективно застосовується як в контратаках, так і в класичному нападі. Удар наноситься з розмаху по круговій траєкторії від низу до верху. Основна мета аперкоту - вразити підборіддя суперника, але часто істотні пошкодження можуть бути нанесені сонячного сплетіння, носі, брови.

Свінг

Даний удар відкриває перелік бічних атак. Використовується для контратакують дій і наноситься лівою рукою. Свінг має довгу траєкторію, тому є смертельною зброєю в руках будь-якого боксера, який любить застосовувати контратаки. Даний вид атаки використовується, як одиночний і спрямований на те, щоб переламати хід поєдинку. Техніка: виконуючи свінг, рух починається з поштовху ногою і розвороту корпусу. Таким чином, свінг отримує великий імпульс, в який вкладається все тіло. В результаті такої акцентований удар може зруйнувати будь-якого супротивника. Даний удар відкриває перелік бічних атак

Хук

Це найнебезпечніший і потужний удар в світі боксу. Хук має меншу швидкістю, ніж інші ударні техніки, але його нокаутую здатність зобов'язана тій силі, яка вкладається в хук. Стратегічне застосування даного удару - відправити суперника на підмостки рингу, щоб достроково завоювати перемогу. Хук використовується в серії ударів, т. К. В якості одиночного він рідко буває ефективним. Менша швидкість атаки дозволяє противнику вчасно зреагувати на атаку, коли хук застосовується поодиноко. Техніка: хук здійснюється з малої дистанції з флангу за рахунок повороту корпусу. Щоб пробити хук, рух потрібно почати з ніг, підключаючи корпус і викидаючи удар. Якщо попадання доводиться в підборіддя, вухо, щелепу, скроню чи потилицю, то з великою ймовірність це призведе до нокауту суперника.

крос

Це найефективніший прямий удар. Це також чи не блискавичний удар, який має ефект несподіванки. Техніка передбачає різкий рух руки зі стійки домінуючою рукою і поштовхом тієї ж ноги. Потім вага переноситься на протилежну ногу. Крос доводиться над рукою суперника і наноситься з випадом або з місця.

джеб

Являє собою прямий довгий удар, який наноситься на довгих дистанціях. Переважає в арсеналі високих боксерів з довгими руками, яким зручно боксувати з дальньої відстані. Даний удар не вважається, як найсильніший, але має велике тактичне значення. Використовується для зв'язки силових ударів і для дій, що контратакують. Джеб дозволяє перевірити суперника і виявити його слабкі сторони. Це найшвидший удар, тому що наноситься по найкоротшій траєкторії і дає можливість контролювати дистанцію між противником. Джеб - це основна зброя в арсеналі швидкісних боксерів, бійців з комбінаційною стилем боксу і темповіков, які звикли задавати ритм всього поєдинку. Техніка: щоб виконати джеб, потрібно викинути руку до повного випрямлення. У кінцевій точці руху кулак повинен бути розгорнутий долонею до підлоги.

Удари в корпус

Тренування ударів по корпусу - це також важлива частина підготовки бійця. Гарна опрацювання корпусу противника здатна значно знизити його швидкість і швидше вимотати його. Удари в корпус спрямовані на печінку, селезінку, сонячне сплетіння, серце і під серце.
Розглядаючи удари в боксі, не можна виділити найкращий. Кращим ударом є той, який нанесений технічно в самий відповідний момент часу. Ти можеш все ці удари відпрацьовувати на своїй груші. Заняття боксом - це спорт, вивчення якого подібно освоєння нової мови. Кожен вид удару в боксі - це букви. Але, щоб навчитися розмовляти, потрібно вчити слова і словосполучення. В даному виді спорту - це серії ударів, це оборона, це тренування на фізичну підготовку. За один поєдинок потрібно проводити десятки серій. Хук, аперкот, джеб, аперкот, крос - це твій новий мову, твої літери, які тобі потрібно буде з'єднувати в слова. Але як битися, якщо вже після декількох серій ти видихався і відчуваєш, що твої руки потяжелели кілограм на 20?

фізичні тренування

Витривалість - це один з ключових аспектів підготовки бійця. 12 раундів професійного бою схожі на цілий марафон, дійти до кінця якого можна тільки будучи підготовленим. Тренування ти можеш здійснювати також в домашніх умовах. Тобі знадобиться перекладина, щоб виконувати підтягування. Окрема частина тренування - це біг. Боксери бігають, дуже багато бігають. Якщо ти хоч-не-просо бути витривалим, але і відчувати себе здоровим, то кожне твоє ранок або вечір (хоча б) повинні ознаменуватися пробіжкою. З фізпідготовки починається справжній спорт, де ти зможеш дійсно побачити свої можливості і перевершити їх.

висновки

Основні терміни, які описують атаки, ти вже знаєш. Щоб прогресувати, тобі потрібно використовувати дані удари в зв'язці. Починай по 2-3 удару, поступово збільшуючи їх кількість в рамках однієї серії. Техніка - це важлива основа. Відпрацьовуй кожен удар чисто, виконуючи регулярні тренування. Найкращий боксер - це старанність, копіткі праця, дисципліна і велика сила волі. Ти можеш непогано підготуватися в домашніх умовах, переглядаючи відеотреніровок з youtube. Бокс - це великий спорт, який представляє собою цілу науку. Якщо ти захопився серйозно і хочеш досягти набагато більшого, тобі доведеться підшукати тренера.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться їй з вашими друзями в соц. мережах. А я з Вами прощаюся, до нових зустрічей!

Але як битися, якщо вже після декількох серій ти видихався і відчуваєш, що твої руки потяжелели кілограм на 20?