13. Ласло Папп. 1 948, 1952, 1956
  14. Теофіло Стівенсон. 1972, 1976, 1980
  15. Фелікс Савон. 1996 року, 2000, 2004

Бокс - один з найдавніших видів спорту на планеті

Бокс - один з найдавніших видів спорту на планеті. З 1904 року бокс входить в програму сучасних Олімпійських ігор. Історія цього виду спорту сповнена цікавих фактів, курйозів і сенсацій. З часів Давньої Греції було багато видатних чемпіонів, імена яких стали легендарними, а їх досягнення назавжди вписані золотими літерами в енциклопедію світового спорту. Чого варті досягнення короля боксу Мухаммеда Алі, непереможного Роккі Марчіано або найбагатшого спортсмена Флойда Мейвезера.

Сьогодні бокс є не тільки олімпійським і професійним видом спорту, але і дуже популярний серед любителів, для яких проводиться маса різноманітних турнірів та чемпіонатів.

Практично в кожному спортивному магазині можна купити рукавички, капи, всілякі захисту, груші та інші різноманітні спорядження або інвентар для боксу. В інтернеті є безліч магазинів, які кишать товарами для боксу. Наприклад, в інтернет-магазині спортфайтер.рф можна купити практично все, що необхідно як починаючому любителю, так і боксеру-професіоналу. Бокс став одним з найпопулярніших, а останнім часом і доступних видів спорту. У багатьох фітнес-клубах відкриваються всілякі секції та відділення з боксу.

Про бокс і відомих боксерів ми писали неодноразово, а в цій статті ми вирішили розповісти про всіх боксерів, яким вдалося кілька разів виграти золоту медаль на Олімпійських іграх. Їх, до речі, виявилося не так вже й багато. Адже часто, багато боксерів, вигравши Олімпійські ігри, йшли в професіонали. Так було з Мухаммедом Алі, Володимиром Кличко, Ленноксом Льюїсом, Джорджом Форманом і іншими. В олімпійському спорті, в основному, затримувалися надовго представники тих країн, де професійний спорт був темою табу. Тож почнемо.

Олівер Кірк. 1904

1904

У 1904 році бокс дебютував в програмі Олімпійських ігор. І вже на самому початку олімпійського шляху боксу з'явився спортсмен, чиє досягнення не побито і по сьогоднішній день. Американець Олівер Кірк зумів виграти дві золоті медалі на одних Іграх. Боксер виступив в двох вагових категоріях - до 52,2 кг і до 56,7 кг.

Єжи Здіслав лантухів. 1964 1968

1964 1968

Поляк Єжи лантухів став одним з небагатьох боксерів того часу, який зміг зламати гегемонію радянських і кубинських боксерів-чемпіонів. Восьмикратний чемпіон Польщі виграв золоті медалі Олімпійських ігор в Токіо і Мехіко. Змагався боксер в напівсередній вазі. На профі рингу лантухів провів 348 поєдинків.

Борис Лагутін. 1964 1968 бронза 1980

1964 1968 бронза 1980

Олімпійський дебют молодого 22-річного боксера Олексія Лагутіна відбувся в Римі. Тут спортсмен задовольнявся лише бронзою. Але вже через чотири роки легендарний боксер зумів довести, що в першій середній вазі рівних йому немає. Результат Токіо радянський спортсмен зумів підтвердити через чотири роки.

Анхель Еррера Віра. 1976, 1980

1976, 1980

Анхель Еррера - кубинський боксер, який зумів виграти 2 золотих медалі та пізнав гіркий присмак олімпійського бойкоту. У 1984 році спортсмен мав прекрасні шанси стати триразовим олімпійським чемпіоном. Але замість перемоги в Лос-Анджелесі він задовольнявся золотою нагородою на міжнародних змаганнях «Дружба-84», організованих в соціалістичному таборі для представників країн, які бойкотували Ігри в США.

