Полезные материалы

ТОП-10 українських боксерів, які досягли прогресу в 2014 році

Василь Ломаченко (3-1, 1 KOs)

2014 року - (2-1, 0 KOs)

Українські боксери за минуле десятиліття привчили вболівальників до того, що вони володіють чемпіонськими поясами відразу в декількох вагових категоріях. Титули були в руках Андрія Котельника, Володимира Сидоренка, Сергія Дзиндзирука, Юрія Нужненко, В'ячеслава Сенченка, Віталія Кличка. Але 2013-й рік українці завершили лише з одним чемпіоном - Володимиром Кличком.

Ситуація змінилася в 2014-му, завдяки стрімкому розвитку професійної кар'єри Василя Ломаченка. Дворазовий олімпійський чемпіон і, на думку багатьох фахівців - кращий боксер любитель останнього десятиліття, вирішив не розмінюватися на дрібниці і на професійному рингу. Мета була надзвичайно амбітної - вже в другому поєдинку в новому статусі стати чемпіоном світу і побити тим самим світовий рекорд. Належав він Саенсаку Муангсуріну з Таїланду, який в 1975 році став чемпіоном світу серед професіоналів вже в третьому бою.

В результаті Ломаченко побити рекорд не зумів, але повторив досягнення тайця. Свій другий поєдинок на профі-рингу виступає в напівлегкій вазі українець програв 1 березня мексиканцю Орландо Салідо. Вирішальним став досвід суперника, який проводив вже 55-й бій. У свою чергу Ломаченко виявився не готовий до арсеналу брудних прийомів, який застосував Салидо, бив і по потилиці, і нижче пояса, і після зупинки бою. Українець в поєдинку за вакантний титул чемпіона світу за версією WBO зазнав поразки роздільним рішенням суддів. Але і Орландо Салідо не отримав пояс, оскільки не зумів вкластися напередодні бою в ліміт вагової категорії.

Таким чином, Василь Ломаченко отримав ще один шанс поборотися за цей титул і 21 червня вийшов в ринг проти американця Гері Рассела-молодшого. На цей раз українець зробив необхідні висновки і зміг нанести суперникові першої поразки в кар'єрі, здобувши перемогу за очками.

Завершив рік Ломаченко успішним захистом титулу. 23 листопада він виграв у першого номера рейтингу WBO Чонлатарна Піріяпіньо з Таїланду. При цьому українець був близький до того, щоб здобути свою першу в професійній кар'єрі перемогу нокаутом. Уже в четвертому раунді він відправив суперника на настил рингу. Цей нокдаун виявився першим в кар'єрі Піріяпіньо. Потім Ломаченко травмував руку і був змушений половину 12-раундового бою боксувати фактично однією правою. Але чемпіон проявив характер і впевнено довів матч до перемоги одноголосним рішенням суддів.

Зараз Ломаченко відновлюється після травми і будує плани на майбутнє. Вони також амбітні - українець заявив, що збирається стати абсолютним чемпіоном в напівлегкій вазі. За словами Ломаченко в 2015 році він хотів би зустрітися з володарем титулу IBF - росіянином Євгеном Градовіч. Однак суперники поки приймати виклик українця не поспішають. Градович намір провести обов'язковий захист по лінії IBF, а два інших чемпіона - ямаєць Ніколас Уолтерс (WBA) і мексиканець Джонні Гонсалес (WBC) ведуть переговори про організацію об'єднавчого бою.

Володимир КЛИЧКО (63-3, 53 KOs)

2014 року - (2-0, 2KOs)

2014 року - (2-0, 2KOs)

Володимир Кличко в 2014 році продовжив домінувати в суперважкому дивізіоні. Чемпіон світу за версіями WBO, WBA, IBF і IBO провів два захисти титулів. 26 квітня в німецькому Оберхаузені він не залишив шансів австралійцю Алексу Леапаї, перемігши в односторонньому бою технічним нокаутом в п'ятому раунді.

Набагато цікавіше вийшов поєдинок Кличко проти болгарина Кубрата Пулєва. Спочатку він повинен був відбутися на початку вересня в німецькому Гамбурзі, проте був перенесений на 15 листопада через травму українця. У підсумку чемпіон світу провів один з найбільш конкурентних боїв за останні роки.

Пулєв, на відміну від більшості суперників українця не став відсиджуватися в глухій обороні, а запропонував Кличку відкритий бокс. Кращий супертяж світу цей виклик прийняв і змусив болгарина пошкодувати про зухвалість.

Виграли від подібного розвитку подій глядачі. Чемпіон двічі відправив претендента в нокдаун в першому раунді, ще раз - в третьому. А завершився поєдинок у п'ятому раунді потужним попаданням лівим боковим в голову Пулєву, після якого він опинився в нокауті.

