Полезные материалы

Жіночий бокс: ох, і страшний удар у красунь!

Скільки вже разів в суспільстві піднімалося питання про доцільність існування жіночого боксу. З одного боку, вважається, що вдарити жінку - мало не смертний гріх, а з іншого - ці самі жінки день у день ставлять один одному синці і підраховують перемоги, як шкури вбитих мамонтів. Ми, зрозуміло, можемо накреслити дві колонки, розбити всі думки на «за» і «проти», підсумувати, чого більше, і закрити питання. Але ...
Найкраще підтвердження того, що «за» таки вагоміше - недавнє рішення МОК про включення жіночого боксу в програму Олімпіад. Крок зроблений. Так, ще залишилася купа невирішених питань, однак і до Ігор в Лондоні ж не два тижні. І поки чиновники розмірковують, чи можна буде професійним боксерка повернутися в любителі, дівчата сподіваються, а публіка тільки встигає вертіти головою, постійно відстежуючи свіжу інформацію. «Нова» ж задалася питанням: навіщо вони, такі красиві і ніжні, надягають боксерські рукавички і як взагалі потрапляють на ринг? Найкращою відповіддю - приклад зірок.
Найкрутіша Кувалда

Наталія Рогозіна. Сьогодні вона - найтитулованіша жінка-боксер в світі. На її рахунку сім версій чемпіонства, майже три десятка вдалих захистів і жодної поразки. У середній вазі (до 75 кг) їй немає рівних. Кувалда, як ласкаво називають її вболівальники, надягає спідницю і буквально виносить з рингу своїх суперниць. «Шкода мені їх, звичайно, - розводить руками 33-річна росіянка. - Ну а що робити? Я спочатку їх поб'ю, а після поєдинку неодмінно підійду, пошкодую і вибачусь. Переконую себе, що «Бланш» від моїх ударів зроблять їх ще більш привабливими ».

Наталія Рогозіна. А на вигляд зовсім і не боксер ...

Була справа - вона кидала бокс. Взяла маленького синочка Ваню і поїхала від чоловіка-ревнивця до мами в Кисловодськ. Рік з гаком суперниці божеволіли від несподівано звалився на них щастя. Але більше насолоджуватися вседозволеністю Наталія їм не дозволила - повернулася в Москву і знову приступила до тренувань.
Дівчинка з привабливою зовнішністю, що займалася легкою атлетикою і колись мріяла стати стюардесою або моделлю, абсолютно випадково в своєму Нижньому Тагілі потрапила в зал боксу. Отримавши на горіхи від першого спаринг-партнера, юна Рогозіна вирішила, що вендета обов'язкове. Дуже скоро «кривдник» був покараний, а майбутнє визначено. Набиралися обертів і вимальовувалася мета - побити Алі. Ні, не великого Кассіуса Клея, а його дочка Лейлу, яка на той момент стрімко захоплювала панування в одному з Наталією дивізіоні.
Нині становище змінилося, і росіянка вже котрий рік не може вмовити американку вийти проти неї на бій. «Сьогодні я - абсолютна чемпіонка світу, а Лейла Алі - ніхто», - стверджує Рогозіна. Так-то воно так. Але, як то кажуть, мало знати собі ціну, потрібно ще користуватися попитом.
Зараз, крім боксу, в житті Наталії є зйомки в художніх фільмах і робота над створенням приватного клубу, в якому зіркові персони будуть осягати мистецтво самооборони. Крім того, вона знімається для глянцевих журналів, а віднедавна - само собою, мріє поїхати в Лондон. За «золотом». Олімпійським. І якщо жінкам дозволять повертатися з професіоналів в любителі (чоловікам, нагадаємо, цей шлях замовлений), то чи варто сумніватися, що відсотків на 90% чемпіонка Олімпіади-2012 в одній з трьох вагових категоріях відома.
До речі, мама Наталі виступає категорично проти боксу у виконанні дочки і не дивиться поєдинків з її участю. А якщо і проглядає записи, то тихо плаче ...
Найзнаменитіша Оса
А ось мама Лейли Алі, навпаки, відвідує всі бої свого чада, вірить в долю і вважає, що якщо щось і має статися, то воно станеться. Незалежно від того, займається її дочка боксом або чимось іншим.

Незалежно від того, займається її дочка боксом або чимось іншим

Лейла Алі.

