Полезные материалы

Удари і прийоми в тайському боксі

  1. Основні прийоми в муай тай руками
  2. ліктями
  3. ногами
  4. Варіанти захисту від кіків:
  5. удари колінами
  6. Клінч і боротьба в стійці (Джаба-ко)
  7. Муай-лак ( «твердий»)
  8. Муай-Кіеу ( «чепурних»)

Основні прийоми в муай тай

руками

Для тайського боксу удар рукою традиційно вважається додатковим і менш ефективним інструментом бою, який і цінується нижче інших. Спочатку, техніка удару рукою значно відрізнялася від сучасної, на яку сильний вплив справив звичайний бокс.

До звичайних кросів і довгим круговим ударам, які відрізняє від класичного хука відсутність фіксації ліктя, знайомство з боксом та іншими західними бойовими мистецтвами, додало в муай тай джеб, хук, аперкот і навіть хаммерфіст (від англ. Hammerfist - нижня частина кулака б'є зверху вниз )

Hammerfist - нижня частина кулака б'є зверху вниз )

і бекфіст (від англ. backfist нижня частина кулака б'є збоку).

Зауважимо, що на відміну від багатьох бойових мистецтв, муай тай рідко практикує удари в корпус, так як це несе небезпеку залишити голову відкритою для контрудару ліктем або коліном.

ліктями

Удар ліктем може бути завдано стоячи, з розвороту або в стрибку. Удар має різне спрямування: горизонтальне, по діагоналі (вгору або вниз), від низу до верху або навпаки. Ліктем можна нанести завершальний бій удар або зробити противнику розсічення. Особливо ефективні травми брови або чола, коли кров заливає очі супернику, ускладнюючи видимість.

Ефективність ударів ліктем настільки небезпечна, що навіть деякі професійні організації вносять їх до числа заборонених. Найбільш зручно використовувати лікті на короткій дистанції або в клінчі, де мало простору для повноцінного удару.

Крім цього, лікті прекрасно допомагають в обороні, блокуючи удари, іноді навіть з нанесенням пошкоджень атакуючому.

ногами

Найпоширеніших і найбільш часто використовуваних ударів ногами в муай тай всього два. Це тип - фактично «джеб ногою» і «тає тад» - бічний удар в корпус або голову супротивника.

Зовнішня схожість з «маваси Гері» в кекусинкай або «Доліо-чаги» в тхеквондо оманливе. Техніка виконання цього бокового удару відрізняється і істотно. У муай тай його проводять проносячи ногу, що надає додаткову інерцію удару.

Правильне виконання удару на увазі розворот бійця на 360º при догляді суперника з лінії атаки. У подібній ситуації з'являється пролом у захисті і виникає небезпека контратаки з боку супротивника.

Особлива роль в тайському боксі належить бічного удару ногою в нижню частину - тає код або, завдяки англійському, лоукік (low kick). Зазвичай цей вид удару завдають по стегнах (по зовнішньої або внутрішньої частини) або в підколінну область, намагаючись позбавити суперника рухливості.

Зазвичай цей вид удару завдають по стегнах (по зовнішньої або внутрішньої частини) або в підколінну область, намагаючись позбавити суперника рухливості

Саме завдяки лоукік і техніці його виконання, бойове мистецтво муай тай міцно закріпилося в ММА і стало частиною багатьох видів самооборони. Ефективність лоукікамі досить висока з огляду на складності його виявлення і блокування. У той же час він завдає значної шкоди: багатьом добре відомі технічні нокаути, коли противник деякий час навіть не може піднятися від такого удару.

Відзначимо, що для позначення бічних ударів, в залежності від їх рівня, аналогічно лоукік, використовують англійські слова в українській транскрипції:

· Міддлкік (англ. Middle-kick) - удар в корпус (середня частина);

Middle-kick) - удар в корпус (середня частина);

· Хайкік (англ. High-kick) - в голову (верхня частина).

High-kick) - в голову (верхня частина)

Однак, більшість вітчизняних любителів єдиноборств для позначення бічних ударів ногою, незалежно від виду боротьби, користується неофіційними, але вельми популярним назвою «Маваші» (японське «маваси-Гері»).

Варіанти захисту від кіків:

Підняття бійцем коліна захищає його від міддл- і лоукікамі, а сам удар приймає гомілку. Це одна з основних концепцій бою - сен-о-сен ( «гомілку-в-гомілка»), яка зазвичай викликає сум'яття у початківців або малознайомих з муай тай людей.

