13 августа 2012, понеділок, 15:53 ​​4814

2012-08-13T15: 53: 00 + 03: 00 Політика 2019-05-15T09: 35: 50 + 03: 00

Українські Новини

Українські Новини Українські боксери стали найкращими на Олімпіаді-2012 Українські Новини Українські боксери стали найкращими на Олімпіаді-2012

Олімпійський чемпіон Василь Ломаченко.

Збірна України з боксу стала найсильнішою на Олімпійських іграх-2012 в Лондоні. Наші боксери виграли дві золоті, одну срібну і дві бронзові нагороди.

Олімпійськими чемпіонами стали Олександр Усик (категорія 91 кг) та Василь Ломаченко (60 кг), який став першим дворазовим олімпійським чемпіоном з боксу в історії України. Відзначимо, що до Усика і Ломаченка серед українців золото в боксі вигравав тільки Володимир Кличко на Олімпіаді-1996 року в Атланті.

Срібну нагороду Олімпіади-2012 завоював мабуть самий видовищний з наших боксерів Денис Берінчик (64 кг). Бронзовими призерами стали Тарас Шелестюк (69 кг) і Олександр Гвоздик (81 кг). Останній теж мав бути в фіналі, але мабуть судді вирішили, що у вирішальних поєдинках українців вже досить, і протягли туди казахського боксера, який, до речі, програв золоту медаль росіянину.

На жаль, без медалі залишився Євген Хитров, який двічі відправляв у нокдаун британця Ентоні Огого, але судді порахували цього недостатнім для перемоги в чвертьфіналі, і віддали перевагу британцеві, який в підсумку виграв бронзу домашньої Олімпіади.

До речі, саме британські боксери показали другий результат на Олімпіаді, вигравши два золота, срібло і бронзу. Правда, якщо брати загальний залік чоловічого і жіночого боксу, то Великобританія нас обійшла, адже у них є ще одне золото жіночого турніру, тоді як у нас не було спортсменок в цьому виді спорту.

У той же час приз кращого боксера Олімпіади-2012 отримав казахстанський боксер Серік Сапієв, що став олімпійським чемпіоном в заключний день Ігор у ваговій категорії до 69 кг.

Цей приз, іменований кубком Вела Баркера, вручається найбільш технічному боксеру Олімпійських ігор.

28-річний казахстанец черзі переміг японця Ясухіро Сузукі - 25:11, венесуельця Габріеля Переса - 20: 9 і росіянина Андрія Замкового - 18:12. А в фіналі Сапієв не дав жодного шансу британцеві Фредді Евансу - 17: 9.

Казахстанців була вручена копія кубка і диплом AIBA, сам же кубок буде вручено на спеціальній церемонії в присутності членів AIBA, запрошених осіб і всіх боксерів, номінованих на цей приз.

Як повідомлялося раніше, переможцями загального командного заліку стали американці, які взяли реванш у китайців за поразку чотирирічної давності. У збірної США - 46 золотих медалей і 104 в цілому, а у китайців - 87 медалей, в тому числі 38 золотих, і третє місце. Другими в командному заліку стали британці, четвертими - росіяни. Україна з 20 медалями - 14-я .