Ектор Вінент. 1992, 1996

Ектор Вінент, як і інші кубинські спортсмени, також постраждав через політику Ектор Вінент, як і інші кубинські спортсмени, також постраждав через політику. Вигравши 2 золоті нагороди спортсмен став невиїзним. Мабуть аж надто переживали, що Вінент візьме приклад своїх співвітчизників і заради професійної кар'єри втече в США. Правда сам боксер критично ставився до профі боксу, вважаючи, що зі спортом у нього немає нічого спільного.

Аріель Ернандес. 1992, 1996

І знову кубинець. На цей раз боксер, який виступав в категорії до 75 кг. До речі, в 1992 році на Олімпійських іграх в Барселоні в фінальній сутичці здолав майбутнього чемпіона світу серед професіоналів Кріса Берда.

Олег Саитов. 1996, 2000, бронза 2004

Ще один боксер, який був близький до трьох перемог на Олімпійських іграх - Олег Саитов. Вигравши олімпійські турніри в Атланті та Сіднеї, 30-річний боксер зумів виграти бронзу в Афінах, повторивши тим самим видатне досягнення Лагутіна.

Гільєрмо Рігондо. 2000, 2004

Ім'я Гільєрме Рігондо відомо багатьом любителям боксу Ім'я Гільєрме Рігондо відомо багатьом любителям боксу. Адже кубинець один з небагатьох представників «Острова свободи», який після блискучої олімпійської кар'єри зробив собі ім'я в профі боксі. «Шакал» є чемпіоном світу у другій найлегшій вазі за версіями WBA, WBO.

Маріо Кінделан. 2000, 2004

Ще один представник Куби, який виграв 2 золоті медалі. Кінделан, що вважається одним з кращих боксерів-олімпійців, змагався в легкій вазі.

Цзоу Шимін. 2008, 2012 бронза 2004

Єдиний представник Піднебесної в нашому списку Цзоу Шимін. Вигравши бронзу в Афінах, боксер мріяв став чемпіоном в рідному для себе Пекіні. А ось ставши олімпійським чемпіоном у 2008 році, вирішив не зупинятися на досягнутому і повторив успіх 2008 року в Лондоні. Як говориться, апетит приходить під час їжі. До слова, спортсмен є також дворазовим переможцем Азіатських ігор (аналог Олімпійських ігор на континентальному рівні).

Тищенко Олексій. 2004, 2008

Російський боксер Олексій Тищенко став дворазовим олімпійським чемпіоном в 24 роки. Уже в 27 боксер завершив олімпійську кар'єру, а в професіонали ніколи і не збирався.

Ломаченко Василь. 2008, 2012

2008, 2012

Василь Ломаченко - один з кращих боксерів в історії сучасного олімпійського спорту. Виступаючи на Іграх в Пекіні та Лондоні, Василь ні на секунду не дав можливості засумніватися, що рівних в олімпійському боксі йому немає. Перейшовши в професіонали, Ломаченко вже в другому бою зумів стати чемпіоном світу. Сьогодні Ломаченко багато легендарних боксерів і тренери називають одним з найперспективніших і талановитих боксерів в світі.

Ласло Папп. 1 948, 1952, 1956

Ласло Папп - воістину легенда світового боксу. Угорець став першим в історії боксу триразовим олімпійським чемпіоном. Хто знає як склалася б його професійна кар'єра, якби влада Угорщини не заборонили Ласло виступати серед профі.

Теофіло Стівенсон. 1972, 1976, 1980

Теофіліо Стівенсон - ще одна легенда світового спорту. Дивно, але кубинський боксер є Заслуженим майстром спорту ... СРСР. Це звання від дружньої країни боксер отримав в 1972 році, коли виграв своє перше олімпійське золото. Цікаво, але через 8 років, у фінальному бою на Олімпійських іграх в Москві, Стівенсон здолав радянського боксера Петра Заева. Хто знає, дали б йому заслуженого, якби знали, що Теофіліо переможе спортсмена з СРСР?

Фелікс Савон. 1996 року, 2000, 2004

1996 року, 2000, 2004

Фелікс Савон - останній на сьогоднішній день триразовий чемпіон Олімпійських ігор з боксу. У 2001 році спортсмен був удостоєний однієї з найбільш значущих нагород МОК - Олімпійського ордена.