Полезные материалы

Вікторія Крилова з Сиктивкара готова вивести жіночий бокс на новий рівень «БНК

Олімпіада в Лондоні вивела жіночий бокс на інший рівень. Нинішнього літа представниці прекрасної статі вперше вийшли на ринг у рамках цих змагань. Член збірної республіки і Росії 19-річна Вікторія Крилова ще тільки мріє про Олімпіаду, але протягом трьох останніх років вона доводить: жіночий бокс в республіці є. На рахунку Вікі - «срібло» першості Росії, чемпіонський титул світової першості серед юніорів і перемога на Кубку Росії серед дорослих. Днями вона повернулася в Сиктивкар з черговим «дорослим» досягненням - срібною медаллю чемпіонату Росії з боксу серед жінок 1978-1993 років народження. В історії Комі поки ні у кого таких досягнень не було.

В історії Комі поки ні у кого таких досягнень не було

Фото Кирила Затрутін

- Віка, чому саме бокс? Справа явно не жіноча.

- Не знаю. Я пацанка з дитинства, непосидючість. Можу поєднувати різні види спорту. На зборах мене і на штангу, і на вільну боротьбу залучали. Коли жила в Усинську, займалася плаванням, мала другий дорослий розряд. Грала в волейбол, ходила з хлопцями на хокей. А покликали на бокс - почала ходити і туди, так, для себе. Коли в Сиктивкар переїхала, прийшла в дитячо-юнацьку спортшколу в Ежве, познайомилася з Дмитром Вадимовичем (Дмитро Мезенцев - тренер Вікторії - БНКомі). Жіночого боксу в школі не було, але почали займатися, і пішли результати. Це стало стимулом. А жіночий вид бокс чи ні ... Це спорт. Хлопці ж гімнастикою займаються. Ставлення до жіночого боксу зараз дуже серйозне.

- Але бокс - жорсткий вид. Можна ж і в ніс отримати.

- І отримую, і сильно, але це не відлякує. Зате я не така, як усі. Я себе знайшла в цьому.

Я себе знайшла в цьому

- Переломи багато?

- Ні одного. Тільки струс мозку і викривлення носової перегородки. Руки постійно вибиваю, тому що вага великий, удар сильний. Взагалі, кожне змагання - це травми, розтягнення.

- Силу удару заміряли?

- Так, але апарат з похибками. Дорослого чоловіка можу нокаутувати точно.

- Заборонені удари використовуєш?

- По потилиці, спині, нижче пояса, але це все випадково. І сама отримую іноді. За це попередження, а потім, окуляри же знімають.

- Коли ти знайомишся з людьми, як вони реагують на те, що ти боксуєш?

- Дивуються. Жартують: «О, та ти врізати можеш!» Але і всерйоз теж сприймають.

- Доводилося використовувати навички в житті?

- Про таке не можна розповідати. Але ... Так, було. Нещодавно в Усинську пішли з друзями танцювати, пристав один хлопець. Довелося себе захистити, тому що діватися було нікуди. Багато провокаторів. І дівчата провокують, коли дізнаються, що я боксер. Провокують розмовами, слова нехороші починають говорити. Молоді люди починають вважати, що можуть собі більше дозволити. Але я намагаюся тримати себе, уникати таких ситуацій. Адже це не тільки зі мною. Згадайте історію Расула Мірзоєва. Я особисто за нього, але не тому, що сама цим спортом займаюся. Скільки випадків, коли в бійці хтось гине ... Але якщо в бійці брав участь спортсмен, більш-менш відома людина, він, виходить, спочатку винен, скандал роздмухують, гучні процеси.

- Якщо не говорити про такі випадки, в чому ще твої навички корисні?

- Ну ... Реакція хороша. Нещодавно на одному атракціоні в торговому центрі золоту підвіску виграла. Та й взагалі я везуча.

- Конкуренція в жіночому боксі велика?

- Зростає. Раніше на змагання від Комі їздили поодинці. Зараз в чемпіонаті брали участь вже чотири дівчини. На чемпіонати світу заявляються спортсменки з 50 країн. В моїй вазі, понад 81 кілограми, по 5-6 боїв проводили. У жіночому боксі халяви немає. Рівень дуже високий.

Рівень дуже високий

- У тебе є ритуал, прикмети перед виходом на ринг?

- «Підвищую» суперницю в своїх очах, остраху на себе наганяю, що вона така сильна. Це щоб я її трохи боялася. Треба переоцінювати противника. Якщо я буду впевнена в собі, то вийду на ринг розслаблена. Але який би суперник не був, я все одно вийду, бо це робота. Я боєць завжди, незалежно від настрою, гарне воно чи погане. І все це знають. Ще до церкви ходжу, свічки ставлю. І не дивлюся, як боксують інші. Я ж у важкій вазі, зазвичай боксую останньою парою. Якщо буду дивитися, мандраж з'явиться, так можна і «перегоріти».

