Полезные материалы

Уроки боксу для початківців в домашніх умовах

  1. Заняття боксом не виходячи з дому
  2. Основні удари в боксі
  3. Уроки тайського боксу
  4. Читайте також:

Трапляється і таке, що відвідувати зал немає можливості, але є величезне бажання і сила волі займатися боксом

Трапляється і таке, що відвідувати зал немає можливості, але є величезне бажання і сила волі займатися боксом. Справжнього тренера навряд чи хтось замінить, але уроки боксу для початківців в домашніх умовах цілком можуть допомогти. Для повноцінних занять доведеться купити все необхідне: боксерську грушу, рукавички, гантелі, штангу. Після цього можна приступати до освоєння головних правил.

Заняття боксом не виходячи з дому

Урок боксу для початківця спортсмена повинен починатися з розігріву. Це допоможе уникнути травм і підготувати м'язи до навантажень. Дуже добре, якщо є можливість пробігтися недалеко від будинку. Взимку можна обійтися без цього, вдавшись до фізичних вправ.

Віджимання на кулаках. Початківцю боксеру краще підстрахуватися і підстелити під руки килимок. Після кількох тренувань кулаки стають твердіше і можна обходитися без цього. Такий вид віджимань допоможе зміцнити трицепс і суглоби кисті для потужного удару. Для більшої ефективності робиться 3-5 підходів по 20 разів з перервами в п'ять хвилин. Потрібно прагнути до того, щоб ця кількість підходів виконувалося без особливого утруднення.

Потрібно прагнути до того, щоб ця кількість підходів виконувалося без особливого утруднення

Стрибки зі скакалкою. Багато боксерів нехтують стрибками на скакалці, причому даремно. Виконуючи цю вправу перед кожним тренуванням протягом 20 хвилин, спортсмен стає набагато швидше і динамічніше противника. У боксі важливі сильні ноги і литкові м'язи. Стрибати можна і потрібно по-різному: низько, високо, на одній і двох ногах, пересуватися по кімнаті назад, вперед, по колу.

Присідання. Виконувати п'ять підходів по 50 разів. Також можна присідати зі штангою, якщо вона є. Для цього потрібно покласти її трохи нижче шиї, щоб уникнути травм і більшої тяги ваги. Тримаючи спину прямою, поставити п'яти під плечима, злегка розвернувши стопи. Головне, дивитися перед собою, інакше, опустивши очі, опуститься і шия.

Бій з тінню. Необхідно навчитися відпрацьовувати удари і захист з неіснуючим супротивником, як то кажуть - бити в повітря. Потрібно це для того, щоб руки не втомлювалися під час справжнього бою, якщо трапляється промах. Можна відпрацьовувати як одиночні удари, так і серійні, для отримання навичок імпровізації під час атаки.

Основні удари в боксі

Як і в будь-якому виді спорту, для початку освоюються основні удари і техніки. Вони стануть базою для вивчення більш складних прийомів. Досить складно розібратися в боксі для початківця. Відео уроки наочно допомагають зрозуміти всю тонкість і правильність рухів. У домашніх умовах їх можна відпрацювати на груші.

  • Джеб. Чи не найсильніший удар, але дуже важливий. Рука при ударі випрямляється повністю, а кулак тримається в горизонтальному положенні, долонею вниз.
  • Крос. Прямий удар, за допомогою якого боксери відправляють противника в нокаут. Вага тіла потрібно перенести на ліву ногу, розгортаючи корпус і завдаючи удар. Для захисту від супротивника особа закривається правим плечем, лівий кулак прикриває нижню частину обличчя, а лівий лікоть притискається до тулуба.

Для захисту від супротивника особа закривається правим плечем, лівий кулак прикриває нижню частину обличчя, а лівий лікоть притискається до тулуба

  • Хук. Потужний нокаутуючий удар, який наноситься по вигнутій траєкторії, що нагадує гак. Досвідчені боксери наносять його блискавично, що виводить суперника з рівноваги.

Досвідчені боксери наносять його блискавично, що виводить суперника з рівноваги

Уроки тайського боксу

На першому уроці тайського боксу вивчається випереджального удару. Він наноситься під час атаки противника, прямим ударом з ухилом. Новачкам такі маніпуляції вдаються не відразу, спочатку потрібно довести всі дії до автоматизму.

Щоб всі праці не пропали даром необхідно подбати про захист. Навіть найсильніший боксер, не вміючи захищатися, дуже скоро потрапить в нокаут. Тому добре відпрацьовані захисні блоки можуть принести перемогу в тайському боксі.

  1. Тримати очі відкритими, коли противник завдає удар. Хоч це і досить складно для новачка, але це найважливіший момент бою.
  2. Нахиляти шию трохи вперед, для того щоб кістками брів захистити очі. Нахил допоможе контролювати руху суперника.
  3. Зберігати спокій і самовладання. Професіонали під час бою використовують «маску гніву» - оскал. Це дає психологічну перевагу над противником.
  4. Чи не робити занадто багато рухів (боксерський танець забирає багато енергії) і не опускати руки. Відступ назад також не найкращий підхід до бою. Уникають цієї шкідливої ​​звички, проводячи бої в кутку, коли нікуди відступати назад.
  5. Повертатися у вихідне, бойове положення після удару. А також швидко переходити до атаки після захисних прийомів.
  6. Відбивати удари суперника, роблячи блоки різними руками, щоб захистити голову. І, звичайно ж, не повертатися спиною до супротивника, інакше він легко зможе пробити хребет і шию.

І, звичайно ж, не повертатися спиною до супротивника, інакше він легко зможе пробити хребет і шию

У домашніх умовах краще вивчати всі уроки боксу по відео. Тому що тільки спостерігаючи за професіоналом, можна навчитися правильній техніці. Працьовитість зробить свою справу, навіть якщо немає можливості відвідувати тренування.

Читайте також:

Краще на сайті


© Аліна