Полезные материалы

Тренування з боксерським мішком і грушею

  1. Вправи на груші
  2. Тренування з боксерським мішком

тренування з боксерською грушею і мішком здатні збільшити витривалість, швидкість, поліпшити реакцію, а також навчать правильно наносити удари. Але тренування на цих снарядах істотно відрізняються і розвивають різні навички спортсмена, тому вправи не варто змішувати, і проводити їх потрібно окремо. Варто пам'ятати, що для занять вам обов'язково потрібні будуть спеціальні бинти, а також боксерські і снарядні рукавички (так звані "млинці"). Інтернет-магазин "Ліга спорту" пропонує боксерський інвентар від відомих фірм (Reyvel, Matsa, Everlast, Ringsige, Title).

Вправи на груші

Вправи на груші

Тренування з грушею розвивають швидкість і витривалість спортсмена. Все тренування на цьому боксерському снаряді повинна проходити в помірному темпі. Пам'ятайте, що даний вид тренування досить травмонебезпечний, можна легко отримати розтягнення або забій. Убезпечитися можна, просто освоївши правильну техніку руху і нанесення ударів. Перше, на що потрібно звернути увагу - це руху ніг.

Правильні руху допоможуть наносити не тільки більш несподівані і швидкі удари, але сприяють силі цих ударів. Потрібно точно визначити свою руку, що б'є. Від цього буде залежати ваша бойова стійка - правобічна або лівобічна. Далі ставимо ноги на ширину плечей, одну ногу (праву або ліву - залежить від обраної стійки) ставимо вперед, при цьому носки повинні бути спрямовані на опонента. У русі ваш крок повинен бути приставним - це забезпечить максимальну стійкість.


Тренування з грушею досить динамічна, але не забувайте і про правильне нанесенні ударів. Вибирайте максимальний темп, при якому не порушується техніка. Удари наносяться не тільки руками, але і всім тілом. Технічно правильний удар починається з ноги, проходить через все тіло, повертаючи корпус, і закінчується при зіткненні кулака з метою. Вся рука при цьому повинна бути розслаблена і напружитися в самий останній момент, коли вже безпосередньо наноситься удар. Це працює за принципом батога, в результаті виходить різкий і хльосткий удар. Відпрацьовуйте техніку удару і не забувайте переміщатися і бити грушу з різних кутів і дистанцій.

Якщо вашою метою є встановити швидкість і різкість удару, варто замість мішка для боксу купити пневматичну грушу на розтяжках. Боксерська груша такого виду здатна постійно змінювати своє положення, цим самим даючи можливість відпрацьовувати точність і швидкість удару, в тому числі швидкість реакції, не зосереджуючи увагу на силі. Пневмогруша також може стати хорошим снарядом для роботи над ухилами і швидкістю реакції.

Для ваших тренувань відмінно підійдуть шкіряні груші, наприклад боксерська груша "На розтяжках" ГК-1 і "Краплеподібна" груша ГК-2 від фірми "Спортко".

Тренування з боксерським мішком

До процесу тренування слід підходити з усією відповідальністю, вибираючи лише правильне обладнання, яке допоможе уберегти себе від зайвих травм До процесу тренування слід підходити з усією відповідальністю, вибираючи лише правильне обладнання, яке допоможе уберегти себе від зайвих травм. Вибирати боксерський мішок необхідно з урахуванням:

  1. Жорсткості боксерського мішка. Її визначають, виходячи з типу набивки, яка використовується. Але не варто забувати про те, що занадто жорстка набивка може привести до травм кисті, а надто м'яка - до вивиху. Для дорослого самим ідеальним варіантом стане гумова крихта в якості наповнювача. Вона не має схильності до збивання, старіння, гниття. Найчастіше такий наповнювач використовує фірма Sportko.
  2. Ваги мішка. Підбирайте боксерський мішок, вага якого приблизно буде дорівнює вазі людини, що використовує його. Наприклад, для дітей підійде мішок з вагою 5 - 30 кг. Такий боксерський мішок можна купити від фірми Спортко: "Класик" МП-3 (шлейки) ПВХ 85 см, вага 20 кг. Для боксерів, які мають середній і напівсередню вагу, найоптимальнішим варіантом стане мішок з вагою 60 кг - наприклад, як модель ЛЮКС Strike 160 см, ПВХ, 60 кг. Одними з найголовніших його переваг є відносна компактність, відсутність потреби в потужних кріпленнях, а також можливість відпрацьовувати техніку боксерських ударів. Якщо вага людини становить близько 90 кг, то будуть потрібні потужні кріплення (варто задуматися про придбання кронштейна), щоб мати можливість відпрацьовувати сильні удари. Хорошим рішенням в такому випадку буде купити стійку для боксерського мішка Leko або кронштейн як більш бюджетний варіант.
  3. Висоти мішка. Найбільш оптимальними вважаються боксерські мішки, висота яких становить 1,2 метра. Але якщо стеля в приміщенні не дуже високий, варто придбати мішок з висотою 60 - 80 см.
  4. Оббивного матеріалу. Він є визначальним фактором в кінцевій вартості боксерського мішка. Найбільш дешевими вважаються моделі з шкірозамінника, але у них є один істотний недолік - недовговічність. Вважається, що термін експлуатації безпосередньо залежить від товщини шкіри. Наприклад, боксерські мішки від Strike 110, 130, 150 см виготовляються зі шкіри, товщина якої становить 2,2 мм; мішок для боксу від ПРОФІ - зі шкіри, товщина якої 2,8 мм; боксерський мішок ЕЛІТ від Strike, купити який ви можете в нашому інтернет-магазині, має товщину шкіряної оббивки 4,0 - 4,5 мм.

