Полезные материалы

Чому виникає крепатура?

ЩО ТАКЕ крепатура:

Крепатура або синдром відстроченого м'язового болю є болі в м'язах, пов'язані з інтенсивною і незвичним фізичним навантаженням, що виникають через декілька годин після тренування. Від того, наскільки інтенсивна була навантаження під час занять залежить і ступінь вираженості цього болю.

1. Одна з причин цих неприємних відчуттів пов'язана з молочною кислотою. Оскільки під час тренувань потреба м'язової тканини в кисні зростає, організм починає виробляти молочну кислоту в великому обсязі. Відбувається це тому, що при інтенсивному фізичному навантаженні, навіть якщо йде максимальне постачання м'язів кров'ю, кисню їм мало. І в такій ситуації підключається резервний механізм отримання енергії, при якому органічні сполуки розщеплюються в повному обсязі. Замість вуглекислоти і води утворюється молочна кислота, яка викликає розширення судин, покращуючи, таким чином, кровообеспеченіе працюючих м'язів. Молочна кислота, набирається в м'язовій тканині, сприймається організмом як токсин, тому і з'являється крепатура.

2. Ще одна причина появи крепатури - це травми м'язових волокон, що є цілком нормальним, логічним і зрозумілим явищем, без якого неможливий ріст м'язів, адже м'язова тканина повинна пошкоджуватися, щоб рости і ставати міцнішими. Звичайно в міру звикання до фізичних навантажень і за умови їх регулярного виконання м'язові волокна подовжуються, і ми вже не відчуваємо болю після занять, але якщо тренування видозмінювати і обтяжувати - м'язи знову дадуть про себе знати, нагадуючи нам про виконану фізичної роботи своїми больовими відчуттями.

За рахунок відпочинку і харчування м'язові волокна відновлюються і збільшуються в розмірах
За рахунок відпочинку і харчування м'язові волокна відновлюються і збільшуються в розмірах. Збільшення розмірів м'язів - це як захисна реакція організму для запобігання стресу при наступних тренувань. Тому на ту ж інтенсивність, що була на попередній тренуванні м'язи вже не будуть так реагувати, отже, щоб відбувався їх зростання необхідно навантаження збільшувати.

3. Варто так само відзначити, що на виникнення крепатури може впливати і недостатня розминка перед основним комплексом вправ. Тому однією з умов, що запобігають неприємні відчуття в тілі після занять є обов'язкова розминка, щоб добре розігріти м'язи і привести їх у робочий стан.

ЯК МІНІМІЗУВАТИ БІЛЬ У М'ЯЗАХ

- Перед тренуванням виконуйте розтяжку. Це розігріє ваші м'язи і допомагає м'язам отримати достатній рівень гнучкості, що позитивно позначиться на амплітуді руху
Після тренування так само необхідна растяжка.Делая розтяжку після тренування ми збільшуємо швидкість відновлення. а так же сприяємо більш швидкому виведенню молочної кислоти з м'язів.

- Після тренування не завадить тепла ванна і легкий масаж. А так же допоможе і контрастний душ . Безліч професійних спортсменів використовують цей спосіб і за їхніми відгуками залишаються задоволеними.

- Регулярність занять. Не припиняйте тренування, навіть якщо відчули біль у м'язах. Вона пройде через кілька днів. Але якщо ви закинути тренування на тривалий період, біль з'явиться знову, оскільки м'язи відвикли від навантаження.


- Як допоміжний засіб можна використовувати креми, мазі та інші препарати, які послаблять біль.

- І не забуваємо про здоровий сон і правильне харчування, а так само вживання вітамінів.