Цей бій отримав хороші рейтинги не тільки в традиційній вотчині Кличко - Україні та Німеччині, але і в США, де трансляцію провів канал HBO. У чемпіона світу з цим телеканалом контракт ще на два бої. Один з них запланований на 25 квітня в Нью-Йорку проти американця Брайанта Дженнінгса, з яким українець вже погодив фінансові умови поєдинку.

Так чи інакше, квітневий бій виглядає лише проміжним. Головною метою Володимира Кличка залишається звання абсолютного чемпіона світу в суперважкій вазі. Для того, щоб його отримати українцю не вистачає одного титулу - чемпіона світу за версією WBC. Зараз він належить канадцеві Бермейн Стіверн, який буде проводити захист пояса вже 17 січня в поєдинку проти американця Деонтея Уайлдера.

Зустріч з переможцем цього бою була б ідеальним сценарієм для Кличка і HBO. Однак її проведення багато в чому залежить від позиції керівництва WBC. Якщо санкція на об'єднавчий матч не буде дана, то українця в другій половині 2015 року напевно чекає зустріч з обов'язковим претендентом на титул WBO Тайсоном Ф'юрі з Великобританії, теж обіцяє солідний глядацький інтерес і касові збори.

Олександр УСІК (6-0, 6 KOs)

2014 року - (4-0, 4 KOs)

2014 року - (4-0, 4 KOs)

Плідно провів рік виступає у важкій вазі Олександр Усик, який зумів завоювати титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO і вийти на четверте місце в рейтингу цієї організації.

Почав рік українець з перемоги 26 квітня в третьому раунді над представляє Німеччину Беном Нсафоа в андеркарті бою Володимир Кличко - Алекс Леапаї. 31 травня в Одесі Усик за чотири раунди розібрався з аргентинцем Сезаром Давидом Кренца. А 4 жовтня у Львові олімпійський чемпіон завоював свій перший вагомий професійний титул. Нокаутувавши в сьомому раунді південноафриканця Даніеля Брюер, він став інтерконтинентальним чемпіоном WBO.

Перший захист титулу Олександр Усик провів 13 грудня в Києві в бою проти іншого боксера з ПАР - Дені Вентера і був близький до того, щоб пройти всю дистанцію десятираундового поєдинку. Його суперник стійко тримав удари, а іноді відповідав небезпечними випадами. Українцю вдалося дотиснути південноафриканця в дев'ятому раунді. Готовність нашого важкоатлета до бою за титул чемпіона світу опинилася під питанням.

Проте, в компанії K2 Promotions, за яку виступає Усик, заявили, що мають намір організувати українцеві поєдинок за титул вже в 2015 році.

Віктор ПОСТОЛ (26-0, 11 KOs)

2014 року - (1-0, 1 KOs)

Виступаючий в суперлегкій вазі Віктор Постол в 2014 році наблизився впритул до завоювання чемпіонського титулу. 17 травня він нокаутував у 11-му раунді Сельчука Айдин з Туреччини і став офіційним претендентом на пояс WBC.

Був в планах Постола і чемпіонський поєдинок проти американця Денні Гарсії. Однак його суперник всіляко відтягував бій, і в підсумку виторгував за компенсацію в українця право на ще один добровільний захист. Її він планує провести проти чемпіона світу за версією IBF Ламонта Пітерсона з США.

З переможцем цього бою, ймовірно і зустрінеться, Постол, який заявив, що якщо знову отримає відмову, буде домагатися, щоб титул WBC став вакантним.

В'ячеслав ГЛАЗКОВ (19-0-1, 12 KOs)

2014 року - (3-0, 1 KOs)

Супертяжеловесу В'ячеславу Глазкову в минулому році також вдалося домогтися істотного прогресу. Українець піднявся на друге місце в рейтингу IBF. 15 березня він виграв одноголосним рішенням суддів у екс-чемпіона світу у важкій вазі Томаша Адамека з Польщі. 9 серпня Глазков переміг за очками американця Дерріка Россі, а 8 листопада нокаутував у сьомому раунді його співвітчизника Дернелла Уїлсона.

14 березня 2015 року супертяжеловесу з України належить зустрітися з ще одним боксером з США - Стівом Каннінгемом, який в класифікації IBF йде четвертим. У цьому поєдинку на кону буде стояти звання офіційного претендента на титул, яким володіє Володимир Кличко.