Гомілки бійців в тайському боксі проходять добре загартувала в процесі численних спарингів, тренувальних ударів по мішків і «лап». Крім цього, існують спеціальні «набивки» вправи. Завдяки цьому зіткнення сен-о-сен є звичайним для цього єдиноборства.

На відміну від ряду ударних єдиноборств (карате, тхеквондо та ін.) В муай тай практично для всіх видів ударів ногою не використовується підйом стопи, який містить безліч невеликих кісток і сухожиль, а, значить, більш вразливий. Виняток становить тільки виконання хайкіков. Для захисту голови боєць застосовує блок рукавичкою, ухил, збивання або відведення ноги суперника.

удари колінами

У муай тай є ряд ударів, які наносяться коліном. Серед них варто відзначити:

· В стрибку - као дод - коліно поштовхової ноги;

· В стрибку - као дод - коліно поштовхової ноги;

· З розбігу - као лій-коліно поштовхової ноги;

· Прямий удар - као тон - винос коліна вперед (тільки вперед, а не вгору).

Прийнято вважати, що техніка виконання останнього удару виникла в той час, коли руки бійцям обмотували мотузкою, змоченою у воді. Подібна «захист» приводила до набагато більш сильним розсічення, тому навіть удар коліном вгору міг привести до порізу ноги.

Найбільш часто коліно, як і лікоть, використовують в клінчі. Крім того, з його допомогою можна ефективно скоротити дистанцію і увійти в клінч, навіть якщо удар коліном і не досяг мети.

Техніка нанесення удару коліном, відповідно до сучасних навчань, вимагає витягнути пальці ноги вниз. Завдяки цьому відбувається натягнення підколінних зв'язок, що підтримують суглоб, а коліно максимально загострюється.

Стара, традиційна техніка тайського боксу вчить тримати стопу при ударі під прямим кутом до гомілки. Це дозволяє при невдалому ударі коліном нанести удар пальцями стопи.

Клінч і боротьба в стійці (Джаба-ко)

Якщо в традиційному боксі рефері рознімає бійців в клінчі, то в тайському це навпаки, заохочується. Саме в цій ситуації зазвичай широко використовують удари ліктем і коліном, причому, як в атаці, так і для захисту.

Техніка бою в клінчі нагадує грепплінг в стійці. Однак тут постає завдання зайняти вигідну позицію, з якої можна провести результативну атаку і позбавити цього противника.

Клінч в муай тай ускладнюють рукавички, які не дозволяють вистачати супротивника за руки або шию, обмежуючи кількість прийомів. Майстерність бійця проявляється в умінні грамотно позиціонувати, не даючи можливості противнику проводити контратаки.

Кожен прагне затиснути шию суперника між власними передпліччя, які спираються на його ключиці. Одночасно руки, утворюють замок, створюючи тиск на потилицю, нахиляють голову супротивника вниз. Правильно зайнята позиція не дозволяє йому підняти голову, в яку наносять удари колінами.

Стилі в муай-тай

Бойове мистецтво муай-тай зазвичай представляє один з двох основних стилів бою (муай). Кожна техніка має свої особливості, стійки, манеру нанесення ударів, стратегію і тактику ведення поєдинку.

Муай-лак ( «твердий»)

Для муай-лак властива стійка, тверда позиція, яка вибудовує надійну оборону. Переміщення повільні, удари потужні. Особлива увага приділяється контратаці і ближнього бою. Характерні повільні риси цього стилю з простим обміном ударами не надто популярні сьогодні, коли багато хто бажає бачити видовищний бій з мінливої ​​тактикою.

Муай-Кіеу ( «чепурних»)

Швидкі пересування, фінти, ухили - це яскравий і видовищний стиль муай-Кіеу. Подібне практично не зустрінеш в муай-лак. Для повноти опису не вистачає безлічі швидких і різких ударів - бічних, кругових, колінами, які, незважаючи на короткий час проведення атаки, не втрачають своєї сили. Адже практично вся ударна техніка в муай тай побудована на участі корпусу в будь-якому ударі рукою або ногою.

Освойте на практиці прийоми тайського боксу в нашому клубі KLETKA: http://kletka-spb.ru/muay-thai/