Лейла Алі - дочка Мохаммеда Алі від третього шлюбу. Здавалося б, все, що міг, зробив легендарний боксер, щоб діти не пішли по його ж стопах і уникли нелегкої боксерської частки. І вісьмох вберегти таки вдалося. А ось з Лейлою вийшла неув'язочка. Ну ладно, билася вона в дитинстві з ким завгодно. Але переросла адже. Начебто. І манікюрний салон їй тато купив, щоб справою зайнялася, однак, як то кажуть, від долі не втечеш. Подивилася випадково по ТБ, як можуть виливати свою лють в рингу представниці прекрасної статі, і ... вирушила в зал тренуватися. Батько покартав, але, оцінивши незабаром вміння Лейли управлятися на рингу, прихильно закивав. «Я реалистка і прекрасно розумію, що мені ніколи не стати боксером такого ж рівня, як батько, - погоджувалася дівчина. - Він справді був великий! Я ж просто намагаюся показати максимум того, на що здатна ».
Дальше більше. Вона стала найбільш високооплачуваною боксерка в світі (другий сьогодні, до речі, значиться все та ж Рогозіна) і отримала прізвисько «жалячих Оса». Перший свій професійний бій провела в жовтні 1999-го, відправивши свою суперницю Ейпріл Фаулер в нокаут вже через 31 секунду після відмашки рефері. Але найцікавішим поєдинком, мабуть, стала зустріч з дочкою одвічного суперника батька Джо Фрезера - Жаклін. У 2001 р Алі знову взяли верх - Лейла перемогла за очками, заробивши $ 350 тис.
Нині вона знімається в рекламі, бореться з ожирінням своїх співвітчизників, веде американський проект «Танці з зірками» та разом з чоловіком - зіркою національного футболу Кертісом Конвеем - виховує маленького синочка Кертіса Мохаммеда Конвея-молодшого. Однак чи то слава, то гроші, чи то Наталя Рогозіна знову манять її на ринг. І Лейла обіцяє повернутися.
єдина українська

Аліна Шатернікова не раз говорила, що стала чемпіонкою багато в чому завдяки підтримці чоловіка Ігоря.

Перша і на сьогодні єдина чемпіонка світу в професійному боксі, яка представляла коли-небудь наша держава, - Аліна Шатернікова. Народжена в Твері і осіла в Україні, дівчина спочатку захоплювалася боротьбою дзюдо. Трохи пізніше її зацікавив новомодний тоді кікбоксинг, однак через відсутність гідної конкуренції «змагання-перемоги-чемпіонства» швидко приїлися. Тоді-то Аліна і вирішила підкорювати вершини професійного боксу. Економіст за освітою, вона провела за свою кар'єру 18 поєдинків, лише два з них програвши. Втім, не кому-небудь, а самій німкені Регіні Хальміх - однієї з найталановитіших і успішних боксерка світу.
Сьогодні Аліна разом з чоловіком Ігорем виховує сина Сергія, працює віце-президентом Національної ліги професійного боксу України і спецкореспондентом на спортивному телеканалі. А замість боксу в її життя увійшов теніс - «так, для підтримки спортивної форми».
На відміну від багатьох батьків боксерів, які часто виступають проти того, щоб їхні нащадки займалися цим, за словами відомого панамського боксера Роберто Дюрана, «зубодробильним» видом спорту, Аліна стверджує, що навіть якщо б її потенційна дочка (на сьогодні) захотіла піти в бокс, перешкоджати вона не стала б: «Якщо у дівчинки було б таке бажання, то, природно, я віддала б її в секцію боксу, - зізналася вона« Нової »газеті. - Кожна людина може сам обирати, чим йому займатися. І якщо після енної кількості тренувань дитині знову і знову хочеться повертатися в зал, він розуміє, що це - його, то обмежувати вибір не слід ».
Виступити на Олімпійських іграх Шатерніковою не судилося: вона давно визначилася - в бокс повернення немає.
У той же час чемпіонка зауважує, що якби рішення про включення жіночого боксу в програму Ігор взяли б на кілька років раніше, вона стовідсотково спробувала б щастя: «Ухвалення жіночого боксу в олімпійську сім'ю - серйозна мотивація для дівчаток займатися цим видом спорту і далі» . Що ж, «ніде правди діти».
Костянтин Цзю: «Дівчата нарешті домоглися свого - жіночий бокс включили в олімпійську програму. Вони хочуть потіснити нас, чоловіків, і в цьому виді спорту. Я добре дружу з багатьма нашими дівчатами, в тому числі і з Наташею Рогозін. Вони заслуговують права виступати на Олімпіаді ».
Віталій Кличко: «Бокс - традиційно чоловічий вид спорту. Садна, розтин і шрами аж ніяк не прикрашають жіноче обличчя. Прекрасна стать повинен займатися таким спортом, який, навпаки, підкреслював би грацію і ніжність дівчат. Тому я проти жіночого боксу ».
Історична довідка
Жіночий бокс має досить глибоке коріння. Історія свідчить, що поєдинки між представницями слабкої статі почали проводитися в 1720-х роках в Лондоні. Та й для Олімпійських ігор дівчата в рукавичках не новачки. В офіційних програмах турнірів поєдинки між жінками раніше не фігурували, зате в 1904 р на Іграх в Сент-Луїсі (США) було проведено показовий бій. У XX столітті в багатьох країнах жіночий бокс заборонили, а його відродження пов'язано зі шведською Асоціацією боксерів-любителів, яка санкціонувала змагання для дам в 1988 р
Аналогічна британська асоціація - в 1997-му.
На Олімпіаді в Лондоні жіночий бокс буде представлений в трьох вагових категоріях: до 51 кг, 60 і 75.


Людмила Русанова.

За матеріалами: novaya.com.ua
Теги: Україна , спорт , Олімпійські ігри , жінка , бокс , бій , поєдинок , Наталія Рогозіна , Лейла Алі , Мохаммед Алі , Аліна Шатернікова

«Нова» ж задалася питанням: навіщо вони, такі красиві і ніжні, надягають боксерські рукавички і як взагалі потрапляють на ринг?
Ну а що робити?