Іван Редкач (17-0, 13 KOs)

2014 року - (2-0, 0 KOs)

2014 року - (2-0, 0 KOs)

Перший професійний титул в 2014 році завоював і виступає в легкій вазі Іван Редкач. 17 січня українець отримав вакантний пояс чемпіона Північної Америки за версією USBA, вигравши одноголосним рішенням суддів у канадця Тоні Льюїса.

Ще раз Редкач виходив на ринг 27 червня проти білоруса Сергія Гулякевіч і також здобув перемогу за очками.

На більш серйозних суперників українця повинен допомогти вийти підписаний недавно контракт з відомим менеджером Елом Хеймоном. Він уже організував для свого нового бійця вечір боксу, в якому Редкач виступить хедлайнером. 9 січня він проведе поєдинок проти Якубу Аміду з Гани, а шоу буде транслюватися на телеканалі Showtime.

Євген Хитров (7-0, 7 KOs)

2014 року - (6-0, 6 KOs)

2014 року - (6-0, 6 KOs)

Виступаючий в середній вазі Євген Хитров у 2014 році зумів заробити авторитет в США. Українець виходив на ринг шість разів і всі поєдинки проти американських боксерів завершив нокаутом. 31 січня він виграв у Ромон Барбера, 21 лютого розібрався з Джулиусом Кеннеді, 10 квітня переміг Джасім Фиппса, а 6 червня - Кріса Четмана. Два останні бої Хитров завершив нокаутами у першому раунді - 8 серпня він не залишив шансів Віллі Форчун, а 21 листопада розправився з Луїсом Роузом.

Агресивна манера боксу українця вразила самого Майка Тайсона, який був одним з промоутерів Хитрова та назвав його майбутнім боксу. Однак перспективного виступає у середній вазі у компанії легендарного супретяжа перехопив авторитетний промоутер Лу Дібелла, який тепер представлятиме інтереси Хитрова.

Перші плоди цієї співпраці можна буде побачити 9 січня, коли українець дебютує на телеканалі Showtime. В андеркарті бою Іван Редкач - Якубу Аміду він зустрінеться з американцем Морісом Луішомом. У планах Євгена Хитрова на 2015 рік - бій за титул інтерконтинентального чемпіона.

Тарас ШЕЛЕСТЮК (9-0, 6 KOs)

2014 року - (3-0, 2 KOs)

2014 року - (3-0, 2 KOs)

Поступово виходить на новий рівень і виступає в першій середній вазі Тарас Шелестюк. Чемпіон світу-2011 серед аматорів дебютував серед професіоналів в 2013 році, а в цьому році провів три поєдинки. Мексиканця Франциско Флореса і американця Ромон Брабера він нокаутував у першому раунді. А ось в особі іншого бійця з США - Патріка Бузера українець зустрів серйозний опір. Шелестюк був змушений боксувати з розтином і виграв восьмираундовий бій роздільним рішенням суддів. Свій наступний поєдинок українець проведе 16 січня. Ім'я його суперника стане відомо пізніше.

Олександр ГВОЗДИК (4-0, 3 KOs)

2014 року - (4-0, 3 KOs)

2014 року - (4-0, 3 KOs)

Напівважковаговик Олександр Гвоздик в 2014 році дебютував на професійному рингу. Свій перший бій він провів 12 квітня в андеркарті поєдинку між філіппінцем Менні Пакьяо і американцем Тімоті Бредлі. Українець на знаменитій арені MGM Grand в Лас-Вегасі нокаутував в першому раунді американця Майка Монтойю.

17 травня Гвоздик виграв за очками у Майкла Гбенгу з Гани, 20 вересня нокаутував американця Ламонта Вільямса, а 15 листопада виграв технічним нокаутом у його співвітчизника - Отіса Гріффіна. П'ятий бій українця запланований на 24 січня.

Сергій Дерев'янченко (3-0, 2 KOs)

2014 року - (3-0, 2 KOs)

Сергій Дерев'янченко також дебютував на професійному рингу в 2014 році. Перед цим український середньоваговик чудово проявив себе на напівпрофесійному рівні - в WSB, де він виступав за італійський «Мілан Тандер» і казахстанську «Астана Арланса» і двічі визнавався кращим боксером сезону.

Дебютний бій Дерев'янченко провів 23 липня і здобув дострокову перемогу над американцем Кромвелем Гордоном. 1 жовтня він виграв одноголосним рішенням суддів у Лаатеквеі Хаммонда з Гани, а 12 грудня нокаутував Рауля Муньоса з США.

Більш стрімко прогресувати Сергію Деревчненко повинен допомогти контракт з Елом Хеймоном, що відкриває перспективи зустрічей з більш серйозними суперниками і просування на телебаченні.

Дмитро Марценішін, Sport.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.