- Хто був для тебе найскладнішим суперником?

- Ірина Синецкий. Вона - найдосвідченіша і титулована у всьому світі. 22 роки в збірній, боксувала, ще коли мене на світі не було. Ми боксували з нею в фіналі чемпіонату. Я дуже задоволена собою, бо зробила те, що сказав тренер, у мене самооцінка зросла. Яка б не була моя наступна суперниця, вона не буде такою титулованою, як Синецкий. Взагалі, для мене значущий вже сам факт, що я боксувала з такою людиною. Я увійшла в її особисту історію, тому що цим боєм вона закрила свою кар'єру.

- За межами рингу з нею спілкувалася?

- Звичайно. Разом розминалися, вона мене за щоки тріпала, говорила: «Ось зараз я піду, ти перша будеш». Мене ще називають Синька-2 (у Синецький прізвисько Синька). В нашій ваговій категорії всі високі, тільки ми з нею удвох такого зростання, близько 166 сантиметрів. І зовні ми схожі, і по комплекції. Срібний призер олімпіади Софія Очігава Софія Альбертівна мене все Іреною кличе ...

- Які стосунки з іншими членами збірної?

- Звичайні. Добре спілкуємося. Я ж усіх знаю, і тих, хто на Олімпіаду їздив. Дивилася бої по телевізору, коли встигала, маму Надю дивилася (Надія Торлопова, срібний призер Олімпіади - БНКомі), Софу. З іншими знайомимося. На чемпіонаті одна дівчина підійшла, запитала: «Віка?» Я кажу: «Так». Потиснула мені руку і пішла.

- Тобто твій статус в збірній виріс?

- Так, фактично я стала зараз першим номером, мені повинні за документами майстра спорту Росії привласнити. Далі більше, там подивимося. Буду як основний кандидат на чемпіонати Європи та світу.

- Хто ти на рингу? Яку тактику вибираєш?

- Тактика різна, дивлячись з ким. Але я люблю бути першим номером, атакувати, нав'язувати свою гру, а не підлаштовуватися під суперника.

- Як часто тренуєшся?

- 5-6 днів в тиждень тренування по 2-2,5 години. Загальна фізична підготовка, розминка, потім «груша», «лапи». Тренер придумує відпрацювання, завжди щось різне. Наприклад, «бій з тінню» - це імітація справжнього бою, коли суперника уявляєш: то це лівша, то високий чоловік.

Наприклад, «бій з тінню» - це імітація справжнього бою, коли суперника уявляєш: то це лівша, то високий чоловік

- Де тренуєшся?

- Після скандалу в минулому році, коли з місцевої адміністрації нам за перемогу на першості світу дали кухоль з блюдцем і ми від подарунка відмовилися, Дмитро Вадимович з ДЮСШ звільнився. Зараз він безробітний. Знайшли інше місце для тренувань. Я числюся в Центрі спортивної підготовки збірних команд як спортсмен-інструктор. Отримую зарплату 7 тисяч рублів.

- І ще вчишся в профтехучилище ...

- Так. Влітку влаштовуюся на роботу кудись, жити ж на щось треба. Минулого літа працювала барменом в кафе, продавцем, навчилася для себе суші, роли робити. Зараз навчаюся перукарської справи. Звичайна практика, коли регіони підтримують своїх дівчаток, навіть якщо вони не показують високих результатів. А ми, як були на біч-пакетах, так і залишилися. Ми взагалі ізгої, тому що можемо сказати чиновникам як є. У минулому році за першість республіка дала мені 70 тисяч рублів, я відразу частина боргів «закрила». Зараз за друге місце 40 тисяч отримаю. І це все. Чому багато наших спортсмени і починають виступати за інші регіони. А плавці взагалі в Америку подалися.

- Тебе переманювали?

- Так, звали в Москву, Оренбург. Я сказала: «Ти хто такий? Давай до побачення". Пропонували на вибір інститут, житло оплачуване, зарплату хорошу. Дмитро Вадимович мені сказав, що тільки «за», якщо я вирішу, що там мені буде краще. Але як я поїду від свого тренера? Він мені стільки дав. Ні не можу. Хтось скаже, що у мене не всі вдома. Але я буду знати, що не продалася. Тренер і його дружина мені як сім'я.

- Вікторія Крилова через п'ять років - це хто?

- Олімпійський чемпіон з тренером Дмитром Мезенцевим. До 27 років я в боксі, це дві Олімпіади, а може бути, і до 31 року. Як вийде.

Переломи багато?
Силу удару заміряли?
Заборонені удари використовуєш?
Коли ти знайомишся з людьми, як вони реагують на те, що ти боксуєш?
Доводилося використовувати навички в житті?
Якщо не говорити про такі випадки, в чому ще твої навички корисні?
Конкуренція в жіночому боксі велика?
У тебе є ритуал, прикмети перед виходом на ринг?
Хто був для тебе найскладнішим суперником?
За межами рингу з нею спілкувалася?