Найчастіше замість боксерських мішків для відпрацювання ударів використовують інші снаряди. Наприклад, таким може стати водоналивний мішок, який має широку основу. Його встановлюють на підлогу і наповнюють водою. Одне з його переваг - не вимагає наявності великого простору, може встановлюватися практично всюди в квартирі без необхідності використання додаткових кріплень. Такий мішок відмінно відтворює потенційного суперника, ви отримуєте можливість наносити удари з різних боків. В інтернет-магазині "Ліга спорту" зможете купити шкіряний водоналивний мішок від Boyko Sport .

Тренування з боксерським мішком покращує силову витривалість, а значить все наносяться удари повинні відрізнятися силою і точністю. Початківцям спортсменам краще практикуватися на мішках легше і трохи менше, наприклад можна купити боксерський мішок на шлейках "Еліт" МП-1 від "Спортко". Він важить 30 кілограм і 110 см у висоту, що дає можливість відпрацювати правильну техніку удару, а вже потім перейти до більш важким моделям. Якщо при нанесенні удару ви будете відчувати біль, то сам організм не дозволить вам бити сильно, в такому випадку вся тренування не матиме сенсу, а ви можете отримати травму. Тренуватися з мішком можна двома способами: або розробити детальну покрокову програму, до якої увійдуть всі вправи в строгому порядку, або ж працювати довільно (такий метод називають "бій з тінню"). Перший спосіб дасть можливість правильно поставити техніку і відпрацювати удари і руху. "Бій з тінню" навчить наносити удари з довільних відстаней і пов'язувати їх в комбінації. Ви навчитеся швидко думати і приймати рішення.

Освоївши техніку і зміцнивши м'язи і суглоби, можна починати працювати з більш серйозними снарядами. Яскравим представником останніх є мішок з центровиків "ОЛІМПІЙСЬКИЙ" МН-130 , Він має 50 кг ваги і 130 см висоти. Дуже зручно, що в комплект входять ланцюга, а також сам вузол кріплення.
Зверніть увагу, що зараз в нашому магазині є особливо вигідну пропозицію: купити боксерський мішок "Еліт" МП-0 140 см ПВХ вага 45 кг з кільцем , І отримати ланцюга в ПОДАРУНОК!

Заняття боксом будуть дуже корисні для всіх, адже тренування допоможуть зміцнити всі м'язи, поліпшити реакцію, координацію, силу і витривалість. Як показує досвід, такі заняття приносять масу задоволення - згадайте: кожен, хто виходить з боксерського залу або ті, хто позанимался будинку, неодмінно посміхаються; вони розслаблені і задоволені продуктивним дозвіллям. Зараз на ринку досить багато хороших боксерських мішків вітчизняного виробництва, серед яких і фірма "Strike". В асортименті - відмінні моделі для початківців, наприклад Боксерський мішок 0.8 м , А також моделі для професіоналів, однією з яких є мішок "Профі" .

На тренуваннях слід повністю використовувати вагу свого тіла. Для цього потрібно подаватися вперед при ударі, використовуючи при цьому обертання. Для відпрацювання цієї техніки ідеально підходять тренування з мішком, адже вони досить тривалі, що дозволяє добре засвоїти вправи. Яскравим прикладом використання своєї ваги є техніка виконання одного з основних ударів в боксі - хука. Всі боксери знають цей найсильніший удар - він є нокаутуючим, і багатьом приніс бажану перемогу. Для ефективного виконання хука недостатньо однієї сили ваги - необхідно досконало оволодіти складною технікою даного прийому. Цей удар наноситься в голову або тіло. Варто пам'ятати, що ідеальна мета - це підборіддя, при попаданні в який голові опонента повідомляється обертальна сила, а в слідстві повороту голови перекривається приплив крові і кисню, що і викликає дезорієнтацію і падіння на ринг.

Безпека тренування

Як і всюди в спорті, в тренуваннях з мішком трапляються різні травми, головна причина яких - неправильна техніка. Існують суворі правила роботи з подібними снарядами: не можна вивертати кулак при ударі, а також обов'язково потрібно відгинати пальці ніг. Дотримання таких правил вбереже спортсмена від розтягнень і переломів.

Виконуючи удар, потрібно стежити, щоб кулак був трохи опущений, при цьому дві крайні кісточки повинні бути на одній лінії з ліктем і передпліччям. Удари ногами наносяться строго визначеної частиною ноги; порушення цього правила неминуче спричинить хворобливі наслідки. Для контролю над рухами мішка, найкраще тренуватися з напарником, який буде утримувати снаряд від зайвих коливань. При цьому важливо, щоб помічник правильно утримував снаряд: стояти він повинен в бойовій стійці, трохи зігнувши коліна; мішок потрібно міцно притискати до себе, а голова повинна бути збоку; руки максимально прибрати від середини, по якій наносяться удари; тіло повинно бути нахилений вперед, при цьому передня ступня повинна прилягати до підлоги всією площиною, а п'ята задньої ноги розуміється вгору, щоб максимально гасити удари.


Тренування з грушею і мішком можуть принести чудові результати, але не варто чекати чудес від однієї або декількох тренувань. Фахівці рекомендують працювати з цими снарядами мінімум три рази на тиждень.